Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[קליאו B] בהחלפת נוזל קירור צריך לנקז אויר?

kd2
שימו לב! השרשור הזה בן 5134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעבר כתבתי...

G05 לא מתאים למפרטי הייצרן מכיוון שהנוזל מיוצר בטכנולוגיה הנקראת Hybrid ומכיל ניטריט.

נוזל הקירור המקורי עבור רכבי רנו מכיל חבילת תוספים בטכנולוגיה הנקראת

OAT-Organic Additive Technology.

אתה יכול לרכוש נוזל הנקרא G30 או G40 תוצרת BASF (אם תמצא) או נוזל קירור מקורי עבור רכבי קונצרן VAG הנקרא G12++ או G12+ המתאים גם למפרט של חברת רנו.

את הנוזל ניתן לרכוש במוסכי רשת צ'מפיון או במחיר מוזל אצל הפרסי ביצחק שדה.

הנוזל המקורי לרנו הינו תוצרת חברת TOTAL ונקרא GLACELF AUTO SUPRA הנוזל מתאים גם לרכבי קונצרן VAG.

המידע המצורף נבדק על-ידי מול מפרטי הייצרנים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר כתבתי...

G05 לא מתאים למפרטי הייצרן מכיוון שהנוזל מיוצר בטכנולוגיה הנקראת Hybrid ומכיל ניטריט.

נוזל הקירור המקורי עבור רכבי רנו מכיל חבילת תוספים בטכנולוגיה הנקראת

OAT-Organic Additive Technology.

אתה יכול לרכוש נוזל הנקרא G30 או G40 תוצרת BASF (אם תמצא) או נוזל קירור מקורי עבור רכבי קונצרן VAG הנקרא G12++ או G12+ המתאים גם למפרט של חברת רנו.

את הנוזל ניתן לרכוש במוסכי רשת צ'מפיון או במחיר מוזל אצל הפרסי ביצחק שדה.

הנוזל המקורי לרנו הינו תוצרת חברת TOTAL ונקרא GLACELF AUTO SUPRA הנוזל מתאים גם לרכבי קונצרן VAG.

המידע המצורף נבדק על-ידי מול מפרטי הייצרנים.

מרק, אפי חושב אחרת.

לבסוף נמלא את מערכת הקירור במים חדשים (יש להקפיד על מי קירור מסוג Long Life HOAT).

המלצת היצרן: Elf GlaceElf Auto Supra.

המוסכים המורשים משתמשים בארץ בנוזל "פז קרסו" אדום.

יש למלא את מיכל ההתפשטות ולהמתין בסבלנות עד לזרימת המים במערכת (המפלס יורד אט אט במיכל ההתפשטות).

זאת עד לזרימת מים רציפה וללא בועות אויר מפתח הניקוז שעל בית התרמוסטט.

לאחר מכן יש להמתין לזרימת מים רציפה וללא בועות אויר מפתח הנקוז שבסמוך לקיר האש.

לבסוף יש להניע את הרכב ולהמתין לחימום המנוע, עד להפעל המאורר כ-3 פעמים, במטרה לבצע ניקוז סופי למיכל ההתפשטות.

חשוב לעקוב אחר מפלס מי הקירור בזמן התהליך, מכיוון שהמפלס יורד משמעותית.

יש למלא בהתאם (וכמובן לשים לב שלא לפתוח את פקק המיכל כשהמנוע חם מאד).

לבסוף יש להחזיר את הפגוש למקומו, בסדר ההפוך כמובן, ואת פנל החיפוי הפלסטי של מיכל ההתפשטות.

אפי.

אמנם מגאן, אבל זה אותו הזבלה.

???

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסטון לא עונה על דרישות היצרן (רנו). בנוסף הנוזל מבוסס על טכנולוגיית תוספים מיושנת (IAT) שאינה מתאימה להרכב המתכות במנועים המודרנים. מנועי רנו דורשים נוזל מסוג HOAT.

אגב נוזל HOAT נוסף הוא VALVOLINE ZEREX G-05. אני לא יודע אם הוא מתאים לתקן רנו (מתאים בוודאות לפורד, מרצדס וקרייזלר), אבל על פניו לפחות הטכנולוגיה מתאימה.

ומצד שני לפי הדף הזה -

http://www.lubadmin.com/upload/produit/FichePDF/lang_1/127.pdf

עושה רושם שהנוזל אורגני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקליאו שציינת יש להשתמש בנוזל קרור מסוג HOAT - Hybrid Organic Additive Technology, כלומר נוזל קירור המורכב משילוב של תוספים אורגניים ותוספים לא אורגניים (ולכן מחירו הגבוה יחסית).

נוזל זה יקר יותר מנוזל לא אורגני Inorganic Additive Technology - IAT , כדוגמת נוזל הקרור הייעודי למנועי פיז'ו וסיטרואן (חסרונו: דורש החלפות תכופות יחסית, כל שנתיים לערך).

