Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בנוגע לכדאיות החלפת רכב עקב מצב כלכלי (כ"א)

alexander8824
שימו לב! השרשור הזה בן 4276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן :-)

לקרובת משפחה יש פג'ו 206 XT אוטומט 1.6 5דלתות 02' .

ברכב יש הרבה תקלות (צריכת דלק בשמיים, סאנרוף תקול, מנוע מקרקר, גיר מרעיש,

מנתק הצתה עם מחשבות ספורטיביות :wink::lol: , ועוד).

כרגע יש לנו בעיות כלכליות, אז הצעתי לה להחליף את הרכב במשהו יותר זול ויותר כיפי, היא מסרבת בתוקף.

לפני איזה שבוע, היא התייעצה עם איזה יועץ כלכלי משהו, הוא גם ייעץ לה להחליף את הרכב ברכב יותר זול.

המחירון של הרכב הוא 22,800 ש"ח .

היא אוהבת מכוניות יותר ספורטיביות , עדיף אוטומט , 5/4 דלתות , קומפקטית , נראה "פוזה" , מעל שנת 00' ,

ועם אפשרות לעשות אותה ל"מכונת מוזיקה" אמיתית (היא חולת מוזיקה :-D ).

היא א-ו-ה-ב-ת את הסיאט איביזה החדשה (08' ומעלה)

אבל, היא גם עולה 60,000 אלף ש"ח (בערך) .

אז יש לי כמה שאלות אליכם, קארספורום יקר וחביב :

1. איך לשכנע אותה להחליף ?!?!

2. התוכלו להמליץ על רכב יותר ספורטיבי, עדיף אוטומט, 4/5 דלתות, קומפקטי, נראה פוזה, מעל שנת 00',

והכי חשוב - יחסית זול , לבחורה הזאת ??

תודה רבה !!!

אלכסנדר :wink: .

:twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תביא קצת יותר נתונים

כמה דלק הרכב צורך, כמה התקלות שלו עלו לכם, כמה הקילומטראג' שלו.

אחרי כול זה, יהיה אפשר להציע לך הצעות בהתאם לדרישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא כ"כ אוהבת את האיביזה, למה לא לשקול את הדגם של שנת 2003 (תומכר בסביבות ה 22K ונכנס בול בתקציב).

אבל אם חסכון בדלק זה חשוב בשבילה הייתי מוותר על זה,

במקום זה היא יכולה ללכת על פיאט פונטו (רכב הידוע כחסכוני בדלק ואמין).

הונדה ג'אז וטויוטה יאריס הן מכוניות מצויינות אבל אני בספק אם נכנסות בתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביא קצת יותר נתונים

כמה דלק הרכב צורך, כמה התקלות שלו עלו לכם, כמה הקילומטראג' שלו.

אחרי כול זה, יהיה אפשר להציע לך הצעות בהתאם לדרישה.

הרכב לוגם דלק בערך פי 2 מאשר כשקנינו אותו.

כל התקלות מאז שהרכב אצלינו (הוא אצלינו כשנתיים וחצי) עלו לנו כ 15K . קנינו את הרכב לפני כשנתיים וחצי ב31K .

הקילומטראז' הוא 188,000 ק"מ.

אם היא כ"כ אוהבת את האיביזה, למה לא לשקול את הדגם של שנת 2003 (תומכר בסביבות ה 22K ונכנס בול בתקציב).

אבל אם חסכון בדלק זה חשוב בשבילה הייתי מוותר על זה,

במקום זה היא יכולה ללכת על פיאט פונטו (רכב הידוע כחסכוני בדלק ואמין).

הונדה ג'אז וטויוטה יאריס הן מכוניות מצויינות אבל אני בספק אם נכנסות בתקציב.

היא אוהבת דווקא את האיביזה החדשה... אבל זה אפשרות גם, איך היא ??

פיאט פונטו היא שונאת, אין לי מושג למה .

ג'אז ויאריס היא אמרה לי לפני שבוע שהן משעממות ומכוערות ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז הייתי ממליץ להפטר ממנו. אבל קחו בחשבון שמחירון לא תקבלו עליו.

עם התקלות שיש לו+קילומטראג' נושק ל-200 אלף+ רכב עם שוק לא מטורף, יוביל לזה שתצטרכו להתפשר הרבה על המחיר.

