Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה נלוזה ע"י חברת טרייד מוביל- מאות מודעות פיקטיביות באתר YAD2

drsubaru
שימו לב! השרשור הזה בן 990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומי,

אני ממש לא מצפה לקבל תשובות ממך מכיוון שכל התלונות שלי מופנות לטרייד מוביל.

אני הייתי מעדיף שאת הטענות כלפי הפורום נשמור לעצמנו כי בסה"כ המטרה היא להיות בתוך קהילה שנעים לכתוב בה.

אני חושב שאם אנשים רוצים להשקיע כרגע זמן ומרץ - מה שצריך לעשות זה פרינטסקרין על מודעות בעייתיות, כמו האלפא רומיאו שנמכרה לפני 4 חודשים והפונטו הנ"ל שמופיעה בוריאציות שונות.

שיחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, גם אני רכשתי לפני שנתיים טויוטה ראנקס שנת 2006 לידידה שלי דרך אתר יד 2 והסוחרים ניסו לעשות לי ביה"ס..."הרכב שראית במודעה שייכת לסוכנות אבל רישיון הרכב רשום על שם סבתא שלי"... אפשר לדבר עם הסבתא ?.. "היא לא בארץ אבל יש לי יפוי כוח"...תבוא ונסתדר...בקיצור כבדהו וחשדהו.

שיחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמדר מטריידמוביל כתב:

אנא שלח לי את הפרטים המלאים שלך בה"פ על מנת שאוכל לברר את הטענות שלך לעומק.

drsubaru כתב:

"קיבלנו פניה מעוה"ד של חברת טרייד מוביל כי אתה פוגע בשמם. אם אתה לא רוצה שהמודעה שלך תמחק, הינך חייב למסור לנו את הפרטים המלאים שלך: שם מלא, ת.ז., כתובת וטלפון. הנתונים הללו נחוצים לנו היות ואנחנו כמדיה תקשורתית לא יכולים לקחת אחריות על הטענות שלך ואין ביכולתנו לאמת אותם ולכן הינך נדרש לפעול בשקיפות מלאה למול החברה על מנת לאמת את הטענות הקשות שלך."

זוהי הודעה שקיבלתי מאחד ממנהלי הפורום.

סמדר מטריידמוביל כתב:

בעניין המודעות: קראתי בעיון רב את השרשור ואת הטענות לגבי המודעות. אני רוצה לעדכן כי הנושא נמצא בבדיקה שלנו ואני מאמינה שבתחילת שבוע הבא נגיב בצורה מסודרת לטענות. אני פה לא כדי להסתתר או לאיים, אני פה כדי לתת שרות לקהילה המדהימה הזו. אך ורק מקריאת השרשור אני מבינה שכנראה יש אצלנו תקלה בנושא המודעות ביד2. אני מבטיחה לכם שבמידה ויש בעיה עם המודעות שלנו, הם יתוקנו והבעיה תטופל, אך כאמור זה בבדיקה ואנחנו נעדכן.

סמדר מטריידמוביל כתב:

4. אנחנו אכן פנינו להנהלת הפורום בבקשה שיטפלו בהשמצות נגדנו וביקשנו את פרטי המשתמש. הם סירבו ופנו אליך וסיפרו לך על הפניה שלנו אליהם - זה לא איום, זו חברה שרוצה לדעת מדוע ולמה משמצים אותה, זה הכל.

סמדר מטריידמוביל כתב:

אתה עדיין מוזמן לפנות אלי, אני בהחלט מעוניינת לשוחח איתך ולהיפגש איתך אנחנו לא "אוכלים" אנשים ...

סמדר, הדגשתי מספר מילות מפתח בציטוטים שלעיל.

איני יודע מה היה בכוונת החברה שאת מייצגת לעשות או לשדר. אך אני יכול לומר לך בברור שאני אישית הייתי מפרש את מה שמתואר בציטוטים הנ"ל כבריונות.

מצד אחד, הנושא עדיין "נמצא בבדיקה", ו-"כנראה יש תקלה" בחברת טריידמוביל בנושא המודעות ב-יד 2. מצד שני, עו"ד של החברה כבר דרשו פרטים מלאים של האדם שהעלה את הקושיה, בכדי "לטפל בהשמצות" נגד החברה, בטרם הבדיקה הסתיימה ובטרם נקבע בברור שאכן מדובר ב-"השמצות".

