Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנסו בי ואין לי ביטוח חובה (יש, אבל לא לנהג צעיר ואני כזה)

שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברמת העקרון, לא תוכל לתבוע את הביטוח שלו, שכן בדר"כ תביעות ביטוח מתבצעות באמצעות הביטוח שלך, כלומר, אתה מצלצל לביטוח שלך "שלום, פגע בי רכב XXXXXXX נהוג בידי Y וככה וככה, אתה ניגש לתקן והם תובעים אותו.

אם הנהג לא מודיע לחברת הביטוח שלו, לא יעבור תשלום בין חברות הביטוח ולא תקבל החזר תיקון.

אבל, שים לב:

אם הרכב אינו חדש ויש אפשרות לתקנו באופן פרטי, תוכל להגיע עם בעל הרכב הפוגע להסדר ללא ביטוח.

אפשרות נוספת:

בעל הרכב הפוגע, מדווח בחברת הביטוח שלו, ומסביר כי אתה מעוניין לתקן את זה במוסך הסדר שלהם, הם יצרו עמך קשר להמשך תיקון הרכב ללא תלות בביטוח שלך.

(כל האמור נכתב מתוך נסיון מר)

בהצלחה, מקווה שתלמד מהטעות.

אור

חושך של הודעה שאין בה שמץ של נכונות.

במקרה של תביעה , הנפגע יכול להחליט האם לבקש את הנזק מחברת הביטוח שלו במידה ויש לו ביטוח מקיף . או

לתבוע את הפוגע ואת חברת הביטוח שלו. הוא יכול רק לתבוע את חברת הביטוח של הפוגע.

כלל זה חל גם אם יש לנפגע ביטוח מקיף והוא אינו מעוניין לתבוע את הביטוח שלו.

הוא כמובן מיידע את חברת הביטוח שלו , כדי שבמקרה הצורך הוא יוכל לתבוע את הנזק מהם. רק כאשר תבע את הנזק מחברת הביטוח שלו , חברת הביטוח שלו תשלם לו את הנזק ותתבע את הפוגע ואת חברת הביטוח שלו.

הכל נתון לשליטת הנפגע.

ואתה הנפגע מתקן היכן שבא לך עם השמאי שלך .

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור

חושך של הודעה שאין בה שמץ של נכונות.

במקרה של תביעה , הנפגע יכול להחליט האם לבקש את הנזק מחברת הביטוח שלו במידה ויש לו ביטוח מקיף . או

לתבוע את הפוגע ואת חברת הביטוח שלו. הוא יכול רק לתבוע את חברת הביטוח של הפוגע.

כלל זה חל גם אם יש לנפגע ביטוח מקיף והוא אינו מעוניין לתבוע את הביטוח שלו.

הוא כמובן מיידע את חברת הביטוח שלו , כדי שבמקרה הצורך הוא יוכל לתבוע את הנזק מהם. רק כאשר תבע את הנזק מחברת הביטוח שלו , חברת הביטוח שלו תשלם לו את הנזק ותתבע את הפוגע ואת חברת הביטוח שלו.

הכל נתון לשליטת הנפגע.

ואתה הנפגע מתקן היכן שבא לך עם השמאי שלך .

אך האם הוא יכול להפעיל את חברת הביטוח שלו אם כאשר הוא נהג לא היה לו ביטוח מתאים אף על פי שהוא הנפגע ואינו אשם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה הגדרה כלשהי ל"דרך קבע"?

שאלות בהקשר להגדרה:

המצב: רכב ליסינג של הדוד, ביטוח לנהג שאינו צעיר ואינו חדש. אני, לעומת זאת נהג חדש וצעיר. אני לא מתגורר עם הדוד.

שלוש שאלות שעלו לי:

1. נוסעים למסעדה כל המשפחה, הדוד שותה. מותר לי לנהוג ברכב ע"מ להסיע את כולם לבתיהם, והביטוח יהיה בתוקף?
  2. הדוד בחו"ל לשבועיים. הרכב הושאר מתחת לבית שלי. לי יש את המפתח ואת הקוד, ואת רשות הדוד. אם אני אסע ברכב למטרותיי השונות במשך השבועיים, יחשב זה כדרך קבע? [בהנחה שהדוד נוסע רק פעם בכמה זמן ללא זמנים מוסדרים או תקופה קבועה מסויימת בשנה שבה זה קורה. נניח שקורה שהוא מגיע אליי בבוקר בצורה אקראית ביותר ואומר אני בחו"ל, האוטו שלך עד שאני חוזר. (כל ההסברים המיותרים שלי הם רק ע"מ להבהיר את המצב ע"מ לקבל תשובה כמה שיותר מדויקת)]
  3. במקרה של תאונה חו"ח, אני מאמין שהחברות ישתדלו להתנער מאחריות בכל הכוח, ומכן נובעת השאלה, כיצד אני מוכיח שהרכב אינו נתון לשימושי כדרך קבע?

ישה, תודה רבה שוב על הנכונות לעזור ולתרום!

ההוכחה שאתה נוהג שלא בדרך קבע היא ע"י תצהיר חתום ע"י נוטריון, בו בעל הרכב מצהיר כי אתה לא נוהג באופן מסוגר על הרכב.

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...