Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[הבעת דעה] להפעיל מונה, אחי?

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 7150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאת - רן רימון/TheMarker

"להפעיל מונה אחי?" - אני שומע את השאלה הזו כל כך הרבה פעמים בשבוע והיא בלתי נסבלת. רגע. יש חוק, לא? צריך להפעיל מונה.

משום מה אף פעם לא מצאתי את עצמי נכנס לסופר והקופאית שואלת אותי - "לתקתק לך בקופה?". אף פעם גם לא הלכתי לתדלק אוטו ושאלו אותי אם אני רוצה שיירשם. אז מאיפה מגיעה השאלה הזו?

ואם כבר עוברים על החוק (אני מתנגד, אבל מנסה להבין את ההיגיון) - למה שהנהג יציע את אותו המחיר עם או בלי מונה?

הרי יש מספר שיקולים שמובילים אותו - אם הוא עצמאי, הוא לא רוצה לשלם על זה מס. אם הוא שכיר - הוא מנסה לדפוק את בעל הבית. אבל למה הוא מבקש את אותו המחיר?

הרי אם הוא כבר מתחכם, אם כבר מרמים, איך ייתכן שזה אותו המחיר?

ועדיין, זו עבירה ברורה על החוק, שעושה רושם שכבר לאף אחד אין כוח ורצון לטפל בה. מעולם לא הבנתי את הסיבה, מעולם לא הבנתי איך לא נרתעים מזה, אבל התופעה חוזרת על עצמה יותר ויותר ללא כל אכיפה.

הדבר, ללא ספק, יוצר תחושה ש"אני לא בסדר". איך באמת אני מעז לבקש שיפעילו מונה? ואני לא מציין מספר פעמים שנהגים סירבו לקחת אותי כי דרשתי מונה. על זה באמת כבר לא כדאי לדבר.

באמת, איש רע אני.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתלונן ידידי, תתלונן במשרד התחבורה (יש להם מין "יחידה" בשביל זה) ויחקרו את הנושא, בד"כ הנהג יזכה לתביעה בבית-משפט וישלם קנס וזה כבר קרה. לא יעזור כלום, את ישראל ישראלי ושאר בני-עמו אפשר ללמד רק דרך הכיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה שקרה לי:

אני מגיע לתחנת מוניות בוולפסון.

אומר שאני צריך מונית לאיזור תעשיה חולון. מרחק של כ2-3 ק"מ משם.

הנהג אומר לי: 35 ש"ח.

אני אומר: לא, אני רוצה מונה

הנהג: אין לי מונה!

אני: מה זאת אומרת אין לך מונה?!

הנהג: אין וזהו !

אני: סבבה, נראה מה יש למשרד התחבורה להגיד על זה.

הנהג: טוב טוב, בוא תכנס... אבל אתה צריך להוסיף לי 9% מעל למה שהמונה אומר.

אני: קאקובו חוייה? (בתרגום חופשי: למה מי מת?)

הנהג: כי העלו היום תעריפים ולא הספקתי לעדכן את המונה

אני: מעניין לי את השערה בביצה השמאלית !

בקיצור, לקח אותי עם מונה, לא הוספתי שום 9%, ויצא קצת פחות מ20 ש"ח לנסיעה הזו.

פשוט חוצפה.

vot tol'ko na nas gnat' ne nado....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמת גם לי יצא כמה פעמים לראות נהג ששואל אם להדליק מונה או לא.

לא קרה לי שביקשו יותר אבל זה תאמת לא מפריע לי(אולי כי אני יודע +- את המחירים).

אני לא רואה את זה כדבר כול כך נורא!

בסך הכול להיות נהג מונית זה לא עבודה נכספת, ותחשבו על זה שלפני ההוצאות הם מרויחים מאוד יפה אבל כאן נכנס מס ההכנסה (כמעט 20 אחוז!!!!!!) ועוד יש את הביטוח, מספר ועוד מלא דברים.

ותאמת אני מבין את נהגי המוניות, אך עדיין לא תומך בעבירה על החוק! או במיוחד על בקשת המחירים המוגזמת.

