Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת אבטחה מומלצת לבניין מגורים?

iEminem
שימו לב! השרשור הזה בן 623 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לילה טוב.  

קרובת משפחה שלי גרה בבניין כלשהו במרכז הארץ. 

לאחרונה פרצו לאחת הדירות פעמיים, וגם אותה קרובת משפחה טוענת שמדי פעם הם שומעים דפיקות חלשות בדלת אבל כשהם פותחים אין שם אף אחד (והמעלית על קומה 0, כלומר לא השתמשו בה). 

בעלי הדירה שנפרצה, ועוד כמה דיירים, ביקשו מהועד שיתקין מצלמות כדי למנוע את המקרה הבא. 

הועד טען ש ״מי שרוצה שיתקין בקומה שלו מצלמה משלו״ (כדי שקרובת המשפחה תראה מי דופק לה בדלת כל פעם), ולא מעוניין לרשת את הבניין. 

אז מלאכת החיפוש עברה אליי :) היא מעדיפה שאחפש לה משהו מומלץ והיא רק תקנה ותתקין. 

היא שלחה לי קישור לאיזה מוצר שכתוב עליו Reolink Argus 2E שזו מצלמה שמוטענת סולארית אבל זה מרגיש לי כל כך חרטא. 

נכנסתי לאתר של קייאספי וראיתי שם כל מיני סוגים, חלק עם חוטים, חלק בלי, ואין לי מושג איך בודקים איכות של מצלמת אבטחה. 

היא מעדיפה כמה שפחות חוטים וכמה שפחות התעסקות. 

יש למישהו המלצה על איזה מוצר כדאי לי ללכת?

אשמח להערות והארות בנושא. 

תודה מראש ולילה טוב :) 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק השבוע רכשתי מצלמת אבטחה "360מעלות" בחנות של שיאומי ב199 ש"ח.

מחברים לחשמל (USB) וה"התעסקות" היא חד פעמית עם האפליקציה הרגילה של שיאומי.

היא לבד מתאימה את עצמה לרמת התאורה ורואים מעולה גם בחושך.

ניתן לשלוט ולצפות על המצלמה מאפליקציה, להקליט (דורש כ.זכרון 32 ג'יגה שצריך לרכוש מהם בנפרד אם רוצים) וכו'.

זה פחות או יותר מה שהיא נותנת ואיך היא עובדת:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו מותקנות מצלמות של TP-LINK - מותאמות גם מחוץ למבנה (למרות שזה לא המצב פה),

הדגם היקר יותר מציג איכות יותר טובה, אבל ראיית לילה בצבע פועלת רק כשפנסי עזר קטנים דולקים, ככה שהשארנו על מצב רגיל של ראיית לילה עם איכות לא רעה בכלל.

חיבור נוח, מתפקדות יפה, ועם התקנת BlueStacks 5 על נייד או נייח אפשר גם לצפות מהמחשב ולא רק מהפלאפון.

https://ksp.co.il/web/item/147463

https://ksp.co.il/web/item/213194

so far so good so what

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, iEminem כתב:

בעלי הדירה שנפרצה, ועוד כמה דיירים, ביקשו מהועד שיתקין מצלמות כדי למנוע את המקרה הבא. 

הועד טען ש ״מי שרוצה שיתקין בקומה שלו מצלמה משלו״

מכיוון אחר, אם מספיק דיירים רוצים להתקין מצלמות, ההחלטה היא שלהם, לא של הועד.

הועד הוא רק מוציא לפועל של החלטות אסיפת הדיירים.

כמובן שאם הועד לא מוכן לפעול, צריך שמישהו אחר יקח יוזמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל על הסרטונים של הבחור, נראה שהוא די מבין ויש לו הרבה טיפים:

• אהבתי 1

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Be roo כתב:

מכיוון אחר, אם מספיק דיירים רוצים להתקין מצלמות, ההחלטה היא שלהם, לא של הועד.

הועד הוא רק מוציא לפועל של החלטות אסיפת הדיירים.

כמובן שאם הועד לא מוכן לפעול, צריך שמישהו אחר יקח יוזמה.

בהחלט הוועד אמור לייצג את הדיירים, ולא להחליט במקומם. אם רוב הדיירים רוצים להתקין מצלמות זה מה שיקרה.

אבל, לא ברור מפות’’ש אם הבעיה היא בהתקנת מצלמות בכלל או מהתקנת מצלמות בקומות. זה חשוב מכיון שאסור לדייר להתקין מצלמות אשר מצלמות את דלתות הכניסה של שכניו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לדייק, התקנת מצלמה שמתעדת רכוש משותף או של אחר, מצריכה אישור.

אם המצלמה מצלמת רק את דלת הדייר, אין צורך באישור.

מה קורה אם היא מתעדת את הדלת שלי ושל הדייר ליד, האם אישור שלו בלבד מספיק? אני אנחש שכן, אבל צריך לבדוק את הפסיקה.

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/hjfcbacof

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על RING, התקנה קלה מאוד, אפשר גם בלי חשמל, מטעין פעם ב4 חודשים בערך, התראה מיידית לנייד כל מי שמתקרב לדלת, אפשר להגדיר שטח מת כדי לא לקבל התראות מהשכן שנכנס הביתה..