ברור לי, לחבר פורום drsubaru, ולדעתי - גם לך זה ברור, שלחברה בגודל טריידמוביל ישנה יכולת כלכלית לטרטר, להתיש ולייגע אדם פרטי בהליכים משפטיים, צודקים או לא צודקים ככל שיהיו. וחברת טריידמוביל החליטה לשלוף את הנשק הזה ולאיים בו על חבר ב-"קהילה המדהימה הזו" בתור מהלך ראשון.

הכדור הוא במגרש של טריידמוביל. 100 תשובות ו-3000 צפיות בשרשור הזה בתוך 24 שעות מעידות על כך שה-"קהילה המדהימה הזו" צופה בעניין רב בהתפתחויות בנושא.

שיחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי קונה בכלל ממגרשים, או מסוחרים?

"אחותי נשואה למנהל הסניף של הבנק, שבמקרה מימן את קניית הרכב ורק הקבלן שכח להעביר בעלות....

מי שמתעצל לחפש רכבים פרטים טובים, שלא יתלונן.

שיחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הקודם נעלם בעיקר בשל הסיבה שהוא כלל ביקורת על הנהלת הפורום.

זהו כלל מס' 1 כאן ולעולם לא ניתן לאיש לעבור עליו.

לעיתים נמחקים שרשורים לבקשת פותח השרשור, ולרוב מסתבר שמדובר היה באי הבנה פשוטה, ורצונם של שני הצדדים לסיים את העיניין בלא להותיר עקבות.

וכאן אני מודיע חגיגית שזו ההודעה האחרונה שעוסקת במדיניות ניהול הפורום - להבא בקשות מידע יש להפנות למנהלים בהודעה פרטית בלבד !

חן, השרשור שאייל מדבר עליו הוא השרשור המקורי.

שלומי כבר הסביר שהשרשור נמחק בטעות, ואין לי ברירה אלא לקבל את טענתו שהוא נמחק בטעות וללא כל קשר לעובדה שטרייד מוביל הפכו להיות ספונסר הפורום בדיוק חודש אחרי אחד השרשורים הצרכניים המוצדקים ביותר.

בזה מבחינתי הסתיים העניין בנוגע לפורום ואני לא מעלה יותר שום טענה.

לגבי השרשור השני שנמחק - אכן הוא עבר על כללי הפורום, נמחק בצדק - ולכן נפתח השרשור הנוכחי.

מי קונה בכלל ממגרשים, או מסוחרים?

"אחותי נשואה למנהל הסניף של הבנק, שבמקרה מימן את קניית הרכב ורק הקבלן שכח להעביר בעלות....

מי שמתעצל לחפש רכבים פרטים טובים, שלא יתלונן.

החברה הזו נחשבת לתחליף לגיטימי לקנייה של רכב יד 1 מאיש פרטי.

הם מרכזים את הטרייד אין של היבואנים ובנו לעצמם תדמית של אנשים שקונים רק רכבי איכות ומחזיקים מלאי של רכבים אטרקטיביים.

את התדמית הזו הם הורסים במו ידיהם כרגע, על ידי איומים משפטיים וטריקים פאתטיים באתר YAD2.

אני עדיין מצפה לתגובה רשמית מאוטו דיל - במצב חירום תדמיתי כזה צריך להגיע המנכ"ל, גם אם זה יום שישי ב-15 אחה"צ.

שלום רב לכולם.

את הרכב הראשון שלי קניתי ב'ה בחברה אצל היבואן.

את השני אני עומד לקנות כיום, ומשום מה החברה הזאת שמדובר עליה, טרייד מוביל הייתה הראשונה בעדיפות שלי.

ויום ראשון הייתי אמור ללכת למגרש שלה ולנסות לבחור משהו, וזאת על בסיס שמה, המוניטין שלה, והמבחר שלה.

אך, לאחר מה שנאמר פה, אני מאוד ימנע ממנה, ואף מי שאני מכיר, אני לא ימליץ לו לקנות מהם.

נאמר בשרשור על לשון הרע, המון תביעות, בלאגן גדול, אך בסופו של דבר, החברה הזאת ניזוקה.

