Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלטרנטיבות זולות לתמי4?

יגאל
שימו לב! השרשור הזה בן 3068 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באמת שאין לי מושג. אני לא יודע מה איכות המים שם, אבל אני מניח שלפחות יש איזו שהיא מודעות לנושא איכות המים. לפי מה ששמתי לב עד עכשיו, המודעות בארצנו מסתכמת ב-3 משפטים:

"משרד הבריאות קובע...", "אתה צריך תמי בר" וכמובן "ישראל מתייבשת, חוסכים במים".

מודעות אמיתית, אין.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכרים את "קול השלום"

"שתו מים. רק מים".

וזה היה לפני שהמציאו את תמי לדורותיה.

אני שותה מי ברז, בעבר הייתי מחזיק בקבוקי מי ברז במקרר ומגזז אותם בסודה-סטרים, כיום יש לי "קיוסק" במקרר שמוציא מים וקרח.

לקפה - מי ברז שעוברים דרך הקומקום החשמלי. פעם בחודשיים ניקוי עם חומץ או סיליט. כאשר היו בבית תינוקות הם שתו מים שהורתחו. כאשר עברו את הגיל הקריטי עברו למי ברז.

יש פילטר בכניסה לבית - לצורך הפחתת כמות אבנית. בכל זאת אני גר בחיפה והמים קשים להפליא. אבל טעימים. כיון שאני לא מקפיד יותר מדי על תדירות החלפת המסנן בכל זאת יש אבנית בבוילר.

מים מינרליים קיימים למטרה אחת - טיולים. בכל זאת כבר לא נשארו לי מימיות (מהסוג שבטירונות למדתי לנקות עם משחת שיניים).

לגבי בריטה - בעבר הרחוק השתמשתי במוצר, עד שנפוצו שמועות שכאשר מרתיחים מים שעברו בה סינון הם גורמים לספיגת מתכות כבדות. לא יודע מה יסוד השמועה, אבל הבריטה נכנסה לאחסנה עמוקה, ולפני שבועיים, במסגרת השמדת עודפים בבית, ירדה אחר כבוד למכולת האשפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ שלח לי בה"פ את תאריך החלפת המסנן הבאה וטלפון, ותקבל תזכורת במועד- בלי שום התחייבות מצדך. אני לא רוצה ולא מנסה כרגע למכור משהו- פשוט, אם כבר יש מסנן, לא חבל לא להחליף כשצריך?

ואגב, המסנן הזה מונע גם חלודה וחול, אחרת אולי היית מתבאס קצת מלשתות מי ברז... אני מצרף תמונה של משהו שנתקלתי בו בתוך הצנרת של המים כשהתקנתי מסנן דירתי כזה. זה מה שאתה שותה מהברז (אם לא היה לך מסנן כלל).

רמז: המשקע השחור בצד הימני תחתון, זה לא קוויאר...

זה מה שאתם שותים מהברז.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם כל מסנני המים למיניהם שהם לא מסוגלים לשנות לטובה מים לא טעימים, הם תלוים באיכות הכניסה.

המים בארץ מסופקים בחלק לא מבוטל מהערים מקידוחים ובארות בקרבת מקום, הטעם משתנה ממקום למקום, בירושלים המים היו לי טעימים יותר מבת"א, לדוגמא, ואילו המים הטעימים ביותר ששתתי נלקחו ממעין באיזור הר מירון.

עין גדי או סאן בנדטו טעימים כמעט תמיד מכל מים מסוננים באיזור המרכז.

אבל אם מדברים כבר על מסננים איכותיים ממליץ לשקול את קטדין השוייצרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה שלב, הפירסומת הזאת הופכת להיות פרסומת של "המועצה לצריכת מים" ויורה ברגל של כל הנוגעים בדבר שכהוא שואל את הרופא "האללו, דוקטור, מותר לי לשתות מים, סתם מים, מותר לי לשתות?"

