Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דליפה של מים לתא המטען דרך הטמבון ועובש כבד כתוצאה מכך

שימו לב! השרשור הזה בן 1474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב, 2 שאלות: 

1. קניתי רכב השבוע מאישה מבוגרת יד ראשונה (פיג׳ו 307 2007), ב-2016 ניכנסו בה מאחורה והיא החליפה טמבון. 
מסתבר שהחחלפה לא נעשה כמו שצריך וגיליתי שבגשמים יש נזילה של מים מהחלק התחתון ככל הנראה מהטמבון ישירות לגלגל הרזרבי שאוגר אותם. 

ההחלפה נעשתה במוסך מורשה מטעם הביטוח,
האם אני יכול לדרוש מאותו מקום (במידה ואמצא את הקבלות, שאת רובן המוחלט יש לה בתא הכפפות) שיאטום את זה כמו שצריך בגלל שזו עבודה שלו? 

ואם זה לא יקרה, מה האלטרנטיבות? ואם אני מעדיף לעשות זאת לבד - המלצות בנושא? 

2. ככל הנראה העניין הזה קורה כבר כמה שנים, והמכסה של הגלגל הרזרבי \ הרצפה בתא המטען ככל הנראה מלאה עובש - בגלל הריח, 
אני לא בטוח ממה היא עשויה, אבל זה מרגיש שהוסיפו חומר מסויים נוסף (רך כמו ספוג) בתחתית שלו שפונה לגלגל, כנראה לבידוד רעשים - 
והחומר הקשיח, סוג של קרטון? 

האם אפשר לנקות את זה טוב טוב עם אקונומיקה ולייבש כמה ימים בשמש, או שיש המלצות אחרות? 

אודה על כל המלצה ועצה טובה 

תודה מראש 

עריכה אחרונה על ידי ATok
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמור להיות בתחתית אגן הגלגל פתח ניקוז עם פקק גומי. 

מעבר לכך, אתה יכול פשוט להוציא את כיסוי הלבד ולאוורר אותו או להחליף בכל פיסת לבד שהיא, כל תפקידו של הריפוד הזה הוא למנוע רעשים כתוצאה ממגע הגלגל החליפי  בריצפת המתכת. גם שמיכה ישנה תעשה את אותה עבודה.

אני מניח שהמצב נראה כך 

Image result for drain hole plug in a peugeot 307 boot

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק התמונה 😅

יש שם משהו שנראה כמו פקק, וכשניסיתי לפתוח אותו ופתחתי הוא התגלה פשוט מודבק ולא פקק.. 
אין לי את החומר השחור שמונע מהגלגל להתנגש בדפנות, כי הוא מחוזק באמצע לפלסטיק כלשהו.

אני התכוונתי שהמכסה של זה\״הריצפה״ בתא המטען, עם מה שסוגרים את זהimage.png.081d87c43ef57b88760f644106664c80.png

נהיה מסריח ולח כנראה בגלל אידוי המים

ואותו אני חייב לחטא ולנקות מהעובש ומהריח, לזה צריך המלצות 

וגם האם אפשר לדרוש מהמוסך שחיבר את הבמפר לאטום את מה שלא עשה (ללא תשלום)

עריכה אחרונה על ידי ATok
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקקים היום מודבקים. בעבר (הרחוק) היו גומיות נשלפות. פתחי ניקוז קיימים בכל כלי הרכב , גם בפיז'ו. נסה לשחרר בעדינות, אחר כך שים מעט סיליקון כשתסגור.

אני בספק שהמים מגיעים מכיוון הפגוש, סביר יותר מכיוון גומיות אטימה (אי אטימה כנראה) שסביב מכלול הפנסים האחוריים. אולי שנפגמו במהלך החלפת הפגוש. 

אני סקפטי לגבי נכונות מוסך לטפל במשהו שעשה לפני שנים. מקובל לתת אחריות על עבודה למספר מוגבל של חודשים בדרך כלל 3 חודשים. (מניין לבעל המוסך לדעת שאותה הגברת לא החליפה נורות בפנסים ואז פורקו הפנסים והוחזרו למקום מבלי להקפיד על גומיות אטימה ?) אולי הוחלפו לה פנסים בשלמותם עקב שבר . לך תדע עברו שנים 😉)

על מנת לנקות את המגש המצולם, תוציא מהרכב תנקה עם שמפו שטיחים או APC, יש סרטונים ברשת, תשאיר במרפסת בבית בשמש לכמה ימים ותתחדש. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...