Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאיות, משאיות!!! רק משאיות מעניינות אותי

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

R

ר600

דיאם 895 מנוע מקסידיין

דיאם 800 מנוע קמינס

שלום לך עופר,לא כל כך הבנתי למה התכוונת בכל מקרה מה שמופיע בתמונות זה:R609ST מודל 78-79 מנוע מק 673 בצבע אדום. במרכז DM895SX מודל 75-76 מנוע מק V8 דגם ENDT865 ,האחרון DM600 מודל 73-74 מנוע מק 673 .רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 5.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

משהו בשבלך

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לך עופר,לא כל כך הבנתי למה התכוונת בכל מקרה מה שמופיע בתמונות זה:R609ST מודל 78-79 מנוע מק 673 בצבע אדום. במרכז DM895SX מודל 75-76 מנוע מק V8 דגם ENDT865 ,האחרון DM600 מודל 73-74 מנוע מק 673 .רוני

המאק האדום נראה לי כמו דיאם 800 היכן מונחות הראשי גורר האלו?

עופר בן צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאק האדום נראה לי כמו דיאם 800 היכן מונחות הראשי גורר האלו?

שלום לך עופר.לפי תגובתך הרגשתי צורך לתת הסבר על ההבדלים בין 3 הדגמים.R600 בעל קבינה שממוקמת במרכזה השילדה בארץ הופיעו עם מנועי מאק בלבד.DM600 בעל קבינה OFFSET כלומר מורכבת בצד השמאלי של השלדה הופיעו עם מנועי מאק בלבד.רוב הרכבים מהדגם הזה הגיעו לארץ לאחר מלחמת כיפור ורובם סופקו לצ"הל.DM800 רכב הכביש הכבד של מאק בעל קבינה OFFSET בעל מבנה ארוך מקודמו היות וברוב המקרים היה בעל מנוע גדול קמינס או V8 של מאק.במסגרת יבוא החירום שלאחר מל"יהכ הובאו מס מצומצם של DM800 עם מנועי מאק קטנים (לא V8).רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, תעזור לי:

אני זוכר מאקים "קטנים" - (לא DM800) בכפר גלעדי, עם מנוע קאמינס. יכול להיות שמדובר ב- DM700? רכינות דאבל, עם קאבינה כתומה, נדמה לי מכסה מנוע מפיברגלאס...

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, תעזור לי:

אני זוכר מאקים "קטנים" - (לא DM800) בכפר גלעדי, עם מנוע קאמינס. יכול להיות שמדובר ב- DM700? רכינות דאבל, עם קאבינה כתומה, נדמה לי מכסה מנוע מפיברגלאס...

שלום לך דב,בנתיבי הגלעד שהיתה חברת בת של מחצבות כפר גלעדי היו 2 DM600 עם מכסה מנוע מפח נראים מאוד דומים לDM800 רק עם "אף"קצר היה להם תיבת הילוכים של פולר אבל אני לא סגור על המנוע יתכן והיה להם קמינס. כאשר החברה היתה בתהליך של כינוס נכסים המשאיות הופעלו ע"י הנמל החדש.אנסה לבדוק עם אחד הנהגים שעבד על הרכב .רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי עם אבי שהיה בזמנו מנהל המשק בנתיבי הגלעד ולאחר מכן מנכ"ל הר-גיל שהייתה חברת הבת של מחצבות כפר גלעדי לעניין ההובלה הוא רכש את כל הרכבים גם בנתיבי הגלעד וגם בהר גיל ובוודאות לא הייה רכבים עם מנוע קמינס שלא היו DM800

כל המכונות האחרות היו R עם מנוע מאק או DM 600 עם מנוק מק או F מנוע V8 עם מנוע מאק היו גם סוסים DM800 עם מנוע V8 מאק שהגיעו ביבוא חרום לאחר מלחמת יום כיפור והיו בסטנדרט אמריקאי עם צמיגי בלון קדמיים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, בגלל זה חשבתי על הקאמינס - אכן, היה גיר פולר, ומנוע מאק 673 אם אני לא טועה? אבל רק שתיים? נו שוין, שיהיה.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכורים לי גם שני מאקים DM895אחד כתום ואחד ירוק שניהם מספר צהוב אפשר והם היו מגוייסים אז היו בוודאות עם מנוע מקסידיין לפי הרעש שהם עשו אגזוז עליון ולא בצד שמאל קרוב למיכליי הדלק,אגב האם היו הבדלים במנועים או שסתם הותקנו אגזוזים שונים

עופר בן צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכורים לי גם שני מאקים DM895אחד כתום ואחד ירוק שניהם מספר צהוב אפשר והם היו מגוייסים אז היו בוודאות עם מנוע מקסידיין לפי הרעש שהם עשו אגזוז עליון ולא בצד שמאל קרוב למיכליי הדלק,אגב האם היו הבדלים במנועים או שסתם הותקנו אגזוזים שונים

שלום לך עופר ,כבר דנו בסוגיה הזאת לפני זמן לא רב,שני הDM800 שאתה מזכיר היו שייכים לעמק חפר ולא היה להם מנוע V8 אלא קמינס 350 מודל 1979.הזכרנו שהיה מוביל צה"לי שנצבע בצהוב והא אכן היה עם מנוע V8 מקסידיין.רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררתי עם אבי שהיה בזמנו מנהל המשק בנתיבי הגלעד ולאחר מכן מנכ"ל הר-גיל שהייתה חברת הבת של מחצבות כפר גלעדי לעניין ההובלה הוא רכש את כל הרכבים גם בנתיבי הגלעד וגם בהר גיל ובוודאות לא הייה רכבים עם מנוע קמינס שלא היו DM800

כל המכונות האחרות היו R עם מנוע מאק או DM 600 עם מנוק מק או F מנוע V8 עם מנוע מאק היו גם סוסים DM800 עם מנוע V8 מאק שהגיעו ביבוא חרום לאחר מלחמת יום כיפור והיו בסטנדרט אמריקאי עם צמיגי בלון קדמיים .

