Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב שלי כבר לא סטנדרטי!! (-: נוספו תמונות!!

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן כן, ברכבי הקט מורכב כעת (שימו לב):

Innovative Aero Form - High air flow - Latest Evolutional Cooling Concept!!

שזה אמנם נשמע כמו משהו שנותן לי בערך 700 כוח סוס, אבל בקצרה אפשר לקרוא לו - RAM AIR, מחברת SIMOTA.

לא התאפקתי ומיד כשהוא הגיע נסעתי למקום עבודתו של רועי 306XT, הידוע יותר בכינויו "זה שמפיל כל מיני חפצים באזור תא המנוע". אדם יקר זה עזר לי להתקין את הראם איר תוך כדי הרגעתי לכל אורך התהליך ("אוף, זה לא יוצא, תמשוך יותר חזק", "ואו, אין לי מושג מה הדבר הזה עושה" והגדול מכולם - "זה נפל בפנים, אבל עזוב, לא יקרה כלום")

לאחר מאמץ קליל פירקנו את שאריות מערכת הפילטר המסובכת שהייתה לי באוטו (צינור דקיק שמתפתל בערך שלושים פעם סביב עצמו ונכנס לתוך קופסה שבתוכה יושב פילטר עלוב למדי) והתקנו את המערכת החדשה. מדהים כמה שזה קליל להרכיב אותה - כמה בנדים, כמה ברגים והיא בפנים. יושבת ב-ו-ל. היה צריך אמנם להזיז טיפה את נוזל ההגה כוח, אבל אנשי SIMOTA חשבו גם על זה והוסיפו חתיכת מתכת ייעודית שמחברת את המיכל כמו שצריך.

אבל אני סתם מלאה אתכם בפרטים חסרי חשיבות - לעניין.

קודם כל, זה נראה נפלא. תמונות באיכות גרועה למדי יהיו מחר, אלא רק אם תחכו ואני אמצא דיגיטלית נורמלית...

בנוסף - זה עושה צליל פשוט מושלם. לפני כן הרכב שלי נשמע כמו מכונת כביסה, עכשיו הוא נשמע כמו מכונת כביסה כל עוד לא לוחצים על הגז עד הסוף. ברגע שלוחצים - צליל עמוק חודר לתא הנוסעים, אבל לא חזק אלא ב-ד-י-ו-ק במידה. אני מאוד מרוצה.

וכוח? אז קודם כל - ביצעתי משהו כמו חמש מדידות של 80-120 בשלישי בדרך לרועי וכן מספר דומה של מדידות של 120-150 ברביעי. 80-120 היו תמיד בסביבות ה-6 וקצת. נניח מ-6 ועד 6.5. ה-120-150 היו תמיד 7 וקצת, שוב נניח מ-7-7.5.

בדרך חזרה מדדתי שוב מספר פעמים. 80-120 תמיד יצאו מתחת ל-6. בין 5.5 ל-6 ליתר דיוק. 120-150 יצאו בין 6.7 ל-7.2, בערך.

השיפור הכי גדול מורגש במעבר לשלישי. בשני קשה להרגיש כי ירידת הסל"ד אדירה - אם מעבירים מראשון ב-7000 הוא יורד ל-4500. אבל בשלישי הירידה מתונה יותר ובאופן מורגש הרכב מזנק קדימה בנחישות רבה יותר. גם תגובת הדוושה השתפרה. כמובן שאני צריך לנסוע עליו קצת יותר אבל בינתיים מסתמן כי ההשקעה (כ-750 שקלים) הייתה נבונה בהחלט.

וכמעט שכחתי - תודה ענקית לדיוויד XRALLYE ולרועי שמצאו את הקיט ודאגו להכל. תודה מיוחדת לרועי על ההתקנה המשובחת!

לילה טוב!! :D

רוני

Jun13#98.JPG

Jun13#96.JPG

Jun13#93.JPG

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב

רק לא הבנתי בדיוק מה הצעצוע הזה עושה?

אופס, שכחתי להסביר...

הצעצוע הזה הוא מה שנקרא "פילטר אוויר פתוח" רק שהיתרון שלו הוא בכך שהוא יושב בתוך קופסה סגורה מותאמת במיוחד לרכב, שאמורה לשפר את זרימת האוויר ולהשאיר אותו קר כמה שניתן. במובן מסוים אפשר לומר שזהו פילטר פתוח "משופר". בעלי 106GTI וסקסו VTS בחו"ל טוענים שהשיפור משמעותי באופן מורגש יותר מסתם פילטר פתוח.

XRALLYE כתב על זה כבר מספר פעמים בפורום, בצע חיפוש ל"ראם איר"

רוני

simota1.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד שני דברים אחרונים, טיפה לא קשורים:

נסעתי לסדום ערד בשישי-שבת (יותר נכון בשישי למצפה רמון ובשבת לסדום ערד ואז הביתה) אותו מיכל מכביש ערד נגמר היום - 501 ק"מ על 43 ליטרים בדיוק. - 11.6 ק"מ לליטר, בנסיעה ההפך מרגועה...

וגם - פקק בלתי מוסבר לחלוטין בדרך מהרצליה לרעננה (הבריגדה היהודית) ב-12 בלילה. תנועה בקושי זזה, לקח כמעט חצי שעה. ברגע שפניתי שמאלה לרחוב ירושלים - זה נפתח. נראה לי שאיזה אידיוט כיוון רע מאוד את הרמזור שמאלה, כך שיעבור מספר שניות בודדות בכל מחזור...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כייף...... תתחדש..... אין כמו שיפורים... ממש לקבל אוטו חדש באמצע החיים...

בקושי עבר חודש מאז שהוספתי צ'יפ ופילטר אני כבר חושב הלאה... כמה שאני מנסה להישאר סולידי ולא לעשות מפלצת...

טיסה נעימה.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RAM AIR, מחברת SIMONA.

Simota, לא? :roll:

תתחדש :!:

אופס, סימונה זאת מישהי אחרת (סתם, לא :wink: ).

מה זה משנה בעצם של מי זה, העיקר שזה עובד :lol: (ובכל זאת אני אתקן)

וליינון - לא בדיוק אוטו חדש, אתה יודע, סה"כ צליל שונה ותוספת מזערית לביצועים, אבל זה בכל זאת נחמד. וכן - לכוח מתרגלים מהר מאוד, זה בהחלט נכון.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס, סימונה זאת מישהי אחרת (סתם, לא :wink: ).

משהו עם דימונה, לא? :lol:

אם כבר להיות קטנוניים, אז ה-306 של רועי היא XR במקור... :hihi:

חוצמזה, מחכים לתמונות וסיבוב :wink:

MCS 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ניגר!

שמח לשמוע שאתה מרוצה!

רק תסביר לי, מי נותן לרועי לגעת לו באוטו?!?!?! :shock:

הוא לומד מאנשים רעים, תיכף הוא היה מוציא לך מסור דיסק... :lol::wink:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישי אתה לא קנית את הRam-Air ?

אתה מתכוון את ה"מערכת לתיעול אוויר קר לפילטר"... :roll:

ולא, לא קניתי.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...