Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות אחזקת מרצדס קופֱּה לעומת סדאן

איתן_כ
שימו לב! השרשור הזה בן 5399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במרצדס לא תמיד תמצא חלפים תחליפיים, ולא תמיד תרצה אותם, כי הבדלי האיכות מורגשים.

בכל מה שקשור לחלקים כמו מסננים למיניהם או רפידות בלמים לדוגמא, קיימים מוצרים תחליפיים בטווחי מחירים שונים, אפילו כאלה הזולים רק בכמה עשרות שקלים מחלק מקורי. ישנן חברות המייצרות חלקים תחליפיים באיכות גבוהה מאוד (רק לפני שבועיים החזקתי ביד 2 מסנני שמן ולא הצלחתי לזהות ולו הבדל אחד בין השתיים), אבל כשחלק לא מקורי טוב עולה רק במעט מחלק מקורי, יהיה זה נכון להעדיף את החלק המקורי כמובן.

ואל תשכח שאתה טחון בכסף. :-)

אז למה אנחנו ממשיכים לדון בשטויות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאלה הזולים רק בכמה עשרות שקלים מחלק מקורי.

אם ההפרש זניח - אין טעם בתחליפי (אלא אם מדובר בשיפורים למינהם).

נניח שביונדאי אקסנט, חוטי הצתה מקוריים עולים X. וחוטים תחליפיים עולים רבע X. זה שהתחליפיים קוראניים לא ממש אמור להטריד את בעל הרכב. :-)

במרצדס, חוטי הצתה מקוריים עולים Y. הוא לא רוצה קוריאניים. גם לא בעשירית Y.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מישהו יודע איך מנוע של SL כמעט חדשה נשרף לו (לכו למודעה של מודל 2006 ב 75K):

http://www.yad2.co.il/Cars/CarDetails.php?CarID=1182024

אם הייתה לי חצר גדולה, הייתי קונה אותה ומעמיד אותה שם. אני מאמין שבסוף הוא ימכור בסביבות 50K (מי כבר יקנה ממנו לחלפים?), סכום סביר ליצירת אומנות סביבתית שכזו, לדעתי מהעיצובים היפים ביותר שהיו בתעשיית הרכב, יופי שגם לא ידעך עם השנים.

2.

לא יתקלקל יותר - אבל כשמתקלקל מחשב אחד מתוך זוג מחשבים שמשמשים את הדיבורית ( לדוגמא ב-E240 דגם אחד לפני האחרון ) זה עולה 2500 ש"ח. כואב לא ? על כלום...

מפחיד... אני לא הייתי מתקן ועובר לדיבורית BT, למרות הויתור על שמיעת הסלולרי דרך מערכת השמע.

3.

איתן, לא אמור להיות הבדל בתחזוקה בין סדאן לקופה. יתכנו הבדלים קטנים בחלקי פלסטיקה ודיפון פנימיים / דלתות / חלונות (הייחודיים רק לקופה) וכו' - שאני מקווה שלא תצטרך.

לקופה יש פחות חלקי חשמל - בניגוד לסדאן, אין חלונות מאחור והכסאות לא חשמליים. ברכב משומש זה יתרון.

אחרת עוד הייתי חושב בכיוון של ה CL מהדגם הקודם, שיש כמוה כמה למכירה מתחילת העשור

e1_1_1_74446_20090618140624.jpg

גם אחד העיצובים המדהימים שידע עולם הרכב, אבל עם כמות גאדג'טים מדהימה (שליטה על גובה הרכב, בקרת לחץ אוויר, חגורות בטיחות שמוגשות אוטומטית לנוסעים, מסאז' בכסאות וכו') שאולי נחמדה כשהאוטו חדש, אבל סיוט אם זה מתקלקל.

4. לגבי המוסך - אבי מטפל במוסך של היבואן בפ"ת. למרות שגם הוא נותן שיקחו ויחזירו לו את האוטו (דבר שאני לעולם לא יסכים בו, אני צריך לראות שמטפלים לי באוטו), הוא לא חוייב מעולם בסכום לא סביר.

אני מניח שזה שילוב של זה שלא היו תקלות (למעט הגה מתקלף שהוחלף ביוזמת המוסך במסגרת האחריות) וזה שכאסטרטגיה מוסך היבואן מעוניין שהלקוח יהיה מרוצה ויקנה שוב מרצדס.

5. לפני כחודשיים עשיתי נסיעה של כרבע שעה על C ספורט קופה מודל 2005 וחזרתי מלא התלהבות, כי התלהבתי מהישיבה הנמוכה וממושבי הספורט, למרות שעם מנוע ה 1.8 קומפרסור התגובה פחות חזקה ממנוע ה 2.5.

הפעם, על ה 2006 עשיתי נסיעת מבחן של ממש ואחרי שמתרגלים לישיבה הנמוכה ומושבי הספורט התחושה היא בדיוק, אבל בדיוק כמו בסדאן המוכרת לי. אותו צליל מענג ותחושת דוושה של הסדאן V6, כך שעיקר היתרון הוא החזית המהממת שדומה ל SL.

אני מניח שעוד שנתיים-שלוש, בהנחה שיהיו לי שני ילדים שאצטרך להסיע לגן, אקנה מאבי את הסדאן (למרות מראה הטקסי).

בינתיים אני עושה חושבים אם יש לי סבלנות לחכות ולשאת בעלויות הלא מבוטלות (רז צחק, למי שלא שם לב לסמיילי :-) ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק על אותו רכב נסעתי בגרמניה פעם. לא סתם נסיעה אלא בין קונים... הרכב מתנהג מדהים ואתה כמעט שוכח שאתה ברכב ענק ........ מדהים !

רכב נוח, זריז מאוד, ומפואר מאוד.

Garage list:

SLK 1.8 KOMPRESSOR 2010

Boxster S PDK 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מישהו יודע איך מנוע של SL כמעט חדשה נשרף לו (לכו למודעה של מודל 2006 ב 75K):

http://www.yad2.co.il/Cars/CarDetails.php?CarID=1182024

אם הייתה לי חצר גדולה, הייתי קונה אותה ומעמיד אותה שם. אני מאמין שבסוף הוא ימכור בסביבות 50K (מי כבר יקנה ממנו לחלפים?), סכום סביר ליצירת אומנות סביבתית שכזו, לדעתי מהעיצובים היפים ביותר שהיו בתעשיית הרכב, יופי שגם לא ידעך עם השנים.

אם תסתכל בתמונה של פנים הרכב, תראה שהאש הגיעה גם פנימה (תראה את הרצפה). תאמין לי שאתה לא רוצה לדעת כמה יעלה להחזיר את הרכב הזה למצב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה איך קורה דבר כזה.

מאתרים בחו"ל למדתי שאמינות ה SL היא לא משובחת (גג נתקע, חיישנים וכו'... מי עדיין רוצה להיות מיליונר?), אבל שריפה???

בגלל שבעיקר איזור המנוע שרוף אני מניח שלא מדובר בהצתה - מה שאם נאמץ סטיגמות על בעלי רכב כזה, בהחלט סביר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יפתיע אותי אם יתבר שאיזה חאפר מקומי התקין שם אזעקה / נועל מכסה מנוע / חיווט לסטראו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, בלי קשר לכלום ורק לידע כללי:

נחש מהי עלות מנוע חדש עבור SLK350 לא כולל עבודה..

לצערי אני הייתי משתתף פעיל בחידון הזה - 312,000 ש"ח.

בין המנחשים נכונה יוגרל כדור הרגעה.

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...