Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אי תשלום על חניון

שימו לב! השרשור הזה בן 4530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול כשהתכוונתי לצאת מהחניון של הקניון הבנתי שאבד לי הכרטיס של התשלום

הלכתי ברגל אל מכונת הכרטיסים שלוחצים עליה בכניסה כדי להוציא כרטיס חדש וכנראה שהשומר ראה אותי

כשבאתי לצאת עם המכונית הוא יצא מהביתן שלו והתחיל לקרוא לי גנב למרות שהסברתי לו שהייתי בדיוק 40 דקות בקניון

הוא רשם את המספר של הרכב , פתח את המחסום אמר לי תיסע וחייך כאילו הוא זומם לשלול לי את הרישיון

השאלה היא - מה יקרה עכשיו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה יקרה, אבל ההתנהגות שלך מבישה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הבאה תיגש להנהלת החניון ותספר להם שאבד לא הכרטיס, אם אני לא טועה אתה תצטרך לשלם מחיר ששווה לכשעה

או שעתיים של חניה.

ככה תמורת 15-30 שקל היה לך שקט נפשי ולא הייתה לך התקלות לא נעימה עם השומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחניונים רבים יש מצלמות, כך שגם אם השומר לא רושם כלום, עדיין המצלמה מצלמת ואפשר לשחזר פרטים.

לא לשלם בחניון שקול לכך שתיכנס למכולת/היפר/מרכול, תאכל לחמניה טעימה עם יוגורט ותצא בלי לשלם.

ההסדר המקובל בחניונים רבים הוא שאם אבד הכרטיס, צריך לשלם עבור יום חניה שלם. בד"כ כתוב מראש מהו מחיר יום חניה.

בחניונים ממוחשבים כגון עזריאלי וכד', אפשר לנסות לפנות להנהלת החניון ולבקשם לשחזר את שעת הכניסה של הרכב לפי מס' רישוי. הבעיה היא שעד שתגיע להנהלה ועד שהם יפנו לבקרה לשחזר נתונים ועד שתגיע תשובה, סביר להניח שייבשו אותך לפחות שעה נוספת וזאת כמובן עוד שעה שחנית ויכולים לבקש עליה תשלום. בנוסף, יכולים לבקש גם עמלת שיחזור, שהרי במקום מערכת אוטומטית שתתחשבן איתך, נאלצו להפעיל עבורך פקיד. יכול להיות שבסופו של דבר השיחזור יעלה לך יותר מלשלם עבור יום שלם.

כשאני חונה בחניון, את הכרטיס אני מכניס לארנק. מבחינתי הכרטיס שווה כסף. אם אאבד אותו - הוא שווה יותר כסף.

.

לשאלתך מה יעשה הקופאי על כך שיצאת בלי לשלם ? - הוא יכול להגיש תלונה במשטרה, כפי שבמרכול יכולים להגיש תלונה שלא שילמת. מה תעשה המשטרה, זה כבר ענין אחר.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא הראשון ולא האחרון שמנסה להתחמק מתשלום בחניון ולכן כפי שכתבו לך הדבר שווה ערך לגנבה.

בתחנת הדלק אותה ניהלתי היה לעיתים "מנהג" לתדלק ולברוח בלי לשלם.

היתי מגיעה עם המספר רכב לתחנת המשטרה (וצילומים שיחזקו את טענותי).

מקבלת את הפרטים של אותו נהג חביב מתקשרת אליו במיידית ומודיעה לו שאני בתחנת במשטרה מגישה תלונה על גנבה, ובמקביל גם מגישה תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות.

אתה באמת רוצה לעבור את כל זה?

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יעשו לך כלום ,אומר לך בתור אחד שיש לו חברים עובדים בחניונים

אולי יש עובדים שלא איכפת להם, אבל המצלמות מתעדות הכל וזה כבר נתון לשיקול דעתו של בעל החניון.

התפרסמה כתבה בנושא שבה אחוזות החוף הציגה צילומים של כאלה המתחמקים מלשלם בחניונים אוטומטיים. בסופו של דבר הם מקבלים מכתב עם דרישת תשלום, כאשר האלטרנטיבה היא להיות מזומנים למשפט.

אלה שגם גורמים נזקים למחסום, משלמים לא רק חניה, אלא גם תיקון.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3742912,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנגד הטכניקה של פותח השרשור , קשה יותר לבצע את מה שנכתב בכתבה שהבאת.

כי הוא הולך לאוטומט בכניסה בלי הרכב מוציא כרטיס , הולך לרכבו ( האם המצלמה מסוגלת לעקוב אחריו בטוח כמעט לגמרי שלא ) ואז הו א מגיע לעמדת היציאה משלם עבור שעה ראשונה או אולי בגלל הזמן הקצר לא מחויב בכלל , ויוצא לשלום בלי אלימות ובלי לשבור את המחסום.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא רשם את המספר של הרכב , פתח את המחסום אמר לי תיסע וחייך כאילו הוא זומם לשלול לי את הרישיון

ראיתי שכל שאר שאלותיך כבר נענו, למעט השאלה הנ"ל. אם כך, את הרישיון רשאית לשלול לך רק המשטרה. לא שומר ולא אף אחד אחר.

