Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אילו הייתם קובעים חוק אחד בכביש

דובצע

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, mottis כתב:

קנס גבוה, הרבה נקודות ואכיפה לחוסמי צמתים (הכוונה לנהגים שנכנסים לצומת מתוך ידיעה שלא יוכלו לחצות אותה באור ירוק ויחסמו רכבים מכיוונים אחרים בצומת).

אכיפת הדלקת אורות דרך בחשכה לרכבים עם תאורת DRL (במיוחד כאלה שתאורת DRL לא כוללת תאורה אחורית).

אכיפה וקנסות כבדים ל"משפצי" לוחית רישוי:

1. מי שמסיר את הדגל הכחול שבקצה הלוחית

2. מתחכמים שמשנים את חלוקת הספרות (במיוחד 7 ספרות בפורמט xxx-x-xxx, אתם באמת חושבים שהרכב שלכם נאטה מודל 2025?)

3. מסתירי לוחית הרישוי עם וו גרירה, גוף תאורת לוחית רישוי תלוי בחוט מעל הספרות וכדו'

4. אופנועים עם לוחית רישוי שפונה לשמים

מנצלים לרעה חניות נכים! הכוונה לבעלי תו נכה שהוקצתה להם חניה בשטח ציבורי ומנצלים אותה לרעה! חונים בחניה רגילה עם רכב הנכה כדי לשמור חניה לאורחים וכדו.

מי שתופס שצי חניות כדי שחס וחלילה לא ידשטו את הרכב שלו.

אני חייב להתייחס לנושא תו החניה.

תו חניה תקף רק כאשר הנכה נמצא ברכב או משתמש ברכב, למשל לי יש תו נכה בגלל נכות שיש לבת שלי, אני מעולם לא חניתי בחניית נכים, זה שהמחוקק אפשר לי ושם לי תו על החלון לא מזכה אותי באופן אוטומטי לחנות בחניה שנועדה לבעלי מוגבלות פיזית קונקרטית למקום הספציפי הזה. כלומר אם אני אחנה בחניית נכה כשהבת שלי לא ברכב ולא חוזרת איתי לרכב אז למעשה פגעתי באדם בעל מוגבלות שיכול היה להשתמש בחניה הזו מסיבה מוצדקת, קרי קושי להתנייד שמחייב אותו לחניה קרובה למקום אליו רצה להגיע.

ואז למעשה אתה תראה את האוטו שלי בחניון, עם תו נכה בחלון הקדמי אבל חונה בחניה רגילה, האם אני עבריין שלא תפסתי מקום של נכה שלא לצורך ? האם תפסתי "לך" את מקום החניה שלך ?

כיצד תדע זאת ?

כיצד תאכוף את זה ?

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Roycohen1979 כתב:

אגב אני גם מעולם לא הורדתי סוכך  שמש באמצע נהיגה והתאפרתי מאחורי ההגה

יצא לי לראות אנשים מתגלחים בפקקים בדרך לעבודה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Roycohen1979 כתב:

תו חניה תקף רק כאשר הנכה נמצא ברכב או משתמש ברכב, למשל לי יש תו נכה בגלל נכות שיש לבת שלי, אני מעולם לא חניתי בחניית נכים, זה שהמחוקק אפשר לי ושם לי תו על החלון לא מזכה אותי באופן אוטומטי לחנות בחניה שנועדה לבעלי מוגבלות פיזית קונקרטית למקום הספציפי הזה. כלומר אם אני אחנה בחניית נכה כשהבת שלי לא ברכב ולא חוזרת איתי לרכב אז למעשה פגעתי באדם בעל מוגבלות שיכול היה להשתמש בחניה הזו מסיבה מוצדקת, קרי קושי להתנייד שמחייב אותו לחניה קרובה למקום אליו רצה להגיע.

ואז למעשה אתה תראה את האוטו שלי בחניון, עם תו נכה בחלון הקדמי אבל חונה בחניה רגילה, האם אני עבריין שלא תפסתי מקום של נכה שלא לצורך ? האם תפסתי "לך" את מקום החניה שלך ?

