Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה ואיך בודקים ריקבון?.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 3615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

מה זה בעצם ריקבון ואיך בודקים אותו?.

מה ההבדל בין חלודה לריקבון?.

אם חלודה מתפוררת, האם זה ריקבון?.

אם יש חור בריצפה או בצד, זה חלודה או ריקבון?.

האם בחלודה, חייבים להחליף את חתיכת הפח?.

אני מחפש חיפושית ואני שומע הרבה פעמים, ריקבון וחלודה.

כאשר עולה לי בראש ריקבון, אני חושב על חלודה שעוברים עלייה עם מברג ובלי מאמץ בכלל...המברג חודר פנימה, האם זה ריקבון?.

בנוסף, יש עוד אי אילו עיצות לחיפוש בחיפושית?.

תודה רבה על העזרה.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריקבון = רמה כל כך גבוהה של חלודה שפוררה את הפח/פלדה לאבק. ריקבון שייך בכלל לתחום החי והצומח והושאל לתאר מצב קטטוני של חלודה. יש חלודה שיטחית שמצוייה רק על פני השטח יש חלודה יותר עמוקה. ממש כמו עששת בשיניים. כל רמת עששת והטיפול שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו... אם אתה נוגע בחלק- והוא מתפורר לך ביד- יש לך רקבון, זכית!:-P אם אתה רואה שהפח נהיה חלוד- אבל עדיין נראה שלם, ואתה יכול לנקות את החלודה עם מברשת פלדה מבלי שהכל מתפורר- זו רק חלודה שטחית. זה בגדול. כמובן שכאשר חלק רקוב ומתפורר ביד- אין מה לעשות איתו וחייבים להחליף, שלא יישאר זכר ממנו, ומה שרק חלוד שטחית- ניתן לנקות ולצבוע.

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים ישנים מבנה הרכב שלרוב נעשה מסוג מסויים של ברזל לא קיבל הגנה ראוייה ועל כן לחות ורטיבות תוקפות אותו. חיפושית היא לא יוצאת דופן. למרות זאת ריקבון הוא לא סוף העולם ויש דרכים להחזיר עטרה ליושנה בעזרת סילוק האזורים הנגועים (כמו עם סרטן בגוף החי) וריתוך חלקים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

המונח "ריקבון" המיוחס לרכבים איננו למעשה המונח המדעי המיוחס לתהליך הנקרא "ריקבון".

ריקבון הינו תהליך של פירוק חומר אורגני/ביולוגי על ידי חיידקים או פטריות.

המונח ריקבון המיוחס לרכב הוא ביטוי הבא לתאר מצב בו חלודה תקפה חלק/גוף/פח הרכב באופן שאינו מאפשר להסיר/לטפל בה מבלי שהחלק יתפורר, או שהחלק ניזוק מעבר ליכולת תיקון כתוצאה מחלודה.

חלודה כשלעצמה היא תהליך שיתוך (תהליך כימי) שעוברת מתכת בחשיפה לחמצן/מים.

ברכב המיוחסים לו "רקבונות" הכוונה היא שישנם בו איזורים או חלקים (ע"פ רוב חלקי פח) הנגועים בחלודה באופן שמחייב הסרת/חיתוך החלק והחלפתו בחלק אחר, או במקרה של פח חיתוכו של האיזור הנגוע והלחמת/ריתוך יריעת פח חדשה.

באופן לא מדעי אפשר להגיד שישנם כמה מצבים של חלודת פח - החל מחלודה שטחית דרך חלודה עמוקה ועד ל"ריקבון" והטיפול בהם צריך להיעשות בהתאם למקרה.

ניתן לבדוק את חומרת החלודה על ידי ביצוע חתך ביריעת הפח (לדוגמא קידוח) ובדיקה בשטח החתך עד כמה עמוקה היא החלודה.

עצה אישית:

כשמדובר בפח- אם החלודה עברה מעבר ל 50% מעובי הפח אני הייתי מחליף את החלק.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...