הרישיון שלך אינו בסכנה. מה שכן, אם בעל החניון או מי מטעמו יבחר לפנות למשטרה ולהתלונן עליך, אתה עלול להיות חשוד בגניבה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי יש עובדים שלא איכפת להם, אבל המצלמות מתעדות הכל וזה כבר נתון לשיקול דעתו של בעל החניון.

התפרסמה כתבה בנושא שבה אחוזות החוף הציגה צילומים של כאלה המתחמקים מלשלם בחניונים אוטומטיים. בסופו של דבר הם מקבלים מכתב עם דרישת תשלום, כאשר האלטרנטיבה היא להיות מזומנים למשפט.

אלה שגם גורמים נזקים למחסום, משלמים לא רק חניה, אלא גם תיקון.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3742912,00.html

רק קודם תקרא את הכתבה ,שבירת מחסום היה כאן?? הבחור לבד פתח לו את המחסום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

george,

אם תקרא את תוכן הכתבה, תשים לב שהכתבה מתייחסת לשני סוגי אירועים:

1. התחמקות מתשלום.

2. שבירת מחסום.

על התחמקות מתשלום מקבלים בדואר דרישה לתשלום.

על שבירת מחסום אפשר גם להיות מזומן למשטרה מלכתחילה (אני מניח שהם שולחים קודם חשבון של חניה + תיקון, ורק אם מתעלמים, אז מדווחים למשטרה).

לגבי התחמקות מתשלום - זה ממש לא משנה באיזו דרך התחמקו: הרימו את המחסום, ניצמדו לאחורי רכב אחר, חסמו את העינית, ברחו לקופאי.

כשהייתי באנגליה, ראיתי חנות של טסקו שבה אתה עושה הכל בשירות עצמי כולל העברת מוצרים בקופה, לרבות שקילה ותשלום. אין קשר עם קופאי או מישהו מעובדי החנות. אף עובד לא בודק לך את החשבון ביציאה. אז לגנוב שעת חניה לא שונה מלגנוב חלב.

ישה,

גם אני חשבתי פעם שהפטנט הזה עובד - לא הוא לא עובד.

המערכת בכניסה מזהה רכב ומזהה מספר רכב (LPR). אם אין זיהוי של רכב ומספר, גם אין הדפסת כרטיס כניסה.

כשאתה משלם בקופת תשלום, המערכת כבר מוזנת לאפשר יציאה למספר רכב מסויים. לכן כשהרכב מתקרב למחסום הוא כבר נפתח. המחסום לא נפתח בגלל שהתקרב רכב, אלא כי התקרב רכב שזוהה כמי ששילם. גם רשות היציאה מוגבלת בזמן של בערך 10-15 דקות מרגע התשלום (כדי שחוכמולוגים לא ישלמו אחרי שעה וישאירו את הרכב לעוד 4 שעות).

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול כשהתכוונתי לצאת מהחניון של הקניון הבנתי שאבד לי הכרטיס של התשלום

הלכתי ברגל אל מכונת הכרטיסים שלוחצים עליה בכניסה כדי להוציא כרטיס חדש וכנראה שהשומר ראה אותי

כשבאתי לצאת עם המכונית הוא יצא מהביתן שלו והתחיל לקרוא לי גנב למרות שהסברתי לו שהייתי בדיוק 40 דקות בקניון

george,

ישה,

גם אני חשבתי פעם שהפטנט הזה עובד - לא הוא לא עובד.

המערכת בכניסה מזהה רכב ומזהה מספר רכב (LPR). אם אין זיהוי של רכב ומספר, גם אין הדפסת כרטיס כניסה.

כשאתה משלם בקופת תשלום, המערכת כבר מוזנת לאפשר יציאה למספר רכב מסויים. לכן כשהרכב מתקרב למחסום הוא כבר נפתח. המחסום לא נפתח בגלל שהתקרב רכב, אלא כי התקרב רכב שזוהה כמי ששילם. גם רשות היציאה מוגבלת בזמן של בערך 10-15 דקות מרגע התשלום (כדי שחוכמולוגים לא ישלמו אחרי שעה וישאירו את הרכב לעוד 4 שעות).

.

אמיר

מעולם לא נפתח לי המחסום בדרך שאתה מתאר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש חניונים עם LPR בכניסה ויציאה כפי שמתואר.

אבל לא כולם כאלו. יש עדיין חניונים שעובדים בשיטה הרגילה שמכניסים את הכרטיס למכונה ביציאה. למשל קניון רמת אביב.

שמעתי משהו אחר (אני לא יודע אם נכון) וזה שהמכונה בכניסה בכלל לא תנפיק כרטיס אם לא מזוהה משקל (או השראה מגנטית?) של רכב. אני לא יודע כי אף פעם לא ניסיתי להפיק כרטיס כניסה כהולך רגל. (אשכנזי וכו')

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...