Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Fabia Style vs Ibiza FR

shai2022
שימו לב! השרשור הזה בן 768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

אני בהתלבטות בין הרכבים.

המחיר כמעט זהה.

אופציה שלישית שמעניינת אותי: אופל קורסה.

על מה הייתם ממליצים?

מיועד בעיקר לנסיעות יומיומיות לעבודה, בין עירוני.

חשוב לי נוחות נסיעה גבוהה (בכבישים משובשים ובאמפרים במיוחד).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שמישהו יכול להעיד על נוחות הנסיעה של הפביה כי נסיעות מבחן התחילו רק השבוע.

ממליץ לך לקבוע לעצמך נסיעת מבחן בכל המכוניות הרלוונטיות.

על פניו תא הנוסעים של הפביה קצת יותר מודרני ונאה מזה של האיביזה, וגם העיצוב החיצוני קצת יותר רענן כי האיביזה לא השתנתה במתיחת הפנים האחרונה. לאיביזה FR יש גג פנורמי, לפביה 9 כריות אוויר ולוח מחוונים דיגיטלי.

אני אישית כנראה הייתי בוחר בפביה אבל זה רק כי היא חדשה יותר ועדיין לא נפוצה. מצד שני בסיאט בדרך כלל יותר נדיבים בהנחות והטבות אז יכול להיות שזה ישנה את התמונה.

האופל נהדרת, הכי נאה מבין השלוש בעיני ומרמת אבזור אלגנס ומעלה גם מאובזרת היטב. היא תהיה צפופה ביחס לפביה והאיביזה. בנסיעות שרובן בין עירוניות הגיר האוטומטי שלה הוא יתרון פחות משמעותי. מצד שני לגבי המנוע יש סימן שאלה וכדאי לך לקרוא את המגה שרשור בפורום הכללי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Mike808 כתב:

לא נראה לי שמישהו יכול להעיד על נוחות הנסיעה של הפביה כי נסיעות מבחן התחילו רק השבוע.

ממליץ לך לקבוע לעצמך נסיעת מבחן בכל המכוניות הרלוונטיות.

על פניו תא הנוסעים של הפביה קצת יותר מודרני ונאה מזה של האיביזה, וגם העיצוב החיצוני קצת יותר רענן כי האיביזה לא השתנתה במתיחת הפנים האחרונה. לאיביזה FR יש גג פנורמי, לפביה 9 כריות אוויר ולוח מחוונים דיגיטלי.

אני אישית כנראה הייתי בוחר בפביה אבל זה רק כי היא חדשה יותר ועדיין לא נפוצה. מצד שני בסיאט בדרך כלל יותר נדיבים בהנחות והטבות אז יכול להיות שזה ישנה את התמונה.

האופל נהדרת, הכי נאה מבין השלוש בעיני ומרמת אבזור אלגנס ומעלה גם מאובזרת היטב. היא תהיה צפופה ביחס לפביה והאיביזה. בנסיעות שרובן בין עירוניות הגיר האוטומטי שלה הוא יתרון פחות משמעותי. מצד שני לגבי המנוע יש סימן שאלה וכדאי לך לקרוא את המגה שרשור בפורום הכללי.

תודה רבה על העזרה.

אתה חושב שהמחיר של הפאביה סטייל מוצדק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון לא, קשה לי להאמין שהיא תצליח להצדיק 9,000 ש"ח פער בינה לבין הקורסה, וגם לא את הפער מול איביזה FR. בתכלס אולי כדאי להציב מול פביה סטייל את האיביזה FR 1.5 שיש לה יחידת הנעה חזקה ונעימה יותר ואני מאמין שהיא גם תזכה בהמשך לביקוש גבוה יותר כמשומשת, היא עולה רק 2,000 ש"ח יותר מפביה סטייל 1.0. עם זאת ההפרש לא עצום בעיני ואם תמצא את עצמך מתחבר יותר אליה יכול להיות שזה פער שיהיה שווה לך לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Mike808 כתב:

בעיקרון לא, קשה לי להאמין שהיא תצליח להצדיק 9,000 ש"ח פער בינה לבין הקורסה, וגם לא את הפער מול איביזה FR. בתכלס אולי כדאי להציב מול פביה סטייל את האיביזה FR 1.5 שיש לה יחידת הנעה חזקה ונעימה יותר ואני מאמין שהיא גם תזכה בהמשך לביקוש גבוה יותר כמשומשת, היא עולה רק 2,000 ש"ח יותר מפביה סטייל 1.0. עם זאת ההפרש לא עצום בעיני ואם תמצא את עצמך מתחבר יותר אליה יכול להיות שזה פער שיהיה שווה לך לשלם.

