Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אילפתי מפלצת - BMW R100RS סיפור מסע.

השושנים
שימו לב! השרשור הזה בן 1502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 421
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

עדיין מתגעגע...    

תמונות שפורסמו בשרשור

...המפלץ מביט בשעמום בחברה החדשה שהצטרפה למפחת המלוכה.

הוא רגיל לשינויים הללו בהרכב והוא גם אחראי להם במידה כזו או אחרת.

כשהצטרף אלינו למשפחה המשפחה המורחבת מנתה את סופי הווספה הנהדרת האיטלקייה את השמנמנה הגרמנייה

וכמובן את הגיישה היפנית שהלכה לעולמה בדרך כל ברזל, השם יקום שמנייה.

את הגיישה החליפה השרמוטה הגרמנייה, השמנמנה נמכרה בעקבות סופי הווספה לממן ניתוחי חירום למפלץ ונשארנו

במשפחת המלוכה עם שני נתינים גרמניים. הגרמנייה המשפחתית התבגרה השמינה וצברה אלפי ק"מ וכיוון שאותות הזמן

כבר פגעו בפרנסתה הוחלט פה אחד (ובסיוע משרד החינוך) שזה זה הזמן להחליפה באיטלקייה צעירה ונמרצת.

במשך תקופה חיפשתי היטב במגזינים השונים ובאתרים מגונים מועמדת ראויה כזו שלא תיבעט חזק בתקציב המצומצם

אבל תדע להניע מייתרים סמויים בלב המזדקן שעדיין דורש מדי פעם את מנת האדרנלין שלו.

ואז ראיתי אותה, צעירה עד כאב, לבן מלכותי, מעוצבת בסגנון שרק בארץ הספגטי עוד זוכרים יודעים ומעריכים,

וכמובן ידנית.

כצעירות בזמנים האלה היא גם משופעת באלקטרוניקה וחשמל מחוברת ומצוידת במיטב התכשיטים והגימיקים.

היא נבחנה בקפדנות ונמצאה מתאימה לשרת במשפחה, כבר בנסיעה הראשונה לי-ם הובהר לה היטב מה מצופה

ממה כשהפינוק והעדינות יפנו מקומם לעבודה קשה ומאתגרת.

איך יראו ימיה במשפחת המלוכה ימים יגידו הניסיון מראה שרובם מתאקלמים יפה ועושים את העבודה אבל

אני זוכר תמיד את כל אחד ואחד מהחברים במשפחה אלה שהיו איתנו ואלה שעודם. מוקיר ואוהב כל אחד

ולכולם פינה חמה וזיכרונות טובים בלבי...

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו... דבר, ספר

אל תשאיר אותנו במתח

בראבו?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

...עבר כבר הרבה זמן יחסית מהטיול האחרון לרמת הגולן, מאז המפלץ מתנהג למופת והעבודה

שנעשתה עליו באהבה והקפדה שלי ושל הרופא המטפל נותנת אותותיה, סוף סוף אנו גומעים ק"מ

ללא דרמות וענייניים מיותרים, רכיבה לשמה.

אז החלטתי לקדם עוד צעד את השיפוץ, ומצאתי באי ביי חלק שאינו שכיח אבל תקע חזק את עניין

שיפוץ הפריינג, מדובר בדשבורד של האופנוע, המקום אליו מתחברים השעונים ומפתח ההצתה.

הדשבורד שלי נסדק עם השנים ונבקע והשעונים בו היו רופפים, המשקף המקורי נרכש כבר מזמן

וכן הברגים המחברים אותו למקומו אבל לא רציתי להרכיב אותו על הדשבורד המפוצץ.

הודעה למייל בישרה לי שיש כרגע אחד כזה למכירה, אולם בבדיקה הוברר שהמוכר ימכור רק

בתוך ארה"ב, בדקתי פריטים נוספים של אותו מוכר וגיליתי גם זוג מראות מקוריות.

שלחתי לו הודעה ושאלתי בנימוס אם יסכים במידה ואזכה לשלוח את הפריטים לישראל בחבילה

אחת והוא הסכים. המוכר שינה את סטטוס המשלוח מה שאפשר לי לתת הצעת מחיר.

לשמחתי הייתי המציע היחידי על שלושת הפריטים וכך רכשתי את המראות במחיר 35$ לשניהם

ואת הדשבורד ב-20$ המשלוח יעלה כ-30$ סכום סביר לכל הדעות.

