Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת ג'יפ חדש מהחברה - המובילים: סורנטו/ אאוטלנדר

bitoNNz
שימו לב! השרשור הזה בן 747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, 

קרוב משפחה מעוניין לקנות ג'יפ חדש מחברה ומתלבט בין מספר דגמים בהקשרים הבאים:

1. ירידת ערך - איזה רכב ישמור הכי טוב על ערכו אחרי כ-5 שנים ויהיה קל למכור? (בהקשר הזה יש הערכות איך ישפיעו הרכבים החשמליים וההיברידים?)

2. אמינות וטיפולים - איזה רכב יהיה אמין וזול לטיפול?

הרכבים:

1. מיצובישי אאוטלנדר 7 מושבים Luxury - מחיר 225,000 ש"ח

2. קיה סורנטו 7 מושבים EX - מחיר 242,000 ש"ח

3. פורד אדג' SEL PLUS - מחיר 240,000 ש"ח

4. קיה ספורטאג' EX או Premium - מחיר 185-195,000 ש"ח

בעיקרון, אין סיבה אמיתית ל-7 מושבים, הוא סתם אוהב רכבים גדולים כי הגיע מארה"ב, אבל מאוד אהב את הספורטאג' אז גם היא אופציה.

הוא פסל פורסטר, xtrail, cx-5 כי אמר שאמורים לצאת דגמים חדשים/מתיחות פנים בקרוב (אהב את הנסיעה בפורסטר, אבל אמר שהרכב מרגיש מיושן).

יש רכבים נוספים שלדעתכם כדאי לשקול? מה לגבי סקודה קודיאק או טיגואן אולספייס, איך הן ביחס לאחרות?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, bitoNNz כתב:

מעוניין לקנות ג'יפ

"ג'יפ" זו מילה מאוד כללית. או שם של מותג Jeep.

השאלה היא מה הוא מצפה מהג'יפ, האם הוא מתכנן נסיעות שטח, ואם כן, באיזו רמה?

לפי המועמדים, נראה שהוא מחפש משהו כמו קרוסאובר או SUV.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, אליעזר כתב:

"ג'יפ" זו מילה מאוד כללית. או שם של מותג Jeep.

השאלה היא מה הוא מצפה מהג'יפ, האם הוא מתכנן נסיעות שטח, ואם כן, באיזו רמה?

לפי המועמדים, נראה שהוא מחפש משהו כמו קרוסאובר או SUV.

צודק. נסיעות שטח זה nice to have, אבל לא משהו עקרוני. כנראה שאם יהיו, יהיו מעט מאוד ולא משהו דרמטי.

הוא בעיקר אוהב רכב גדול וגבוה עם בגאז' גדול שלא מגביל אותו. לרוב ייסעו ברכב 2+תינוק ובחלק מהמקרים 4+תינוק.

בנוסף גם לא יהיו המון נסיעות למרחקים גדולים.

עריכה אחרונה על ידי bitoNNz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיצובישי אאוטלנדר מרגיש קצת כבד עם יחידת ההנעה הנוכחית, תא הנוסעים לא איכותי במיוחד והעיצוב הוא טעם נרכש. אישית ההתייקרויות החוזרות והנשנות היו קצת מפריעות לי לרכוש את הרכב, וכדאי לבדוק גם מה הזמינות, ממה שאני יודע זמני ההמתנה ארוכים. כרגע יש מבצע להוט והסתדרות המורים עם הנחה של 4,000 ש"ח אז אם יש לו גישה והוא שוקל אותו ברצינות יתכן שכדאי לו לפתוח הזמנה במחיר המבצע. מעניין מתי תגיע הגרסה ההיברידית הנטענת ובאיזה מחיר.

קיה סורנטו הוא תמורה טובה יותר לכסף לדעתי. מדובר ברכב גדול ומרווח יותר, נוחות הנסיעה ותא הנוסעים עדיפים על האאוטלנדר אבל יחידת ההנעה לא מדהימה גם כאן, לפחות אין גיר רציף. לקיה יש מבצע עכשיו לחבר עם הנחה של 10,000 ש"ח שמקרבת מאוד את המחיר לאאוטלנדר.

הפורד מרגיש מאוד מיושן, על אף המסך הענקי שתקעו לו בקונסולה. נהגתי ברכב לכמה ימים והוא גם הרבה להיתקע ולהפעיל את עצמו מחדש, כך שחווית השימוש לא מבריקה בלשון המעטה. יש רכבים הרבה יותר טובים בתקציב הזה, הייתי מוותר.

ספורטאז' פרימיום הוא אחלה בחירה, מאובזר מאוד, נוח ומרווח.

קשה לחזות מי ישמור ערך יותר טוב אבל לרכבים עם 7 מושבים תמיד יש ביקוש טוב, וגם מרבית הדגמים ההיברידיים זוכים לביקוש גבוה נכון להיום.

