Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצתי Bosch לפיאט אונו הזרקה 1.4

amicool
שימו לב! השרשור הזה בן 6823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי כמה שאלות לגבי המצתים שמתאימים לפיאט אונו 1.4 הזרקה מודל 95.

בתוכנת AUTODATA רשומים מספר פלאגים של מותגים שונים. למשל:

Champion RN9YCC, Gap - 0.9 mm

Bosch WR7DC, Gap - 0.7 mm

NGK BPR6E-VG, Gap 0.9

ויש עוד.

חיפשתי את הדגם של בוש, ובחנויות מצאתי רק WR7DC עם מרווח של 0.9 ממ ולא 0.7 כפי שמופיע בתוכנה. והשאלות:

1. האם יש מצת של בוש WR7DC עם מרווח של 0.7 מ"מ?

2. אני מניח שאני יכול להקטין את המרווח תוך שימוש ב FEELER GAUGE , אבל עד כמה חשוב כאן הדיוק?

3. מוזר בעיניי שהמרווח תלוי בסוג המצת (למשל המרווח בפלאג של צ'אמפיון הוא 0.9 ואילו בזב של בוש רק 0.7). האם המרווח לא תלוי מערכת הצתה בלבד? ואולי בכלל זו רק טעות של AUTODATA?

4. ספר הרכב של הפיאט ממליץ על החלפת פלאגים כל 30,000 ק"מ. בהנחה ואני מחליף לבד, וקונה את הפלאגים במחיר נמוך יחסית, כל כמה ק"מ כדאי להחליף אותם?

תודה לכל העונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרווח תלוי בנצילות הניצוץ של הפלאג

גם בחומרים וכו'

בכל מקרה אין בעיה לקנות את הפלאג בעל 0.9 ועם פילרים להקטין

בקשר לשאלה של ההחלפה - כל 30K אין סיבה פחות מזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עתיד - אפשר לשאול למה לא? תמיד אומרים כאן שזה ממש לא נורא לקצר מרווחי טיפולים, אז למה לא? בהנחה שהסט פלאגים עולה גג 60 ש"ח, זה לא שווה להחליףף כבר כל 10-15K וזהו?

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא כמו פלאגים מספיק בטיפול 10/15 להעיף מבט עליהם ולדעת אם נגמר הסיפור שלהם....

זה לא כמו שמן שיכול להיות שאתה נוסע והכל שם "נהרס" בגלל שמן לקוי או בלוי, בפלאגים אם הרכב סוחב פיקס הצריכת דלק פיקס אין צלצולים הכל עובד חלק סרק עגול בקיצור האוטו "מושלם" אני לא רואה סיבה לקצר מרווחים.....לשיקולך כמובן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי אצל הפרסי בוש WR7DC , התברר שהם מזוייפים, החזרתי לו אותם ולקחתי רביעייה של הפלאגים החדשים של בוש WR7+ BOSCH PLUS

שלם עליהם 50 שקל גג לרביעיה...

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום amicool !

חקרתי את הנושא עבורך, ולהלן הממצאים.

אכן, מצת WR7DC זמין במספר מרווחי אלקטרודות. 0.9 ו 0.7 מ"מ הם רק שניים מהמימדים בהם זמין מצת זה. ע"פ Bosch, אם המצת שלך אינו זמין במרווח האלקטרודה שאתה זקוק לו, ניתן וחובה לכווננו.

ראה התמונה המצורפת מתוך מסמך רשמי של היצרן.

האותיות והמספרים שבסוג המצת (WR7DC) מתארים פרמטרים שונים בו - סוג ההברגה, צורת הבסיס, מבנה האלקטרודה (D זה Double - כפול, T זה Triple - משולש, Q זה Quad - מרובע. לאלקטרודה בודדת אין אות שמאפיינת אותה). C זה החומר ממנו היא עשויה, במקרה שלנו Copper - נחושת.

כאמור, אין בדגם המצת התייחסות למרווח בין האלקטרודות, ויתכנו מצתים עם מרווחים שונים, אך בעלי אותו מספר דגם.

הגיוני וסביר שהמכונית שלך זקוקה ל WR7DC עם מרווח 0.7 מ"מ. מי שאמר לך שאין כזה, טועה ומטעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום amicool !

חקרתי את הנושא עבורך, ולהלן הממצאים.

אכן, מצת WR7DC זמין במספר מרווחי אלקטרודות. 0.9 ו 0.7 מ"מ הם רק שניים מהמימדים בהם זמין מצת זה. ע"פ Bosch, אם המצת שלך אינו זמין במרווח האלקטרודה שאתה זקוק לו, ניתן וחובה לכווננו.

