Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה לצמיגים עבור בימר שלי (E32 730) בגודל - 225/60/15

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 5733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנה אתר של יצרן, רשום בו שצמיגים האלו, יש להם התנגדות מצויינת ל-aquaplaning, כלומר, עם צמיגים האלו רכב אמור לנסוע ולא לשחות על כביש רטוב.

אל תתיחס למה שכותב היצרן, כל יצרן ישמח לכתוב רק תשבוחות וכמובן ישתוק לגבי החסרונות. מה שצריך לענין אותך מהאתר זה המידות לדגם הספציפי, אינקדס מהירות וטכנולוגיית יצור. בעט הרכישה מה שצריך לענין אותך זה תאריך היצור וארץ היצור של הצמיג. לא קונים לפני שבודקים! ואם יש צורך חוזרים לפורום ושואלים. לא נורא, הפאנצ'רמאכר יחכה עוד יום.

אתה גם מתבלבל בין aquaplaning לכביש רטוב, זה דברים שונים. ביצועים של קונטי פרימיום קונטקט 2 על רטוב הם מהטובים ביותר, אך מרחק בלימה בינוני ו-aquaplaning ברמה בינונית. כמו כן אחיזה בהאצה על רטוב בינונית מינוס.

מהצמיג הספציפי תצפה להתנהגות מצוינת על רטוב, אך בלימה והאצה בינונית.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רעיון לשילוב מעניין.

הבעייה של בימר בכביש רטוב זה הנעה אחורית ושהוא זורק תחת. על ציר אחורי להתקין ContiPremiumContact 2 ומקדימה להתקין צמיגים שטובים מאוד בבלימה.

מה דעתכם על שילוב כזה? איזה צמיגים מומלצים לבלימה טובה?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GOODYEAR HYDRA GRIP: לא מומלץ

ועל סמך מה כבודו מבסס את הקביעה הנ"ל?

הצמיג הנ"ל היה מורכב גם על ה-33 (185/60/14), וגם מורכב כרגע על ה-146 (195/55/15).

אז היות ועל ה-146 נהגתי בלחץ יומיים, אני עדיין לא אכתוב את התרשמותי עליו במידה הזאת, אבל ב-33 די יצא לי לבדוק אותו, שכן הוא היה מורכב שמונה חודשים, במהלכם נהגתי בשלל תנאי מזג אויר.

להתרשמותי, האחיזה שלו ברטוב פשוט מצויינת, וגם ביבש הוא מפתיע, למרות האוריינטציה הרטובה שלו.

אין ספק שבמחיר של 300 ש"ח ליחידה (עבור ה-33), מדובר ביחס VFM גבוה במיוחד.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועל סמך מה כבודו מבסס את הקביעה הנ"ל?

מהחסרונות ניתן לציין:

- רועשים מדי

- אחיזה בהאצה על רטוב לא מספיק טובה

- קשים מדי

- מרחק בלימה על יבש לא מספיק טוב

מהיתרונות ניתן לציין:

- בלימה על רטוב מצוינת

- חוסר ציפה בשלוליות מצוינת

- אחיזה על רטוב טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעובדה שלא ניתקלתי בתופעה של רעש חריג (הייתי מגדיר את זה יותר בכיוון של ממוצע מינוס) או בתופעה של חוסר אחיזה בהאצה על רטוב (יתכן שאתה פשוט פותח חזק מידי?), שים לב שפותח השרשור מבקש בפירוש צמיגים שיאחזו היטב ברטוב, ובמשימה הזאת הגודייר עומד בכבוד, ואף למעלה מכך.

אגב, כשאתה אומר שהצמיג קשה מידי, למה בדיוק אתה משווה אותו?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לעובדה שלא ניתקלתי בתופעה של רעש חריג (הייתי מגדיר את זה יותר בכיוון של ממוצע מינוס)

"חריג" ממש לא, אבל מה שציינת - כן.

או בתופעה של חוסר אחיזה בהאצה על רטוב (יתכן שאתה פשוט פותח חזק מידי?)

פשוט יש טובים מהם

שים לב שפותח השרשור מבקש בפירוש צמיגים שיאחזו היטב ברטוב, ובמשימה הזאת הגודייר עומד בכבוד, ואף למעלה מכך.

אני בספק אם פותח השרשור באמת מתכוון לנהוג על צמיגים שאוחזים רק מצוין ברטוב... הרי רוב הזמן הוא ינהג/יאיץ ויבלום ביבש. צמיגים אוניברסליים? קשה להמליץ... אולי TURANZA ER300 או MICHELIN PRIMACY HP.

אם הוא רוצה במיוחד צמיגים לחורף אולי שיסתכל יותר לכיוון של UNIROYAL "Rain tyre", הם מאוד מומלצים על רטוב ובמחיר נמוך. והם פחות או יותר שווים לגודייר HYDRA GRIP (גם צמיג "חורף").

אגב, כשאתה אומר שהצמיג קשה מידי, למה בדיוק אתה משווה אותו?

זה נקבע ע''י כוח ההתנגדות של הצמיג בנסיעה. נבדק ביחידות קילוואט במהירות 120 קמ''ש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...