כיצד תדע זאת ?

כיצד תאכוף את זה ?

אני רוצה הפוך - 10,000 ש"ח קנס לחניה בחניית נכים עם תו נכה כאשר הנכה אינו ברכב (או העלאה והורדה שלו).

ובכלל - הקשחה מטורפת של התנאים לתו נכה. שרק מי שבאמת יגיע לו יקבל ולא כל הקומבינות בטלגרם להוצאת תו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, zibib כתב:

יצא לי לראות אנשים מתגלחים בפקקים בדרך לעבודה.

יצא לי לראות גם מתפללים ומתפללות עם סידור תפילה על מונח על ההגה, ופעם אחת אחד עשה מה שנראה כמו שמע ישראל עם אצבעות על העיניים תוך כדי שהוא נוסע 70-80 קמ"ש

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יסמין2024הסטטיסטיקה שהבאת חסרה מידע - שכן מדובר בנתונים גולמיים שאינם מתחשביפ בנסועה, סוגי רכב ומי יודע איזה ערפלנים (confoundes) אחרים.

כמו שנאמר (מיוחס, כנראה בטעות, ליהודי מומר שהגיע לגדולה):

Lies

Damned lies

Sratistis.

אני לא טוען שנשיפףם פחות או יותר מסוכנות מגברים על הכביש, אני טוען שהנתוניםמשהובאו לא מספקים.

לעצם העניין - צריך לסתום חורים בתקנות, כגון האיתות במעגלי תנועה,  התנועה במעגלי תנועה רב נתיביים וכו'.

דרישת השתלמויות ומבחני נהיגה תקופתיים לכלל הנהגים אינה מעשית. אהל ייעול המרב"ד בהחלט כן. השאלה היא איך לגייס כוח אדם, לא נראה לי שרופאים יתלהבו לעסוק בכך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Roycohen1979 כתב:

כיצד תדע זאת ?

כיצד תאכוף את זה ?

אני מדבר על מקום חניה שהוקצה לרכב נכה מסויים (ליד הבית) לא על תו נכה.
אני גר באיזור צפוף עם בנייה ישנה שאין בבניינים חניות. יש נכים שהעיריה הקצתה להם מקום חניה על חשבון חניות הציבור עם עמוד ומספר הרכב שלהם.
יש נכים שמנצלים לרעה את מקום החניה שהעיריה הקצתה להם על חשבון הציבור ומחנים את הרכב שמופיע על התמרור של מקום החניה שלהם בחניה רגילה וכאשר מגיע אליהם אורח או קרוב משפחה - מפנים את מקום החניה הרגיל ששמרו ואז חונים בחניית הנכה שלהם.

גם לרכב שלי יש תו נכה בזכות חמותי. אנחנו עושים בו שימוש רק כאשר חמותי נוסעת ברכב...

• אהבתי 5
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, יסמין2024 כתב:

נשים מעורבות בהרבה פחות תאונות מגברים. 

שלא נדבר על מקרי אלימות בכביש ששם אין כמעט בכלל נשים מעורבות.

מעניין את מי היה צריך להוריד מהכביש כדי שיהיה יותר בטוח ונעים לנהוג?

בנתיים נראה שגברים הם יותר הבעיה.

מלאי אגו. נוהגים בגסות. משוויצים על הכביש. רוצים להגיע מהר על חשבון הבטיחות, נוהגים עם אלכוהול בדם, מדברים יותר בטלפון בזמן נהיגה, עושים יותר תאונות...שאני אמשיך?

תקרא קצת. תלמד. לפני שאתה פולט הערות לא מאוד חכמות לחלל האוויר.

ותשאיר את ההערות השוביניסטיות שלך לעצמך או לשיחות עם חברים.