ראה התמונה המצורפת מתוך מסמך רשמי של היצרן.

חן חן לך ידידי היקר. מוזר, אני התקשרתי לדלפק השירות של חברת לדיקו (יבואנית בוש) ושם אמרו לי שלא יתכן שיש מצת מדגם מסויים עם יותר ממרווח אחד.

בכל מקרה, האם ניתן להקטין את המרווח ללא פגיעה במצת גם ב 0.2 מ"מ או שיש גבול למידת הכיוון האפשרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן חן לך ידידי היקר. מוזר, אני התקשרתי לדלפק השירות של חברת לדיקו (יבואנית בוש) ושם אמרו לי שלא יתכן שיש מצת מדגם מסויים עם יותר ממרווח אחד.

בכל מקרה, האם ניתן להקטין את המרווח ללא פגיעה במצת גם ב 0.2 מ"מ או שיש גבול למידת הכיוון האפשרי?

אין לי מושג עם מי דיברת בלדיקו. אני לא מחזיק מעצמי מומחה למצתים בוש (או למצתים בכלל).

המידע שלי מגיע ישירות מתוך קטלוג מצתים של בוש. שם מככב המצת האמור במגוון מרווחי אלקטרודה (יש גם 0.6 ו 0.8 ).

למיטב הבנתי, כיוונון של 2 עשיריות מ"מ הוא בהחלט בתחום הטולרנס שמותר ואפשר לכוונן. זה גם עקבי עם השרטוט שהבאתי מהקטלוג בהודעתי הקודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבית, כשפתחתי, האריזה נראתה חשודה, איכות נמוכה של הדפסה, בפנים הפלג נראה רע, אלקטרודה לא נראתה טוב, ההדפסה על הפלאג=חשוד. צלצלתי ללדיקו ולפי מספר הסדרה אמרו לי שזה מזוייף- אותו מספר סדרה לכל המזוייפים. יכול להיות שהפרסי לא ידע שמישהו דחף לו מזוייף. הם הגיעו אליו , ודאגו שאקבל רביעיה של הדור החדש בוש פלוס. ולבעל האונו- תעבור לסדרה המודרנית. היא לא עולה יותר. וכן, יש אותו פלג עם שני מרווחים, אבל הפלג נגמר בסיומת אחרת המציינת את המרווח הלא- סטנדרטי. לפני שנה קניתי אותו והייתי צריך לשנות מרווח.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתייגות לתשובתי מאמש:

עברתי שוב בדקדוק על הקטלוג של בוש ממנו הבאתי את הנתונים. מה שברור הוא שמצת WR7DC מומלץ על ידי בוש לשימוש במספר רב מאוד של מנועים. בכל מנוע מצויין מרווח אלקטרודה שונה, ומכאן הסקתי שניתן לקבל את המצת הזה במספר מרווחים.

בקריאה חוזרת, אני לא משוכנע שזה המצב (אבל אני גם איני משוכנע שלא).

ברור שע"פ בוש ההקפדה על מרווח האלקטרודה הנכון היא חיונית.

ברור גם שמותר לכוונן את המרווח, אם הוא אינו מתאים למרווח הדרוש ברכב ספציפי.

ברור גם שהאותיות והמספרים בדגם המצת (במקרה הזה WR7DC) כוללות מידע רב על מגוון המאפיינים של המצת, אך לא מידע על מרווח האלקטרודה.

ולסיום, ברור שהמצת המומלץ למנוע שלך ע"י Bosch הוא אכן WR7DC, עם מרווח 0.7 מ"מ.

מכיוון שאיני מצליח לאמת (או לשלול) את עובדת קיומו של אותו מצת במספר מרווחי אלקטרודה, וגם איני מצליח למצוא מידע נחרץ על כך שהוא מגיע עם מרווח יחיד (ומהו אותו מרווח), אני "מושך" את המלצתי לך להתעקש מול אנשי "לדיקו"...

קח את מה שיש להם, וכוונן את מרווח האלקטרודות ל 0.7 בעצמך.

דרך אגב, מהסדרות הגבוהות יותר, מצת Super המתאים למכוניתך הוא W7DC. מצת Super4 המתאים למכוניתך הוא WR78-4PK.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ מרווח 0.9 לאונו, מומלץ גם כן להחליף כל 10 אלף .

אם אני מבין אותך נכון הרי שהמרווח הוא תלוי רכב ומערכת הצתה ולא תלוי מצת? אני שואל שוב משום שבאוטודטה ממליצים על מרווח של 0.7 לפלאג של בוש WR7DC ועל מרווח של 0.9 לפלאגים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6823 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...