Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבריק החישוקים האולטימטיבי

שימו לב! השרשור הזה בן 2027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה יודע באיזה פורום אתה כותב?

הוד כבודו, סלח נא לעבד הנרצע שהשתמש במסיר שומנים (טפי!) בלי הסמל המקודש של אחוות הדיטיילרים המקודשת.

ואפילו לא עבר ליד הדלת של אוטוסטור.

אנא סלח לי.

אני יכול להמשיך לכתוב?

רצ"ב ברגשי הכנעה.

3847727-9665.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 627
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
מתנה לכל המתלהבים.

תוצאה של ניקוי במסיר שומרים: (אל תצעקו עליי זה לא אני)

כדי להרוס ג'אנטים של אוטודיפו מספיק חומר פחות חזק ממסיר שומנים. :lol:

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים, איש איש וחומרי ניקוי שלו, וכל איש בעל רכב יעשה כטוב בעיניו.

איזה מזל שיש לי ברכב גאנטים שחורים גוון מט, צבעתי לפני יותר מ3 שנים, ונפטרתי מהסוגייה הזו, צינור מים וזהו.

(אני אפילו לא מעביר סבון או מנגב אותם אווי ווי...)

תת היגוי זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק הקדמי של הרכב, היגוי יתר זה כאשר אתה פוגע בקיר עם החלק האחורי של הרכב. כוחות סוס זה באיזו מהירות פגעת בקיר, מומנט זה לאיזה מרחק לקחת את הקיר איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג למה אנשים פה מתרגשים,תעשה מה שבא לך חבר.

מצד שני, אין צורך לכתוב בפורום דיטיילינג רק לשם ההתגרות.

אני בטוח שאתה לא נכנס לפורום טכני וכותב שם שאתה עושה ניסוי עם שמן קנולה למנוע ושמן פלאפל בתור ביודיזל.

או לפורום אאודיו ומספר להם איך הרמקולים הסיניים שלך מפיקים צליל נקי כמו של "אנערף חברה טובה כלשהי" (לא מתמצא)

אדון DERISH האמת לא ראיתי אף אחד מתנשא פה על פות'ש,מקריאה של הודעות שלך פה ושם אני יכול להגיד בבטחה שאם מישהו היה מגיע לחברה הטכנולוגית בה אתה עובד, ומתחיל לבלבל לך ת'מוח על כמה שהכלי והשיטה הפרימיטיבית שלו טובים ויעילים לעומת השיטה\הכלי\התוכנה שלך היית גם אומר את דעתך בצורה שאינה משתמעת לשני צדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוד כבודו, סלח נא לעבד הנרצע שהשתמש במסיר שומנים (טפי!) בלי הסמל המקודש של אחוות הדיטיילרים המקודשת.

אנא סלח לי.

אני יכול להמשיך לכתוב?

רצ"ב ברגשי הכנעה.

1519665.jpg

לא צחקתי ככה הרבה זמן. שאפו על התגובה!

:mm_yeah::mm_yeah:

Light travels faster then sound. This is why some people appear bright until you hear them speak.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, בואו נישאר עם ראש פתוח!

כולנו משקיעים ים של כסף בכל מיני חומרים שבאמת מטפחים את הרכב, מגיע לכאן מישהו שטוען שהוא יודע להשיג את אותן תוצאות עם חומר פשוט שעולה כמה שקלים.

למה לא לתת לו צ'אנס? הרי גם פלסטלינה סינית עושה את אותה עבודה כמו אחת שעולה פי עשר.

אז אולי גם כאן עובדים עלינו?

ואם מחר אני אגיד לך שגיליתי שהצהוב שיוצא לי מהאוזן משמש דרך להברקת הצבע ומזכיר בתכונותיו את תכונות הקארנובה :shock: ישנו הבדל תהומי בין אדם שמדבר מניסיון של שימושים רבים במוצרים שונים לבין אחד שניסה מוצר X ואהב את התוצאה המיידית מבלי להבין יותר מדי אודות האופי של מוצרים כאלו ואודות שכבת הלכה שמגנה על הג'אנט או המרכב. האם אני רומז שצריך למחוק פוסטים כאלו ולצוד את הבחור כפי שעשו בציד המכשפות? חלילה, אני חושב שיש מקום לפוסטים כאלו אבל גם צריך לקחת אותם בערבון מוגבל. לדעתי זה לא רציני ולא אחראי להמליץ לאנשים להשתמש במוצר כלשהו מבלי להכיר אותו לאורך זמן. ויש לי תחושה שבסופו של דבר אותם "משתתפים בניסוי הזה" יחזרו לכאן וישאלו כיצד צובעים ג'אנט? עדיף פלסטידיפ או ספריי צבע?.

