Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיל המינימלי לקבלת רישיון נהיגה צפוי לרדת בקרוב?

Noa90
שימו לב! השרשור הזה בן 4839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד חוק מטופש עומד לצאת?

http://www.mako.co.il/cars-cars-news/safety/Article-0eb08c78f0c0f21006.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=529170498

אז היו שמועות על העניין כשעשיתי רשיון,

מה דעתכם על השטות הזו? במידה ואכן היא תעבור...

8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן. הרי למה שיהיה באמת אכפת לממשלה? היא לא כאן בשביל לפתור בעיות לטווח הארוך.

כל רפורמת הנהיגה שעתידה להכנס ב 2012 היא לא יותר מעוד סתם דרך לעשוק יותר את קהל היעד המעוניין להוציא רשיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה "אוי ואבוי"? בארה"ב ניתן לקבל רישיון בגיל מוקדם יותר.

בנוסף, החליפו את המבחנים והכפילו את כמות הזמן של המלווה. נראה אם תיהיה ל"רפורמה" הזו השפעה על הנהיגה בארץ.

דע מניין באת, לאן אתה הולך וכמה זה יעלה לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיהו ה"נהג מלווה" שיוחתם כפי שרשום במאמר

אני די בטוח שזה לא יהיה אחד ההורים זה פשוט מוגזם מה שהולך שם.

הדרך להוציא רישיון הולכת להיות פשוט זוועתית, קשה, וארוכה, אמנם הגיל 16 ותשעה חודשים ממש לא כזה משנה מ17,

"היתר נהיגה" פשוט שטויות גמורות, תעלו את מספר השיעורים ל40, קורסים שונים במשרד התחבורה.

איך הנהיגה, שאמורה להיות כיפית, הפכה להיות דרך ראשית להוצאת הכסף מהכיס שלנו לכיס של המדינה.

מס רכב, דלק, ועכשיו ה"מלווים".

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת הזאת לקויה מיסודה, עצם העובדה שכאשר אתה נכשל בטסט אז גם המורה מרוויח עוד כסף על שיעורים וגם המדינה על כל מני אגרות, כל הצדדים מרוויחים חוץ מהתלמיד המסכן שעושקים אותו עד העצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש הבדל באמת בין גיל 16 ותשעה חודשים לבין גיל 17? מה כבר ההבדל? לא מדובר כאן על היריון או גיל ההתפתחות שבהם שלושה חודשים ממש משמעותיים או משנים משהו. בהתחלה חשבתי שזה דיבלי. אבל שקראתי את הכתבה דברים התחילו להיראות יותר הגיוניים.

בתמורה "להנחה" בגיל הנהגים החדשים "ישלמו" יותר. כפי שנאמר חובת המלווה תהיה תורחב ל 6 חודשים במקום 3 ובנוסף התלמידים יעברו יותר לימודים והכשרות. הן עיוניים והן מעשית. נראה דווקא דיל לא רע. מורדים את הגיל אבל מעלים את המטלות. מה רע בזה בדיוק? חוץ מזה ישנם נהגים בני 30 פלוס שהם יותר פוחזים מנער ב 16. לא כל נער בן 16 הוא פוחז. אני בגיל הזה כבר הייתי עומד במסדרי בוקר, מגולח, מצוחצח לפני הכיתה.עד היום אני מצטער על כך.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הכל תלוי בחינוך.אני בן 16 ושלושה חודשים, וכבר עכשיו יכול להצביע על חבריי ולהגיד מי מהם יהיה מאופק על הכביש וינהג כראוי , ומי לא. חסרים נהגים הגדולים מ24 ונוהגים בצורה מסוכנת ?

לדעתי אין הבדל בין 16 ותשעה חודשים ל17, הנער לא מקבל מנת אחריות ממשית בזמן הזה. לעומת זאת, לדעתי זמן מלווה ארוך יותר, בהחלט יעיל.

