Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וילון גג שמש סאנרוף תקול - יונדאי i30 2016 - המחלה שממשיכה

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן. 
אז שמעתי בום, וראיתי שהחלק האחורי של וילון הבד ביונדאי i30 2016 התקפל אחורה, והוו פלסטיק הימני שהחזיק אותו- נשבר.
עשיתי חיפוש בפורום ומצאתי את הסאגה הקודמת בשרשור המצורף למטה.
השאלה שלי האם למישהו יש חדשות בנושא? האם יש למה לפנות ליונדאי במידה והם הודו בתקלה ואולי מאפשרים תיקון מוזל? או האם מישהו  מכיר נותן שירות שלא לוקח 1000-800 שקל על כזה תיקון?
אני יכול להזמין את מספר החלק. כנראה שהוא: 81658-A5000  - שזה החלק הימני [מזווית הנהג], פשוט לא יודע איך לפרק\להרכיב כדי להחליף אותו.

sun.jpg

עריכה אחרונה על ידי eladbari
הוספת תגיות
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, yairw כתב:

תקרא כאן, בעיה זהה ויש שם גם סירטון של בחור שתיקן לבד

https://www.hyundai-forums.com/threads/broken-panoramic-sunroof-roller-blind-shoe.643711/

תודה רבה, יאיר!
אכן, נתקלתי בסרטון הזה (היחידי ביוטיוב בנושא), רק שהבחור לא מראה איך הוא פירק את הגג. נראית עבודה שצריך לדעת מה אתה עושה. נראה שהוא מפרק שמה גם חלקי פלסטיק באיזור חגורות בטיחות וכו'. מורכב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפרק את הגג זאת לא פעולה פשוטה, צריך לפרק כל מה שמחזיק אותו, ויש לא מעט.

אם תחכה לסרטון ספציפי של הדגם שלך, אתה עלול לחכות הרבה זמן, בצע חיפוש על פירוק גג, זה אותו עקרון ברוב הרכבים

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, yairw כתב:

לפרק את הגג זאת לא פעולה פשוטה, צריך לפרק כל מה שמחזיק אותו, ויש לא מעט.

אם תחכה לסרטון ספציפי של הדגם שלך, אתה עלול לחכות הרבה זמן, בצע חיפוש על פירוק גג, זה אותו עקרון ברוב הרכבים

חשבתי שמדובר בדגם די נפוץ של רכב, במיוחד כאשר גם החלקים שלו, לרוב, נמכרים תחת קבוצת השנים של ELANTRA 2013-2017 
כלומר, יש פה הרבה הזמנויות למידע, אבל או שאין, או שפשוט קשה לי להבין מה ה- KEYWORD שצריך להשתמש בה באנגלית כדי לתאר את התקרה הזאת שצריך לפרק.
ROOF- מוביל אותי למידע שקשור להתקנה של מנשא על ראש האוטו [בחלק החיצוני]
CIELING - לא מוביל אותי למשהו
TRIM- זה רק מראה איך לפרק את העיטורים המשניים של האוטו

מעניין אם יש שם רשמי לתקרה של האוטו, באנגלית, כדי שאוכל למצוא מידע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Headliner

כעקרון אתה צריך לעקוב אחרי כל נקודות החיבור שלו ולפרק כל מה שבדרך, כולל את התאורה במרכז, ידיות או מתלה מלמעיל שיש לחלק מהרכבים וכדומה

עריכה אחרונה על ידי yairw

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.10.2021 בשעה 21:36, yairw כתב:

Headliner

כעקרון אתה צריך לעקוב אחרי כל נקודות החיבור שלו ולפרק כל מה שבדרך, כולל את התאורה במרכז, ידיות או מתלה מלמעיל שיש לחלק מהרכבים וכדומה

שמע, אתה תותח! לא יודע איך עלית על ה Headliner, אבל מצאתי את הוידאו הזה, שאני מקווה שהוא מספיק קרוב.
הקטע הוא, שכמישהו שלא בקיא בטיפולי רכב, יכולים להיות לך כל מיני חריצים וברגים נסתרים שאין לך מושג מה יעמוד בדרך מלהוריד את הגגון הזה. נראה לי לוקח חצי יום לטפל בזה. ואחרי זה עוד צריך לפרק ת'מנגנונים שמתחת לסאנרוף. מטורף.
יש לך מושג אם אפשר לקנות בארץ חלקים כמו ת'מנוע של הסאנרוף? או שלהשיג חלקים מקוריים בארץ זה רק דרך מוסכי יונדאי, ואז הם מחייבים אותך לשלם להם על עבודה? [כלומר, לא ימכרו לך חלקים שתרכיב בעצמך]

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנגלית כשפת אם עושה את הטריק ;)

אם אינני טועה, בשביל יונדאי יש לך אפילו 2 חנויות מתמחות בחלפים עבורך:

קוריאה פאלקון בע"מ

יונדאי שופ

שמחתי לעזור

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"קוריאה פלקון" שמם היה קודם יונדאישופ.