כאן תיראו את הדשבורד המדובר:

http://www.ebay.com/itm/271212563808?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p3984.m1426.l2649

וכאן את המראה השנייה זהה רק הפוכה:

http://www.ebay.com/itm/271212588295...84.m1423.l2649

זהו עכשיו נשאר רק לחכות שהחבילה תגיע הביתה.

בזה הושלם החלק העליון של הפריינג ועכשיו נישאר רק לצבוע את חלקי הפריינג התחתון בצבע

האופנוע ולהרכיב ומדי המפלץ יהיו מושלמים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

...אני אוהב לרכב על המפלץ, בדרך כלל אני משתדל להתאים את המהירות לאירוע, לנפח התנועה, למטרה.

אבל הכי אני אוהב את רגעי החסד בהם הכל מצטרף האחד לשני ומתנגנת לה יצירה אחת מקצועית מושלמת,

הכביש פתוח, האוויר מספיק קריר על מנת לצנן ולא קר מדי על מנת להקפיא, הראות מושלמת האוויר נקי,

המפלץ מרגיש טוב מתמיד ורק מחכה שאתן בעיטה קטנה בצלעותיו על מנת לפרוץ קדימה בדהרה משוחררת.

ברגעים האלה הרכיבה הופכת לרכיבה אינסטינקטיבית, התחושות הרגשות צליל המנוע הופכים למידע שזורם

דרך כפות הידיים למוח ומשם בפקודות חזרה לאופנוע, בשלב מסוים הן מדלגות על הצורך לחשוב על הפעולות

הנדרשות והכל קורה מעצמו, אז נפתח אצלי סכר והמחשבות רודפות אחת את השנייה במהירות מסחררת.

אני יכול להתעכב על מחשבה מסוימת ולהפוך בה מכל הכיוונים או לדלג למחשב האסוציאטיבית הבאה במהירות

הבזק , העניין שהן משתחררות ללא שליטה ושם דווקא אני מוצא את הדברים הטובים ביותר להתעמק בהם מאוחר

יותר או לקבל החלטות שהתקשיתי לקבל מוקדם יותר.

המהירות בה אני מצליח לעבור ממקום אחר רחוק ולמקד מחדש את תשומת הלב בכביש, במראה מיוחד שמשך

את עיניי או בעיה בלתי צפויה בהמשך הדרך, מדהימה אותי בכל פעם מחדש.

בספר "זן ואומנות החזקת האופנוע" ממקד גיבור הסיפור את מחשבותיו לנושאים נבחרים עליהם מתעקש הוא לחשוב

והופך בהם ומנסה לפרקם לגורמים, ואילו אצלי זה בדיוק ההפך הדרך היא זו שמביאה לי את נושאי המחשבה הראויים

ומשם הכל פתוח.

הכי אני אוהב את הכביש הבלתי מוכרים, שם אני מדמיין שאני רוכב בחו"ל מעבר לכל סיבוב מצפה הפתעה חדשה,

אני אוהב ללכת לאיבוד במקומות זרים ולשוב ולמצוא את עצמי שוב, ככה אני מוצא את המקומות הכי מעניינים והכי בלתי

צפויים.

אתמול הגיע הפתק מהדואר, החבילה ובה מתנות למפלץ הגיעה ועכשיו צריך להמתין בסבלנות ליום א' לגשת לדואר ולקחת

אותה, ואח"כ אולי סוף סוף אוכל להתקדם עוד צעד קטן במסע האין סופי לבניית המפלץ האדיר הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן יקירי

אני פשוט מעריץ את יכולת הביטוי שלך על המקלדת. ומקנא בחוויות שלך עם המפלץ.

אם רק היית מרשה לי לספר את הסיפורים שלך...

מזמן לא נפגשנו. רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

...למפלץ יש את הקריזות שלו, כמו לכל אחד אני מניח, יום אחד הוא מתעורר אריה טורף

וביום שאחרי כחתולה מיוחמת על גג של פח, למדתי להשלים עם זה, מי אין לו ימים כאלה?

ביום שישי האחרון נסענו וחזרנו מהמפגש ללא דרמות מיותרות, המפלץ בדרכו הזכיר לי שמזמן

לא עשינו טיול ארוך, ואני מצידי אמרתי לו שחם לי.

