Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עצה למיגון יעיל לרכב

GaidaZ
שימו לב! השרשור הזה בן 1558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, אני נהג חדש ואין לי מושג בכלום ובטח לא ברמה שלכם כלל. אני ראיתי בפורום המון עצות אבל יש הרבה מידע לא עדכני וגם חלוקי דעות שזה מובן.

רקע: קניתי סיאט איביזה FR סבירה ביותר שנתון 2016 מליזינג יד 1, זה לא איזה רכב יוקרה אבל זה רכב יותר מאובזר מרגיל לקבוצה שלו ואני גם לא מיליונר לפזר רכבים לכל עבר. יש ביטוח מקיף.

מיגון קיים: אימובילייזר וקודן

תקציב למיגון: כ-3000 ש"ח, גג 4000 אם באמת שווה את זה. מוכן לשלם דמי שירות חודשיים לשירות מיגון שווה אם יש.

חניה מסודרת: יש בעבודה, אבל אין בבית - אזי חונה בלילה ברחוב

רצונות שוליים: מעדיף להימנע מסנדל ונועל מנוע - זה לא נוח ובשלב כלשהו אני גם לא אקפיד.

1. מה הן הדרכים היעילות ביותר להתגונן כנגד גנבי רכבים בהתחשב בפרטים לעיל? מה שראיתי שאפשרי זה:
    • כספת למחשב
    • אזעקה - איזו שווה להתקין?
    • איתוראן - (יש גם כל מיני דגמים, אז לא ברור לי מה שווה ומה סתם מיותר ו/או לא מועיל)
    • עוד משהו? אני מבין שיש איזה מתגים נסתרים או משהו בסגנון אבל אני בכלל לא מבין בזה.

[*]אני מבין שגם גנבים שמפרקים חלקים מהרכב זה מכה שקשה להתמודד איתה. ובכל זאת, האם יש דרכים או טיפים שיכולים לעזור למזער סיכון זה? דוגמה נגיד כיסוי רכב ללילה? אפילו טיפים שנראים לכם מובנים מאליו כמו לא לחנות בסמטאות חשוכות מתקבלים בברכה כי אני באמת לא יודע דבר וייתכן מפספס משהו מובן מאליו.

[*]אני קצת דואג שליזינג (אוטו סנטר) נותנים רק מפתח אחד ויודעים כמובן קוד של קודן, אני אשכפל מפתח ואחליף קודן, אבל אולי צריך משהו מעבר לזה? אני חושש ליפול על אנשים לא אמינים שם שאולי מנסים להרוויח מהצד.

[*]באופן כללי אשמח לקבל טיפים למקומות חניה יותר עדיפים בערים וכאלו שלא. לא יודע, לדוגמה, נניח, כן לחנות ברחוב ראשי מואר היטב או לא לחנות מול הפארקים או בתי ספר.

המון תודה מראש על כל התגובות, וכן אני קרטון שלא מבין כלום, רק יודע להקשיב לאנשים שיודעים, אז מודה מקרב לב.

עריכה אחרונה על ידי GaidaZ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנעול של מיסטר בין?

וברצינות - גנב נחוש יתגבר בזריזות על מרבית המיגונים. ומקומות "בטוחים" עם הרבה תנועה יהיו גם עם פוטנציאל יותר גדול למכות ושריטות.

לא יכול לומר לך עד כמה איתוראן ודומיו יעילים - הם לא ירתיעו גנבים, אבל אולי יסייעו לך לגלות יותר מוקדם את הפריצה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כמובן ברור לי שבסופו של יום אין פתרון אמיתי שמכסה הכל, המטרה שלי בגדול זה להערים מספיק קשיים על הגנב כדי לגרום לו להעדיף לעבור לרכב אחר ואולי להרתיע אותו מלהתחילה.

ברור לי שגנב רכב "מקצועי" יכול להתעלות על כמעט הכל, אבל אם זה ידרוש ממנו להזיע - זה כבר טוב כי נותן לי זמן להגיב להתראה במידה ותהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הכל, תתחדש על הרכב, סע בזהירות, סע בדרכים טובות.

1. הדרך הכי טובה היא ביטוח מקיף.

כספת - עדיף להמנע, בזבוז כסף. בנוסף, זכור לי משרשורי עבר שרכבי VAG הם בעייתיים ולא בכולם ניתן להתקין כספת.

אזעקה - אם התכוונת לסירנה, אז זה כבר לא חוקי. תתחשב בשכנים שלך.

איתוראן/פויטר - אולי את זה הייתי משאיר, אבל להיות ערני לזליגות חשמל במידה ויש.

"התקנות מקומיות" כגון: קודן, כספת, חיישנים וכו', אלה דברים שתמיד כדאי להמנע מהם.

2. כיסוי מושך תשומת לב. מרבית חברי הפורום ששמים כיסוי, עושים את זה במטרה להגן על הצבע מפגעי מזג האוויר ובהמות שפותחים דלתות ללא התחשבות.

במקסימום אפשר לקנות סט אומים מיוחד לג'אנטים.

3. לא ידעתי. מה עמדת הביטוח בנושא? כי יש חברות שמבקשות את 2 המפתחות במידה והרכב נגנב.

4. כן להחנות במקומות מוארים. דווקא פחות עדיף להחנות בחניון של סופר מרקט או ברחוב שהוא ראשי.

עדיף להחנות את הרכב בקרבת בניין מגורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמחליטים לגנוב רכב הוא יגנב

אם לא בעבודה אז בבית

אם לא בבית אז אצל החברה או בארוחה של ליל הסדר...

זה כמו לבקש אמצעי להתמודדות עם נהג מטומטם שנכנס לצומת באדום

אלה דברים שאין שליטה עליהם

ביטוח זה פתרון טוב והכי יעיל

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, בואו נתרכז על מה כן מומלץ לעשות בכל זאת ולא בעובדה שאם גנב נחוש לגנוב דווקא רכב שלי אז אכלתי אותה. ביטוח מקיף יש, אבל אני לא רוצה טרטור ולא רוצה לדפוק לעצמי מחירי ביטוח מקיף לנצח.

אני כן רוצה להפגין לפחות טיפה רצינות ולעשות מעבר לכן אני שם על זה קצת תקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה לתמצת את מה שאמרו לך, כולל דעתי.

אם היה אמצעי פשוט או זמין שהיה עומד בקריטריונים שציינת, אז כולם היו מיישמים אותו.

אין ברירה אלא להשלים עם העובדה שאתה משאיר X עשרות/מאות אלפי ש"ח ברחוב ומנהל/מצמצם סיכונים.

אף אחד מהאמצעים שפירטת לא נותן מענה הרמטי (או חוקי במקרה של אזעקות). אם אתה רוצה להרחיק גנב מהרכב שלך כדי שלא יתעסק איתו - לא ניתן באמצעים שפירטת. גנב מקצועי שגונב רכב לטובת חלקים מוזמנים יעקוף את כל ההגנות ממילא ואילו ערס משועמם שרוצה סיבוב כנראה גם יותר נדיר וגם ייחפש מראש רכב יותר מעניין (איביזה יש לו ממילא...).

תשתדל להפריד בין כמה ערך רגשי יש לך כבעלים של רכב ראשון (כך אני מבין מדבריך) לבין הערך האמיתי הקר של הרכב. ממליץ להסתפק בביטוח טוב. בסוף גניבת רכב היא לרוב אירוע של פעם בחיים (או פחות, או יותר לבעלי מזל רע) וזה, לצערנו, גם חלק מהחיים כאן ובכל מקום. לפחות פריצות של חמושים לצרכי שוד נדירות כאן...

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1558 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...