Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעת נהג ללא ביטוח צד ג'

שימו לב! השרשור הזה בן 625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן שעמדתי בתור בצומת, נהג אופנוע החליט לעלות על המדרכה מימיני, ואז פגע ברכה וגרם לו נזק. הוא גם ברח ולא נתן לי את הפרטים אך השגתי אותם מהמשטרה.

חברת הביטוח טוענת שלאחר בדיקה אין לאופנוען ביטוח צד ג' ואני צריך להגיש תביעה בעצמי.

האם כך הדבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גובה הנזק? במקרה שלך צריך להץנהל בחוכמה, גם אם זה מרגיז.

יש לך 2 אפשרויות: לתבועהאת הביטוח המקיף שלך (אם יש כזה), ולתבוע את בעל הרכב הפוגע. בתביעת הביטוח שלך תקבל את הפיצוי, אבל מזה תופחת ההשתתפות העצמית, וכן צפויה עליית הפרמיה בשנים הבאות. הדרך השניה היא לתקן בעצמך ולתבוע את הפוגע, התהליך יותר ממושך, ולא מובטח שתראה כסף גם אם ייפסק לטובתך.

אם אתה תובע את הפוגע עליך להביא בחשבון גם את בזבוז יצי העבודה שלך.

מעשית - אם מדובר בנזק קטן הייתי מתקן על חשבוני ולא טורח לתבוע. אם בינוני - מתקן ותובע, ואם גדול ומכביד על חשבון הבנק - תובע את המקיף של עצמי, שקרוב לודאי ישלם, ואז יתבע את הוצאותיו מהפוגע.

אם בכוונתך לתבוע חזור הנה, כי זה מצריך כמה פעולות מכינות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר במכה בפח וצבע. קיבלתי הצעת מחיר של 1000 שח פלוס מע"מ.

כמובן שלהפעיל את המקיף לא בא בחשבון.

הפוגע גם השתולל ואחרי הפגיעה הראשונה נכנס לאטרף להתחיל לדפוק את האופנוע שלו באוטו בכוונה וגרם נזק נוסף ואז ברח.

השאלה היא אם אני צריך להגיש את התביעה? כי אמרו לי שחברת הביטוח יכולה/צריכה להגיש את התביעה גם אם אין לבנאדם ההוא ביטוח צד שלישי.

ושאלה נוספת האם אני חייב לתקן קודם או שאני יכול להגיש בתביעה את הצעת המחיר?

עריכה אחרונה על ידי Camel80
תיקון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המרכזית לצורך תביעה עתידית, מה רמת התיעוד של התאונה. לא ברור איך קטנוע שעלה על מדרכה לדבריך, פגע ברכב שהיה על הכביש. 

האם קיימת הודאה מתועדת של הרוכב? האם יש עדים שמוכנים להעיד לטובתך?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהוא עלה עם  הרגליים ואז כנראה איבד שיווי משקל והידרדר אחורה.

הבנאדם משוגע לפי ההתנהגות שלו, אין סיכוי שיודה. יש תמונות שצילמתי לפני שהספיק לברוח.

אשמח לקבל תשובות לשאלות ששאלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר ב-1000 ש"ח כנראה שהייתי סופג אותו. להפסיד 1-2 ימי עבודה בבית המשפט הופך את העסק להפסדי, אפילו אם בעל הקטנוע ישלם אחרי פסק הדין (וקרוב לודאי שהוא לא). אבל אם 1000 ש"ח הם בשבילך סכום משמעותי לך על זה (תביא בחשבון שמסכום זה עליך להחסיר את הפסד יום העבודה, שגם הוא שווה כמה מאות ש"ח, ולא יחזירו לך אותו).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תניח שאין לי בעייה להגיע לבית משפט.

השאלות:

• האם אני צריך להגיש את התביעה בעצמי? כי אמרו לי במוסך שחברת הביטוח יכולה/צריכה להגיש את התביעה גם אם אין לבנאדם ההוא ביטוח צד שלישי.
  • האם אני חייב לתקן קודם או שאני יכול להגיש בתביעה את הצעת המחיר?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בתביעות קטנות. אתה מגיש את התביעה באינטרנט, הדיון יתנהל בבית המשפט הקרוב לכתובת הנתבע  אתה תצטרך להיות נוכח. לפני כן תהיה פרוצדורה של מסירת כתב התביעה לנתבע.