ציטוט:

"הנתונים מראים שנהגות מעורבות בתאונות דרכים בשיעור נמוך באופן מובהק בהשוואה לגברים. בשנת 2023, 15,701 נהגים ונהגות היו מעורבים בתאונות דרכים. נשים היו מעורבות ב־3,664 תאונות, המהוות כ־23%. הנתונים נמוכים באופן מובהק לעומת גברים גם בתאונות דרכים קשות, שבהן הנשים מהוות 16%, וגם בתאונות דרכים קלות, שבהן הן מהוות 26%."

https://www.google.com/amp/s/www.israelhayom.co.il/news/transportation/article/15375942%3famp=1

מעורבים פחות הכוונה בתאונות קשות,רוב התאונות הקלות זה נשים,שלא נדבר על כל הבלימות המסוכנות,הזחילה ב50 על השמאלי בכביש 6 והאי כניסה לכיכר עד שאין רכבים בכביש,המכות לרכבים בחניות וכו'...

עריכה אחרונה על ידי דניאל2369
  • אהבתי 1
  • משעמם 1
  • רעיון טוב! 1

בעבר-פורד פיאסטה פשע 1.4 אוטומט🤪

כיום-הונדה אקורד 2012 שתיינית וכייפית😀

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, אבי ים כתב:

מה תעשה, תירה בהם?

ברור, חד משמעית כן.

יש אמצעים לפיזור הפגנות כדי לא לפצוע קשה ולא להרוג בטעות.

אפשר להפגין מחוץ למשרדי הממשלה או מחוץ לבתים של הפוליטיקאים.

איך מדינה מאפשרת חסימת עורק תחבורה מרכזי כמו איילון על בסיס כמעט יומי? זה כבר נהיה באופנה לחסום את איילון.

בשנה האחרונה באו אלי אורחים מרוסיה ומסין והיו בהלם איך המדינה מאפשרת לחסום את איילון. בנושא הזה יש מה ללמוד מהם (בנושאים אחרים פחות). סיפרו שאצלהם ניסיון חסימה כזה מסתיים תוך פחות משעה עם כמה עשרות פצועים וזהו, נגמר. ואם אתה לא ממלא אחרי הוראות השוטרים להתלוות למעצר אז יכניסו לך מכות רצח. למחרת אף אחד לא חוסם אוטוסטרדות, מפגינים מסודר בלי לחסום. פשוט וקל.

לנושא השרשור:

אם לוקח לנהג פול טריילר לעקוף משאית אחרת בכביש מהיר דו-נתיבי יותר מ-10 שניות, ישר 1000 ש"ח קנס עם 10 נקודות. 

או לשים תמרור שבכלל יאסור למשאיות לעקוף בכבישים כאלו.

אין דבר יותר מעצבן מלהתקע בכביש 6 אחרי שתי משאיות בזמן עקיפה כשאחת נוסעת 90 והשניה 91 והעקיפה נמשכת על פני כמה קמ טובים.

יש לתופעה הזו 3 סיבות:

1. אז או שהם מטומטמים ברמות על וחושבים שהם יגיעו ככה יותר מהר.

2. אגו בשמיים ורוצים להראות למשאית השניה שיש להם גדול יותר.

3. עושים דווקא לשאר הנהגים ותוקעים את כל התנועה בכוונה.

• אהבתי 3

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, WE988244 כתב:

אני לא רוצה להכנס לנושא הפוליטי,

אבל מה עם הזכות החוקית והדמוקרטית במשטר דמוקרטי להפגין.

ומה אם הזכות הבסיסית שלי לחזור הביתה לילדים שלי שמחכים לאוכל לא יותר חשוב?

למה זה שהתעצבן על הראש ממשלה יכול לפגוע בכל משתמשי הדרך שיסדרו לו במה בכנסת ויצעק שם מה שהוא רוצה

לדעתי צריך לתת אופציה לכל מי שנפגע באופן ישיר ועקיף מחסימת כבישים לתבוע בתביעה אזרחית ומשטרת ישראל צריכה לאפשר גישה לפרטים של כל מארגני ההפגנות {ושלא יספרו שלא יודעים מי זה}

לפני 10 שעות, יסמין2024 כתב:

נשים מעורבות בהרבה פחות תאונות מגברים. 

שלא נדבר על מקרי אלימות בכביש ששם אין כמעט בכלל נשים מעורבות.

