Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנסו בי ואין לי ביטוח חובה (יש, אבל לא לנהג צעיר ואני כזה)

שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתחיל בזה שאני נהג צעיר.

רכב נכנס בי ועיקם כנף ודלת, אני נסעתי ברכב שיש בו ביטוח חובה, אבל לא לנהג צעיר.

מי שנכנס בי השאיר פרטים.

אני רוצה לתבוע את הביטוח שלו, האם זה שנהגתי עם ביטוח חובה אבל לא לנהג צעיר זה בעייתי?

תודה,תום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב לא היה ביטוח לנהג צעיר, כלומר לא עשיתם ביטוח מיוחד בשבילך כשהתחלת לנסוע על הרכב.

זה בעצם אומר שאין לך ביטוח עליו כשאתה נוהג עליו.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה המהירה אך היא לא עוזרת כלל. (אולי למונה ההודעות שלך).

אני לא נוסע ברכב הזה בכלל למעט הפעם הזאת.

אני לא אשם בתאונה, כלומר אני תובע את הביטוח שלו.

השאלה היא האם הביטוח שלו יכול לא לשלם לי בגלל שאין לי בטוח חובה לנהג צעיר? (יש ביטוח חובה רגיל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט מאוד:

הרכב הוא של נהג שהוא לא צעיר (של הורים או חברים וכו'), לכן אין עליו ביטוח לנהג צעיר.

אתה נסעת בו, למרות שאין ביטוח לנהג צעיר, כשאתה נהג צעיר.

גם אם לא נסעת ברכב הזה למעט הפעם הזאת ובפעם הזאת קרתה התאונה, אז אני מצטער להודיע לך שנסעת בלי ביטוח חובה ולכן

אין הרבה מה לעשות.

בשביל מקרים כאלה אנו משלמים כל כך הרבה על ביטוח נהג צעיר, צר לי אבל לא נראה לי שיש הרבה מה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי: אם נכנסו בך ואתה לא אשם, זה בכלל לא משנה אם יש לך או אין לך ביטוח - לא אותך תובעים. לדעתי אתה בוודאי ובוודאי יכול וצריך לתבוע את הנזק ממי שגרם לך אותו, מה גם שהוא השאיר פרטים ולכן כנראה אדם הגון (עוד יש כאלו?!).

ועוד דבר - ביטוח חובה מבטח נגד פגיעות בנפש (פציעות וכד') לא פגיעות רכוש, כך שביטוח חובה בוודאי לא רלוונטי כאן (לא ברור לי על מסך מה המגיבים פה הגיבו)

בכל מקרה, אני ממליץ לך לשוחח עם סוכן ביטוח שבקיא בזה ולא להתעייץ בפורום שבו לרוב החברים אין מושג... אין לך ממה לחשוש, בסה"כ נכנסו בך,לא רצחת אף אחד.

אבל, אם כבר ברצח עסקינן, שים לב שאם אתה נוהג ברכב ללא ביטוח חובה וחו"ח פגעת במישהו וגרמת לו לנזק גופני... כך בחשבון שיכול להיות שתאלץ לשלם מכיסך והסכומים שם... לא בדיוק כמו לתקן כנף... לשקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי עוד פעם על החוק ואני מצטער שהטעיתי אותך, אתה רשאי לתבוע את הנהג הפוגע, יכול להיות שאפילו תקבל פיצויים גבוהים יותר מאשר אם היה לך ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן, אם אתה נהג לא כ"דרך קבע" הביטוח חובה עדיין תופס עליך.

DJI, תבדוק דברים לפני שאתה אומר אותם בבטחון כזה.

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה הגדרה כלשהי ל"דרך קבע"?

עשיתם כאן סלט שלם.

הרכב הפוגע צריך לשלם את הנזק לרכב הנפגע גם אם לא היה לנהג ברכב הנפגע בטוח חובה.

כן

שימוש ברכב בדרך קבע - הכוונה לאותם נהגים אשר להם יש גישה לרכב והמשתמשים בו באורח עקבי. אדם השואל את הרכב באופן חד-פעמי או לעיתים רחוקות, אינו אדם המשתמש ברכב בדרך קבע.

לדוגמה, אם במשפחה, הבת משתמשת ברכב אחת לחודש באופן קבוע, או אם הבן חוזר הביתה כל סוף שבוע ולוקח את המכונית בימי שישי בערב בלבד, זהו "שימוש בדרך קבע". נהיגה ברכב נחשבת ל"שימוש בדרך קבע" ברכב כאשר היא נעשית באורח עקבי.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות בהקשר להגדרה:

המצב: רכב ליסינג של הדוד, ביטוח לנהג שאינו צעיר ואינו חדש. אני, לעומת זאת נהג חדש וצעיר. אני לא מתגורר עם הדוד.