צריך לעשות סדנאות בכיתות בגילאים המיועדים (י'א, י'ב) שפשוט יביאו אנשים שעברו את זה, וידברו אל הנוער,יציגו מה קרה להם ופשוט יראו- כמה זה לא שווה את הפוזות ואת הרושם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, הכל תלוי בחינוך.אני בן 16 ושלושה חודשים, וכבר עכשיו יכול להצביע על חבריי ולהגיד מי מהם יהיה מאופק על הכביש וינהג כראוי , ומי לא. חסרים נהגים הגדולים מ24 ונוהגים בצורה מסוכנת ?

לדעתי אין הבדל בין 16 ותשעה חודשים ל17, הנער לא מקבל מנת אחריות ממשית בזמן הזה. לעומת זאת, לדעתי זמן מלווה ארוך יותר, בהחלט יעיל.

צריך לעשות סדנאות בכיתות בגילאים המיועדים (י'א, י'ב) שפשוט יביאו אנשים שעברו את זה, וידברו אל הנוער,יציגו מה קרה להם ופשוט יראו- כמה זה לא שווה את הפוזות ואת הרושם.

אני מסכימה איתך שהכל עניין של חינוך מהבית, מה גם שמורה נהיגה שהתלמיד שלו יהיה "סחבק" סביר להניח שרובם ישתפו איתו פעולה.

אבל אני מנגד חושבת שיש להעלות את רף הגיל, לא להורידו.

באופן גורף בגיל כזה אין כלל משמעת עצמית, נמצאים בשלהי גיל ההתבגרות בייחוד בארץ כאשר ה'פוזה' יוצאת מגדר שליטה... לאחר מכן מתפלאים למה יש כל כך הרבה תאונות דרכים ושאין שום תרבות נהיגה נורמלית כמו באירופה, למשל ?

8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדת הגיל זה סתם כיסוי, זה משהו שהם כתבו כדי לרשום בכותרת ולכסות על שאר הסעיפים שמופיעים שם.

החודש הזה באמת לא משנה לאף אחד, זה שמעלים את זמן הנהג החדש מקזז את זה ע"י כך שיחייבו עוד חודשים של מלווה לילה,

הרבה אנשים שאני מכיר יכולים לקחת את הרכב של ההורים (זה שיש להם עליו ביטוח נהג חדש) רק בשעות הלילה ולא בשעות היום כשההורים משתמשים באוטו.

לחלק מהחברים שלי ההורים כמעט ולא מרשים לנהוג בתקופת המלווה, כך שבסופו של דבר הם נהגו ברכב משהו כמו 7 פעמים במהלך שלושת החודשים למכולת ובחזרה.

יש בכלל כאלה שלהורים אין מכונית או שהם רוצים לחסוך את ה6000 ש"ח של הביטוח נהג חדש כדי לקנות לעצמם מכונית כשיגמר המלווה, ובעצם לדלג על נהיגה בחודשי המלווה.

מה שצריך זה כמו שאמרו לפני בדיון לתקן את שיטת לימוד הנהיגה בארץ ולא לנסות לקרקע את אלה שקיבלו כבר היתר מהמדינה לנהוג.

יש לטפל בשורש ולא בעלים, יש לתקן את שיטת לימוד הנהיגה ולא לנסות לחסום את אלה שסיימו ללמוד בשיטה הקלוקלת.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכימה איתך שהכל עניין של חינוך מהבית, מה גם שמורה נהיגה שהתלמיד שלו יהיה "סחבק" סביר להניח שרובם ישתפו איתו פעולה.

אבל אני מנגד חושבת שיש להעלות את רף הגיל, לא להורידו.

באופן גורף בגיל כזה אין כלל משמעת עצמית, נמצאים בשלהי גיל ההתבגרות בייחוד בארץ כאשר ה'פוזה' יוצאת מגדר שליטה... לאחר מכן מתפלאים למה יש כל כך הרבה תאונות דרכים ושאין שום תרבות נהיגה נורמלית כמו באירופה, למשל ?