יום נעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד מנסה לסגור עם הנהג ללא מונה. ברגע שהנהג אומר לי מחיר שאני יודע בבירור שהוא גבוה, אז אני אומר להפעיל מונה. לדוגמא שבוע שעבר נסעתי מחולון לקניון בת ים, עם 2 עצירות בדרך לקחת חברים (העצירות היו בדרך הנסיעה), הנהג רצה 50 ש"ח, אני אמרתי לו בוא 40, הוא לא רצה הפעלנו מונה ויצא 40 ש"ח. ברגע שהוא אומר "לא מפעיל מונה", אני ישר מאיים ואומר לו שמשרד התחבורה ומס הכנסה יבקרו אצלו. :twisted:

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגי המוניות לא לוקחים מונה, בשביל לא לרשום את הנסיעה. ובכך שיקבלו את סכום הכסף באופן מלא ללא השתתפות מס.

להתלונן במשרד התחבורע סתם כי בא לכם להפליל אדם שצריך לפרנס משפחה ולא במקרה של נגיד שהנהג היה חוצפן ורע זו פשוט אכזריות לשמה, ומי שעושה דבר כזה הוא אדם חסר לב לדעתי. כי טוב לא יצא לו מזה!

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגי המוניות לא לוקחים מונה, בשביל לא לרשום את הנסיעה. ובכך שיקבלו את סכום הכסף באופן מלא ללא השתתפות מס.

יוסי.

מי שחוצפן פה זה הנהג מונית. הוא גם עובר על החוק, וגם מנסה לגבות מחיר שהוא בוודאות יצא לו יקר יותר מהפעלת מונה (ונהגי המונית יודעים טוב מאוד מה משתלם להם יותר, ומה יוצא יקר יותר וזול יותר).

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, אתה צריך להבין שנהג המונית אומנם מעלימים מס כדי להתפרנס, אבל מה עם הנוסע?

מה ההבדל בין הנהג מונית לאותו אדם שעובד בעבודה אחרת, ועל כל שקל שהוא מרוויח הוא שולח 60%. מה איתו? למה שגם הוא לא יעלים מס ב'עוואנטה' של צורך לפרנס את המשפחה?

גם לי יצא להתקל בנהג מונית שחשב שאני איזה VIP והמיצובישי סופר לאנסר המקרטעת שלו היא איזה מינימום שברולט קאפריס.

ממועדון הסנוקר בחולון (הלינקולן) עד הבית שלי (12 ק"מ בקירוב + -) הוא רצה 70(!) שקל :shock:

לא צריך, יש לי אידאולגיה משלי ואין לי כסף מיותר.

יום שישי בלילה, אני וחבר שלי צועדים את הק"מ האלה. הגענו אחרי שלוש שעות, עם רגליים כואבות, אבל היה שווה כל רגע. שיתפוס לו פרייאר אחר.:x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שחוצפן פה זה הנהג מונית. הוא גם עובר על החוק, וגם מנסה לגבות מחיר שהוא בוודאות יצא לו יקר יותר מהפעלת מונה (ונהגי המונית יודעים טוב מאוד מה משתלם להם יותר, ומה יוצא יקר יותר וזול יותר).

פליקס

צודק, אבל העניין הוא שאם הם היו אומרים לך את המחיר שיצא במונה(שהרי הם יודעים מראש כמה יצא) ומבקשים ממך לנסוע בלי מונה, אז למה שתהיה לך בעיה עם זה? מה איכפת לך שהוא עושה משהו לא חוקי?

אתה לא מפסיד מזה כלום והוא רק מרוויח.

הבעיה היא שהם רק מחפשים לדפוק ומציעים מחיר גבוה בהרבה ומחפשים פראיירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתלונן במשרד התחבורע סתם כי בא לכם להפליל אדם שצריך לפרנס משפחה ולא במקרה של נגיד שהנהג היה חוצפן ורע זו פשוט אכזריות לשמה, ומי שעושה דבר כזה הוא אדם חסר לב לדעתי. כי טוב לא יצא לו מזה!

יוסי.

הנהג אולי רוצה לפרנס משפחה, אך מכספי המיסים בונים מדינה, ובכך שהוא לא מדווח הוא גוזל ממני וממך תקציבים לשיפור איכות חיינו.

כך שמי שמתלונן הוא לא אדם רע, אלא האדם הטוב והישר.

ד"א, על נסיעות בינעירוניות ניתן לגבות ע"פ מחיר מחירון המונפק לכל הנהגים, על מחיר זה ניתן לדרוש קבלה, המונה משמש גם כקופה רושמת של מחירון כזה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעצמי מעדיף לשלם ולא להפעיל מונה הרבה יותר נוח וזה גם די רגיל אצלי

פשוט אם יודעים את המחירים מתמקחים כמה שניות ובסוף מצליחים.