ובקשר לדרישות שלה, היא פשוט לא תמצא רכב שיענה עליהם, ככה שהיא תצטרך להפשר על יותר מדבר אחד(מראה,כוח,ותיבת הילוכים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז הייתי ממליץ להפטר ממנו. אבל קחו בחשבון שמחירון לא תקבלו עליו.

עם התקלות שיש לו+קילומטראג' נושק ל-200 אלף+ רכב עם שוק לא מטורף, יוביל לזה שתצטרכו להתפשר הרבה על המחיר.

ובקשר לדרישות שלה, היא פשוט לא תמצא רכב שיענה עליהם, ככה שהיא תצטרך להפשר על יותר מדבר אחד(מראה,כוח,ותיבת הילוכים)

או קיי, אז בוא נגיד ככה:

מראה לא אפרורי ולא משפחתי,

כוח לא פחות מ 110 כ"ס,

תיבת הילוכים עדיין עדיפות לאוטומט, אבל גם ידני בא בחשבון.

התוכל להציע משהו ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא איש של בשורות.

יש לי מקרה דומה אצל חבר, בבעלות בת זוגתו פיג'ו עם נתונים דומים לשלך (חלקם טובים יותר חלקם פחות), הערך שלה במחירון 15K ש"ח, אצלה המצב הכלכלי הרבה יותר טוב והיא כרגע מעוניינת להחליף בקיה פיקנטו חדשה.

אז רק שתקבל תמונה לגבי מעמד המכירה של הרכב, היא קיבלה הצעה של 10K ש"ח מהטרייד אין בחברה בכפוף לבדיקה, הבדיקה יצאה שחורה מאוד כצפוי (וזה גם מה שצפוי אצלך אם הרכב מלא בתקלות כמו שאתה רושם) ובטריידאין סירבו לקבל את הרכב.

היא הלכה לסתם סוחר ברחוב והוא הסכים לתת לה 6K ש"ח וגם זה אחרי שהוא "עושה לה טובה".

בנתיים פרסמו את הרכב ביד2, טלפונים אין והשדרוג נכנס לממתינה עד שיפטרו מהרכב.

מוסר השכל, אין לי מושג.

אבל לקרובת משפחה שלך אין הרבה ברירות חוץ מלהשאר עם הנבלה.

כל עיצה אחרת שתתן לה רק תקבור אותה יותר עמוק בבוץ (ד"א, את הפרט הכי חשוב שכחת לציין וזה תקציב).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם דרישות שלא יהיה אפרורי, לא משפחתי, סביבות ה-100 כ"ס ובהנחה שהתקציב הוא בערך 25 אלף(ככה אני מניח) - זה רק סיאט איביזה בין השנים 00-02 שהיא תהיה ידנית, או פיזו 206 אחרת. אין יותר מדי ברירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

15K לאורך שנתיים וחצי עבור רכב בן 10 שנים זה קצת יותר מידי, אם דגש על הקצת. נסיוני מראה שרכבים בשנתון הזה, וארופאים במיוחד, עולים 4-5 אלף ש"ח בשנה. כך שמעבר לרכב אחר באותו גיל לא יוזיל את הסעיף הזה בהרבה אם בכלל.

כלומר כך בחשבון שאחרי ההחלפה תמשיך להוציא כסף על תיקונים

ב 20000 קונים את הרכב הכי אמין שניתן להשיג. בלי יומרות ספורטיביות ובלי שטויות. בעיקר אם המצב בכלכלי חרא. רכב חרא יכול להיות בור בלי תחתית (ראה שישור שלי על סיכום תקופה אם סיטרואן קסנטיה).

אם המטרה היא לצאת מהמינוס חפש רכב קטן אם עיניים מלוכסנו. בשביל הפוזה תנקו אותו טוב, קנו לו ריפודים טובים ותעשו ואקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות התקלות מזכירה לי מה עברתי עם הפולו אקסית :) במהלך 3 שנים כ20K עלות טיפולים ותקלות. (העלות יכלה לרדת בחצי אם היתי חוסך יותר בחלקים ומושך קצת את הטיפולים, אבל כשאתה בתכנון של להישאר כמה שנים עם הרכב אופציית החסכון לא באה בחשבון, בטח כשמדובר בבטיחות). הגעתי לנקודה בה עלות התקלות הקשתה עלי לשדרג את הרכב למרות שהיה לי את התקציב. כמו שאומרים "להתחתן עם הרכב". לבסוף למרות כל העלויות והכוונות לנסוע איתו לפחות עוד שנה , החלטתי לספוג את הכאב ולהתקדם למשהו יותר מפנק.