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) הבעיה עם כל מסנני המים למיניהם שהם לא מסוגלים לשנות לטובה מים לא טעימים, הם תלוים באיכות הכניסה.

2) המים בארץ מסופקים בחלק לא מבוטל מהערים מקידוחים ובארות בקרבת מקום, הטעם משתנה ממקום למקום, בירושלים המים היו לי טעימים יותר מבת"א, לדוגמא, ואילו המים הטעימים ביותר ששתתי נלקחו ממעין באיזור הר מירון.

עין גדי או סאן בנדטו טעימים כמעט תמיד מכל מים מסוננים באיזור המרכז.

אבל אם מדברים כבר על מסננים איכותיים ממליץ לשקול את קטדין השוייצרית.

1) תתפלא, אבל תלוי במסנן שמרכיבים- ניתן לתת למים טעם טוב. ישנם מסננים שונים שהייעוד ה(כמעט) עיקרי שלהם זה לתת טעם נעים (אפילו מעט מתקתק) למים.

2) טעם המים גם משתנה מדירה לדירה לפעמים (!).

ניסית פעם לשתות מים ממערכות סינון שונות? אם היית טועם מים של מערכת אוסמוזה למשל, הטעם היה זהה בכל המקומות שבהם שתית מים (ת"א, ירושליים וכולי). להבדיל ממסנן מים, מערכת אוסמוזה היא מטהר מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפרסומת הוא מקריא את ההזהרות בחוברת של תמי 4(בדקתי).

הם בעצמם מזהירים מבעיות בריאות של למים.

הפרסומות של תמי4 מזכירות לי את הפרסומות של הסקפטי.

שוכחים להזכיר את הבעיות בריאות שקשות שיש למוצר.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על אותו משקל ובאותה צורה בדיוק, אני יכול לומר לכם, שיש גם אזהרות קשות לברז. אם מסובבים את הברז, עשויים לצאת ממנו מים! [יצורים קטנים] עשויים לטבוע בכיור!

זה לא יותר מכסת"ח לדעתי. תמי משווקים את המוצרים שלהם בכל העולם, ובארצות הברית מקובל לשים למשל על סכינים תוית "זהירות, מוצר חד" :roll:

במקום עבודתי הקודם היה מתקן של תמי. מבט זריז בחוברת שהתלוותה למסננים גרם לי לגחך בזילזול על הכסת"ח המורחב שהיה שם. אם למישהו יש חוברת כזו ומוכן להעלות, אני אשמח להסביר מאיפה כל הכסת"ח הזה מגיע, לגבי כל הערה ו"הארה" שיש שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) תתפלא, אבל תלוי במסנן שמרכיבים- ניתן לתת למים טעם טוב. ישנם מסננים שונים שהייעוד ה(כמעט) עיקרי שלהם זה לתת טעם נעים (אפילו מעט מתקתק) למים.

2) טעם המים גם משתנה מדירה לדירה לפעמים (!).

ניסית פעם לשתות מים ממערכות סינון שונות? אם היית טועם מים של מערכת אוסמוזה למשל, הטעם היה זהה בכל המקומות שבהם שתית מים (ת"א, ירושליים וכולי). להבדיל ממסנן מים, מערכת אוסמוזה היא מטהר מים.

כן, אם מים מהברז באותו מקום היו לא טעימים כך גם המסוננים.

מטהר מים מטהר גם את הטעם, מים טהורים הם חסרי טעם, תפלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לחלוטין תלוי במטהר ובמסננים שהורכבו עליו.

במערכת אוסמוזה למשל, אם ניקח את ה-5 שלבים, המים אכן יהיו "תפלים". ב-6 שלבים, תלוי במינרליזטור, המים כבר לא יהיו "תפלים" אלא "רגילים" - ללא טעם, כמו שהיית מצפה ממים שיהיו, או טיפה מתקתקים.

ואגב... למים לא אמור להיות טעם. הטעם של המים משתנה בעקבות המשקעים השונים שיש בהם והכמות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...