Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בנוגע לכדאיות החלפת רכב עקב מצב כלכלי (כ"א)

alexander8824
שימו לב! השרשור הזה בן 4266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

shkaf, זה פורום רכב, ורכב זו נוחות שרוב המשתמשים כאן אם לא כולם לא מוכנים לוותר עליה.

הייתי ממליץ כבר עכשיו להציב מודעה ביד 2, אם יהיה קונה פוטנציאלי שתוכלו להסכים איתו על מחיר סביר לכו על זה ועם הכסף כבר תמצאו מה לקנות.

בדיוק בגלל שזה פורום רכב זאת הייתה המלצתי, מודע ? פותח הפוסט רשם שקרובת משפחתו אוהבת את האיביזה החדשה [רכב שרחוק מלהיות מלוכסן ב-20K ] ...כך שבעצם, במידה והיא לא תוותר על ה"נוחות" הסיכוי שהיא תקנה רכב סביר[ מעל 50K ] מבלי למכור את הנשמה לבנק... שואף לאפס. שאר הממליצים המליצו למכור את הרכב פח שיש לה ולקנות רכב זול יותר... שהסבירות שהיא תהנה ממנו נמוכה מאוד.

אז אם לנסוע ברכב שלא רוצים בליל ברירה היא "נוחות" ... תמשיכו לנוח :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפעמים אני לא מבין את הראש של האנשים,

אני לדוגמא יש לי שרייד 97 ידנית כבר 3 וחצי שנים(שנקנתה ב 13), מאז שהרכב אצלי חוץ מאלטרנטור שהוחלף בעלות של 500 שקל לא היו תקלות חוץ מטיפולים שוטפים.

עכשיו אני קורא שהיא הוציא סכום של 15 אלף על תקלות בשנתיים וחצי האחרונות,

אני מסכים שהפיזו נוחה יותר לנהיגה, שקטה יותר, ותוסיף את כל הייתרונות שלה,

עכשיו תקח את כל הייתרונות תשווה אותם מול עלות של 15 אלף, בנוסף לעלות קנייה של הרכב(31?)

זה יוצא ששלמת 33 אלף שקל על הקצת יותר נוחות, ביצועים, יופי, וכו.

עכשיו תשאל את עצמך את השאלה האם זה שווה את זה, גם עכשיו אתה עומד להכנס להרפתקה עם אירופאית שידוע שהיא דורשת תחזוקה יקרה יותר מאשר יפנית, אם המצב הכלכלי לא משהו, למה לא להתפשר בשנתיים הקרובות על יפנית עם נתונים טובים, לשמור קצת תקציב ואז להשתדרג לרכב חדש יותר במידה וזה אפשרי?

לחישוב אני לא הוספתי את הדלק ועלויות טיפולים שגרתיים שאצלי זה מסתכם בכ300 טיפול קטן וסביב ה 1000 גדול(אפשר לעשות לבד ולחסכוך עוד קצת כמו שאני עושה), אמרת שהיא שותה דיי הרבה דלק, אצלי במצב הגרוע זה 1:12 בקיץ עם מזגן בעיר ובחורף זה 1:15.

אני ממליץ לך "לסבול" קצת, אחרי הכל שרפת דיי הרבה כסף על רכב שלפי דעתי לא מצדיק את זה. 15K זה המון.

מה שגם במכירה של הרכב אני מאמין שאני אצליח למכור סביב ה 8 בשקט, (ק"מ נמוך, יד 2, ספר טיפולים מלא, הכל מתוקתק)

יש כבר כמה מכרים שמעוניינים לרכוש אותו, אני פשוט מעדיף למכור למישהו זר מהסיבה שאם אח"כ תהיה תקלה לחסוך מצב לא נעים.(אחרי הכל לא רכב חדש).

נ.ב, אני מודע לכך שהנהיגה ברכב היא לא כייפית, אני שוקל בתקופה הקרובה לשדרג לרכב סביב ה 40K עם נהיגה יותר מהנה, אבל זה אחרי "שסבלתי" קצת 3 וחצי שנים. המונח סבלתי לא כ"כ מתאים כאן כי אחרי הכל אפשר להגיד שאני מסופק מהרכב, אבל להמחיש את ההבדל בין השרייד לרכב חדיש יותר

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שהיא קנתה את הרכב מבלי לבצע בדיקה (כמוני) , אחרת אין הסבר לכמות גדולה כזו של ליקויים בתקופה כה קצרה, והיד עוד נטויה.