מעניין את מי היה צריך להוריד מהכביש כדי שיהיה יותר בטוח ונעים לנהוג?

בנתיים נראה שגברים הם יותר הבעיה.

מלאי אגו. נוהגים בגסות. משוויצים על הכביש. רוצים להגיע מהר על חשבון הבטיחות, נוהגים עם אלכוהול בדם, מדברים יותר בטלפון בזמן נהיגה, עושים יותר תאונות...שאני אמשיך?

תקרא קצת. תלמד. לפני שאתה פולט הערות לא מאוד חכמות לחלל האוויר.

ותשאיר את ההערות השוביניסטיות שלך לעצמך או לשיחות עם חברים.

ציטוט:

"הנתונים מראים שנהגות מעורבות בתאונות דרכים בשיעור נמוך באופן מובהק בהשוואה לגברים. בשנת 2023, 15,701 נהגים ונהגות היו מעורבים בתאונות דרכים. נשים היו מעורבות ב־3,664 תאונות, המהוות כ־23%. הנתונים נמוכים באופן מובהק לעומת גברים גם בתאונות דרכים קשות, שבהן הנשים מהוות 16%, וגם בתאונות דרכים קלות, שבהן הן מהוות 26%."

אני לא רוצה להישמע שובניסט אבל כל נהג בכביש יודע שברוב הפעמים שיש מישהו תקוע בשמאל {ואפילו שיש 2 נתיבים פנויים} זה נהגת אין לי בעיה אם נהגות שנוהגת טוב אבל נהגת שלא יודעת לנהוג ויושבת על השמאל אסור לה לנהוג 

ולענין הנתונים להזכיר לך שלפני עידן הרכבים לא היה תאונות, מי שנוהג במהירות של סוס ועגלה וודאי של יעשה תאונות כמו רכב אבל בשביל מה להשקיע ולקנות רכב אם אפשר ללכת ברגל {או תחב"צ בשביל בין עירוני}

לפני 9 שעות, דובצע כתב:

להוציא נשים או קבוצה אחרת זה לא חוק בכביש אז אני פוסל את התגובה הזאת

אותי מעניין חוקים קריטיים שיעשו סדר במצב הקיים בכבישים

אבל אפשר לעשות את זה בצורה שונה {ולא בהכרח רק נשים יש גם גברים כאלה}

לדוגמא שבטסטים לא יבדקו רק איך אתה נוהג לאט וזהיר גם איך מסתדרים בכביש 

מלא, ואם מבינים את שפת הנהגים ועוד כל הדברים שנהג רגיל יודע {כדוגמא מי שעושים לו אורות

גבוהים צריך להבין שמסמנים לו משהו אולי הוא יושב בשמאל אולי יש לו פ'אגז פתוח}

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, discoTD5 כתב:

אגב הסטטיסטיקה / ציטוט שהבאת, אין לו שום ערך ללא נירמול של ק"מ. כלומר תאונות לגבר/אישה כפונקציה של ק"מ ממוצע. 

מתוך מסמך מטעם הרלב"ד: 

research_gender_and_involvement_in_road_accidents.pdf

Screenshot_20240516-183333_1.thumb.jpg.540c7bb2dd457c53f7a7a26983cdb563.jpg

אולי בזה זה יסתכם, כשהדיון לא באמת על הנ"ל. 

לענין השרשור - 

חוק נגד השפרצת מים/רפש על הולכי רגל בנסיעה בכביש מוצף 💦

ועוד אחד, הסדרה חוקית של שינויי מבנה/שדרוגי רכב כולל פיקוח רלוונטי. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Roycohen1979 כתב:

ורוצה להבין את כוונת המשורר

כוונת המשורר היא שעונש קולקטיבי חסר הבחנה למאות אלפי אנשים לא תורם כלום לאף אחד, מעמיס על משטרה שמתוחה עד הקצה ומעבר, גורם נזק כלכלי אדיר, שלא לדבר על אנשים שלא מגיעים לניתוחים וכו', הפגנות חרדים וקפלניסטים הן אותו דבר מבחינתי.