+1 להילל. הרוב הדומם, שמרכיב את 3000 הצפיות לשרשור הנ"ל במשך פחות מיממה - גם הוא זוכר את התנהגותה של טרייד מוביל.

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה ידועה, כשאני חיפסתי קטנוע מדגם מסוים צלצלתי למודעה (שעדין מפורסמת ומוקפצת רק שכחו לעדכן שהטסט שם הוא עד 2.10) וכמובן הקטנוע הזה לא נמצא אבל יש משהו אחר...

צריך לעקור את התופעה הזאת מהיסוד.

בהצלחה לד"ר סובארו!

שיחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה היה לנו פה?

חבר פורום וותיק ואמין (אמין במובן של לא איזה חברה מתחרה עם יוזר פיקטיבי) מתריע בפעם השלישית ששטרייד מוביל מפרסמים רכבים שלא קיימים ברגע הנתון למכירה באופן מגמתי.

בתגובה ספונסרית הפורום ונציגה רישמית של טרייד מוביל, להלן סמדר, כותבת חד משמעית שהבחור מסתכן ב"לשון הרע" ומנופפת באוויר עם פניות רשמיות מעו"ד.

בבואי לצטט את גברת סמדר אני רואה שההודעות עם האיומים נמחקו, נשארה הודעה תמימה אחת שנראת כך:

שלום,

אנא שלח לי את הפרטים המלאים שלך בה"פ על מנת שאוכל לברר את הטענות שלך לעומק.

ללא כל קשר, לדעתי האישית, אני חושבת שיכולת לתאר את הטענות שלך בשפה קצת יותר מכובדת ופחות בוטה.

בברכה,

סמדר

מדוע נמחקו הודעות האיומים ודרישת הפרטים האישיים!?

אם היה פה דיבור על עורכי דין, לשון הרע ושאר עניינים זה לא נקרא העלמת ראיות?

אז מי מסתתר מאחורי האינטרנט עכשיו, גברת סמדר מטריידמוביל?

גם בחיי היום יום אפשר לבקש ממנהל הפורום שימחק את האיום שהרגע השמעת באוזני הלקוח?

אדם שקורא את השירוש לאחר מחיקת ההודעות לא מקבל את התמונה המלאה אלה תפיסה מעוותת וערוכה של המציאות, חבל מאוד.

ההודעות שנכתבו על ידי שאר חברי הפורום אחרי שהמילה "עו"ד" נזרקה לאוויר היו פושרות כמו שוקו ביום חורפי ונושכות כמו דג זהב.

הצלחתם להפחיד את חברי ה"קהילה המדהימה" כל הכבוד, אנשים אשכרה פחדו לרשום שההודעות שלכם פיקטיביות והתחילו לנתח את ההבדל בין פיקטיבי ל"לא מעודכן".

אוקי, הודעה אחת לא מעודכנת, שתיים אבל עשרות!?

רק צריך להיכנס ליד 2 ולראות הודעות פיקטיביות על שמאל ועל ימין, למה פיקטיביות?

הנה דוגמה:

אותה הפיאט, עם פרטים שונים, חם מהתנור ויש כרגע עוד עשרות "לחמניות" דומות בתהליכי אפיה.

צר לי להגיד זאת אבל לפחות אחת מההודעות האלו פיקטיבית!

בהודעות מוצג אותו רכב עם פרטים שונים, אז איזו הודעה נכונה, אם בכלל?

זה אפילו לא משנה אם הרכב במלאי (שוב, לפחות אחד מהם לא קיים, להלן פיקטיבי).

האם כל כך קשה לעשות בדק בית ולעצור את התופעה, למה היא ממשיכה גם ברגעים אלו?

זה אפילו לא כל כך מסובך, רק תצמידו תמונה רלוונטית לרכב שלמכירה ודאגו להסיר את ההודעות של הרכבים שכבר נמכרו, הגיוני לא?

חברה גדולה כמו טריידמוביל לא יכולה לעצור את התופעה גם אחרי שהיא מצהירה שהעניין בטיפול?

בעייני חברה שמתנהלת כך במכירת הרכב כנראה תתנהל באופן דומה בשאר התחומים שבאחריותה.

חבל שהלכתם בדרך זו.

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסו לומר כאן שמדובר בנציגים ספציפיים שאחראיים על העניין.

