Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו באמת רואה פה ירידה במחירי הרכבים החדשים ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני חושב שזה לשני הצדדים

עם לגעת ברכב חדש הפרשי מחיר בין משפחתית לסופר מיני לא גדול במיוחד שלוקחים מימון ורואים רק את סכום החזר חודשי.

וכאן הרגלים/הרגשה (עם כבר אז כבר) וכו... ורוכשים משפחתית חדשה עם תנאי מימון מאוד האטרקטיבי לרכב חדש וכמעט תמיד מאפשר 100%

לעומת רכב יד שניה שהבנקים גם לא ממש מפנקים באחוזי מימון הכולל והריבית גבוה יחסית לרכב חדש, חברות מימון חיצוניות ברביות בשמאים אך ניתן לקבל 100%.

כך יוצא שמי שזקוק למימון גדול יותר האופציה של רכב חדש כמעט עדיפה על פני יד 2.

בנוסף כאן בארץ משפחה בת 5 נפשות + זה סטנדרטי וזה שוב מביא לצורך ברכב גדול למשפחה.

כל אלו שהיום רוכשים רכב נוסף חדש.. זה כנראה הרגל לנוחות ולא נראה לי שהם נזקקים כלכלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שאנשים שקונים  את רוב המכוניות חדשות שייכים למגזרים שלא שנפגעו מהקורונה. ענף ההייטק לא נפגע. ענפי שירותים רבים לא נפגעו. 

נפגעו סוחרים, נפגעו מסעדנים, נפגעו אנשים בענף התיירות, אירועים, כושר ופנאי.

לפני 5 דקות, shus2000 כתב:

אני חושב שזה לשני הצדדים

עם לגעת ברכב חדש הפרשי מחיר בין משפחתית לסופר מיני לא גדול במיוחד שלוקחים מימון ורואים רק את סכום החזר חודשי.

וכאן הרגלים/הרגשה (עם כבר אז כבר) וכו... ורוכשים משפחתית חדשה עם תנאי מימון מאוד האטרקטיבי לרכב חדש וכמעט תמיד מאפשר 100%

לעומת רכב יד שניה שהבנקים גם לא ממש מפנקים באחוזי מימון הכולל והריבית גבוה יחסית לרכב חדש, חברות מימון חיצוניות ברביות בשמאים אך ניתן לקבל 100%.

כך יוצא שמי שזקוק למימון גדול יותר האופציה של רכב חדש כמעט עדיפה על פני יד 2.

אני בספק שבנקים נותנים מימון לרכישת רכב חדש למובטלים חסרי חסכונות מהותיים בתקופה של אבטלה המונית וחוסר וודאות. אם זה המצב אז אנחנו עמוק בחרא. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, SchnitzelLova כתב:

אני בספק שבנקים נותנים מימון לרכישת רכב חדש למובטלים חסרי חסכונות מהותיים בתקופה של אבטלה המונית וחוסר וודאות. אם זה המצב אז אנחנו עמוק בחרא. 

עם לא הבנקים אז גופים חיצוניים.. אך היום מאוד קל לקבל מימון לרכב כל שהו. אני בתחום הרכב קרוב ל 4 שנים ולא ממש ראיתי הרבה סירובים של מימון מגופים פיננסים כאלה ואחרים. זה פשוט בא ע"י ריביות מימון = רמת סיכון. אך אנשים עדיין מסיגים את המימונים. אולי פחות מי 1% שסירבו לקבל מימון כל שהו לרכישת רכב עם זה יד 2 או חדש.

לדעתי כל עוד הגוף פיננסי מקבל את הביטחונות הנכונות לדעתו אין לא שום בעיה לתת את המימון. הרי לחידת רכב ללא משלמים ומכירתו סוגר להם פינה מכובדת מהסכום ואת ההפרש הרי הם לא מבטלים אלה מוסיפים ריביות רוצחות ודורשים פירעון מיידי מהבעל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שהבנקים לא ששים לקחת רכב משומש לשיעבוד עבור הלוואות.

בנק ישראל הוציא לא מזמן הנחייה להחשיב כל רכב משומש שלוקחים כשיעבוד להלוואה כאילו היה שווה 60% מהמחירון שלו.

זאת אומרת אפילו בנק ישראל, יודע שיש פה איזשהי בועה בעייתית.

דווקא מי ש"לא נפגע" מהמשבר (לא יודע אם יש מישהו כזה אגב) מסתכל סביב וחושב פעמיים אם כדאי או לא להוציא סכומים עכשיו.

יש איזשהו דפוס חוזר שאני שם לב לו בסביבתי, לא יודע אם זה מייצג אבל דווקא מי שאין לו קונה רכב חדש.

אלו שיש להם, או מסתפקים במשומש צעיר או תחב"צ.

עם, ובלי קשר, יש שרשור ענק בנושא, עוד מחודש מרץ.

