Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לרכישת רכב משפחתי חסכוני

hosamz
שימו לב! השרשור הזה בן 785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כיום אני מחזיק ברנו מגאן גרנדקופה 1.33 ליטר.

אני נוסע כ 25,000 ק"מ בשנה כאשר 85% מהנסיעה היא בינעירונית והרכב צורך בה 13-14 ק"מ לליטר עם מזגן פעיל על קירור כל הזמן. בשיוט אפשר לעבור את ה- 15 ק"מ לליטר. אני מוצא את עצמי מוציא כ 1,200 ש"ח לחודש על דלק.

אני שוקל לעבור לרכב חשמלי כמו פיגו 2008/וולוו cx40/ במוו 330e או לקסוס ux /טויוטה קאמרי (חוץ מהפיגו כל השאר אפשר ללכת לקראת 2019 ולא חייב חדש לגמרי).

השאלה היא עד כמה באמת אפשר לחסוך בדלק ברכבים חשמליים בנסיעה שרוב רובה הוא בינעירוני? זה נכון שאפשר להוריד את העלויות של הדלק ב 80% או שזה תקף רק בנסיעה עירונית?

אני מודע שהרכבים שאני הולך לעברם הם רכבים יקרים לאחזקה אבל רציתי להתעניין בנוגע לצריכת הדלק כי בסופו של יום היא ההוצאה הכי גדולה ובפער באחזקת רכב.

מצד שני, הבנתי שטיפולים ברכבים חשמליים זולים מרכב בנזין רגיל.

כמו כן, מה עלות התקנת עמדת טעינה ביתית? אני גר בבית פרטי כך שאין בעיה להתקין עמדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב 100% חשמלי עלות חשמל תיהיה +/- חמישית מעלות דלק. בנוסף האגרה זולה (530 ש״ח), טיפולים פשוטים ואפילו יש רכבים (טסלה) שאין דרישה לשגרת טיפולים, בבלמים בקושי משתמשים בגלל בלימה רגנרטיבית וגם שם התחזוקה נמוכה. אז רכב חשמלי הרבה יותר זול לאחזקה ושימוש.

חשוב להסתכל על רכבים שהטווח מספיק לנסיעות היומיומיות. חלק מהרכבים שרשמת היברידים וכל זה לא נכון עבורם.

קח בחשבון כ-5000 ש״ח לעמדת טעינה + התקנה. יש רכבים שמקבלים איתם עמדה ו/או התקנה כהטבה.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, galbh כתב:

ברכב 100% חשמלי עלות חשמל תיהיה +/- חמישית מעלות דלק. בנוסף האגרה זולה (530 ש״ח), טיפולים פשוטים ואפילו יש רכבים (טסלה) שאין דרישה לשגרת טיפולים, בבלמים בקושי משתמשים בגלל בלימה רגנרטיבית וגם שם התחזוקה נמוכה. אז רכב חשמלי הרבה יותר זול לאחזקה ושימוש.

חשוב להסתכל על רכבים שהטווח מספיק לנסיעות היומיומיות. חלק מהרכבים שרשמת היברידים וכל זה לא נכון עבורם.

קח בחשבון כ-5000 ש״ח לעמדת טעינה + התקנה. יש רכבים שמקבלים איתם עמדה ו/או התקנה כהטבה.

תודה!

לגבי הרכבים שציינת, האם יהיה פער משמעותי בצריכת הדלק שלהם לבין הרנו שיש לי עכשיו?

כי שמעתי למשל שקורולה היברידית או יאריס היברדית נוסעות משהו כמו 24 ק"מ לליטר כך שבסופו של יום מדובר בחסכון של 50% שגם זה לא רע.