ביום שבת אני ממהר לעבודה, מפריד את המפלץ משמיכת הלילה, מעביר סמרטוט על המיכל

להזכיר לו להתנקות מדי פעם, מסובב מפתח, המפלץ קורץ לי בשלל אורות הכוונה לחיצה על

כפתור הסטארטר...כלום, אפילו לא ציוץ בודק שוב מדומם מנוע תקין מפתח פתוח ניוטראל הכל

תקין אבל הסטארטר מת. אין זמן לקשקושים הנעתי בדחיפה וטסתי לעבודה. המפלץ מתנהג כרגיל.

למחרת שוב אותו סיפור אין סטארטר.

החלטתי להטריד את ע' יש לו מעבדה שניתן לקחת חשמל, יש לו כלי עינויים שניתן לבדוק זרימת

חשמל בעורקיו של המפלץ יש לו סבלנות לנודניקים ולב זהב, על הדרך נסדר גם את האור הראשי

שמסרב להבריא מהטיול לרמת הגולן, יום פאן מה כבר יכול להשתבש?

מפרקים את הפנס הראשי, המהנדס הגרמני בחר להכניס בתוכו את כל מערכת החשמל בכדאי לשמור

על מראה נקי של המנוע, כבר בבדיקה הראשונה מצאנו את חשוד מס' 1 ריליי האורות שהחליט לפרוש

בשיבה טובה, קח את המלך וסע להביא חדש פקד ע' מצטער אמרתי אני לא עולה על אופנועים זרים

עם פחות מ-200 כ"ס ולכן בגלל שיש רק 160 כ"ס אין מצב...הלכתי ברגל.

חזרתי מזיע אבל עם שלל רב הוחלף הריליי והאור הקדמי חזר לתפקד כראוי, עכשיו נעבור לסטארטר

בדיקת חשמל הוכיחה כי החשמל מגיע על לסטארטר ומשם נעלמת, החלטתי להרים ידיים, מחר נקפוץ

ליוני ע' דוחף מאחור אני על המפלץ שחרור הקלאץ והמפלץ שוב מפמפם אבל רק על צילינדר אחד...

זוכרים שדיברנו על קריזות, אני עייף ואין לי חשק להתחיל מהתחלה הבית ממש קרוב, נסענו.

בבית בדיקה ונוספת הכל מחובר הכוהילים (יש לנו שתיים ותודה ששאלתם) מחוברים אבל סטארטר אין

ברגע של יאוש שחקתי עם מדומם המנוע...והסטארטר נעור לחיים, קטע משוגע הסוויטש פתוח סגירה של

מדומם המנוע מפעילה את הסטארטר. עכשיו כבר הלכתי לאיבוד.

מחר נפתיע את יוני במוסך וניתן לשועל לפתור את בעיות הזרמים של המפלץ הקשיש, מזמן לא ראינו את

יוני...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...לא ישן טוב בלילות האחרונים, המפלץ אצל "יוני אופנועים" ואני סומך על יוני בעיניים עצמות אבל

אני לא בטוח בקשר למפלץ איך הוא מתנהג אצל אחרים ולמה הוא לא מתפקד כמו שצריך

כבר הגענו למנוחה והנחלה, הוא עבד מצוין יחסית לגילו ופרט לתחזוקה שוטפת גמענו מרחקים

ואני דואג דואג שמפשפשים בבטנו דואג שלא יחסר דבר, אתמול כבר פתרנו את תעלומה המדומם

חוט קטן וממזר שחובר לא נכון אידיוטי טיפשי, אבל לקח לא מעט זמן והרבה ידע למצוא אותו.

אבל המפלץ מתעקש לעבוד חלש משתעל משהו מציק לו לעזאזל ואנחנו לא מצליחים להבין מה.

החלטנו לאשפזו ללילה נוסף ובבוקר להתחיל מחדש בצורה מסודרת. עוד לילה נטול שינה.

למחרת התייצבתי בבוקר חמוש באקדח ההצתה שתיקן רמי, האקדח הזה מציל אותי כל פעם מחדש

ראשנים כוונו השסתומים כיוון שהמנוע היה קר ובכדי לשלול בעיה משם לאחר שנניע את המנוע.

השסתומים בסדר, אח"כ פורקו הפלאגים נוקו למען הפרוטוקול והוחזרו למקום, גם כיוון ההצתה נבדק

עם האקדח ומרווח הפלטינה הכל תקין.

