Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבה לגיר אוטומטי מגיר ידני, סיאט לאון 20VT שנת 2005

~ts~
שימו לב! השרשור הזה בן 3898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סהכ פרויקט מעניין מאוד ולדעתי כל ה"לא מעכלים" למניהם מגזימים. בנאדם אוהב את הרכב ואוהב לשפר\לשנות, למה לא?

זה פשוט: הרכב שלו שווה היום בערך 60K ש"ח. ב 10K פחות הוא קונה פאסאט מודל 2005 1.8T עם 150 כ"ס, משפר אותה קצת ונשאר עם ים עודף (לא מגיע ל 60K).

נכון להיום על הרכב ששווה 60K הוא שם עוד 18K ונשאר עם רכב לא מקורי שלא בטוח שמישהו ירצה להתעסק איתו אח"כ - ושלא לדבר על זה שאת ההשקעה שלו הוא לא יראה בחזרה במכירה.

בקיצור: לא כלכלי, לא הגיוני וללא שום מטרה שמצדיקה את הניתוח (כאשר מדברים על שיפור לרוב מדברים על שידרוג הקיים - ובמקרה הזה לשים גיר אוטומטי על רכב ספורטיבי זה לא שידרוג, זה שינמוך).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

במיוחד שאני נוסע עכשיו באזור ה 5 אלף ק"מ בשנה אז לא מפחיד אותי כל הקטע של האמינות הבטיחו לי לפחות 100 אלף ק"מ על המנוע הזה. עניין המכירה בכלל לא מענייו אותי אחרי כזאת השקעה בגיר ובמערכת גז אני אפילו לא חושב על זה... תחשבו 180 כ"ס שנוסע חסכוני ועוד בלי הקלאץ המעצבן הזה בפקקים, יש משהו יותר טוב מזה?

כל הסיפור של מערכת הגז והסבה לאוטומט היא בגלל נסוע של 5K בשנה??

בממוצע 14 ק"מ ביום, בממוצע זה פחות מחצי שעה נסיעה ליום.

חסכון מתבטא כאשר הנסוע שלך גבוהה. לפי החישוב שלך אתה חוסך 2K ש"ח בשנה על דלק, אבל המערכת עלתה לך עלות ראשונית 8K. ז"א תוך 4 שנים! אתה רק מחזיר את ההשקעה במערכת.

למה עלות ראשונית? כי יש תקלות כמובן, אמנם בלאי טבעי/לא טבעי, אולי בלאי מואץ בעקבות או ללא קשר למערכת הגז.

ואת זה אתה מוסיף לעלות המערכת.

ועכשיו תחשוב איפה החסכון פה?

מילא אם הנסוע היית פי 4, תוך שנה היית מחזיר את העלות הראשונית ותוך מספר חודשים היית מכסה את העלויות הנוספות ומהשלב הזה היית חוסך באמת ולא "על הנייר".

על החלפת הגיר אני לא יכול לומר לך דבר כי זה נוחות שלך, על זה אי אפשר לנהל דיון.

להסכים עם זה אני ממש לא מסכים, פחות מחצי שעה נסיעה ביום בממוצע לא מצדיק לא את תקופת ההשבתה של הרכב וגם לא את ההשקעה בה. מה גם שהצעד הזה עומד בסתירה מוחלטת לצעד שעשית בהמשך והוא ניסיון ה"חסכון".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לעכשיו ה-OP הוא כנראה היחיד בארץ עם ליאון 20VT מונעת בגז ואוטומטית.

קרוב לוודאי שהוא בין היחידים בעולם עם רכב כזה. זה שווה משהו.

אתה יכול להזמין מגרמניה 911 טורבו במהדורה מוגבלת, בצביעה וגימור פנים יחודיים שעלו לך אקסטרא 20 אלף יורו, בלמים קרמיים וחתימה של המייסטר-אינג'יניר הראשי של פורשה על בלוק המנוע. ועדיין, אתה תעמוד ברמזור שלידך עומד ה-OP חורץ לשון ולועג לך עד כמה הרכב שלך המוני לעומת שלו. ואתה, עם שני המיליונים ששפכת על המכונה שלך, תשאר בבושת פנים אל מול צדקת דבריו, מערכת הגז והגיר האוטומטי המושתל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 עמודים של תגובות מאנשים שאשכרה "אכלו" את הסיפור הזה? הפורום הזה לא מפסיק להפתיע אותי :roll:

עם ההיכרות שלי עם הסיוויק (בניד פור ספיד) הייתי אומר שזה אוטו לא רע גם לסיבובים :wink:.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שיפורים שהם סתם בזבוז כסף,

ויש "שיפורים" שהם פשוט טמטום גמור.

חודש (!) על הליפט ו-10K (אאוץ') בשביל ניתוח שנועד מראש לכישלון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר לרכב שנשרף ב 431?

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=449321

אני לא בא לדרוך על הפצעים, אבל אם זה אתה אתה הבן אדם הכי אומלל בארץ...

איזה כיף שיש אנשים שיודעים לפרגן! תחי מדינת ישראל!

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שנאה... אני מפרגן לבחור, יש לו משהו שהוא אוהב ומותאם לו אישית, זה כמו חליפה שנתפרה בשבילך, רק יותר מהר :-)

חילול קודש, שומו שמיים... צאו מהסרט!

אני אישית אשמח לראות תמונות.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור ולעניין, אם היית מוכר את הרכב, ומביא לאון אטמוספרית אוטומטית (1.6 א משהו בסגנון), היית יוצא הרבה יותר מורווח מהעניין, וכמובן עם תמורה דומה מאוד!

התמורה דומה לדעתי בגלל:

גם הסבת לאוטומט, וזה יצא ים כסף! (חודשיים בלי רכב+הגיר האוטומט וחלקיו+עבודה עליו).

וגם הסבת לגז. (אני בטוח שירד כוח).

בקיצור ולעניין, בשביל הנסיעות שלך שתיארת בהודעות הראשונות, היה עדיך לך למכור ולקנות אטמוספרית עם מנוע קטן.

(אז נניח שאתה עושה 1\12 עם 4 שקל ליטר גפ"מ, אבל הכסף שהיית חוסך, היית יכול ליסוע כמה שנים ועוד לא היית מכסה את כל ההשקעה, והכי חשוב הכסף אצלך בכיס, ולא על המערכת גז שמין הסתם יכולה לעשות בעיות לא צפויות כי היא לא מקורית).

מקווה שהבנת, בעיניי זה טעות, ועוד להרוס רכב מעולה שהרבה אנשים היו קונים אותו בלי הרבה דיבורים.

סך הכל לקחת סיכון ענקי, מרכב ספורט-לייט, הפכת אותו למשפחתומטית עם צריכת דלק טובה.

מחזיק לך אצבעות שתישאר מרוצה, והכל יעבוד לפי התוכניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חוסר פרופורציות של אנשים, אני גם לא רואה את ההגיון שבפרוייקט אבל חלק מהמגיבים פה מתבטאים כאילו פותח השרשור לקח איזה 911 טורבו והוריד לה את הטורבו והסב אותה לגז.

מזל שלא נסחפתם.

גם לי יש הערכה לבחור על האומץ.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-78,000 הייתה יכול לרכוש פסאט 2008,2007 לפחות,חבל מאוד

גם גדול יותר,גם מפואר יותר וגם חדש יותר שלא נדבר על הנוחות . 

בהעלותי::smilecolr:hihi:

Ford cortina mk5 1982 2100cc

Ford focus 2013 titanum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3898 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...