שלום לך קקטוס.אכן גם אני חשבתי כך אבל דב עירער לי את הבטחון בקשר לDM600 המענין הוא שכל דגם של רכב בנתיבי הגלעד הגיע בצבע שונה כך הDM800 V8 היו בירוק הDM800 קמינס בכתום הF700 ללא תא שינה בירוק לעומת אלה עם הסליפר שהיו בכחול הR600 בצהוב והDM600 בכתום.רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע... מה עם הR700?

pictures__2_21_03_005-394x329.jpg

האם הגיעו כאלה לארץ?

T

נ.ב.: אגב, למי שמתעניין הבעלים של המשאית בתמונה מצא עוד אחת מהארבע שהשתמשו בהן בסרט (http://forums.aths.org/InstantForum2010/FindPost87727.aspx השרשור הולך מלמטה למעלה)

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע... מה עם הR700?

pictures__2_21_03_005-394x329.jpg

האם הגיעו כאלה לארץ?

T

נ.ב.: אגב, למי שמתעניין הבעלים של המשאית בתמונה מצא עוד אחת מהארבע שהשתמשו בהן בסרט (http://forums.aths.org/InstantForum2010/FindPost87727.aspx השרשור הולך מלמטה למעלה)

שלום לך גיא,אכן כן היו 2או 3 בגדות כימיכלים עם מנוע V8 מקסידיין היה להם שלדה מאוד קצרה והמיכליות כמעט נגעו בקבינה.רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך גיא,אכן כן היו 2או 3 בגדות כימיכלים עם מנוע V8 מקסידיין היה להם שלדה מאוד קצרה והמיכליות כמעט נגעו בקבינה.רוני

תודה לך רוני.

אני זוכר גם באופן עמום מיכלית 6X2 שהיו לה גלגלים מאלומיניום (בין הראשונות בארץ עם גלגלים כאלה) - לא יודע של מי - אך ייתכן כי מדובר ב"סתם" R600 עם מכסה מנוע מפיברגלס.

גיא

נ.ב.: המצחיק הוא שהסמי-טרילרים של גדות לא זכורים לי - מצחיק היות ועבדתי אצלם תקופה קצרה במיכליות ה"קצת" יותר גדולות שהיו להם:)

נשלח מתא טלפון ציבורי ע"י יונת דואר ובעבר גם מתורן של אניה על ידי שחף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך עופר ,כבר דנו בסוגיה הזאת לפני זמן לא רב,שני הDM800 שאתה מזכיר היו שייכים לעמק חפר ולא היה להם מנוע V8 אלא קמינס 350 מודל 1979.הזכרנו שהיה מוביל צה"לי שנצבע בצהוב והא אכן היה עם מנוע V8 מקסידיין.רוני

יודע רוני

ב1983 בבסיס תובלה איי שם ידעתי להבחין בין רעשי המנועים שניהם היו מקסידיין ללא ספק,לא שמתי לב להיכן היו שייכים אך לשניהם היה מקדימה מטען חורג כמו למאקים הצבאים,והם היו מצויידים בתאי שיינה,כמו כן זכור לי האושוקוש האימתני משנים מאוחרות יותר,שהיה אף חזק מהמאקים,אך בשל גודלו לא נקלט בסוף לשרות.

עופר בן צבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך רוני.

אני זוכר גם באופן עמום מיכלית 6X2 שהיו לה גלגלים מאלומיניום (בין הראשונות בארץ עם גלגלים כאלה) - לא יודע של מי - אך ייתכן כי מדובר ב"סתם" R600 עם מכסה מנוע מפיברגלס.

גיא

נ.ב.: המצחיק הוא שהסמי-טרילרים של גדות לא זכורים לי - מצחיק היות ועבדתי אצלם תקופה קצרה במיכליות ה"קצת" יותר גדולות שהיו להם:)

גיא בקשר לגלגלי אלומיניום אז הראשונים שהופיעו בארץ היו לאחר מלח"יכ בK100 הקנדיים שבסרן הקדמי היו ג"נטים סגורים מאלומיניום ומאחור ג'נטים פתוחים.בתחילת שנות ה80 הגיעו R600 עם גלגלי אלומיניום היו בשלב בחל"ד וברוזנטל,המעניין שרובם היו מיכליות דלק ואכן היו עם מכסה מנוע מפיברגלאס,היתה גם סדרה של F700 סינגלים של הגליל העליון גם להם היו גלגלי אלומיניום.בקשר למכליות של גדות האמת גם לי לא זכורות המיכליות שהיו להם עד שנת 71 אז רכשו את הסמי הראשון שלהם סקניה 140 עם מנוע V8 ולאחר המלחמה הם רכשו את הR700 וב75 רכשו מאק F700 עם מנוע מאק V8.בשנת 76 בערך שינו את שם החברה לשל"ח ואז נקלטו אצלם הרבה R600 לפני כשנה הוחלף שם החברה לגדות וכל המיכליות נצבעו מחדש עם הלוגו החדש.רוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...