טיגואן אולספייס וקודיאק חולקים שלדה ומכלולים. כרגע טיגואן זול מהקודיאק ומציע תמורה טובה למחיר. גרסת הכניסה שלו הכי משתלמת בעיני.

לגבי מאזדה CX5, הדגם עבר מתיחת פנים לא מזמן והושק בארץ ממש לאחרונה.

לדעתי שווה לשקול גם טויוטה ראב 4. הוא סופר מבוקש ולא יקר במיוחד לאחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורנטו תשמור על הערך יותר טוב למרות שגם לאאוטלנדר יש שוק טוב 

השוק של האדג' פחות טוב וקשה יותר למכור 

לפי דעתי סורנטו תמורה מצויינת לכסף

הייתי מחפש את הדגם דיזל עם מנוע עדיף על הבנזין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Mike808 כתב:

מיצובישי אאוטלנדר מרגיש קצת כבד עם יחידת ההנעה הנוכחית, תא הנוסעים לא איכותי במיוחד והעיצוב הוא טעם נרכש. אישית ההתייקרויות החוזרות והנשנות היו קצת מפריעות לי לרכוש את הרכב, וכדאי לבדוק גם מה הזמינות, ממה שאני יודע זמני ההמתנה ארוכים. כרגע יש מבצע להוט והסתדרות המורים עם הנחה של 4,000 ש"ח אז אם יש לו גישה והוא שוקל אותו ברצינות יתכן שכדאי לו לפתוח הזמנה במחיר המבצע. מעניין מתי תגיע הגרסה ההיברידית הנטענת ובאיזה מחיר.

קיה סורנטו הוא תמורה טובה יותר לכסף לדעתי. מדובר ברכב גדול ומרווח יותר, נוחות הנסיעה ותא הנוסעים עדיפים על האאוטלנדר אבל יחידת ההנעה לא מדהימה גם כאן, לפחות אין גיר רציף. לקיה יש מבצע עכשיו לחבר עם הנחה של 10,000 ש"ח שמקרבת מאוד את המחיר לאאוטלנדר.

הפורד מרגיש מאוד מיושן, על אף המסך הענקי שתקעו לו בקונסולה. נהגתי ברכב לכמה ימים והוא גם הרבה להיתקע ולהפעיל את עצמו מחדש, כך שחווית השימוש לא מבריקה בלשון המעטה. יש רכבים הרבה יותר טובים בתקציב הזה, הייתי מוותר.

ספורטאז' פרימיום הוא אחלה בחירה, מאובזר מאוד, נוח ומרווח.

קשה לחזות מי ישמור ערך יותר טוב אבל לרכבים עם 7 מושבים תמיד יש ביקוש טוב, וגם מרבית הדגמים ההיברידיים זוכים לביקוש גבוה נכון להיום.

טיגואן אולספייס וקודיאק חולקים שלדה ומכלולים. כרגע טיגואן זול מהקודיאק ומציע תמורה טובה למחיר. גרסת הכניסה שלו הכי משתלמת בעיני.

לגבי מאזדה CX5, הדגם עבר מתיחת פנים לא מזמן והושק בארץ ממש לאחרונה.

לדעתי שווה לשקול גם טויוטה ראב 4. הוא סופר מבוקש ולא יקר במיוחד לאחזקה.

לפני שעתיים, _-? כתב:

סורנטו תשמור על הערך יותר טוב למרות שגם לאאוטלנדר יש שוק טוב 

השוק של האדג' פחות טוב וקשה יותר למכור 

לפי דעתי סורנטו תמורה מצויינת לכסף

הייתי מחפש את הדגם דיזל עם מנוע עדיף על הבנזין

תודה רבה לכם על התגובות. לא ידעתי על ההנחות דרך אגב - יכול להיות שהסתדרות המורים רלוונטית.

אשמח לדעתכם על כמה שאלות נוספות:

מבחינת שמירת ערך יש ייתרון לבחירה של 7 מושבים על 5 מושבים? הדירוג יהיה כנראה סורנטו > אאוטלנדר > טיגואן אולספייס?
(ברור לי שקשה להעריך, אבל אשמח להכוונה. מה שניסיתי לעשות זה לבדוק רכב חדש מחברה ולהשוות למחירון יד2 מ-2019 ו-2017, אבל הלכתי לאיבוד עם רמות הגימור, אז לא יודע כמה הנתונים שלי אמינים).

מבחינת רכב 5 מקומות - קיה ספורטאז' מול CX-5 יש איזה ייתרון ברור לאחד מהם? 
ושאלה אחרונה - אני יודע שזה להשוות בין סגמנטים שונים, אבל בהנחה שאהבתם את כולם באופן שווה ואתם יכולים להיות גם עם 5 וגם עם 7, ומה שמניע אתכם זה להפסיד על הרכב כמה שפחות אחרי 5 שנים ושיהיה מאוד אמין - איזה רכב תבחרו (סורנטו/אאוטלנדר/טיגואן אולספייס/ספורטאז'/cx-5/אחר - ראב4 ירד כי הוא לא אהב אותו)? 