לגבי תיקון  - אני מניח שהסכום כזה יסתפקו בחשבונית של המוסך ולא ידרשו דוח שמאי, שיכפיל את התביעה. לא בטוח שהצעת מחיר תספק, ואם כן, שיפסקו לך גם מע"מ

שאל את סוכן הביטוח. יש גם מצבים בהם חברת הביטוח מסייעת בהכנת כתב התביעה, אבל היא לא תשלח נציג לדיון.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעל דו״ג בעצמי. לא  מכיר רוכב אחד נורמלי שלא עושה ביטוח צד ג׳ (העלות נמוכה למדי, כ-500 ש״ח בשנה, בעוד ביטוח חובה לדו״ג עולה כמה אלפים טובים לפחות).
זה בתוספת ההנהגות שתיארת די מכתיבה שזה מישהו שלא ישלם אגורה, גם אחרי פס״ד, ותצטרך להשקיע מאמצים מרובים בלנסות ולאכוף את זה, שיעלו לך יותר.
בתי המשפט לא יתייחסו לזה בעדיפות גבוהה.
אגב, האם אתה בטוח שיש לך את הפרטים של הרוכב בזמן התאונה? המשטרה היתה יכולה לתת לך רק את פרטי בעל הקטנוע, שזה לא בהכרח אותו אדם (אמנם סביר, אך לא הכרחי -- ייתכן שברח כי אין לו רשיון לרכוב, או ביטוח החובה לא מכסה אותו). אא״ט, אתה חייב פרטים מלאים ונכונים של הרוכב להגיש תביעה, לא של הבעלים.

אמנם בד״כ יש סעיף של סיוע משפטי בהגשת תביעות נגד צד ג׳ בפוליסות של ביטוח מקיף (בדוק שאכן יש כזה בפוליסה שלך), אבל לחברת הביטוח יש אינטרס להשקיע בזה רק לחסוך לעצמה עלות סכום תביעה גדול שהיית תובע אותה, שזה לא המקרה כאן. ממילא סכום של כ-1000 ש״ח הוא רוב הסיכויים (שוב, בדוק בפוליסה שלך) מתחת להשתתפות העצמית, אז החברה יודעת שריאלית לא תתבע אותה. אפילו אם יש לך פוליסה ללא השתתפות עצמית, עדיין כמעט בכל המקרים לא יהיה כדאי להפעיל אותה על סכום קטן כזה.
עד כמה שזה מעצבן, במקומך הייתי סופג את העלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, PinkDolphin כתב:

אגב, האם אתה בטוח שיש לך את הפרטים של הרוכב בזמן התאונה? המשטרה היתה יכולה לתת לך רק את פרטי בעל הקטנוע, שזה לא בהכרח אותו אדם (אמנם סביר, אך לא הכרחי -- ייתכן שברח כי אין לו רשיון לרכוב, או ביטוח החובה לא מכסה אותו). אא״ט, אתה חייב פרטים מלאים ונכונים של הרוכב להגיש תביעה, לא של הבעלים.

שניהם אחראים לפי החוק. היינו, אם יש פרטים של הרוכב - שניהם נתבעים. אין פרטים של הרוכב - בעל הקטנוע נתבע (אלא אם המדובר בקטנוע גנוב).

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, tinoki כתב:

שניהם אחראים לפי החוק. היינו, אם יש פרטים של הרוכב - שניהם נתבעים. אין פרטים של הרוכב - בעל הקטנוע נתבע (אלא אם המדובר בקטנוע גנוב).

אני יודע שזה המצב לגבי עבירת תנועה (יש חזקה שבכל הרכב הרשום נהג, אלא אם כן הוא מעביר למשטרה את פרטי הנהג בזמן הארוע), אבל אתה בטוח שזה חל גם על תביעת נזיקין לרכוש? זה עניין אזרחי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

בעבירת תנועה בעל הרכב אחראי רק אם לא ידוע מי הנהג. בתביעת נזיקין בעל הרכב אחראי גם אם ידוע מי הנהג.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, tinoki כתב:

לא.

בעבירת תנועה בעל הרכב אחראי רק אם לא ידוע מי הנהג. בתביעת נזיקין בעל הרכב אחראי גם אם ידוע מי הנהג.

מה ההגיון המשפטי? הבעלים לא גרם לנזק אם בוודאות הוא לא נהג (נניח לצורך הדיון שהוא מוכן למסור לצד התובע את פרטי מי שכן נהג).
מצאתי כמה תקדימים שמדברים על זה, אבל בכולם האחריות הוטלה על הבעלים מתוקף ״אחריות שילוחית״, כלומר הנהג היה אחד מהעובדים שלו שנהג ברשותו ולמענו. בכמה אתרים של עו״ד יש רק התייחסות עקיפה, שממליצה לתבוע את הבעלים אם לא ידוע מי נהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...