בכל מקרה, חוץ מטסלה איזה רכבי מנהלים/ יוקרה חשמליים אפשר לרכוש לנסיעה של 130 ק"מ ליום (אני נוסע 130 ק"מ ביום * 3 ימים בשבוע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לבדוק את הנירו פלאג אין,
גם בטעינה מלאה נותן לך 58 ק"מ על חשמל טהור, וגם אח"כ מתנהג כהיברדי חסכוני,

מניח שתוכל עם טעינה יומיומית להגיע לצריכה של 27\1 ומהצד השני אתה לא מוגבל מכיוון שתמיד אתה יכול למלא בנזין....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שבשאלה המקורית יש בלבול בין חשמלי והיברידי.

רכב חשמלי לא צורך דלק. נקודה. 
רכב היברידי יכול לחסוך לך כ-30% על הדלק בהערכה גסה.

עוד אופציה היא רכב דיזל - מכיוון שרוב הנסיעה שלך בינעירונית כנראה שהוא גם יחסוך יפה.

אין ספק שרכב חשמלי ייתן לך את החיסכון הגבוה ביותר, אבל יש שתי שאלות חשובות:

1) מה התקציב? אין ממש מבחר של מכוניות חשמליות משומשות ואין היצע של מכוניות חשמליות זולות ממש לכן סביר שלקניית רכב חשמלי תצטרך להוציא יותר כסף מאשר על רכב היברידי או בנזין

3) האם יש באפשרותך להתקין עמדת טעינה? בנסיעה של 130 ק"מ ביום בוודאי לא תרצה להסתמך על טעינה בעמדות ציבוריות

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, galbh כתב:

כל רכב חשמלי יתן לך 130 ק״מ.. הטווחים בד״כ 300-400 ק״מ לרוב הרכבים.

מה התקציב?

160,000 ש"ח בערך (לא חייב רכב חדש)

לפני 2 דקות, motior כתב:

נראה לי שבשאלה המקורית יש בלבול בין חשמלי והיברידי.

רכב חשמלי לא צורך דלק. נקודה. 
רכב היברידי יכול לחסוך לך כ-30% על הדלק בהערכה גסה.

עוד אופציה היא רכב דיזל - מכיוון שרוב הנסיעה שלך בינעירונית כנראה שהוא גם יחסוך יפה.

אין ספק שרכב חשמלי ייתן לך את החיסכון הגבוה ביותר, אבל יש שתי שאלות חשובות:

1) מה התקציב? אין ממש מבחר של מכוניות חשמליות משומשות ואין היצע של מכוניות חשמליות זולות ממש לכן סביר שלקניית רכב חשמלי תצטרך להוציא יותר כסף מאשר על רכב היברידי או בנזין

3) האם יש באפשרותך להתקין עמדת טעינה? בנסיעה של 130 ק"מ ביום בוודאי לא תרצה להסתמך על טעינה בעמדות ציבוריות

הבעיה שדיזל פחות מתאים כי הוא הולך ומצטמצם.

אני ללא קשר שוקל לשדרג לרכב מנהלים/יוקרה ולכן חשבתי אם כבר לעבור להייבריד או חשמלי אך שהרכב יהיה חסכוני ב 40% מהרנו שיש לי.

מאוד התלהבתי מהקאמרי אך היא לא תהיה חסכונית כי לפי מה ששעמעתי היא צורכת 1 ל 14 גם כן. נכון שזה רכב כבד אך חשבתי אולי שהיא יכולה להגיע ל- 20 ק"מ לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה +/- יש פג׳ו e-208 ו- e2008, אופל קורסה ומוקה חשמליות, יונדאי קונה חשמלית ושלל רכבים סיניים (ג׳ילי ועוד..). כולם יעשו בכיף 130 ק״מ ביום.

אם אתה באמת מכוון לרכבי מנהלים/יוקרה אתה לא בכיוון... גם ברכבי בנזין.

טסלה דגם בסיס שסופקה לפני שנה עלתה כ 180,000 ש״ח חדשה. לא עוקב אחרי שוק היד2.. אולי תוכל למצוא מישהו שרוצה למכור ולא מחפש ״לעשות סיבוב״.