לפי מס' רישוי הרכב תוכל לנסות ולחפש חלפים באתר

האינטרנט שלהם (וגם לרכוש).

בברכה  -  רפי לין

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.10.2021 בשעה 00:57, רפי לין כתב:

"קוריאה פלקון" שמם היה קודם יונדאישופ.

לפי מס' רישוי הרכב תוכל לנסות ולחפש חלפים באתר

האינטרנט שלהם (וגם לרכוש).

בברכה  -  רפי לין

לגבי החלק השני של הבעיה (=העשן שיצא קצת בחלק האחורי של הסאנרוף)- אני חושש שאולי אחד המנועים שפותחים וסוגרים את הגג- נשרף. 
ניסיתי לברר את מספר החלק בקוריאה פלקון- ואללי לי, אללי. טרפת! זה חלק שאמור לעלות איזה 40 יורו. 
מה קורה במדינה המשוגעת הזאת, בחייאת?

Hyundai i30 Elantra GT sunroof motor part inalfa inalfa rollo 0110 gd-na GLASS 0325.jpg

קוריאה פלקון - יונדאי Hyundai part sunroof moto.jpg

בתאריך 11.10.2021 בשעה 21:38, yairw כתב:

אנגלית כשפת אם עושה את הטריק ;)

אם אינני טועה, בשביל יונדאי יש לך אפילו 2 חנויות מתמחות בחלפים עבורך:

קוריאה פאלקון בע"מ

יונדאי שופ

שמחתי לעזור

נראה לי שאין ברירה אלא לתקן עצמאית, ולנסות לראות אם אפשר לפחות להחליף את חלק הפלסטיק הקטן, ולא להשתמש יותר בסאנרוף. זו הוצאה של אלפי שקלים שפשוט לא משתלמת.
מאיפה בארץ אפשר לרכוש ערכת PRY TOOLS כזאת לרכב? שאפשר לנתק את חלקי הפלסטיק מבלי לפגוע בהם? 

PRY.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי כלים כאלה מעלי אקספרס בגרושים, אבל לוקח הרבה זמן עד שמגיע.

בדקתי וגם בחו"ל זה חלק לא זול, ככה שלהזמין מחו"ל, עם המשלוח והמכס עלול לצאת כמו בארץ.

לפני שאתה מוותר, זה רכב יחסית פופולארי, אולי תוכל למצוא כזאת בפירוקיה ולקנות משומש

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.10.2021 בשעה 21:10, רפי לין כתב:

בתאריך 14.10.2021 בשעה 16:29, yairw כתב:

לפני שאתה מוותר, זה רכב יחסית פופולארי, אולי תוכל למצוא כזאת בפירוקיה ולקנות משומש

ראיתי לינק ב 40 יורו אבל כנראה שזה לא רלוונטי. אולי זה היה BID ישן.

הבעיה  היא שלא ידוע אם באמת החלק הזה תקול. זו רק השערה שלי, כי זיהיתי שיצא קצת עשן (כשהסיבה ממש לא ידועה, האמת. האם יכול להיות שמכך שהווילון נטרק אחורה- הוא איכשהו פגע במוטור הזה?).
בגלל שכנראה יש 2 מוטורים, אחד לכל מחצית ווילון- אני לא באמת יודע מאיזה מוטור יצא עשן. זה רק הימור שלי שאם צד ימין הוא זה שהשתחרר- אז המוטור הימני אולי נפגע.
לכן, זה גם הימור להזמין את החלק הזה, כי לא ידוע מה נפגע, ואם נפגע בכלל.
לגשת עם זה למוסך שמטפל- גם קטע. ישאירו אותי עם גג פתוח עד שיזמינו חלק? מצב טריקי, בקיצור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

אחדד כמה דברים שלמדתי תוך כדי.

אם אתה מחליף צד אחד, אז כדאי להחליף גם את השני (כדאי, אך לא חייב)

81657A5000יונדאי קליפס ווילון אחורי צד שמאל מחיר בכלמוביל 105 ש"ח לפני מע"מ. כמובן שיש יותר זול בEBAY

1257930259_81657A5000-Copy.thumb.jpg.076aa806973287f04efa62c29838a243.jpg

81658A5000יונדאי קליפס ווילון אחורי צד ימין מחיר בכלמוביל 105 ש"ח לפני מע"מ. כמובן שיש יותר זול בEBAY

לגבי המנועים (מוטורים):

מנוע אחד אחראי על הפתיחה והסגירה של החלון עצמו (הזכוכית העליונה)

מנוע שני אחראי על הפתיחה והסגירה של הוילון שמתחת לחלון, אמורים להיות שני כבלים שכל אחד מהם מושך צד אחר של הוילון ואלה המק"טים שלהם: יש סיכוי קלוש שגם אחד מהם נקרע

81661A5000

81662A5000

זה לא שכל מנוע אחראי על צד מסויים של הוילון... רק שתדע.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...