מה עובר על פורום דיטיילינג? הפלורליזם החברתי והסובלנות פה בצניחה חופשית.

נראה לי שמישהו (או כמה אנשים) צריך להוציא את הראש שלו מהתחת ולהירגע.

כפי שנהוג לומר היום, דיטיילרים עילאיים ומתנשאים... :roll:

להרבה מחברי התת פורום הזה שנקרא "דיטיילרים עילאיים ומתנשאים" יש קצת יותר מחצי מושג על מה שהם מדברים. אתה מזלזל לחינם.

אנחנו לא ב"אופטופיק" שם מקשקשים על אה ועל דע, אנחנו בתת פורום מסויים שעוסק בתחומים מסויימים. בנוסף אני בכנות לא ראיתי פה שום התנשאות חריגה. צריך לדבר אתך בכפפות של משי? ולהחמיא לך כל שנייה שתרגיש בנוח?

אנא סלח לי.

אני יכול להמשיך לכתוב?

רצ"ב ברגשי הכנעה.

3847727-9665.jpg

יש לי הצעה אחת והיא חכמה בהרבה מהתגובה שרשמת כאן, אל תתנצל בפני אחרים (גם אם זה בצחוק) ועל תקח ללב את דבריהם של אנשי פורום דיטיילינג שנוהגים לטפח את הרכב ברמה גבוהה בהרבה מהאדם הממוצע, לפעמים אותם חובבני טיפוח לא יקבלו גישה כשלך, לרוב זה יהיה בצדק אבל לפעמים גם אנחנו טועים.

ברגע שמצאת שמוצר מסוים עובד עבורך תמשיך לעבוד איתו ואל תנסה לשכנע אחרים בצדקך. אני יכול להעיד על עצמי שמאז שהכרתי אוטם צבע X שזול בהרבה מאוטמי צבע אחרים ואף פחות "ממותג" ו"מלוקק" אבל משרת אותי בצורה טובה אני מתעקש לעבוד איתו ולא אכפת לי כמה הוא זול או כמה האריזה שלו מעפנה.

בקיצור תיהיה בריא עם המסיר שומנים שלך ותרסס אותו בכל מקום אפשרי אם זה מרגיש לך נכון. תקפיד על דילולים עדינים ולא אגריסיים מדי וגם תקפיד לשטוף את החומר עם צינור מים רציני ולא משהו עדין, ברגע שהחומר מתייבש ומתחמם בשמש הוא יזיק בהכרח (תאמין או לא).

הרכב שלך פחות מעניין אותי ולכן רק אמליץ לך לעבוד עם כפפות תמיד ולא לבוא במגע עם חומרים מהסוג הזה, פשוט חבל על הידיים שלך. בנוסף תנסה שלא לעבוד במקומות סגורים כמו חניונים או חנייה פרטית וסגורה, אלו חומרים שלא ממש טובים לגוף האדם ולא מומלץ לנשום אותם יותר מדי, באוויר הפתוח ההשפעה שלהם בטלה בשישים.

אם תתן לי את הכבוד להמליץ עבורך דבר נוסף הייתי ממליץ לך בכלל לא לנקות בעזרת חומרים כאלו ואחרים ולהסתפק במים עם סבון פשוט (כזה שיש לך במקלחת ללא הצורך לקנות אחד חדש), זה יוריד 70%-95% מהלכלוך ולרוב התוצאה תיהיה מספקת ואף חסכת 12 ש"ח של המוצר המיוחד הזה. אני בכנות מאמין שלאורך זמן הסבון הפשוט והביתי ישמור על הצמיגים והגאנטים שלך ויביא לבלאי מופחת מאשר החומר השני, כמובן ישנו הסיכוי שאני טועה.

דברי נאמרו בצורה מכובדת וללא שום התנשאות

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אין צורך לכתוב בפורום דיטיילינג רק לשם ההתגרות.

אתם נכנסים לנישות שלא היו צריכים להכנס אליהן בכלל.

לא ניסיתי לעשות צחוק ממישהו, לא ניסיתי להגיד כמה אני חכם ואחרים טיפשים, לא ניסיתי להמיר את דתכם, לא ניסיתי כלום.

בסה"כ רשמתי כאן איזשהי התנסות אישית שלי (שאגב, אני כבר עושה את זה על הרכב השלישי ברציפות כבר למעלה מ 10 שנים,\ ומעולם לא קרה לאף חישוק כלום.

