Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קלמנטינה ומנדרינה: אותו הדבר או היינו הך?

אליה
שימו לב! השרשור הזה בן 7434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סוגיה שמטרידה אותי כבר זמן רב:

האם יש שני סוגי פרי הנקראים מנדרינה וקלמנטינה(ואז מה ההבדלים לעזאזל?) או שזו סתם אגדה חקלאית פרי מוחן של אימהות ערמומיות ובעצם כל המנדרינות\קלמנטינות הן זהות ואלו שני שמות לאותו הדבר?

העניין מאד חשוב לי ולכן אני מבקש-בלי ניחושים! זהו נושא גורלי. רק מי שיודע שיגיב.

שלכם באהבה(לועס תפוזינה), אליה. :lol:

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol::lol::lol:

רק על זה שהצחקת אותי עכשיו מגיעה לך איזה חוברת מתנה....

יאשה מנויים לחוברות בע"מ

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנדרינה

Citrus reticulata

מנדרינה, מין עץ פרי מהסוג הדר. מוצאו מדרום אסיה. נראה שהשם ניתן לעץ כיוון שנחשב בעבר לפרי של אצילים (מנדרינים) סיניים. גובה העץ בינוני. הענפים והקוצים דקים. פטוטרת העלה אינה מורחבת והיא חסרת כנפיים. הפרחים לבנים. הפרי פחוס או כדורי, ממדיו קטנים או בינוניים. הפלחים חופשיים או כמעט חופשיים, בדרך כלל. המנדרינה נמנית עם הפירות הקליפים: נוחים לקילוף ולאכילה, וטעמם משובח. משום כך הביקוש להם רב, והעניין בגידולם המסחרי גדול. להורדה הקלה של הקליפה מהציפה, הנובעת מהתנוונות האלבדו (בלוטות שמנים אתריים בקליפה) בעת ההבשלה, יש גם חסרון ניכר: מתהווים כיסי אוויר מתחת לקליפה, תופעה המקשה על אחסון הפרי והובלתו למרחקים.

מבחינים בין שתי קבוצות זנים. בקבוצה אחת העלים דמויי ערבה, קטנים ולפופים (הזן ה"עכואי" המצוי בישראל למשל). בקבוצה השנייה הזנים ניכרים בעלים מעוגלים שאורכם משתווה לרוחבם. בקבוצה זו נכלל זן מפלורידה (Dancy), הממלא תפקיד חשוב בהפריית הקלמנטינה.

קלמנטינה

הקלמנטינה היא זן מכלוא בין מנדרינה ותפוז אשר נוצר באלג'יריה בתחילת המאה העשרים. מבין זני המכלוא הרבים שנוצרו למנדרינה, באופן טבעי או על-ידי האדם, הקלמנטינה היא הזן החשוב והנפוץ ביותר.

הקלמנטינה מבשילה מהר יותר מהמנדרינה. קליפתה צמודה יותר לפרי. הפרחים הם בעלי אי-התאמה עצמית, ולכן נוטעים במטע הקלמנטינות מספר עצים מהזן Dancy להבטחת הפריה.

ושים לב: חושחש זה לא רק בלש...

חושחש

Citrus aurantium

חושחש, מין עץ ירוק-עד וקוצני, מהסוג הדר. מוצאו מדרום-מזרח אסיה, משם הובא לספרד והתפשט לארצות אחרות. גידול החושחש בישראל קדם לגידולם של התפוזים.

גובה העץ חמישה מטרים ומעלה. פטוטרות העלים מפותחות ובעלות כנפיים רחבות. הפרחים לבנים וריחניים מאד. הפרי כדורי, קוטרו כ-10 ס"מ וקליפתו מחוספסת מאד. טעמו מר ולכן אינו נאכל חי. מציפת החושחש נהוג לייצר ריבות. מן הקליפה מפיקים שמן אתרי, המשמש כחומר גלם בתעשיית הבשמים ובהכנת ליקר קורסאו. מן הפרחים מפיקים שמן תמרוקים, הידוע בשם נרולי. זרעיו של החושחש משמשים ככנה לגידול מינים אחרים של הדרים, בעיקר באדמות הכבדות.

יום טוב.

הראל.

ספרינט QV 1.7i

146 1.7 16V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנדרינה הישראלית לא מצטיינת בטעם... יותר מדי הורמונים וכו' , כמו רוב הצומח בארץ :?

אגב - השימוש העיקרי בחושחש בארץ הוא להרכבה. לוקחים חושחש בוגר יחסית (בן 3 שים ומעלה , חותכים את הגזע באלכסון , ומחברים ענף צעיר (חתוך באלכסון נגדי) של עץ פרי הדר (תפוז/קלמנטינה וכ'). בצורה כזו , אחרי ששני הענפים מתחברים (נפלאות הטבע) מקבלים עץ עם צמיחה מהירה יחסית (שורשים של עץ גדול בהשוואה) לעץ צעיר שייקח לו יותר זמן לגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנדרינה הישראלית לא מצטיינת בטעם... יותר מדי הורמונים וכו' , כמו רוב הצומח בארץ :?

אגב - השימוש העיקרי בחושחש בארץ הוא להרכבה. לוקחים חושחש בוגר יחסית (בן 3 שים ומעלה , חותכים את הגזע באלכסון , ומחברים ענף צעיר (חתוך באלכסון נגדי) של עץ פרי הדר (תפוז/קלמנטינה וכ'). בצורה כזו , אחרי ששני הענפים מתחברים (נפלאות הטבע) מקבלים עץ עם צמיחה מהירה יחסית (שורשים של עץ גדול בהשוואה) לעץ צעיר שייקח לו יותר זמן לגדול.

אני לא אשאל מאיפה אתה לוקח את כל המידע השימושי הזה.

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רקובים ומסריחים (כשהם מרקיבים הם מקבלים גוון כחול-ירוק ונהייה עליהם מעין ציפוי אבקתי כזה...)

בכל מקרה, היה לנו תחביב, לעמוד ליד העץ על סולם ולנפץ חושחשים עם אלת בייסבול...

או שהיינו קוטפים אותם עם כפפות ומפוצצים אותם על פחים בשכונה....

רון.

-אבל היינו אז קטנים ... -

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אשאל מאיפה אתה לוקח את כל המידע השימושי הזה.

MAX POWER :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רקובים ומסריחים (כשהם מרקיבים הם מקבלים גוון כחול-ירוק ונהייה עליהם מעין ציפוי אבקתי כזה...)

בכל מקרה, היה לנו תחביב, לעמוד ליד העץ על סולם ולנפץ חושחשים עם אלת בייסבול...

או שהיינו קוטפים אותם עם כפפות ומפוצצים אותם על פחים בשכונה....

רון.

-אבל היינו אז קטנים ... -

אכן, ילדות קשה... :wink:

אנחנו במושב היינו משפרים את המשחק ומפוצצים תפוזים...

הראל.

ספרינט QV 1.7i

146 1.7 16V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...