Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

cutting compound - מה זה?

שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לאחרונה אני שומע על יותר ויותר מוצרים תחת הקטיגוריה "cutting compound" כמו upol 333 ו- meguires ultimate compound. אז קראתי על זה, אך איני מצליח לגבש דעה למוצרים האלה, האם אילו פשוט פוליש רגיל מחברות טובות? או שיש בהן משהוא שונה ויותר טובים מפוליש רגיל?

כי הציעו לי לפני שאני אשקול צביעה של רכב, לנסות את המוצר הזה בטענה שזה אינו פוליש רגיל, ויש ביכולתם להחזיר צבע רענן בצורה שפשוט פוליש לא יכול(ולאורך זמן).

יש לציין שהרכב מבחינת צבע עדיין אחיד (כלומר אין קילופים וכו...), הוא רק דהה קצת במקומות מסויימים למרות שעבר פוליש רגיל אצל מישהוא לפני כשנה.

תודה לעוזרים :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

cutting compound זה שם כללי לפוליש אגרסיבי.

בעולם, Polish נחשב בד"כ לחומר מבריק, פוליש עדין, עם יכולת חיתוך עדינה המשאירה פיניש מבריק.

cutting compound זה שם כללי לפוליש שיכול לחתוך שכבה מכובדת של לכה, כלומר אגרסיבי המתאים להסרת שריטות בעיקר.

בגלל היכולת שלו להסיר יותר לקה ובכך יותר שריטות, ההשפעה הויזואלית שלו על הצבע אכן משמעותית הרבה יותר מPolish עדין. בד"כ עושים פוליש גס (CUTTING COMPOUND) ולאחריו POLISH להברקה.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם, Polish נחשב בד"כ לחומר מבריק, פוליש עדין, עם יכולת חיתוך עדינה המשאירה פיניש מבריק.

cutting compound זה שם כללי לפוליש שיכול לחתוך שכבה מכובדת של לכה, כלומר אגרסיבי המתאים להסרת שריטות בעיקר.

בגלל היכולת שלו להסיר יותר לקה ובכך יותר שריטות, ההשפעה הויזואלית שלו על הצבע אכן משמעותית הרבה יותר מPolish עדין. בד"כ עושים פוליש גס (CUTTING COMPOUND) ולאחריו POLISH להברקה.

הבנתי, אם אני אחליט לנסות את זה אז זאת תהיה הפעם הראשונה שאני מתעסק עם הדברים האלה, האם יש סיכון להורדת כל שכבות הלכה והצבע מהחומרים האלה עד כדי להגיע למתכת?

והאם הפוליש "האגריסיבי" יכול להוריד סימני מדבקות שעל הבודי ( סימני צבע חדש שהיה מתחת למדבקה ביחס לשאר הבודי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל שאני מתעלק על השרשור, אבל יש לי שאלה שאולי תיהיה רלוונטית גם לפותח.

מה הטעם לעשות גם פוליש הברקה אם כבר ביצענו פוליש גס? מדוע להוריד עוד שכבת לקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השטח שהקומפאונד משאיר אינו בהכרח במצב מושלם מבחינת ברק ושריטות (שחלק מהקומפאונדים עלולים לייצר בעצמם). את זה עושה הפוליש העדין. הוא משאיר פיניש חלק ומבריק.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי, אם אני אחליט לנסות את זה אז זאת תהיה הפעם הראשונה שאני מתעסק עם הדברים האלה, האם יש סיכון להורדת כל שכבות הלכה והצבע מהחומרים האלה עד כדי להגיע למתכת?

בהחלט יש סיכון כזה .

סבירות גבוהה שהלכה תוסר בכמות גבוהה מידי , לגבי הצבע יש יותר סיכון "לשרוף" אותו בפינות של משטחי המרכב .

במילים אחרות - תתרחק , בייחוד שעוד לא התנסית .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יש סיכון כזה .

סבירות גבוהה שהלכה תוסר בכמות גבוהה מידי , לגבי הצבע יש יותר סיכון "לשרוף" אותו בפינות של משטחי המרכב .

במילים אחרות - תתרחק , בייחוד שעוד לא התנסית .

והאם זה תקף גם לפוליש עדין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט , הרי לשניהם אותה הפעולה - שחיקה של הצבע .

אם כי כמובן שרמות השחיקה משתנות עד מאוד בין פולישים בדרגות שחיקה שונות , ובד"כ ככל שהפוליש עדין יותר עקומת הדעיכה שלו תלולה יותר (במילים אחרות הוא מאבד את יכולות השחיקה מהר יותר מפוליש אגרסיבי יותר) .

אל תהיה מודאג רק "משריפה" של הצבע בבת אחת , אלא גם מנזקים פחות קיצוניים כמו הסרה מוגזמת של לכה .

תהיה סבלני , תקרא בפורום ואולי תרחיב את הקריאה למאמרים קצת יותר נרחבים באנגלית , ורק לאחר מכן תתחיל להתנסות בפוליש .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...