כמו כן, קיים גם נוזל OAT - Organic Additive Technology, כדוגמת נוזל הקירור הייעודי של קונצרן פולקסווגן, שגם הוא זול יותר מאשר נוזל HOAT.

נוזל הקרור הדרוש ברכבי רנו (משנת 2000 ומעלה), ואגב גם ברכבי פורד (משנת 2002 כמדומני) הוא HOAT, בעל אורך חיים רב יותר משמעותית.

אולם, המחירים שנקבת יקרים לא רק בגלל סוג הנוזל, אלא משום שניסית להשיגם במקומות לא זולים: מוסך מורשה של רנו ותחנות דלק פז (רק דרכם ניתן להשיג את הנוזל הייעודי האדום).

אני ממליץ לך להשתמש בנוזל קירור HOAT תוצרת מוטול, הנקרא: Motul Inugel Expert.

צבעו של הנוזל כחול, והוא בעל נתונים טובים יותר משל הנוזל הייעודי של פז (המיוצר, אגב, באופן ייעודי לקרסו).

מחירו גם כן אינו זול - כ-130 ש"ח ל- 5 ליטרים מוכנים לשימוש.

אם תצטרך עזרה נוספת בנושא - אשמח לעזור.

אגב:

את מסנן הדלק ונוזל הקירור תוכל להחליף בעצמך, אלו פעולות פשוטות שאינן דורשות כלים מיוחדים.

אם תהיה מעוניין, אני מוכן לעזור לך לבצע אותן ולחסוך לך את עלות העבודה.

את נוזל הבלמים אני ממליץ לך להחליף במוסך מורשה.

צור עימי קשר בפרטי.

אפי.

???????

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן שהדברים שנכתבו על-ידי אפי היו נכונים לעת כתיבת הדברים או שהוא פשוט טעה בהבנת דפי הנתונים של הייצרנים.

נוזל קירור מסוג Elf GlaceElf Auto Supra הינו נוזל קירור מסוג OAT ואינו מכיל

silicates, nitrites,phosphates.

וזה בטוח.

על-פי דף הנתונים שצירפת ניתן להבין שהנוזל הינו OAT וזה רק מצדיק את דבריי.

תאמין לדפי הנתונים של הייצרנים ולא ומידע לא מבוסס ולא מוכח שחור על-גבי לבן או כחול.

אני אישית לא מכיר אותך אבל אתה נשמע לי בחור רציני ומעדיף לקרוא הנחיות ייצרן/דפי נתונים מאשר להסתמך רק על מה שנכתב בפורומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף...

אבל אני לא מוצא אותן בגוגל.

שורה תחתונה - אם אני מעוניין לקנות ZEREX.

אני קונה את האפור (DEX-COOL) ?!?!

http://www.valvoline.com/products/brands/zerex/antifreeze/41

תודה רבה לך מרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזו בחירה מצויינת .

Zerex DEX-COOL® Antifreeze / Coolant בצבע אפור.

כבר ב3 חנויות + חנות אחת באינטרנט שיש רק את השחור והלבן ( אדום וירוק בהתאמה ).

ממשיך לחפש...

אם למישהו יש המלצה בדרום אני אשמח.

מה בנוגע לניקוז האויר? רק מהטרמוסטט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני מכיר את הרכב שלך בכדי לייעץ בעניין ניקוז אוויר.

במידה ואתה לא מוצא את הנוזל האפור אני ממליץ לך לרכוש את הנוזל G12++ שהינו תואם למוצר שאתה מחפש.

מחירו של בקבוק בקיבולת של 1.5 ליטר בצ'מפיון הינו כ-45-60 שקלים (יש לדלל את הנוזל במים 50/50 לפני השימוש).

במידה ואתה נמצא בת"א תוכל לרכוש את המצור G12+ אצל הפרסי במחיר של 40 שקלים בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן שהדברים שנכתבו על-ידי אפי היו נכונים לעת כתיבת הדברים או שהוא פשוט טעה בהבנת דפי הנתונים של הייצרנים.

אכן מרק צודק.

ההודעה בה כתבתי כי יש להשתמש ב-HOAT "עתיקה" וכבר אינה עדכנית, ונשלפה מ"ארכיון" הפורום.

כיום המלצת היצרן העדכנית היא שימוש בנוזל מסוג OAT.

אגב, עד לשנת 2003 המלצת היצרן הייתה על שימוש בנוזל מסוג Type D (בעל טמפ' רתיחה נמוכה יחסית).

אפי

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפי תודה רבה לך על ההתייחסות להודעתי בה"פ.

אני מציע לך לעדכן את ההוראה בשירשור טיפול 60,000 למגאן, הוא נעוץ והרבה נעזרים בו.

ידוע לך משהו על נקודות ניקוז האויר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת מהחנויות עשתה לי בירור מול היבואן ונוזל הDEX-COOL של ZEREX אזל מהמלאים, שצפויים להתחדש עוד כשבועיים.

בינתיים נחפש משהו אחר(המלצות), G12++ רשמתי לפני, תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...