Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעשה בשמשת רכב סדוקה, עלילות הביטוח והנפנוף של שמאי הרכב.

שימו לב! השרשור הזה בן 4854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב ,

זו פעם ראשונה שאני כותב בפורום זה .. אשתדל להיות תמציתי .

אתחיל מההתחלה , אתמול ( יום ראשון ) נלקח הרכב של חברה שלי ( רנו קליאו B שנת 2000 ) לטיפול במוסך ( בעל המוסך הוא אבי ואחי הגדול עובד אצלו ) בעת שינוע הרכב ע"י אחי הגדול מהבית לכיון המוסך הוא עבר בכביש גהה , לאחר זמן מה בדרכים אחי נסע בנתיב כשלפניו נסעה משאית . כנראה שהמשאית העיפה עם אחד מהגלגלים שלה אבן קטנה וזו פגעה בשמשת הרכב וסדקה אותה בצדו של הנהג למטה.

כמובן שאחי מיד עדכן אותי בדבר ודאג שאני אברר מול חברה שלי את פרטי הביטוח ( אם נכלל בו סעיף שמשמות רכב ) היא השיבה בחיוב ומיד פנתה לביטוח שלה ( "ביטוח ישיר" ) . מביטוח ישיר נמסר שהפוליסה נבדקה ואושר שישנו סעיף שמשמות ברכב .

קיבלנו הפנייה למרכז תיקוני שמשות בשם "אילן גלאס" ( בחולון ) . כאשר הגענו למקום נוכחנו לדעת שהחלפת השמשה עדיין לא אושרה בפועל ונאמר לנו ששמאי מטעם אילן גלאס נקרא אל המקום על מנת לבדוק את הסדקים שבשמשה .

בנקודה זאת ראוי לציין שהפוליסה חדשה ! היא בסך הכל כשלושה שבועות פעילה , אולי מהסיבה הזו הוחלט להזמין שמאי שיעריך עם הנזק אותנטי או שהוא ישן וותיק על שמשת הרכב .

אותו שמאי הגיע ובחן את הרכב , צילם כמה תמונות והכריז כי הסדק שבשמשת הרכב הינו וותיק וכי אין מקום להחליף שמשה על חשבון הביטוח . כל הניסיונות שלי לדבר אל ליבו ולהסביר לו שבאמת ובתמים השמשה הזו נסדקה עקב אבן שפגעה בה עלו בתוהו .

לאחר הפסיקה הנחרצת של השמאי , חברתי ואני נותרנו אובדי עיצות , אך לאחר כמה רגעים היא נזכרה שבעבר בעת רכישת הרכב ( לפני כשלושה שבועות ) הרכב צולם על ידי בעזרת הנייד ובהגדלת התמונה ניתן לראות בבירור כי הסדק בשמשת הרכב איננו מופיע .

מיד טלפנתי אל אותו שמאי רכב וביקשתי אותו שישוב ויראה את התמונות ( שאגב הן מופיעות עם תאריך הצילום ) אך זה סירב בטענה שהוא איננו יכול , הצעתי לו שאני אגש אליו .. לכל נקודה בה הוא נמצא כעת אך הוא השיב שכרגע הוא בדיוק בדרך לצפון . ( מוזר קצת , לא ?! )

בסופו של יום , הרכב נותר עם שמשה פגומה , פוליסת ביטוח שכוללת ביטוח שמשות פעילה ושני אנשים מתוסכלים .

השאלות שלי הן כאלה :

א. האם נכון להסתמך על שמאי מטעם חברת השמשות ( אילן גלאס ) ?

ב. האם התמונות האלו קבילות ?! כאשר הצגתי אותן למנהל העבודה של "אילן גלאס" הוא התנער ואמר שהוא איננו אחרי רק השמאי מחליט .

ג. בשל ידיעה שהרכב עלול לקבל הורדה מהכביש , הוחלט לגשת מחר ולתקן את הנזק באופן פרטי . האם אפשר לתבוע החזר הוצאות ופיצויים מחברת הביטוח שבפועל לא עומדת מאחורי הפוליסה שהיא עצמה מכרה ?

אם יש לכם הצעות , רעיונות דרכי פעולה אתם מוזמנים להגיב , בכל אופן תודה מראש לאלו שטרחו מזמנם וקראו את הכל .

גיא.

HU - Alpine 9887 | Speakers - Hertz MLK2

Midbas Amplifier - GENESIS Series 3 dual mono

Twitter Amplifier - GENESIS Series 3 four channel

Subwoofer Amplifier - ROCKFORD 1001BD | Sub - IDMAX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשמע לעצת אחיתופל בתגובה שמעלי.

בטרם תיקון הנזק תזמין שמאי מטעמך שיחווה את דעתו שאין מדובר בנזק ישן ושיעריך את גובה הנזק - עלות התיקון.

תגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות שבה יעידו, החברה שלך, האח שלך ומוכר הרכב שמדובר בנזק חדש שלא היה לפני כן ברכב וגם תציג את התמונות.

אם כי התמונות אפילו שהן נושאות תאריך אינן מהוות הוכחה ניצחת למועד בו הן צולמו מפני שתמיד ניתן לתכנת ולקבוע את התאריך לפי רצון המצלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא עושים ביטוח מקיף בישירים, מתי כבר אנשים ילמדו?

אם היה פה סוכן מעורב בעניין הוא היה כבר מסדר את הבעיה.

2. אני לא הייתי מחליף באופן פרטי והולך לתביעה כל כך מהר. ההליך של תביעה לוקח זמן ומבזבז ימי עבודה. חבל.

3. למה לא פגשתם את השמאי בצפון?

4. תלחצו על השמאי שישנה את קביעתו ותודיעו לו שאתם מוכנים ללכת עם זה עד הסוף למשפט.

5. האם הרכב היה מבוטח בביטוח שמשות לפני כן במקום אחר? אם כן אז ציינו זאת, זה תומך בטיעון שלכם שאתם לא מנסים להונות את הביטוח.

6. האם הרכב נבדק במכון בדיקה לפני הרכישה? אם כן אז דו"ח המכון מהווה ראיה חשובה, שכן שמשה סדוקה היתה מופיעה בוודאות.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק את תנאי פוליסת ביטוח השמשות, שכן יש מקרים בהם נק לשמשות מכוסה רק במקרה של נזק נוסף לרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בכלל לנסוע אל השמאי?

תבקש מהשמאי / אילן גלאס כתובת אימייל. תשלח את התמונה לאימייל עם תוספת של מכתב שבו אתה מספר את השתלשלות הארועים.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...