Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי 500 שקל קנס על שניה בנתיב תחב"צ בת"א

שימו לב! השרשור הזה בן 1011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא היה לי מושג כמובן שזה קרה 

קיבלתי מכתב לבית אחרי כמה ימים

א. הסכום הגיוני? 

ב. אי אפשר להבין מה הולך שם עם הנתיבים האלה לכל מי שלא גר בת"א! - איך אתם מסתדרים עם זה? 

ג. יש דרך כלשהי לבטל / להפחית את סכום הקנס? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבין אותך, מתסכל מאוד וקורה לרבים בטח לכאלה שלא מכירים כל כביש ונתיב בעיר בעל פה. 

אתה יכול לכתוב להם מכתב שאתה לא תל אביבי ושזה נעשה בתמימות ומבלבול וירדת מהנתיב ברגע שהבנת שהוא אסור לשימוש, כמובן שהם כנראה ידחו את הבקשה ותצטרך לשלם אבל לנסות לא עולה כסף. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו דבר קרה לי בדרך לעבודה, חד פעמי כמובן, עליתי על הנתיב אבל הוא היה היחידי ולא הייתה אפשרות אחרת

יצאתי בפנייה הראשונה אבל עדיין קיבלתי מתנה בדואר.

אין עם מי לדבר

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מאוד מובן, מסומנים בצהוב, ו יש שלטים.
יש מקומות שרק בשעות מסוימות זה תחב"צ בלבד ו (כתוב בשלט) ונראה לי שיש מקומות שזה 24/7.

תמיד אתה לא יכול לנסות את הקטע "לא מ העיר, לא נוסע בתל אביב, התבלבלתי".

שם ב2005/6 עוד גרתי בבית שאן ו אבא שלי הקפיץ אותי לצומת קרוב ליבנה כי הזמינו אותי לבית של חבר שם, פעם ראשונה לדעתי שאבא שלי נהג כזה "רחוק", עמדתי בצומת, התחלף הרמזור לירוק אבא זה היה רק לפנות שמאלה, אבא שלי לא שם לב, ו למזל שלו היה ניידת אחרי הרמזור [emoji1] (גם למזל שלו לא קרה שום תאונה), היה מצחיק לשמוע את אבא שלי בעברית של ילד בן שנתיים מנסה להסביר לשוטר שהוא עולה חדש ו פעם ראשונה שהוא נוסע פה חח, לא עשו לו כלום בסוף, וויתרו לו.

לנסות לא עולה כסף.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עם מי לדבר, עם חמאס, הם יותר מכילים ומבינים מהחלאות בעירייה שגונבים כסף לאור יום מאזרחים תמימים, ת"א זו העיר הכי מיותרת בעולם גהנום עלי אדמות.

• אהבתי 1
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי היית קצת תקיף אבל אני מסכים, עירייה דוחה שמתנהלת כמו ארגון פשע מוצץ כספים, זו עיר שהיא בכלל מלכודת דוחות מהלכת, עם מצלמות בכל מקום ועם פקחים שעושים רונדלים ברחבי העיר ומתעדים כל דבר מרחוק ואפילו לא מדברים איתך, פשוט נשלח לך דוח ובתקווה שלא עם כפל ופיגורים אחרי שהדוח הראשון לא הגיע אליך. בקיצור להיות אקסטרה זהירים בעיר הזאת. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Doron_Z כתב:

אולי היית קצת תקיף אבל אני מסכים, עירייה דוחה שמתנהלת כמו ארגון פשע מוצץ כספים, זו עיר שהיא בכלל מלכודת דוחות מהלכת, עם מצלמות בכל מקום ועם פקחים שעושים רונדלים ברחבי העיר ומתעדים כל דבר מרחוק ואפילו לא מדברים איתך, פשוט נשלח לך דוח ובתקווה שלא עם כפל ופיגורים אחרי שהדוח הראשון לא הגיע אליך. בקיצור להיות אקסטרה זהירים בעיר הזאת. 

להבדיל, האם עדיף עירייה שלא אוכפת נתיבי נסיעה ציבורית?