* יש לי טסלה, בתמונה אפשר לראות שעל 4314 ק״מ הטענתי 701 קילווואט שעה. עלות קווט״ש בבית 53.80 אגורות כולל מע״מ כלומר 377 ש״ח. תעשה את החישוב על נסועה כזאת לעומת בנזין... (ואל תשכח גם את ההבדל באגרה ובטיפולים).

image.thumb.png.29882fbf7cf3172e43bb1ffa8ec696b3.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, galbh כתב:

בתקציב הזה +/- יש פג׳ו e-208 ו- e2008, אופל קורסה ומוקה חשמליות, יונדאי קונה חשמלית ושלל רכבים סיניים (ג׳ילי ועוד..). כולם יעשו בכיף 130 ק״מ ביום.

אם אתה באמת מכוון לרכבי מנהלים/יוקרה אתה לא בכיוון... גם ברכבי בנזין.

טסלה דגם בסיס שסופקה לפני שנה עלתה כ 180,000 ש״ח חדשה. לא עוקב אחרי שוק היד2.. אולי תוכל למצוא מישהו שרוצה למכור ולא מחפש ״לעשות סיבוב״.

* יש לי טסלה, בתמונה אפשר לראות שעל 4314 ק״מ הטענתי 701 קילווואט שעה. עלות קווט״ש בבית 53.80 אגורות כולל מע״מ כלומר 377 ש״ח. תעשה את החישוב על נסועה כזאת לעומת בנזין... (ואל תשכח גם את ההבדל באגרה ובטיפולים).

image.thumb.png.29882fbf7cf3172e43bb1ffa8ec696b3.png

תודה רבה על התשובות

בכל אופן רכב מנהלים או יוקרה זה ברור שיהיה בן 3-4 אולי למעט יונדאי סונטה או קיה אופטימה שאפשר להשיג בת שנה/יים.

עריכה אחרונה על ידי hosamz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, galbh כתב:

ב- YAD2 עבור הטסלה הזולה ביותר מבקשים 195000...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.4.2022 בשעה 00:46, hosamz כתב:

שלום,

כיום אני מחזיק ברנו מגאן גרנדקופה 1.33 ליטר.

אני נוסע כ 25,000 ק"מ בשנה כאשר 85% מהנסיעה היא בינעירונית והרכב צורך בה 13-14 ק"מ לליטר עם מזגן פעיל על קירור כל הזמן. בשיוט אפשר לעבור את ה- 15 ק"מ לליטר. אני מוצא את עצמי מוציא כ 1,200 ש"ח לחודש על דלק.

אני שוקל לעבור לרכב חשמלי כמו פיגו 2008/וולוו cx40/ במוו 330e או לקסוס ux /טויוטה קאמרי (חוץ מהפיגו כל השאר אפשר ללכת לקראת 2019 ולא חייב חדש לגמרי).

השאלה היא עד כמה באמת אפשר לחסוך בדלק ברכבים חשמליים בנסיעה שרוב רובה הוא בינעירוני? זה נכון שאפשר להוריד את העלויות של הדלק ב 80% או שזה תקף רק בנסיעה עירונית?

אני מודע שהרכבים שאני הולך לעברם הם רכבים יקרים לאחזקה אבל רציתי להתעניין בנוגע לצריכת הדלק כי בסופו של יום היא ההוצאה הכי גדולה ובפער באחזקת רכב.

מצד שני, הבנתי שטיפולים ברכבים חשמליים זולים מרכב בנזין רגיל.

כמו כן, מה עלות התקנת עמדת טעינה ביתית? אני גר בבית פרטי כך שאין בעיה להתקין עמדה.

ממליץ לך קודם למכור את הרכב.

לי לקח 6 חודשים למכור רכב בדיוק כמו שלך (מנוע 1.3 אקזקיוטיב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 785 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...