לדעתי מדובר בניסיון להאשים את הש"ג במשהו מגמתי שמגיע מתוך החברה עצמה.

לא הגיוני שגם פיקו, גם יובל, גם יהל, גם יוסי וגם רמי הם הסוררים...

לגבי המסרים שנמחקו -

הכל מודפס אצלי. למדתי את הלקח מהשרשור בעל 100 התגובות שנמחק בטעות (לפי דברי המנהלים).

עוד משהו שמאוד מעניין - בYAD2 אין מודעה אחת של טרייד מוביל עם רכב מבאס, כמו גרנדה פונטו עם 93 אלף ק"מ.

לא ראיתי בינתיים אפילו אחת כזו, שמישהו יתקן אותי אם אני טועה.

לעומת זאת, באתר עצמו כן אפשר למצוא אותה.

מסקרן שרק המודעות הממש אטרקטיביות נשארות "בטעות" (לכאורה, אדון עו"ד, לכאורה) - והמודעות הבעייתיות (לכאורה, לכאורה) בכלל לא עולות לאתר YAD2 (לכאורה).

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שרשום בפורום הזה כמעט כמו פותח השרשור, אני מזועזע ממנו.

נגרם פה נזק עצום לטריידמוביל שקשה לי לראות כיצד יתוקן, אבל זה ממש לא מעניין אותי כי אני לא רואה את עצמי קונה אצלם רכב כך או אחרת.

אבל, ומכאן הזעזוע שלי, השרשור מטיל צל כבד על האתר הזה, שאני אוהב ומבקר בו על בסיס יומיומי.

בהצלחה drsubaru !

שי

שיחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל ד"ר סובארו

כל הכבוד על הנחישות ותרומתך לפורום , וכן ירבו אנשים כמוך.

שנית , אישית כמה וכמה פעמים כאשר חיפשתי רכב לאישתי קרצו

לי המודעות של טרייד מוביל עם רכבים יד ראשונה וק"מ נמוך כאשר

לא היתה פעם אחת שהתקשרתי ולא התבשרתי טלפונית כי הרכב המבוקש נמכר

אבל ....יש לנו רכבים דומים עם ק"מ אחר וכו...

אנני יודע אם זו השיטה או אם אכן כך נעשה בפועל , אך תחושתי היתה ממש לא טובה ולכן הפסקתי להתקשר לטרייד מוביל ורכשתי רכב מבן אדם פרטי .

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סגנון התגובה, עוצמת הצנזורה וההתיחסות הכללית של מנהלי האתר בשרשור הזה מאוד חריגה ומאוד לא אפיינית להם.

הניחוש שלי הוא שהתנהלות זו אינה נעשית מתוך בחירה חפשית.

אני מציע לתת להם את הקרדיט המגיע להם מסגנון ההתנהלות כפי שאנו מכירים ומוקירים אותו ונצא להם מהורידים.

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עניין העוולה הצרכנית שנעשת (לכאורה - כן - לכאורה...) אפשר לראת בשני הבטים שונים:

טעות תמימה - במיקרה כזה לקוח פוטנציאלי מתקשר לחברת טרייד-מוביל ומבקש פרטים על רכב בעל נתונים מרשימים, נציג המכירות שאיננו מעוניין בשיחות סרק רץ אל המחשב ומסיר מייד את המודעה הלא אקטואלית מאתר יד 2, שכן מדובר בטעות בתום לב וחברת טרייד-מוביל עושה ככול שביכולתה כדי להימנע ממצגי שווא.

טעות מכוונת - נציגי חברת טרייד-מוביל מזהים את הפוטנציאל המסחרי העצום שבשיחות הטלפון לצורך קבלת הפרטים על כלי הרכב "שאינם אקטואלים יותר" ולא רק שאינם מזדרזים להסיר מודעות מיותרות, יתכן שהם אף שותלים כאלה באופן מכוון.

האפשרות הראשונה תאופיין במיעוט הודעות שגויות, שיחה בעניין רכב שאיננו אקטואלי יותר תגרום תוך זמן קצר להסרת המודעה המיותרת מהאתר.

האפשרות השנייה תביא להצפה מאסיבית של מודעות פיקטיביות באתר יד 2.