נתחיל בזה שמה שהצעת לה, לא מתאים לדרישותיה ובטח שלא יחסוך. כנראה שיהיה לה יותר זול לעשות יישור קו ברכב כדי להפחית את צריכת הדלק. עדיף לקחת את הרכב למוסך מתמחה, שיבדוק חיישנים,פלאגים, צמיגים כדי לבדוק מדוע הוא זולל כל כך הרבה.

משימת החלפת רכב ישן ברכב ישן עם שנתון חדש יותר, היא לא פשוטה ודורשת לא מעט חפירה והשוואות, כדי לקבל את התוצאה הרצויה (רכב שהוא אמין , חסכוני,ספורטיבי ובמחיר מציאה...חיה שכמעט ולא קיימת)

כלל אצבע, רכב זו הוצאה ולא תכנית חסכון, במיוחד שהיא אוהבת מראה והתנהגות ספורטיבית. רוצה שופוני? תכיני תקציב ולשכוח מלחסוך. מציאות בתחום הזה לא פשוט למצוא כי הרכבים הללו נקרעים עי בעליהם הקודמים.

מה שכן איביזות יד 2 יש אינסוף במחירים מאוד גמישים בגלל מבצעי היבואן, שוק היד 2 הפרטי נפגע קשות.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי קולט ואופל טיגרה ידניות יכולות להיות אלטרנטיבה לרכב קטן עם מראה ספורטיבי.

אם יש תכנון להסיע אנשים מאחורה אז אפשר להוריד את הטיגרה.... או להוריד את הראש והרגליים של הנוסע מאחורה. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי פשוטה, רכב היינו מותרות !

כשהתקציב מוגבל אפשר גם להתפשר על רכישת אופניים ולמכור את הרכב.

אבל איך היא תגיע לעבודה(1)? תלך לקניות(2) ?

1) תחבורה ציבורית בישראל איננה מן הטובות בעולם, אבל היא קיימת. נכון שההגעה לעבודה/בילוי/קניון/חברות/חברים תקח יותר זמן, אבל לא נשכח שהתחבורה לא עולה כמעט שמונה שקל לליטר וגם אם היא מתקלקלת אנחנו פשוט עולים על האוטובוס הבא.

2) כשמגיעים עם רכב לסופר, יודעים שאנחנו לא מוגבלים בכמות המזון שאנחנו יכולים לקנות, כשמגיעים עם אופניים עם סלסלה חושבים 3 פעמים לפני שלוקחים משהו מיותר, כי אם לא הנטל הכלכלי ימנע מאיתנו לרכוש משהו אז בטוח הידיעה שאין מקום מיותר בסלסלה של 25 קילו.

במידה וצריך לבצע קניות למשפחה מרובת נפשות, אפשר להשתמש במונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדי להבין, גיר מרעיש ורעשים מהמנוע עדיין קיים? אם כן אז אתם בבעיה כי אם ילך ראש מנוע או גיר תתקוננו לעוד 5K .

לחכות שאחד משניהם יגמור זה לא הכי חכם.

רק כדי לשמור על הבריאות עדיף לחפש קונה, ולנסות לחפש רכב שהוא לא לימון (שתתפשר בין כח למראה אולי, יש גם איביזות שהן פחות חזקות בעליות, אבל זריזות על משטח ישר)

זו דילמה קלאסית, רכב ישן שעושה בעיות ויעלה הרבה כדי לתקן אותו , מצד שני המחירון סביר אבל בחיים לא יתנו עליו אפילו קרוב למחירון

מה עושים? מחליטים לחסוך כמה שקלים כדי להתקדם ברמת האמינות ומוכרים לפני שהרכב יילך לברזל!

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shkaf, זה פורום רכב, ורכב זו נוחות שרוב המשתמשים כאן אם לא כולם לא מוכנים לוותר עליה.

הייתי ממליץ כבר עכשיו להציב מודעה ביד 2, אם יהיה קונה פוטנציאלי שתוכלו להסכים איתו על מחיר סביר לכו על זה ועם הכסף כבר תמצאו מה לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4276 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...