Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך עובד מצבר של רכב?

באגסבאני
שימו לב! השרשור הזה בן 6864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני לא מבין משהו לגבי העבודה של המצבר.. איך זה הגיוני שאם אני שופך מים על 2 הקטבים בזמן שהמצבר מחובר או לא מחובר, לא קורה שום קצר? באותה מידה איך זה שאני נוגע ב2 הקטבים ולא מתחשמל..?

ואיך הגיוני כשאני מחבר את האוטו לכבלים, אפשר לחבר את המינוס לכל חלק ברז במנוע..? הזרם בעצם עובר בכל חלקי הרכב? זה לא בזבוז או משהו?

תודה.

(אין לי מושג בחשמל.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ינסה לענות לך על כמה שאלות :

השאלה ששאלת על המינוס שמחובר לשילדת הרכב אז ככה הזרם לא עובר בכל חלקי הרכב הוא יעבור רק אם הוא יסגור מעגל אם תחבר את הפלוס לפח הרכב יעבור לך חשמל וכידוע זרם יוצא מהקוטביות של הפלוס וחוזר לקוטביות של המינוס ככה שלא שייך שהזרם יתבזבז איך שהוא

בעיניין הקוטביות שאמרת כשאתה נוגע זה מכיוון שיש להם בידוד אם אתה רוצה להתחשמל ולא הייתי ממליץ לך כשאתה מחבר כבלים מרכב לרכב תשים לב לגיצים שיוצאים מהמצבר אם תספיק לגעת בקוטביות אתה תרגיש את נחת זרועו של 12 וולט שמגיע אליך במהירות לא שזה גורם לנזק או יהרוג אותך כולה תהיה קצת בהלם עם תחושת צריבה קלה

חתימה עד שלוש שורות בלבד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון אחד:

הזרם עובר ממינוס לפלוס ולא ההפך

זרם נגרם כתוצאה ממעבר של אלקטרונים שכידוע הם מייצגים את החלק השלילי

פיג'ו 205 שנת 94 יד ראשונה!!

החיים הם אפס למאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך מדוייק, AVIS200.

מה שגורם להתחשמלות (ומידת הנזק) הוא לא המתח אלא הזרם. יש להבדיל.

המתח הוא הפרש פוטנציאלים (נגיד הפרש גבהים מסויים) הנגרם במצבר ע"י חיבור והצמדה של שתי מתכות שונות שעם הצמדתן נקבל אפקט של חשמל, כלומר מתח.

זרם נגזר ממתח לחלק להתנגדות (חוק אוהם), וזה החלק המעניין אותך כשאתה מדבר על קצר או התחשמלות. פחות מעניין מה המתח שהיה באותו רגע. מספיק זרם של 28 מיליאמפר כדי להרוג בנאדם בדרך כלל, אך זרם כאמור נגזר כתלות במתח. גוף האדם התנגדות מאות אלפי אוהמים ולכן אם נחלק 12 וולט להתנגדות הנ"ל נקבל זרם אפסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ינסה לענות לך על כמה שאלות :

השאלה ששאלת על המינוס שמחובר לשילדת הרכב אז ככה הזרם לא עובר בכל חלקי הרכב הוא יעבור רק אם הוא יסגור מעגל אם תחבר את הפלוס לפח הרכב יעבור לך חשמל וכידוע זרם יוצא מהקוטביות של הפלוס וחוזר לקוטביות של המינוס ככה שלא שייך שהזרם יתבזבז איך שהוא

בעיניין הקוטביות שאמרת כשאתה נוגע זה מכיוון שיש להם בידוד אם אתה רוצה להתחשמל ולא הייתי ממליץ לך כשאתה מחבר כבלים מרכב לרכב תשים לב לגיצים שיוצאים מהמצבר אם תספיק לגעת בקוטביות אתה תרגיש את נחת זרועו של 12 וולט שמגיע אליך במהירות לא שזה גורם לנזק או יהרוג אותך כולה תהיה קצת בהלם עם תחושת צריבה קלה

מה שאמרת לגבי הזרם זה הכיוון המוסכם , בפועל הזרם יוצא מהקוטב השלילי לכיוון הקוטב החיובי

ובקשר לקטבים של המצבר ,תיגע בהם עד מחר לא יקרה כלום , כפי שציין קודמי עם האוטו ששותה הרבה הרבה דלק :-P , המצבר נותן מתח ישר נמוך התנגדות גוף שלך גבוהה עם בידוד מהקרקע (בהנחה שאתה לובש נעליים) לא תהיה צריבה, אפילו לא קלה

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצבר נותן מתח ישר נמוך התנגדות גוף שלך גבוהה עם בידוד מהקרקע (בהנחה שאתה לובש נעליים)

גם אם תהייה יחף ותחזיק ביד מוט הארקה לא תרגיש כלום :)

אין קשר להארקה בכל המדובר במצברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...