בהחלט יש יחידה שבודקת את הדברים האלו ויש להם יחידה מוסווית,

אבא שלי נהג מונית וזה והוא סיפר לי על זה הרבה פעמים וגם שני דודים שלי נהגי מוניות (תחנה משפחתית נפתח... חחח)

אז זה הולך ככה:

בחור מרים יד למונית אומר לו קח אותי ל**** שזה מקום שנמצא לא רחוק

אסור לו להגיד לך אם להפעיל מונה או לשאול כמה עולה הוא רק אומר סע

ואז הוא אומר לנהג טוב אני צריך לרדת פה במידה והנהג לא הפעיל מונה, הנהג יגיד לו: עולה *** שקלים.

והמוסווה משלם לו ויוצא מהאוטו כרגיל ובדיוק פה איך שהוא יוצא נכנס עוד מוסווה,

ושואל את הנהג איפה הקבלה של הראשון ואומר שהוא ממס הכנסה.

ואז אין לו קבלה... ומה שקורה עכשיו,

זה שהנהג הולך למשפט והוא ישלם דו"ח והוא צריך לתת את כל החשבוניות שלו וכל הפתקים וכל מה שאתם רק יכולים לחשוב עליו של השבע שנים האחרונות שהוא עבד בתור נהג מונית

ואז מס הכנסה יושבים על כל הדפים ובודקים כל דבר קטן והורסים לו את השבע שנים הבאות של הבן אדם:/.

אל תגרמו שיהרסו לבן אדם את החיים אם לא צריך!!

אבל אם הוא באמת ***** תנסו להתחכם, לאיים, לדרוש או אפילו להגיש תלונה.

אלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהג אולי רוצה לפרנס משפחה, אך מכספי המיסים בונים מדינה, ובכך שהוא לא מדווח הוא גוזל ממני וממך תקציבים לשיפור איכות חיינו.

כך שמי שמתלונן הוא לא אדם רע, אלא האדם הטוב והישר.

ד"א, על נסיעות בינעירוניות ניתן לגבות ע"פ מחיר מחירון המונפק לכל הנהגים, על מחיר זה ניתן לדרוש קבלה, המונה משמש גם כקופה רושמת של מחירון כזה.

עמית

הוא משמש כקופה רושמת של כל מחיר.

אני היית נוסע לעבודה שבבת ים עם מונית ב40 שקל, קבוע בלי מונה אבל עם חשבונית.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אבל העניין הוא שאם הם היו אומרים לך את המחיר שיצא במונה(שהרי הם יודעים מראש כמה יצא) ומבקשים ממך לנסוע בלי מונה, אז למה שתהיה לך בעיה עם זה? מה איכפת לך שהוא עושה משהו לא חוקי?

אתה לא מפסיד מזה כלום והוא רק מרוויח.

הבעיה היא שהם רק מחפשים לדפוק ומציעים מחיר גבוה בהרבה ומחפשים פראיירים.

במקרה כזה לי אישית אין שום בעיה לנסוע ללא מונה. אמנם יש כאן את עניין המוסריות, אבל מבחינתי אני מעדיף לשלם פחות. אולי ברגע שאני אעבוד בעבודה ואשלם מס אז היחס הזה ישתנה, אבל כיום זה הוא המצב.

ודר' וואנדורה, במקרים כאלה בדיוק הייתה צריך "לאיים" עליו קצת ולבקש שיפעיל מונה, אני בטוח שאחרי שהיית אומר לו שתגיש תלונה למשרד התחבורה הוא היה לוקח אותך.

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודר' וואנדורה, במקרים כאלה בדיוק הייתה צריך "לאיים" עליו קצת ולבקש שיפעיל מונה, אני בטוח שאחרי שהיית אומר לו שתגיש תלונה למשרד התחבורה הוא היה לוקח אותך.

פליקס

היה 02:00 בלילה ("בשתיים בלילה?!" :shock:), קר, יום שישי, אני מתחיל לאבד תחושה באצבעות - לך תגיד לנהג מונית: "אני אתלונן עליך, איוב!"

עזוב, שידפוק את הקופה שלו על מישהו אחר, מי שפרייאר נשאר כזה וישלם אף יותר.

חוץ מזה - 3 שעות של הליכה ברגל לא הזיקו לאף אחד, היה אחלה אויר (אויר קר של אחרי גשם... נעים) הלכנו בכיף, פיתחנו קצת סיבולת - פצייץ :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7150 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...