D1winner , מדובר כאן במצב דומה לשוק ההון , כשאתה נכנס אף אחד אבל אף אחד לא יכול לדעת ב100% (לא 99) מה יהיה מחר. לכן לבוא ולשאול איך היא הוציאה 15K ומה היה אם היא לא היתה מוציאה, זה לא רלוונטי, בטח שלא היום.

אני מניח שביום שהיא קנתה את הרכב לא עמד שם המלאך גבריאל, עם דף שחור על גבי לבן בו כתוב כי עלות התחזוקה תתקרב לסכום הנ"ל , ולכן חוץ מלזרוע מלח על הפצעים זה לא מועיל.

זה מזכיר לי סיפור על חבר שבירך אותי אחרי שעשיתי טיפול טיימינג עם הוצאה של 2500 שח , אמר לי "תהנה מהרכב, שווה לטפל בו" , אבל ביום שהלך לו הגיר , הוא "נזכר" להגיד "אמרתי לך שעדיף למכור ולהביא יפני חדש" . אז מעצבים אמרתי לו שאם אתה כזה חזאי מדופלם, למה לא הזהרת אותי בשמחה וששון כאלה לפני שהגיר ועוד כמה חלקים הלכו.

מבחינת אמינות, לדעתי היא נמדדת באיזשהו מקום ב"איזה רכב יילך מהר יותר למוסך, מלוחסן בן 11 שלא מטופל כראוי ובזמן ביחס לצרפתי שלא מטופל" . מה שאנשים לא תמידים מוכנים לקבל זה שחלקים מתבלים עם השנים,ללא קשר לאמינות, ולא קיים היום מכשיר בדיקה לבלאי רכיבים יחסית זניחים , אבל כאלה שעלות החלפתם והעבודה על כך יקרה.

שוב במצב הנתון, אם הרכב עדיין מלא בבעיות והיישור קו יעלה בין 5-7 אלף שח, עדיף לדעתי למכור ולחפש אחד עם שנתון גבוהה יותר. צריך לזכור שבעניין הזה משחק תפקיד גם מזל, ועדיף לעשות בדיקה לרכב הבא שקונים כדי להוריד את מחירון ולראות שלא נופלים על קלאץ/מנוע/גיר שעומדים למות.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרובת המשפחה שלך תאלץ להבין שכשאוכלים מהעוגה היא לא נשארת שלמה.

ראשית, זה. אחרכך תתפנו לקניית רכב.

אם להסביר את עצמי טוב יותר. היא מבקשת להכניס פיל בכלוב של יונה.

שוק ה20k לא עשיר ברכבים חסכוניים, קטנים ואוטומטים עם כוחות סוס מרובים. אני אומר זאת כי אני חפרתי בשוק הזה והבנתי שקטן, אוטומטי וחזק ועם זאת חסכוני יהיה קשה למצוא בטח שלא במגבלות תקציב שכאלה.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי היא פשוט צריכה להחליף את המוסך.

לאורך השנים היו לי לא מעט כלי רכב ישנים (גם אירופיים וצרפתיים) מכוניות שטופלו בצורה טובה שמרו על אמינות טובה.

למכור את הרכב ב-10K לא יביא אותה לשום מקום. יישור קו במוסך נורמלי יכול לעלות כמה אלפי שקלים - אבל ייתן עוד מס' שנים של שקט נפשי במחיר נמוך יחסית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לZVIT

גש למוסך אחר (עדיף לא מורשה לעניות דעתי), ותחזור אלינו עם ההצעה (אל תתפתו לכל הצעה, ואפשר לראות לפי המוסכניק אם הוא מנסה למרוח או שהוא באמת מעוניין לעזור.)

גם תקבל ביצועים טובים יותר בצריכת דלק ובסחיבת מנוע, וגם תצמצם את הסיכון לתקלות נוספות שיגיעו , והן יגיעו! אם לא מטפלים עד הסוף ובזמן.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לחברה שלך שתחפש הונדה סיויק 1.6 אוטומטית.(לדוגמה, שנת 00, 98,99)

יתרונות:יפנית, וח-ז-ק-ה, 125 סוסים עם מנוע VTEC, זריזה למדי כנראה.

