Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לחשמלאי/מהנדסי/אדריכלי הפורום, מה תהליך הזמנת מונה וקו חשמל נפרד לעמדת טעינה?

stas12
שימו לב! השרשור הזה בן 1245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי. 

עם הזמנת טסלה יש עכשיו חודשיים לחשוב על פתרון הטעינה הטוב ביותר. 

אני גר במגדל בן 25 קומות ו 3 קומות חניה תת קרקעית. 

יש אופציה לחבר את עמדת הטעינה לחשמל ציבורי דרך gnrgy, הבעיה שהעמדות מנוהלות וההספק יכול לנוע מ11kw ולרדת ל 4kw בשיא הצריכה. 

עלה בדעתי לנסות ולהזמין/להתקין קו חשמל ומונה נפרד לעמדת הטעינה. 

בגדול יש חדר חשמל ראשי בכניסה לחניון ששם יש את המונים הראשיים וכל החיבורים שעולים למונים הדירתיים. המונים הדירתיים נמצאים בכל קומה. 

החניה שלי נמצאת 30 מטר בקו ישר מחדר החשמל הראשי. הדירה בקומה 3.

האם אפשר להזמין דרך חברת חשמל מונה שישב בחדר חשמל ראשי שאני אשלם עליו בשביל העמדת טעינה? 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע האם זה אפשרי אצלך בבניין,

אבל בכל צורה שתהיה, הרצת קו חשמל מהדירה שלך ועד לחניה אמורה להיות זולה יותר מאשר הקמת קו חדש עם מונה וכל הכרוך בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, om2 כתב:

אני לא יודע האם זה אפשרי אצלך בבניין,

אבל בכל צורה שתהיה, הרצת קו חשמל מהדירה שלך ועד לחניה אמורה להיות זולה יותר מאשר הקמת קו חדש עם מונה וכל הכרוך בכך.

הכוונה זה מתוך הדירה עצמה? או מהמונה הדירתי שיושב בלובי הקומתי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, stas12 כתב:

מהמונה הדירתי שיושב בלובי הקומתי?

לא בטוח אבל יש לך לוח חשמל ליד המונה?

נראה לי ש @discoTD5 הוא מוהנדס בנושא הזה

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, stas12 כתב:

לא. יש בתוך הדירה. 

אז אין לי מה לתרום בנושא

תהנה עם הטסלה ומזל טוב

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חשמלאי ואני גם לא בדיוק יודע איזה קו טסלה מבקשת.

אבל מידיעה כללית שלי,

הרצת משהו כמו קו של 100 מטר מהדירה שלך ועד וחניה זה עלות של כמה אלפים בודדים (הכל תלוי בתשתית ובאפשרויות)

לעומת זאת, רק עלות של האגרה של קו חדש כבר תהיה גבוה יותר (לפני אישורים ושאר חרטות ) וזה לפני עלות עבודה ואישור העבודה ובודק ועוד כמה דברים שירצו לפני שיחברו אותך.

דבר ראשון שאתה חייב לבדוק מה בדיוק טסלה צריכה. גודל חיבור, חד/תלת פאזי וכו'.

והאם ניתן פיזית (כמובן באישור ועד בית) להעביר קו חשמל מהדירה שלך ועד לחניה.

אחרי שני הדברים האלה תהיה חכם יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, om2 כתב:

והאם ניתן פיזית (כמובן באישור ועד בית) להעביר קו חשמל מהדירה שלך ועד לחניה

בדיוק חזרתי מסקר בבניין.(בין זומים עם לקוחות בניו זילנד).

אי אפשר להגיע מהדירה למטה. הכל מבוטן. אפשר להגיע עד המונה הקומתי בצורה קלה, יש עד לשם תעלות. משם ועד לחדר חשמל כל הכבילה מבוטנת לתוך הרצפה והקירות בלי תעלות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מלהביא מתכנן חשמל לבניין, שיראה אם יש דרך בכלל למקם מערכת נוספת (מונה, לוח, עמדה - וקווים המחברים ביניהן). אם יש מתחת לחניה שלך קומת חניון נוספת, הכל יהיה הרבה יותר קל.

אחר כך תשיג את אישור הדיירים לביצוע העבודה, ותן למתכנן אור ירוק להוציא תוכניות ותיק מתקן ולפתוח הזמנת חיבור בחברת חשמל.

השלב הבא הוא לשכור קבלן חשמל שיבצע את העבודה ויבנה את המערכת מהמונה והלאה, להזמין את החיבור ולשלם עליו, חברת חשמל ישלחו בודק מטעמם לאשר, ויתקינו מונה בחדר המונים אליו יחברו את המערכת שבנית.

נשמע פשוט? זה לא. מגבלות טכניות, הנדסיות, ובירוקרטיות - מהסוג הגרוע ביותר. אם תצליח, זה יהיה יקר. אני מעריך לפחות 20-30 אלף, כתלות במורכבות ההקמה של המערכת והגישה להשחלות וכדומה.

בהצלחה ותתחדש.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...