את דעתי על משאיות הסיוע אשמור לעצמי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, אבי ים כתב:
לפני 20 שעות, WE988244 כתב:

אני לא רוצה להכנס לנושא הפוליטי,

זה באמת לא פוליטי, מכל צדדי המתרס מפגינים וחוסמים כבישים.

לפני 20 שעות, WE988244 כתב:

אבל מה עם הזכות החוקית והדמוקרטית במשטר דמוקרטי להפגין.

אני כמובן בעד
אבל האם בשביל שתביע את עמדתך תגרום לכ"כ הרבה אנשים סבל
רק תדמיין שכל קבוצת אוכלוסייה תחליט להפגין באילון ביום אחר בשבוע...

שני העמדות לגיטימיות בעיניי,

הן זו שדוגלת בהקצנת חופש ההפגנה,

והן זו ששוללת את הפגיעה בחופש התנועה ועוד.

מה שלחלוטין לא לגיטימי,

זו אפליה בוטה.

דין אחד למפגינים מזן מסויים,

ודין אחר למפגינים מזן אחר.

אבל עזבו, 'זה אנשים אחרים' .....

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, נתן מירושלים כתב:

ומה אם הזכות הבסיסית שלי לחזור הביתה לילדים שלי שמחכים לאוכל לא יותר חשוב?

למה זה שהתעצבן על הראש ממשלה יכול לפגוע בכל משתמשי הדרך שיסדרו לו במה בכנסת ויצעק שם מה שהוא רוצה

לדעתי צריך לתת אופציה לכל מי שנפגע באופן ישיר ועקיף מחסימת כבישים לתבוע בתביעה אזרחית ומשטרת ישראל צריכה לאפשר גישה לפרטים של כל מארגני ההפגנות {ושלא יספרו שלא יודעים מי זה}

אני לא רוצה להישמע שובניסט אבל כל נהג בכביש יודע שברוב הפעמים שיש מישהו תקוע בשמאל {ואפילו שיש 2 נתיבים פנויים} זה נהגת אין לי בעיה אם נהגות שנוהגת טוב אבל נהגת שלא יודעת לנהוג ויושבת על השמאל אסור לה לנהוג 

ולענין הנתונים להזכיר לך שלפני עידן הרכבים לא היה תאונות, מי שנוהג במהירות של סוס ועגלה וודאי של יעשה תאונות כמו רכב אבל בשביל מה להשקיע ולקנות רכב אם אפשר ללכת ברגל {או תחב"צ בשביל בין עירוני}

אבל אפשר לעשות את זה בצורה שונה {ולא בהכרח רק נשים יש גם גברים כאלה}

לדוגמא שבטסטים לא יבדקו רק איך אתה נוהג לאט וזהיר גם איך מסתדרים בכביש 

מלא, ואם מבינים את שפת הנהגים ועוד כל הדברים שנהג רגיל יודע {כדוגמא מי שעושים לו אורות

גבוהים צריך להבין שמסמנים לו משהו אולי הוא יושב בשמאל אולי יש לו פ'אגז פתוח}

הגדרת כביש היא דרך לכול משתמשי הדרך

ולא תחרות מי יותר טוב ומי פחות לכן לכולם זכות בכביש-זקן אישה אופניים-אז אני מצפה שהחוק יגיד מה לא לעשות עם אכיפה קשוחה של 100 % וכולם מצייתים לחוק הזה-אבל מי הציבור שנוהג ככה או לא ככה לא רלוונטי בגלל ההגדרה של משתמשי הדרך 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Roycohen1979 כתב:

יצא לי לראות גם מתפללים ומתפללות עם סידור תפילה על מונח על ההגה, ופעם אחת אחד עשה מה שנראה כמו שמע ישראל עם אצבעות על העיניים תוך כדי שהוא נוסע 70-80 קמ"ש

ראיתי את זה היום, מישהי (!!!! מישהייי בנקבה!) עם ספר תהילים קוראת תוך כדי נהיגה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...