שתתפשר על הצורה, היא משפחתית אבל היא לא מכוערת ובנוסף ציינתי את היתרונות שלה. להונדה סיויק אגב יש הרבה 'פוזה', ככה שלא תדאג גם אם הרכב נראה משפחתי משהו. זו דעתי רק כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי על הסיוויק כי זה הרכב הכי משתלם ואיכותי שאפשר להשיג בתקציב ואפילו בתקציבים גבוהים יותר,

אבל גם כאן אנחנו לא עונים על כל צרכיה כי היא מעוניינת ברכב קטן.

כך או כך היא תצתרך להתגמש אז אני חושב שגודל הרכב לא אמור כ"כ להשפיע, בייחוד כשמדובר ברכב חסכוני בדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א' כל, שבת שלום :-)

אז ככה:

דיברתי איתה, היא מעוניינת בסיאט איביזה 11'-09' חזקה עם 5דלתות.

חשבתי על ה5דלתות FR 1.4 עם מגדש טורבו ומגדש סופרצ'ארג'ר.

איך היא ?

יש מצב לתוכנית מימון נוחה ( בתשלום של עד 1000 ש"ח לחודש ???)

ותודה לכולם על התגובות :-)

:twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית צריך להחליט מה הסיבה העיקרית להחלפת הרכב: האם זה הרצון להיפטר מהרכב הישן בגלל התקלות המרובות שגוזלות כסף רב או בגלל המצב הכלכלי הקשה שמאלץ להחליף לרכב חסכוני יותר (מבחינת דלק ותקלות) או שמדובר בכלל ברצון של הבחורה להתקדם לרכב ספורטיבי יותר. אחרי שמחליטים צריך לראות אם יש את האמצעים הדרושים לכך (תקציב) ואז אפשר יהיה לקבוע אם הרכב מתאים או לא.

בהודעה הראשונה כתבת שיש לה בעיות כלכליות, ואחרי יום אתה מציע לה איביזה FR כמעט חדשה שעולה סכום נכבד ולא תהיה ממש חסכונית בדלק. משהו פה לא מסתדר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור מציג סתירה פנימית: מחד מדבר על קשיים כלכליים, מאידך על רצון למכור את הרכב ולהוסיף 40 אש"ח לטובת רכב חלופי, שגם הוא אינו חדש. לא מסתדר לי. אם המצב הכלכלי גרוע צריך לותר על רכב, לא להשקיע בו כסף שאינו בנמצא.

לדעתי השאלה הראשונה שצריכה להשאל היא עד כמה הרכב חיוני או אם אפשר להסתדר בלעדיו. למשל - זוג שירד משתי מכוניות לאחת. לא נוח, אבל בהרבה מקרים זה אפשרי - אני עשיתי זאת פעמיים במהלך השנים כאשר מצבי הכלכלי לא היה במיטבו. אחרי שנתיים התאוששתי ורכשתי רכב שני. או אולי לעבור לשימוש ברגליים, אופניים, תח"צ ושימוש ברכב של בני המשפחה הקרובים.

השלב הבא יהיה להפטר מהרכב - תהליך העשוי לארוך זמן, ורק בסופו יהיה אפשר לדעת מה התקציב העומד לרשותה לצורך רכישת הרכב הבא. המתנה של תקופה מסויימת תאפשר לה לחסוך סכומים שיאפשרו לה לרכוש רכב יותר מתאים לצרכיה - לפי התאור אני מניח שהרכב הנוכחי עולה לה סביב 2,000 ש"ח לחודש (תיקונים, דלק, רישוי וביטוח, לא כולל ירידת ערך), אם תחסוך סכום כזה מספר חודשים מצבה ישתפר להפליא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א' כל, שבת שלום :-)

אז ככה:

דיברתי איתה, היא מעוניינת בסיאט איביזה 11'-09' חזקה עם 5דלתות.

חשבתי על ה5דלתות FR 1.4 עם מגדש טורבו ומגדש סופרצ'ארג'ר.

איך היא ?

יש מצב לתוכנית מימון נוחה ( בתשלום של עד 1000 ש"ח לחודש ???)

ותודה לכולם על התגובות :-)

היא לא מסוגלת לשלם על תיקונים ואתה רוצה להכניס אותה להוצאה של 12,000 בשנה לפני דלק, ביטוח, אגרת רישוי, טסט ואחזקה. לדעתי אחותך צריכה להתעורר ומהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...