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה הנבואה ניתנה לשוטים, במיוחד במצב השוק הנוכחי. אף אחד לא יכול להעריך מי יהיה הרכב שישמור על ערכו הכי טוב. אותו דבר לגבי אמינות.

חוץ מזה אני מאמין שצריכים לבחור את הדגם שהכי מתחברים אליו ומרגישים בו בנוח. ספציפית ברכבים האלה אני מהמר שההבדלים לא יהיו עצומים, זה לא שהוא משווה בין שברולט קרוז לטויוטה קורולה.

אם הוא בחר שלושה דגמים שמתאימים לו שיבקר באולמות, יתרשם מהרכב, יבדוק זמינות ומחיר, נסיעת מבחן ומשם יהיה יותר קל להחליט מי הרכב הכי מתאים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות התחזוקה של האאוטלנדר מאוד מאוד יקרות (במוסכי היבואן) קח את זה בחשבון.

בעבר, הייתי לוקח דגם לקצ'ורי (בעבר הגיע גם עם לוח שעונים  כמסך, מולטימדיה גדולה יותר ועוד כמה דברים), היום כבר לא חבילה ככ משתלמת וזמני ההמתנה מטורפים.

וכסאות 6 & 7 הם לילדים קטנים מאוד.

אני בעל אאוטלנדר החדשה instyle והיום חד משמעית הייתי הולך על סורנטו EX (גם כי הסורנטו פחות מושכת מבטים ושאלות של סקרנים).

עריכה אחרונה על ידי Paprika-Metuka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בדיוק בהתלבטות בין השניים לפני כמה חודשים.

עשיתי נסיעות מבחן באאוטלנדר ברמה הגבוהה ביותר ובסורנטו דיזל ובנזין. 

בסוף הלכנו על הסורנטו EX בנזין, יותר מתאימה לצרכים שלנו (נוסעים ק"מ נמוך בעיקר בעיר).

האאוטלנדר צפופה יותר, העיצוב מושקע יותר (עניין של טעם), והיא מרגישה קצת רכה יותר על הכביש.

הסורנטו גדולה יותר, מאוד מרווחת, אם לא משתמשים במושבים 6 ו 7 הבגאז' ענקי. 

בסורנטו יש גם מיזוג לשורה השלישית, פיצ'ר חשוב בישראל. 

הסורנטו מעוצבת יותר סולידית, קווים ישרים יותר, פחות גימיקים. 

סה"כ הסורנטו מרגישה בוגרת מהאאוטלנדר. 

אם תלך על הסורנטו ומתאפשר, הייתי הולך על הדיזל. מרגיש חזק משמעותית מהבנזין, הכוח זמין, פשוט תענוג. בזמנו התוספת עמדה על 10,000 ש"ח.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 23.5.2022 בשעה 10:34, SurfHigh כתב:

הייתי בדיוק בהתלבטות בין השניים לפני כמה חודשים.

עשיתי נסיעות מבחן באאוטלנדר ברמה הגבוהה ביותר ובסורנטו דיזל ובנזין. 

בסוף הלכנו על הסורנטו EX בנזין, יותר מתאימה לצרכים שלנו (נוסעים ק"מ נמוך בעיקר בעיר).

האאוטלנדר צפופה יותר, העיצוב מושקע יותר (עניין של טעם), והיא מרגישה קצת רכה יותר על הכביש.

הסורנטו גדולה יותר, מאוד מרווחת, אם לא משתמשים במושבים 6 ו 7 הבגאז' ענקי. 

בסורנטו יש גם מיזוג לשורה השלישית, פיצ'ר חשוב בישראל. 

הסורנטו מעוצבת יותר סולידית, קווים ישרים יותר, פחות גימיקים. 

סה"כ הסורנטו מרגישה בוגרת מהאאוטלנדר. 

אם תלך על הסורנטו ומתאפשר, הייתי הולך על הדיזל. מרגיש חזק משמעותית מהבנזין, הכוח זמין, פשוט תענוג. בזמנו התוספת עמדה על 10,000 ש"ח.

מה זמן האספקה שלו?

למה בחרת אותו על פני אאוטלנדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו חשוב בעיקר המרווח הפנימי, בזה הוא מנצח. 

זאת הקיה החמישית אצלנו במשפחה, אנחנו אוהבים את המותג. 

זמן אספקה אז היה שבועיים, לאאוטלנדר ברמות הגימור הרלוונטיות לנו היה מדובר על סוף 2021. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 747 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...