Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן xtrail הלך מנוע

בןרס
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Mr.Hybrid,
שימו לב! השרשור הזה בן 1007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני מספר ימים נסעתי בכביש 6 כשפתאום היו רעשים מוזרים מהמנוע. מין דפיקות כאלו שהלכו והתגברו במהירות. בלוח לא נראתה שום תקלה ושום נורה לא נדלקה. כמובן שמייד עצרתי בצד ופתחתי את מכסה המנוע להבין מאיפה מקור הרעש. לאחר 2 דקות של חיפוש, שמעתי קליק והרכב נכבה ולא הניע יותר.

לאחר שהגעתי למוסך נאמר לי שהלך המנוע וכמו כן הטורבו .נאמר שהמנוע התחמם ונהרס להפתעתי הרבה.

הרכב , הוא רכב מסוג ניסאן אקסטרייל. 

הרכב בן 4 שנים, עשה כולה 67,000 קילומטר.

מטופל קבוע במוסך מורשה של ניסאן.

הרכב לא רואה שטח אלא רק כביש והוא אינו 4×4.

אציין שלפני חודש בפקק, הרכב התחמם ונדלקה נורה אדומה. עצרתי בצד והתחיל לצאת עשן מהמנוע. הרכב היה במוסך והוחלף שם איזה מאוורר של המנוע, שגם הוא למיטב הבנתי לא אמור להתקלקל כל כך מהר ברכב.

החלפת מנוע זה כמובן לא דבר זול, ומבחינתי עקב זה שהאוטו לא עשה הרבה בכלל קילומטרז' והגיע למצב כזה, מאוד מקוממת אותי.

כרגע המוסך בודק מול חברת ניסאן כמה זיכוי אפשר לקבל בגין העניין.

איך שאני רואה את הדברים-

1. רכב יחסית חדש, עם מעט קילומטרז' ומטופל, תקלה כזו לא אמורה לקרות מלכתחילה.

2. עקב זה שלפני חודש הייתי עם בעיה של התחממות מנוע במוסך והוחלף חלק לא שיגרתי ברכב, ואז עכשיו הולך המנוע, מרגיש לי כמו רשלנות של המוסך המורשה .

השאלה שלי היא האם אני צריך פשוט לקבל את הגזרה או שאולי יש על מה להילחם?

אשמח לשמוע את דעתכם ועצתכם בעניין

אם דעתכם להילחם, אז איך ומול מי?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, בןרס כתב:

אציין שלפני חודש בפקק, הרכב התחמם ונדלקה נורה אדומה. עצרתי בצד והתחיל לצאת עשן מהמנוע. הרכב היה במוסך והוחלף שם איזה מאוורר של המנוע, שגם הוא למיטב הבנתי לא אמור להתקלקל כל כך מהר ברכב.

השאלה שלי היא האם אני צריך פשוט לקבל את הגזרה או שאולי יש על מה להילחם

הרכב הגיע לפני חודש למוסך על התחממות יתר,אחרי שמנורה אדומה נדלקה.

ראשית, בארוע לפני חודש- האם עצרת בצד ישר כאשר נדלקה המנורה או שהמשכת לנסוע עוד כמה ק"מ ? 

האם ציינת בפני המוסך שנדלקה המנורה  ואם כן ,האם ביצעו בדיקת לחץ למערכת הקירור /למנוע כדי לראות שלא נפגע אטם הראש כתוצאה מהתחממות יתר ?

לי זה נשמע שרשרת של כשלים שהתחילה לפני חודש.

הרכב מחוץ לאחריות וכל השתתפות עצמית של המוסך של מעל 50% מהנזק תהיה הפתעה בעיני (אבל לך תדע).

אם המוסך יאמר,שאין השתתפות בתיקון,בדוק עלויות מנוע מיבוא אצל שלמה נאור/איתי מוטורס - ליבואני המנועים הללו יש מוסכים צמודים,שמבצעים את העבודה ונותנים אחריות מקיפה להכל- חלק +עבודה.

https://www.shlomo-naor.co.il/מוסך-החברה/ - שלמה נאור.

https://easy.co.il/page/9119198 - איתי מוטורס

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, om2 כתב:

אחרי התיקון לפני חודש בדקת מפלס שמן ומים?