מצד שני, שנה אחר כך מבחינת המדינה הנערים האלה שרק מלאו להם 18 הם גברים לכל דבר ומתגייסים לצבא. חלקם יכולים להיות מפקדי טנק לאחר שיסיימו אימונים ועוד ועוד.בגיל הזה הם יכולים להרוג וחס וחלילה גם להיהרג.

מבחינת המדינה הנער הזה שרק מלאו לו 18 יכול לפוצץ את הכבד שלו באלוכוהול, יכול להתחתן ולהוליד ילדים ויכול לעשן סיגריות ולגמור את הריאות שלו. האם באמת יש הבדל כל כך גדול בין גיל 17 לגיל 18?

דרך אגב, בארה"ב מותר לשתות שתייה חריפה על פי חוק רק מגיל 21. עוד דבר, השירות הצבאי שם הוא התנדבותי לחלוטין. כמובן שעל מנת לשכנע אזרחים להתגייס מציעים להם כל מיני צופרים כאלה ואחרים.

נחזור לעניין השתייה. למרות שאדם שמתגייס הוא רק בן 18 אבל מבחינת המדינה הוא בוגר מספיק בשביל להרוג וגם להיהרג במדינות מסויימות למרות היותו בן 18 בלבד אך עקב היותו מגוייס מותר לו לשתות אלכוהול גם אם לא מלאו לו 21.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי הקטן שהינו יליד ארה"ב יכל להוציא רישיון כבר מזמן אך חיכה לגיל 18 ע"מ להוציא רישיון, ככה לא צריך מלווה ואפשר לנהוג בלילה.

היה לו אישור לנהוג עם מלווה כבר מגיל 16 ואני נתתי לו לנהוג וכך גם ההורים.

כאן העלו את הגיל לאחרונה מגיל 15 וחצי ל16 וחצי אך עדיין החוקים מאוד נוקשים.

אתה הולך ומוציא פרמיט לרישיון וההורים מלמדים אותך, בלי דוושות בצד הנוסע, בלי כאבי ראש.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, שנה אחר כך מבחינת המדינה הנערים האלה שרק מלאו להם 18 הם גברים לכל דבר ומתגייסים לצבא. חלקם יכולים להיות מפקדי טנק לאחר שיסיימו אימונים ועוד ועוד.בגיל הזה הם יכולים להרוג וחס וחלילה גם להיהרג.

מבחינת המדינה הנער הזה שרק מלאו לו 18 יכול לפוצץ את הכבד שלו באלוכוהול, יכול להתחתן ולהוליד ילדים ויכול לעשן סיגריות ולגמור את הריאות שלו. האם באמת יש הבדל כל כך גדול בין גיל 17 לגיל 18?

דרך אגב, בארה"ב מותר לשתות שתייה חריפה על פי חוק רק מגיל 21. עוד דבר, השירות הצבאי שם הוא התנדבותי לחלוטין. כמובן שעל מנת לשכנע אזרחים להתגייס מציעים להם כל מיני צופרים כאלה ואחרים.

נחזור לעניין השתייה. למרות שאדם שמתגייס הוא רק בן 18 אבל מבחינת המדינה הוא בוגר מספיק בשביל להרוג וגם להיהרג במדינות מסויימות למרות היותו בן 18 בלבד אך עקב היותו מגוייס מותר לו לשתות אלכוהול גם אם לא מלאו לו 21.

הסיבה היחידה שמגייסים לצבא בגיל 18, זה לא בגלל שאתה בוגר מספיק בשביל להרוג, אלא אתה צעיר מדי בשביל לשאול שאלות ואתה עושה מה שאומרים לך מבלי לחשוב יותר מדי.

אני זוכר קראתי פעם בעיתון משהו מעניין בקשר לזה:

בגיל 18 כשההמפקד אומר לך להסתער על הגבעה, אתה שואל אותו "מתי?"

בגיל 25 , אתה כבר שואל "איך?"

ובגיל 30, אתה כבר שואל "למה?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה איתכם, אבל אם היא עולה על הכביש אני יורד ממנו.

iStock_000006686233XSmall_c.jpg

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...