החל מסיטרואן BX GTI 1900 עם חישוקים קלים מקוריים ששורדת את ה"התעללות הזאת" כבר מ 2003, המשך במזדה 5 בערך 3 שנים ועכשיו עם הפורד.)

לא נולדתי אתמול, אני מודע לאפשרות של נזק (כמו בכל מוצר אחר בשימוש לא נכון) ולכן כתבתי כבר בפוסט הראשון שהחומר מדולל.

זה אפילו לא שורף על היד (אולי קצת בפצעים..)

לא חיפשתי לחסוך, לא חשבתי שגיליתי את אמריקה.

אפשר לומר שרציתי לחלוק משהו שלי אישית לא גרם אף פעם נזק.

רוצים? תשתמשו. לא? לא..

אבל ההתנפלות הזאת כאילו מדובר באיזה ילד בגן שחירבן בטיטול שלו ולא שם לב, קצת מוגזמת.

אגב, את החומר הזה אני מתיז בבית על כמעט כל דבר מלוכלך. אפילו על קירות. (כשהילדים מציירים עליהם בחדווה עם צבעי פנדה.) מקררים (בפנים ובחוץ) ארונות מטבח, פנלים, שיש ומה לא. וכן, גם על מחבתות וסירים.

מעולם לא ניזוק שום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסה"כ רשמתי כאן איזשהי התנסות אישית שלי (שאגב, אני כבר עושה את זה על הרכב השלישי ברציפות כבר למעלה מ 10 שנים,\ ומעולם לא קרה לאף חישוק כלום.

החל מסיטרואן BX GTI 1900 עם חישוקים קלים מקוריים ששורדת את ה"התעללות הזאת" כבר מ 2003, המשך במזדה 5 בערך 3 שנים ועכשיו עם הפורד.)

קבל את סליחתי, מדברייך הבנתי שזו הפעם הראשונה שלך והפריע לי שאתה מרגיש בנוח להמליץ על כך, עכשיו אני מבין שמדובר בעשור של ניסיון במוצרים אלו.

כמו שאמרתי להמשיך לעבוד בצורה שעובדת עבורך :mm_yeah:

עריכה:

קראתי שוב את הפתיח שלך

אני לא אוהב ללכת למקומות שם מוכרים לי בקבוקים קטנים עם כל מיני נוזלים במלא כסף.

אה

אז החלטתי לעשות ניסוי.

קניתי מסיר שומנים של סנט מוריץ ב 12 שקל.

כזה

התזה על החישוקים, המתנה של דקה ושטיפה עם מים.

התוצאות מדהימות.

בלי שפשוף ובלי להזיע.

אני מאמין שעם מברשת זה יהיה הרבה יותר טוב. -אחרי עשור אתה רק מאמין? ולא יודע בוודאות?

אני מבין למה חשבתי שזה ניסיון ראשון, כי זה בדיוק מה שהשתמע מדברייך. אתה בטוח שאתה עושה זאת 10 שנים? זה לא מסתדר עם הדברים שאמרת בפתיח שלך.

כל המלל הזה מתאר את החוויה הראשונית מלפני עשור? אתה חייב לעשות סדר בדברים כי משהו פה לא מסתדר.

בנוסף ציינת שאתה מוכן לעשות עבורנו ניסיון ולנקות כל חודש למשך שנה ואז להראות לנו מה התוצאה. מה ההגיון בניסוי כזה ? הרי לאחר עשור של ניסיון אתה כבר צריך לדעת מה יקרה לאחר שנה?

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם הראשונה שבאמת הקדשתי לזה מחשבה ורצון לשתף היה אתמול..

בד"כ אני עושה את זה כחלק משטיפה פעם ב..

כשראיתי שיש פורום יעודי אצלנו, החלטתי להעלות חוויות.

צודק שהייתי צריך לכתוב שזאת לא הפעם הראשונה. זה באמת נראה כך כשאני קורא את זה בצורה שהדגשת.

אגב, זה התחיל איפשהו ב 2003 כשכל עניין הדיטיילינג לא היה כל כך נגיש ופשוט בארץ. לא הצלחתי לנקות את החישוקים המזוהמים של ה BX עם החורים המיקרוסקופיים שלהם - אז אל תתפוס אותי במילה, אולי זה 9 וחצי שנים:wink:.

עריכה: אני מוסיף בעקבות התוספות שלך.