כנראה ההתחממות נבעה מאחד משני אלה

הגיוני יותר,שהנזק נגרם כאשר נדלקה המנורה האדומה לפני חודש ולא איתרו שהתחממות היתר הרסה את המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חודש זה הרבה למנורה אדומה.

לדעתי היתה נזילת מים/שמן מזערית.

לפני חודש לא טיפלו כמו שצריך 

הנזילה המשיכה ועכשיו המנוע עצר כתוצאה מהתחממות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני בטוח בכך, אך אני זורק רעיון ->  ברכב מותקן מנוע 1.2 ליטר, שלמיטב ידיעתי עלול פתאום למות בלי שום סיבה. אולי זאת הסיבה לכל הדרמה ?

(יש תביעה ייצוגית בגין התקלות במנוע)

https://thecar.co.il/מנועים-של-רנו-ניסאן-ודאציה-נהרסים-בגל/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, guya72 כתב:

אינני בטוח בכך, אך אני זורק רעיון ->  ברכב מותקן מנוע 1.2 ליטר, שלמיטב ידיעתי עלול פתאום למות בלי שום סיבה. אולי זאת הסיבה לכל הדרמה ?

(יש תביעה ייצוגית בגין התקלות במנוע)

https://thecar.co.il/מנועים-של-רנו-ניסאן-ודאציה-נהרסים-בגל/

בטוח שזה אותו 1.2 הידוע לשימצו ?

לפי הכתוב פה - לא כך הדבר ומדובר על מנוע 1.6 טורבו דיזל https://www.auto.co.il/model/nissan-x-trail_2017

לפני שעתיים, om2 כתב:

חודש זה הרבה למנורה אדומה.

לדעתי היתה נזילת מים/שמן מזערית.

לפני חודש לא טיפלו כמו שצריך 

הנזילה המשיכה ועכשיו המנוע עצר כתוצאה מהתחממות

מנזילה מזערית לא נדלקת מנורה אדומה בקלות.

הוא גם הסביר שמאוורר מנוע הלך ולכן,לא היה קירור מנוע (כנראה במהירות ה 2 עם מזגן) והתוצאה- התחממות מיידית של הרכב וכאן-מספיק שלא ראית,המשכת לנסוע אפילו דקה-שתיים וטיגנת את המנוע.

יש מנועים רגישים מעט יותר ויש כאלו מעט פחות זה גם עניין של מזל ואבחנה מהירה של נהג-אני תמיד מסתכל בלוח השעונים-בטח ברכב שאין בו שעון חום כאשר המנורה נדלקה יתכן שכבר הנזק נעשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, colauti 9 כתב:

בטוח שזה אותו 1.2 הידוע לשימצו ?

לפי הכתוב פה - לא כך הדבר ומדובר על מנוע 1.6 טורבו דיזל https://www.auto.co.il/model/nissan-x-trail_2017

טעות שלי. מנוע בנזין זה ככל הנראה רק החל מ-2019 (וגם אז, זה מנוע 1.3)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה זה אכן מנוע 1.6 .

לפני חודש , שנדלקה הנורה, נעצרתי בצד ברגע שיכולתי. 

היה פקק במקטע ללא שוליים עקב עבודות בכביש, ונעצרתי כמה עשרות מטרים אחריו.

הפעם בכלל לא נדלקה הנורה. 

במחשב רכב ראו שהמנוע הגיע ל 130 מעלות. לפחות לפי המוסך.

לגבי הבדיקות שנעשו לפני חודש, אין לי מושג. אני ממש לא מבין ברכבים.

לא בדקתי שמן ומים בחודש האחרון. אני מניח שיצא מהמוסך תקין עקב זה שגם עבר טיפול שנתי על הדרך.

דרך אגב, נאמר לי שגם הטורבו הלך.

כמה צריך לעלות טורבו + מנוע,

והאם הביטוח מכסה גם דברים כאלה או רק תאונות ?

עריכה אחרונה על ידי בןרס
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, mcaspi כתב:

ביטוח לא מכסה אבל על העבודה לפני חודש יש לך אחריות של לפחות 3 חודשים או 6000 ק"מ לפי המוקדם.

לפי דעתי האחריות היא על החלק שהוחלף.

אני מכיר בעל סקודה אוקטביה שהלך לו גיר ואת התשלום 12,000 ש"ח למוסך - שילם הביטוח המקיף.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
  • מעניין 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...