שלוש שאלות שעלו לי:

1. נוסעים למסעדה כל המשפחה, הדוד שותה. מותר לי לנהוג ברכב ע"מ להסיע את כולם לבתיהם, והביטוח יהיה בתוקף?
  2. הדוד בחו"ל לשבועיים. הרכב הושאר מתחת לבית שלי. לי יש את המפתח ואת הקוד, ואת רשות הדוד. אם אני אסע ברכב למטרותיי השונות במשך השבועיים, יחשב זה כדרך קבע? [בהנחה שהדוד נוסע רק פעם בכמה זמן ללא זמנים מוסדרים או תקופה קבועה מסויימת בשנה שבה זה קורה. נניח שקורה שהוא מגיע אליי בבוקר בצורה אקראית ביותר ואומר אני בחו"ל, האוטו שלך עד שאני חוזר. (כל ההסברים המיותרים שלי הם רק ע"מ להבהיר את המצב ע"מ לקבל תשובה כמה שיותר מדויקת)]
  3. במקרה של תאונה חו"ח, אני מאמין שהחברות ישתדלו להתנער מאחריות בכל הכוח, ומכן נובעת השאלה, כיצד אני מוכיח שהרכב אינו נתון לשימושי כדרך קבע?

ישה, תודה רבה שוב על הנכונות לעזור ולתרום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלות בהקשר להגדרה:

המצב: רכב ליסינג של הדוד, ביטוח לנהג שאינו צעיר ואינו חדש. אני, לעומת זאת נהג חדש וצעיר. אני לא מתגורר עם הדוד.

שלוש שאלות שעלו לי:

1. נוסעים למסעדה כל המשפחה, הדוד שותה. מותר לי לנהוג ברכב ע"מ להסיע את כולם לבתיהם, והביטוח יהיה בתוקף? כן
  2. הדוד בחו"ל לשבועיים. הרכב הושאר מתחת לבית שלי. לי יש את המפתח ואת הקוד, ואת רשות הדוד. אם אני אסע ברכב למטרותיי השונות במשך השבועיים, יחשב זה כדרך קבע? [בהנחה שהדוד נוסע רק פעם בכמה זמן ללא זמנים מוסדרים או תקופה קבועה מסויימת בשנה שבה זה קורה. נניח שקורה שהוא מגיע אליי בבוקר בצורה אקראית ביותר ואומר אני בחו"ל, האוטו שלך עד שאני חוזר. (כל ההסברים המיותרים שלי הם רק ע"מ להבהיר את המצב ע"מ לקבל תשובה כמה שיותר מדויקת)] לא. סותר את הגדרת שימוש קבוע
  3. במקרה של תאונה חו"ח, אני מאמין שהחברות ישתדלו להתנער מאחריות בכל הכוח, ומכן נובעת השאלה, כיצד אני מוכיח שהרכב אינו נתון לשימושי כדרך קבע? בדיוק באותה דרך בה אתה מוכיח שאין לך אחות

ישה, תודה רבה שוב על הנכונות לעזור ולתרום!

תשובות בכחול.

אישית לא הייתי עולה על רכב שהביטוח שלו לא מתאים . ראה נקודה 3

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בט (ע)לפון אחד תדע את התשובה ואפילו את המחיר

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת העקרון, לא תוכל לתבוע את הביטוח שלו, שכן בדר"כ תביעות ביטוח מתבצעות באמצעות הביטוח שלך, כלומר, אתה מצלצל לביטוח שלך "שלום, פגע בי רכב XXXXXXX נהוג בידי Y וככה וככה, אתה ניגש לתקן והם תובעים אותו.

אם הנהג לא מודיע לחברת הביטוח שלו, לא יעבור תשלום בין חברות הביטוח ולא תקבל החזר תיקון.

אבל, שים לב:

אם הרכב אינו חדש ויש אפשרות לתקנו באופן פרטי, תוכל להגיע עם בעל הרכב הפוגע להסדר ללא ביטוח.

אפשרות נוספת:

בעל הרכב הפוגע, מדווח בחברת הביטוח שלו, ומסביר כי אתה מעוניין לתקן את זה במוסך הסדר שלהם, הם יצרו עמך קשר להמשך תיקון הרכב ללא תלות בביטוח שלך.

(כל האמור נכתב מתוך נסיון מר)

בהצלחה, מקווה שתלמד מהטעות.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת העקרון, לא תוכל לתבוע את הביטוח שלו, שכן בדר"כ תביעות ביטוח מתבצעות באמצעות הביטוח שלך, כלומר, אתה מצלצל לביטוח שלך "שלום, פגע בי רכב XXXXXXX נהוג בידי Y וככה וככה, אתה ניגש לתקן והם תובעים אותו.

אם הנהג לא מודיע לחברת הביטוח שלו, לא יעבור תשלום בין חברות הביטוח ולא תקבל החזר תיקון.

אבל, שים לב:

אם הרכב אינו חדש ויש אפשרות לתקנו באופן פרטי, תוכל להגיע עם בעל הרכב הפוגע להסדר ללא ביטוח.

אפשרות נוספת:

בעל הרכב הפוגע, מדווח בחברת הביטוח שלו, ומסביר כי אתה מעוניין לתקן את זה במוסך הסדר שלהם, הם יצרו עמך קשר להמשך תיקון הרכב ללא תלות בביטוח שלך.

(כל האמור נכתב מתוך נסיון מר)

בהצלחה, מקווה שתלמד מהטעות.

ואם הנהג לא דיווח לחברת הביטוח שלו - מה יעשה פותח השרשור? יתבע אותו בצורה אישית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...