בכניסה לירושלים מכיוון 443 לכביש בגין - הורידו נתיב נסיעה והפכו אותו לנת"צ. הנתיב מסומן כהלכה גם עם שילוט עליון וגם עם צבע לכל אורכו.

הלכה למעשה, הנתיב הפך לאוטוסטרדה לעברייני התנועה שעוקפים את הפקק הכמעט תמידי שיש באיזור הזה - צריך לזכור גם שבסופו של דבר אלו שעוקפים על הנת"צ למעשה מאריכים את הפקק לאלו שנמצאים בנתיבים הרגילים ונוהגים כחוק.

למעט ניידת משטרה פעם ב... אין אכיפה על הנתיב הזה, דבר שבהחלט היה ניתן לעשות עם מצלמות קבועות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדיף בכלל. אני דיברתי קודם כל בגדול על העירייה הזו שיש הרגשה שצדה דוחות וזה לא קשור רק לנתצים, פקח יכול להסתובב עם רכב מרחוק ולראות שעצרת רגע באדום לבן באיזה אזור נידח וגם אם היה מצב חירום או הילד קפץ מהחלון זה לא מעניין אותו והוא לא באמת בודק או מברר, רכב עצר, מצלם ושולח לך קנס. 

זה בגדול באופן כללי ההתנהלות וזה מרגיש באמת כמו מסחטה. 

ספציפית לגבי הנתצים התפקיד שלהם טוב והגיוני שתהיה אכיפה אבל בתל אביב ספציפית הסימון המון פעמים מבלבל עם שלטים חצי מוסתרים שעד שאתה שם לב אליהם עלית על נתצ והופ - נשלח לך דוח לא מעניין מה ומי לפני שבכלל הבנת איפה אתה, זה לא עניין של לאכוף אנשים שמנצלים את הנתיב כדי לקבל יתרון בכביש. 

אפילו תל אביבים ותיקים יכולים להתבלבל בדברים האלה אז בטח שחדשים וההרגשה היא שבאמת המטרה היא יותר מסחטה מאשר לאכוף כמו שצריך. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Halalit300 כתב:

א. הסכום הגיוני? 

ב. אי אפשר להבין מה הולך שם עם הנתיבים האלה לכל מי שלא גר בת"א! - איך אתם מסתדרים עם זה? 

ג. יש דרך כלשהי לבטל / להפחית את סכום הקנס? 

א. הגיוני או לא, זה הקנס.

ב. מה לא ברור? תעלה תמונה של המקום. אם הסימון לא תקין יש לך עילה לבקש ביטול או להשפט.

ג. ראה סעיף ב׳. הפחתה אינה רלוונטית, בית משפט זה לא שוק שבוא מתמקחים על גובה הקנס.

לפני 13 שעות, המחליף כתב:

תדרוש משפט

ומי ישלם על הזמן והטרטור במידה ואין לו טיעון רלוונטי? אתה?

• מבאס 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Doron_Z כתב:

בקיצור להיות אקסטרה זהירים בעיר הזאת. 

אין צורך.

כמו בכל עיר, כפר או מקום חדש אחר - פשוט לשים לב לתמרורים ושילוט (מי שלא מחפש לא מוצא), לא לחנות בחניות לא חוקיות - ויהיה בסדר.

אני גר בעיר הזו לא מעט זמן ויש הרבה נהגים שרואים נתיב שמאלי עמוס ובאופן אוטומטי (כי חלילה שאני אהיה הרכב ה-5 בטור כשאני יכול להיות ה-3) עוברים ימינה ואז חותכים חזרה לנתיב הרגיל. מחריפים את העומסים כדי לקצר לעצמם 4 שניות. אחר כך מופתעים איך משנייה וחצי על נת"צ הם קיבלו דו"ח. 

אני לא טוען שזה מה שקרה פה, רק מציין שלכל דבר יש שתי זוויות. אני האדם האחרון שחובב את עיריית ת"א, אבל אם נת"צ מסומן ויש שילוט, אין כל כך מה להאשים את העירייה.