בעניין הזה המסה בהחלט קובעת וריבוי מודעות שאינן מעודכנות מצביע (לכאורה, לכאורה ) על הכוונה שמסתתרת מאחריהן.

כולי תיקווה שההודעה הזו נוסחה בהתאם לכללי הפוליטיקלי קורקט החדשים של הפורום...

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיקליד ברגע כתיבת הודעה את המילה "טריידמוביל" בגוגל יקבל את השרשור הזה במקום החמישי ברשימה, ולכן לא קשה להבין את פוטנציאל הנזק הגלובלי שיכול להגרם לעסק זה או אחר ע"י כתיבה בפורום זאת מפני שמה שנכתב מופץ מהר מאוד ע"י מנועי החיפוש לכלל גולשי האינטרנט.

ולגופו של עניין:

לעניות דעתי הבעיה אותה מתאר ד"ר סובארו אינה ייחודית לחברת סחר רכב זו או אחרת אלא קיימת בעוד חברות מכובדות המפרסמות את הרכבים העומדים למכירה על ידם באמצעות אתר יד 2.

כך אני יכול לספר שיש יבואן גדול ומכובד שיש לחברת הטרייד-אין שלו אתר מאוד מושקע שמכיל אינפורמציה מפורטת מאד על כל כלי הרכב שהוא מציע למכירה. א-ב-ל מכיוון שאנשי המכירות באתרים השונים (והרבים) של היבואן מתחרים בניהם על הלקוחות, אתה מוצא את אותו רכב מפורסם בחמש מודעות שונות - מה שמאוד מבלבל כי כך קשה לדעת באיזה מן האתרים הרכב עומד, ובאיזה "יביאו לך אם אתה רציני".

הבעייה המשנית היא של החברה המדוברת שהשקיעה ומשקיעה לא מעט כסף בפרסום ובניית תדמית אמינה, לו אני מנהל המכירות שלהם הייתי דואג לריכוז פרסום המודעות ביד 2 ע"י גורם אחד, ואולי גם נותן בלעדיות לסניפים על מכוניות מסויימות - זאת על מנת לגרום לפרסום ביד 2 שנעשה בשם החברה - להיות אפקטיווי ואמין.

ולסיכום בין הפורום לגולשים יש לדעתי זהות באינטרסים, הפורום הוא בראש ובראשונה בשביל ולהנאת הגולשים, והגולשים הם הנכס העיקרי של הפורום. לכן - לפני שאתם כותבים חשבו שנית האם הדברים שאתם אינם עלולים לפגוע במישהו כי אם למשל אני אכתוב עשכיו ש"יחכגיח יגדעכיג הוא גנב רמאי ושקרן" בעוד כמה דקות אם תקישו בגוגל "יחכגיח יגדעכיג" תוכלו ללמוד מהשרשור הזה שהוא גנב רמאי ושקרן - ואם הוא יצא עם מישהי והיא "תגגל אותו" או שמעסיק פוטנציאלי יבדוק עליו בגוגל זה יהיה לו מאוד לא נעים.

(ואני מואד מקווה שאין מישהו בעולם שזה השם שלו...)

חבריי - זכרו שכולנו יושבים על אותו ענף - בואו נשמור עליו ולא ננסר אותו...

שבוע טוב וגשום,

צביקה.

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה שלום,

בקרוב אעדכן לגבי משרד התמ"ת - בינתיים אני רק יכול לומר: תתפלא, אבל יש גורמים במשרד שמאוד מתעניינים, והם לא פקידי המשרד.

לגבי הנזק שנגרם לטרייד מוביל - אם בסוף השרשור תהייה התנצלות מטעם החברה + מחיקה של כל המודעות הפיקטיביות מאתר YAD2 - אני מניח שנוכל לנעול את השרשור באווירה חיובית ולא ייגרם כל נזק לחברה.

שיחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תהיה התנצלות, אבל את הנזק שאותה חברה עשתה לעצמה, יהיה לה קשה למחוק.

אני אומר מהסיבה האישית שלי, שרציתי לקנות ואני לא יכנס לסניפיה בחיים, ואני מדבר בשם קרוביי, שהם לא יכנסו אליה.

חברה שמתנהגת ככה, לא תשתנה בחיים.

הילל לא מחובר לפורום

שיחזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 990 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...