אין משלוח ישיר לארץ אבל יש תמיכה בשירותי הענן שלהם, כמה שקלים בודדים לחודש בנוסף לעלות המצלמה (100$ בערך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והכי חשוב להבהיר שהתקנת מצלמה , גם הטובה ביותר , לא תמנע פריצה. ובסבירות נמוכה מאוד, תסייע בתפיסת הפורץ בהמשך. מרבית הפריצות מתרחשות על סמך מידע מודיעיני. למשל אחרי החלפת סכום כסף גדול בציינג. כך שבגדול, איכות המצלמה לא ממש חשובה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

@avargel

בגדול קרובת המשפחה שלי רוצה גם לקומה שלה וגם לכניסה. אני מאמין שמצלמה לעינית תעזור, אבל מצלמה לעינית תהיה סמויה, לדעתי (אני צריך לשאול אותה) היא רוצה דווקא שכן יראו את המצלמה כדי להרתיע גנבים. 

@stum

זה מעולה לפנים הבית, אמליץ לה. אבל מחוץ לבית (גם בקומה וגם בכללי בבניין) אני לא חושב שיש להם גישה כלשהי לחשמל. אחד השכנים הציע את הדגם שכתבתי "Reolink Argus 2E" כי במפרט כתוב שזה נטען ע"י אור השמש. כלומר אפשר לשים אותה מחוץ ללובי וזהו 0 התעסקות. אבל כל דבר סולרי שמשווק בארץ נשמע לי כל כך חרטא סינית שלא שווה גרוש.

מנגד, ראיתי כאלו שכן אפשר להטעין כל 50-100 ימים, אבל אין לי שום ידע בנושא אם אלו מומלצים, או שבכל זאת לדבר איתה שתמצא מקורות חשמל לחבר מצלמות על חשמל.

@epiphone

מבחינת הטענה איך זה עובד? אתה מחבר לו מטען נייד? או שהוא מחובר אצלכם 24.7 למקור חשמל?

@Mech Morphix

אגגל על החברה. תודה.

@Be roo

לפי מה שהבנתי, זו בדיוק הבעיה בבניין :) כולם רוצים אבל הועד לא מתפקד, ואף אחד לא רוצה להרים את הכפפה.

@אורי מ.

תודה רבה! אצפה.

@Ron Poh

בגלל ריבוי הפריצות, לבעלי הדירות לא אכפת שיצלמו את הקומה שלהם. הם רוצים משהו שירתיע גנבים, או שיעזור בזיהוי במקרה הצורך.

בגלל שאף אחד לא מוכן להרים את הכפפה ולרשת את הבניין (אצלנו לדוגמה טיפלו בזה תוך כמה שעות, בעלות אפסית [לא ביקשו מאיתנו תוספת כסף על ועד הבית לדוגמה שממילא נמוך מאוד]) אז כל אחד רוצה לדאוג לישבן של עצמו ולרשת בעצמו את הקומה שלו.

אבל קרובת המשפחה שלי רוצה לדאוג למצלמה שתהיה גם בלובי ואולי אפילו מחוץ ללובי אם זה חוקי.

@MZN

תודה, אחקור ואגגל.

@fatboy1340

הם מודעים לנושא. זה בעיקר כדי שיוכלו לישון קצת יותר טוב בלילה. 

היא סיפרה לי שהם שומעים דפיקות חלשות בדלת, והכלבה שלהם ממש קופצת מזה ומתחילה להשתגע ולנבוח, אבל כשהם מסתכלים בעינית או פותחים את הדלת, אין שם אף אחד.

אז הם רוצים לפחות לפתור את העניין הזה - לראות אם באמת מישהו דופק להם בדלת, או שזה סתם רעש מהשכנים או מכל מקור אחר.

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, iEminem כתב:

אבל קרובת המשפחה שלי רוצה לדאוג למצלמה שתהיה גם בלובי ואולי אפילו מחוץ ללובי אם זה חוקי.

כדי להציב מצלמה בשטח משותף צריך את הסכמת הדיירים בגלל ענין הפרטיות בעיקר, (בשל ההתקנה בשטח משותף):

״הסכמה של האסיפה הכללית, ברוב רגיל, זאת בתנאי שאין פגיעה בפרטיותו של המיעוט.״ (הכוונה לפגיעה מהותית בפרטיות, מצלמה שמתעדת פתח דירה למשל).

אבל אם כולם מעונינים, לא צריכה להיות בעיה להשיג אישור,אפשר גם בלי עזרת הועד.

עקרונית צריך לקבוע אסיפת דיירים אבל לדעתי איש לא יתלונן  אם יכינו דף ויעברו בין הדירות, ולפרסם את תוצאות ״ההצבעה״.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Be roo

אני יכול להבין את עניין הסכמת הדיירים לגבי הלובי.

אבל מה לגבי מחוץ ללובי?

מותר להם, כבניין בשכונה, להציב מצלמה מחוץ למבנה שתתצפת על הכניסה (ובין היתר אני מניח גם על הרחוב)?

תודה על התגובה :) 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברחוב אין ציפיה לפרטיות, ומותר לצלם כל אחד ברחוב (כל עוד לא מפרסמים כדי לבזות אותו).

על אחת כמה וכמה אם מציבים את המצלמה לכיוון הכניסה לבנין, ומצמצמים את המרחב הציבורי שנקלט בה.

נראה  שגם יש להציב שלט המודיע על המצאות המצלמות. (ההנחיות המלאות של משרד המשפטים: https://www.gov.il/BlobFolder/policy/surveillance_cameras_guidelines/he/The use of security cameras.pdf)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...