אני אישית, עוד מאז תחילת המשבר, לא רואה שמץ של משבר הכלכלי. (אני לא מדבר עליי אישית, אני קמצן לא מוציא שקל גם ברגיל)

מרכזי הקניות מלאים. רכבים חדשים ומשומשים עפים כמו לחמניות. נדל"ן בשמיים משקיעים יש בשפע גם צעירים מאוד בהם.

כנראה שאין באמת משבר עבור מעמד הביניים.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשבר פסח ברובו על מעמד הביניים. הנפגעים העיקריים הם חסרי השכלה/מקצוע והם לא האנשים שרכשו מכוניות חדשות ודירות להשקעה. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. @SchnitzelLova צודק. רוב המובטלים והנפגעים מהקורונה הם בעלי שכר נמוך מהממוצע. הראיה היא שהשכר הממוצע המשק עלה ב-15%, וזה לא בגלל שמשלמים פה יותר, אלא בגלל שיש הרבה בעלי שכר נמוך מובטלים.

2. ההוצאות של אנשים שיש להם ירדו מאד. נוסעים פחות, לא יוצאים לבלות, לנופש או לחו"ל, ולעיתים משתמשים בכסף שנחסך ומשדרגים את הרכב.

3. יש גם ענפים שפורחים בקורונה - חנויות המזון, מחשבים טכנולוגיה ותקשורת, חברות השילוח, ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק הרכב לא יפגע כל עוד ידחו משכנתאות. הצמרת הכלכלית תדאג לדחות החזר משכנתאות כמעט בכל מחיר.לכן יש לאנשים כסף בטווח הקצר אבל בטווח הארוך הממשלה תקח מהם 120 מיליארדי שקלים (הגרעון) ואז נראה שגם מעמד הביניים יפגע קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.11.2020 בשעה 14:21, stum כתב:

בנק ישראל הוציא לא מזמן הנחייה להחשיב כל רכב משומש שלוקחים כשיעבוד להלוואה כאילו היה שווה 60% מהמחירון שלו.

אין קשר ישיר בין הנחיות בנק ישראל לבין מצב שוק המשומשות.

בנק ישראל רוצה להיות בטוח שלכל הלוואה יש 100% גיבוי, גם במקרה של מימוש שיעבוד תחת לחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 6.11.2020 בשעה 13:57, ch2856 כתב:

רק שהמשבר הכללי עדיין לא החל אפילו. לא מודדים משבר כאשר מזרימים מיליארדים למשק, מודדים משבר כאשר צריך לפרוע את ההלוואה. 

השאלה היא האם בכלל יבקשו מאנשים לפרוע הלוואות או שיוותרו על החובות בסופו של דבר.

שים לב שדחיות תשלומי משכנתא והלוואות, תשלומי אבטלה עד יוני 2021 וכו' - אלה דברים שהממשלה מאריכה כל פעם מחדש.

יכול להיות שיאריכו את זה לנצח ואז פשוט יוותרו על הכסף... כמה שזה לא נשמע הגיוני אני רואה שזה הכיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.6.2020 בשעה 22:17, Transporter כתב:

כבר שבוע אני שומע שמחירי הרכבים החדשים נשחטו

עשיתי קצת בירורים בכלמוביל

לא רואה שום ירידה

מישהו מכיר , ראה, שמע ירידה אמיתית במחירי הרכב?

אולי זאת הזדמנות טובה להחליף רכב

בינתיים נשמע לי כמו נסיון לפרסום זול

מבדיקת כמה דגמים כלום לא ירד, וההנחות כמעט לא קיימות.

אולי אם איכשהו תעשה רישוי על 2020, אבל ממש לא ממליץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, Gorpi כתב:

השאלה היא האם בכלל יבקשו מאנשים לפרוע הלוואות או שיוותרו על החובות בסופו של דבר.

שים לב שדחיות תשלומי משכנתא והלוואות, תשלומי אבטלה עד יוני 2021 וכו' - אלה דברים שהממשלה מאריכה כל פעם מחדש.

יכול להיות שיאריכו את זה לנצח ואז פשוט יוותרו על הכסף... כמה שזה לא נשמע הגיוני אני רואה שזה הכיוון.

לוותר על זה לנצח? מי יוותר הבנק? למה?

והמדינה לא יכולה לשלם סכומים כאלה, לטפל בפנסיה התקציבית יותר קל מאשר לשלם על כל המשכנתאות האלה.

בתאריך 5.11.2020 בשעה 15:49, SchnitzelLova כתב:

המשבר פסח ברובו על מעמד הביניים. הנפגעים העיקריים הם חסרי השכלה/מקצוע והם לא האנשים שרכשו מכוניות חדשות ודירות להשקעה. 

המשבר לא פסח על מעמד הביניים ידידי.

מעמד הביניים הוא זה שייפגע הכי הרבה.

כי כשיגיע החשבון (והוא יגיע) מי שישלם אותו זה מעמד הביניים.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1069 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...