אם אין שילוט או משהו לא תקני, בהחלט ניתן לגשת להישפט.

בכל אופן, נשים את כל הדיון בצד: אם אין כאן קייס, חבל על המאמצים והטרחה בלגשת להישפט. לשל ולהמשיך בחיים הלאה עם יותר תשומת לב לפעם הבאה.

• אהבתי 1
  • מבאס 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, גור אדם כתב:

בכניסה לירושלים מכיוון 443 לכביש בגין - הורידו נתיב נסיעה והפכו אותו לנת"צ.

ממש לא נכון.

הנת"צ נסלל במיוחד כמסלול שלישי, בנוסף, בימין הדרך. מפות גוגל עדיין לא מעודכנות, וניתן לראות את המצב קודם לסלילת הנת"צ.

Screenshot_20210610-152725_Maps.thumb.jpg.3a348ab6a30a09b08a3ffc91409113f4.jpg

Screenshot_20210610-153010_Maps.thumb.jpg.7546e5ebb5d0dfeef530c12228c0a473.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא גר בתל אביב אבל מידי פעם יוצא לי לנהוג שם.

אני צריך להגיד שהשילוט והסימון של הנת"צים לוקה מאוד בחסר.

לעיתים, במיוחד ברצף של צמתים, מאוד קשה לא לעלות בטעות על נת"צ אם זה מקום שאתה לא מכיר.

וכשצריך לפנות ימינה, לא ברור באיזה שלב אתה אמור לעלות אל הנת"צ. אם מוקדם מדי, תחטוף דו"ח. ואם מאוחר מדי אתה פונה בצורה מאוד מסוכנת.

לא רואה שחשבו כאן מספיק על בטיחות תנועה.

למזלי עוד לא חטפתי דו"ח למרות שטעיתי לפעמים.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ניקו פ. כתב:

אין צורך.

כמו בכל עיר, כפר או מקום חדש אחר - פשוט לשים לב לתמרורים ושילוט (מי שלא מחפש לא מוצא), לא לחנות בחניות לא חוקיות - ויהיה בסדר.

אני גר בעיר הזו לא מעט זמן ויש הרבה נהגים שרואים נתיב שמאלי עמוס ובאופן אוטומטי (כי חלילה שאני אהיה הרכב ה-5 בטור כשאני יכול להיות ה-3) עוברים ימינה ואז חותכים חזרה לנתיב הרגיל. מחריפים את העומסים כדי לקצר לעצמם 4 שניות. אחר כך מופתעים איך משנייה וחצי על נת"צ הם קיבלו דו"ח. 

אני לא טוען שזה מה שקרה פה, רק מציין שלכל דבר יש שתי זוויות. אני האדם האחרון שחובב את עיריית ת"א, אבל אם נת"צ מסומן ויש שילוט, אין כל כך מה להאשים את העירייה.

אם אין שילוט או משהו לא תקני, בהחלט ניתן לגשת להישפט.

בכל אופן, נשים את כל הדיון בצד: אם אין כאן קייס, חבל על המאמצים והטרחה בלגשת להישפט. לשל ולהמשיך בחיים הלאה עם יותר תשומת לב לפעם הבאה.

כשאותן תלונות חוזרות שוב ושוב אז כנראה שיש צורך. הנה רק תגובה מעלי עמוס מתלונן על אותם סימונים מבלבלים ושלטים לא ברורים שבחלק מהמקרים עד שאתה מצליח לקלוט מה קורה כבר מאוחר מדי. וזה מבלי לדבר על מלכודת הדוחות של הפקחים הנחמדים שמסתובבים ברכב ומצלמים תוך כדי תנועה מבלי אפילו לאכוף מולך ישירות.

מבחינת הדיון ברור שאין לו קייס, הוא צריך לבקש רחמים ולקוות שהתובע יקום על הצד הטוב הבוקר, סיכוי קלוש אבל לא עולה כסף לנסות וכמובן להיות מוכן לזה שה 500 כמעט בוודאות הלכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...