הקורסה מאוד קורצת לי אבל החשש היחיד שלי ממנה זה השמירת ערך והביקוש בעתיד כמשומשת...

וחשבתי על הfr מול הפאביה סטייל נטו בגלל מה שאתה אומר, מחיר דומה ומקבל יותר...

מעבר למנוע היא גם יותר מאובזרת ואיכות חומרים גבוהה יותר מפאביה לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן שמירת ערך היא גם שיקול, קשה לדעת איך השוק יתנהג אל הקורסה החדשה. אני מניח שמצבה יהיה טוב משל הדגם היוצא אבל באותה נשימה קשה לי להאמין שהיא תזכה לשמירת ערך ברמה של הדגמים הכי מבוקשים בסגמנט. מה שכן עם הזמן יכולים להבין שמדובר באיזה פנינה חבויה וזה יכול לשחר לטובתה בגלל שלא יהיה מבחר גדול של משומשות כאלה.

מניחוש בלבד אני יכול להגיד שתא הנוסעים של האיביזה כנראה לא יותר איכותי משל הפביה. איכות החומרים באיביזה אמנם השתפרה במתיחת הפנים אבל היא עדיין קרובה יותר לבסיסית ותא הנוסעים של פולקסווגן פולו למשל מרגיש הרבה יותר איכותי.

אם איביזה 1.5 רלוונטית לך מבחינת מחיר אז היא יכולה להיות עסקה שווה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפאביה ואיביזה עם סלון דומה.

ישבתי בפאביה ואין משהו שאתה אומר וואוו.

ככה שזה יותר לאיזה עיצוב ואיזה איבזור אתה  מעדיף, כי יש אבזור שאין בפאביה ויז באיביזה ולהיפך.

הקורסה תהיה חזקה מאשר מנוע 1.0 ולדעתי הקורסה אלגנס נותנת תמורה מצוינת למחיר ועולה בערך 112 אלף. ככה גם אם תשמור פחות על ערכה, אתה גם שילמת פחות.

או שאם אתה הולך על 120 פלוס, יש את ה208, נוחה מהאיביזה והקורסה, סלון איכותי,מאובזרת וזריזה, היתרון שלה ולקורסה גיר פלנטרי לעומת רובוטי.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yulianx כתב:

הפאביה ואיביזה עם סלון דומה.

ישבתי בפאביה ואין משהו שאתה אומר וואוו.

ככה שזה יותר לאיזה עיצוב ואיזה איבזור אתה  מעדיף, כי יש אבזור שאין בפאביה ויז באיביזה ולהיפך.

הקורסה תהיה חזקה מאשר מנוע 1.0 ולדעתי הקורסה אלגנס נותנת תמורה מצוינת למחיר ועולה בערך 112 אלף. ככה גם אם תשמור פחות על ערכה, אתה גם שילמת פחות.

או שאם אתה הולך על 120 פלוס, יש את ה208, נוחה מהאיביזה והקורסה, סלון איכותי,מאובזרת וזריזה, היתרון שלה ולקורסה גיר פלנטרי לעומת רובוטי.

אני יודע שהקורסה בדור הנוכחי יחסית חדשה, אבל ממה שידוע עד כה היא נחשבת אמינה וקנייה טובה? (חוץ מעניין רצועת הטיימינג)

כמו שאתה אומר ביחס למה שהיא נותנת היא משתלמת הרבה יותר מהפאביה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעט הטיימינג, הגיר יפני מוצלח, חשמל לא ידוע על משהו.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמא שלי קיבלה לפני שבוע איביזה FR עם המנוע הגדול (1500). סליחה על צורת ההתבטאות, אבל פאקינג אוטו מרשים.

אני מזהה בה הרבה חלקים ממחסן החלפים של VW, שקיימים גם בגולף של זוגתי, האוטו מאובזר (כמעט) בכל מה שצריך, המנוע חזק ובשרני מאוד (יש לי אותו גם בגולף, וגם שם הוא מרשים), האוטו מפנק מאוד (כולל גג שמש) - לי מפריע רק העדר הדיגיטל קוקפיט, בלם יד רגיל ולא חשמלי (אבל לאמא שלי זה ממש לא מפריע) והעדר פתחי מיזוג מאחורה. במחיר שלה, בעיני, היא עסקת השנה בקטגוריה.

עריכה אחרונה על ידי Fazer
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...