אף פעם לא תיעדתי את הנושא. אז חשבתי שכאן יש הזדמנות נאותה. לנקות ולצלם ולהעלות לפורום..לא בשבילי כמו בשביל הספקנים.

הרי אם אני אראה לך את החישוקים של הסיטרואן שלי, לא תאמין לי, לא?

עוד עריכה: כתבתי "אני מאמין" כי אני (תתפלא) לא כורע בתחינה מול חישוק ומשפשף אותו עם מברשת. בגלל זה אני משתמש בחומר שמוציא את רוב הליכלוך ומשאיר את החישוק מבריק. אין לי סבלנות ולא חשק לזה. אולי הייתי צריך לכתוב "אני בטוח" אבל מה זה משנה.. רמת הנקיון הזאת מספיקה לי.

דוגמא לחישוק של ה BX

20870d1316326009-wtb-citroen-bx-alloy-wheel-interior-trim-rear-hatch-img_0557.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנא סלח לי.

אני יכול להמשיך לכתוב?

רצ"ב ברגשי הכנעה.

3847727-9665.jpg

אני מקווה שהבנת שהתגובה שלי הייתה בצחוק...

renault clio 2001 1.4 16V- מתה.

seat ibiza 2001 1.6 - נמכרה.

volkswagen passat 2002 2.0- עדיין איתנו =]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

וגם לך פותח השרשור ,ברוך הבא לפורום ,הבנתי שאתה חדש כאן אבל בוא אביא לך קצת הוכחות ,מה קורה שמשתמשים לעיתים קרובות/רחוקות במסיר שומנים שיש בו רמת מלח12% ,אף יותר ,כמו במכוני השטיפה ,מסיר שומנים האדום עם 25% מלח

(מלח=חומצה פעילה ) כמו מה שיש בבקבוק הירוק 00 .

אתה חסכת 12 ש"ח מה אתה אומר.

כמו כן חברי הפורום השתמשו בנוזלים יעודים לשטיפה הג'אנטים שלכם אחרת ,התוצאה כבר ידועה הינה כמה תוצאות לפניכם

uxeyowgmdi4j.jpg

ncmdjygoylqd.jpg

tn2md0oeo3dq.jpg

vmmmolg34mgy.jpg

רוצים לדעת מה דיטיילרים עושים , סליחה מה דיטיילינגר כמוני עושה:

1) לערבב ווקס עם מים, לשטוף את הג'נטים עם ספוג ,אפליקטור ,כשהמים יתייבשו ,לעבור עליהם עם מטלת יבשה ,כל מטלית לא משנה איזה , זה ירגיש כאילו קניתם אותם עכשיו (הווקס עזור להוריד לכלוכך קשה מהג'נט שזה בדר"כ מהבלמים "איפור", אך נותן לו ברק ושומר עליו ונידבק אליו פחות אבק, לכלוך, לא משנה מה.)

בהצלחה

OREN123456

רק שתדע שאני דיטיילינגר

דיטיילינג + דיטיילר = דיטיילינגר :vamp:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

*טווח

**מכם

***מה זה מגמים?

****להביא

מצטער, הייתי חייב.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מפורום שאיכות התוצאה והחלפת ידע בתחום ספציפי אמורים להיות הקו המנחה שלו אני נדהם מרמת ההתנשאות, האטימות והתחושה של כל אחד כאילו השמש זורחת לו מהתחת והוא היחיד שיודע מה טוב ומה לא.

אישית לא הייתי משתמש בחומר כזה על חלק מסגסוגת אלומיניום אבל יש הרבה מאוד חומרי ניקוי תעשייתיים שנותנים תוצאות מעולות (לא פחות ואפילו יותר מחמרים יעודיים בעשרות רבות של שקלים ל 100 מ"ל) שבטוחים לחלוטין בשימוש על חלקי רכב מסויימים (ולאור התגובות והעובדה שאתם ממילא יודעים הכל אין טעם לציין שמות כי ממילא תטענו שבגלל שאין על זה ציור של פרארי אדומה נוצצת עם יהלום בקצה האנטנה החומר לא שווה כלום).

אדם פה משתף אתכם בנסיונו ובמקום להתייחס לגופו של חומר בצורה מנומקת ומקצועית כפי שכולם מצפים בפורום "מקצועי" אתם בוחרים לתקוף בלי שום היגיון או הסבר.

אני יודע שאני מכליל את כולכם תחת אותה המטריה ואני מתנצל מראש בפני אלה שלא כאלה אבל לצערי אתם כמעט לא מורגשים בדיון הזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2027 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...