משם ניגש איציק לקרבורטור, בסרק המנוע מנגן נפלא אבל כאשר מושכים בידית הגז רק צד אחד מתפקד

ואז נפל האסימון, חיש קל פורקה ידית הגז והתגלתה התקלה אחד מכבלי הגז (למפלץ יש 2 אחד לכל קרב')

פשוט השתחרר וכך קיבל המנוע דלק רק בצד אחד. כרגיל באשמתי.

עכשיו צרכים ללכת ולשלם ליוני, יומיים עבודה ליפט אחד מושבת ועובד שהתעסק עם המפלץ במשך

כל הזמן הזה, יוני מחייך ואני מחוויר, "אז מה מחר יש לך יום הולדת?"...

"כן"

"אז היום יש לי מבצע ללקוחות שיש להם יום הולדת" ונקב בסכום פעוט שהשאיר אותי נדהם בכל קנה

מידה!

חבר אמתי איש יקר ובחור זהב, אז המפלץ מודה ליוני, לאיציק שהקפיד על קטנה כגדולה ועבד בסדר וניקיון

ותיקן על הדרך עוד דברים שהזנחתי ודחיתי ל-"פעם אחרת", לרמי מלון על אקדח ההצתה.

את הדרך חזרה הביתה טסתי כשחיוך מרוח על פני והמפלץ מאושר ובריא כמו פעם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...שבת מוקדם מדי בבוקר, אני כבר אחרי הוצאת שלושת הכלבים לטיול בוקר, קפה שתיתי ומעיל הקיץ כבר עלי

לא שוכח את שקית הזבל שהבטחתי להוריד, קסדה יש, כפפות קיץ, הסלולארי אצלי, האקדח לוחץ מעל המותן

עוד רגע או שתיים כבר אשכח שהוא שם ואקווה שלא אזדקק לו, הוא מזמן הפך לחלק ממני ולפעמים אני אפילו

צריך לטפוח על הצד בשביל לדעת שהוא מחכה לי שם, יורד לכיוון המפלץ בדיקת שמן זריזה, מוסיף קצת נגד

עין הרע, ומבטיח למפלץ לעצור בתחנת הדלק הקרובה למלא מיכל ואוויר בגלגלים, אתמול הרגשתי בסיבוב שברח

קצת הלחץ.

תוסף אשלגן למיכל, למרות שכולם מסביב אומרים לי שאין באמת צורך, אני בשלי ומוסיף תמיד אוויר לפי הוראות היצרן

ויש לנו רבע שעה לפגוש את החברה בצומת הגבעה הצרפתית, נוסעים להתנחלויות לראות קצת א"י אחרת...

חיפשתי תירוץ לצאת לרכיבה טובה, להריץ קצת את המפלץ שבשבועות האחרונים חווה רכיבות מנהלתיות בלבד,

המנוע המזמר אחרי הטיפול פשוט הכריח אותי לתת לו קצת דרור ולשחרר לחופשי קצת מולקולות ופיח.

שניים מתוך הסוסים האבירים כבר ממתינים עוד מעט קט וגם הרביעי והאחרון מצטרפים, פונים לכיוון צפון מזרח

לצומת תפוח, הצורך של המפלץ להשתחרר ניכר בו ולמרות ששאר העדר חזקים ממנו והרבה יותר צעירים, הוא

מרגיש שהקצב קצת רגוע לו מדי, "זה לא אתה זה אני" אני מנסה להסביר לו, "אני כבר לא בן 16 והאינסטינקטים

שלי כבר לא חדים כשהיו, הברקסים שלך צריכים טיפול" המפלץ מנער ראשו בזעם, וממשיך בשלו, מהיר מדי

אבל עדיין לא מתקרב לקצה, הנוף העירוני נעלם מהר מאד וכבר אנחנו כמו במסע חזרה בזמן לתקופת התנ"ך.

עדרים של כבשים מטיילים על ההרים, אוהלים של שוכני המדבר על טפם וחמוריהם בצידי הדרכים והכביש פנוי.

שומרים על מבנה מסודר ובודקים כל אחד את יכולות האחר, מוקדם מדי הגענו אל היעד, אבל עדיפה רכיבה קצרה

על האופציה האחרת של לא לרכב בכלל, עצרנו אכלנו תאנים וחלמנו קצת על חיים בכפר, חיים אחרים בקצב שונה

לגמרי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן.

קח קצת נוסטלגיה מהמרשתתת...

http://www.beemergarage.com/Rooftop.html

תודה, נפגשים בשישי ביום האינדיאן? - רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...