Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

208 שהוחלף בו טיימינג מתפורר וירידת ערך

omer_a
שימו לב! השרשור הזה בן 1392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השמן הזה עומד בתקן ואפילו כתוב עליו מאחורה שמיועד לרכבי פיג'ו.

בנוסף מדובר בחברה מוכרת שמשתשמים בשמנים שלה למנועי רכבי על ומנועי מרוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני נוהג ב208 מודל 2016 אקטיב. (רכב מהעבודה)

על השעון כ72000 ק"מ, הרכב ננהג על ידי ועל ידי אישתי בלבד.

הרכב זריז ונוח, אני מאוד מרוצה מאיכות הנסיעה.

דברים ששמתי לב אליהם: הרכב אוהב לחסל נורות ראשיות, הוחלפו כבר 4/5 נורות בתקופה זו( על ידי, לנורות איכותיות , ללא מגע בזכוכית במהלך ההתקנה), פעם אחת אף נשרפו ביחד .

לאחר כחצי שנה משקיבלתי את הרכב החלו רעשי רוח מציקים , הגומיות בדלתות התבלו/ נסדקו מהשמש. הרכב פחות נעים לנסיעה כרגע בגלל רעשי רוח מוגזמים, באסה.

לפני כחודשיים בנסיעה לילית נדלקה נורת מנוע + service.

הרכב נלקח למוסך והוחזר לאחר שבוע , בדוח התיקון הופיע: תקלת זיהום אוויר"... בפירוט העבודה כתוב החלפת רצועת טימינג + שמן+ פילטר. לא יודע מה הקשר בין נורית תקלה לטימינג, בעיני היה נראה תמוה שהנל הוחלפו, בטח שנתיים לאחר שהרכב עלה לכביש, אין לי מושג אם זה בכלל קשור לתקלת הזיהום..

אני עכשיו לפני רכישת רכב שני, מאוד רוצה לקנוות 208, אבל לאור הנ"ל קצת חושש להכנס להרפתקאה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצועת הטיימינג במנועי PURETECH נמצאת בתוך שמן המנוע (על זה רוב השרשור כאן). יש מקרים של רצועה שמתפוררת כפי שקרה אצלך והחלקים שלה עלולים להגיע למעברי שמן ולגרום לנזק. מנורת תקלת מנוע היא החיווי לכך שדבר כזה קורה.

תוכל למצוא יותר מידע בנושא כאן . https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?664995-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-PSA-1-2-PureTech-%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%9B%D7%96-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99-%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9F-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%A9%D7%9C-%D7%A8%D7%A6%D7%95%D7%A2%D7%AA-%D7%94%D7%AA%D7%96%D7%9E%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%98%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%A9%D7%9E%D7%9F

כמה זה הרפתקאה? לא יודע, אני באופן אישי קניתי 208 ולקחתי את הסיכון שאצטרך להחליף טיימינג פעם אחת במהלך התקופה שהרכב משרת אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן 5w30 ששמו לך לא מאושר לשימוש במנוע ה-1.2 ולא משנה איזה תקן הוא.

השמן היחיד שמותר להשתמש ב-1.2 הוא 0w30 בתקן b71 2312.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן 5w30 ששמו לך לא מאושר לשימוש במנוע ה-1.2 ולא משנה איזה תקן הוא.

השמן היחיד שמותר להשתמש ב-1.2 הוא 0w30 בתקן b71 2312.

שמע, בתור פות"ש, כבר לא ברור לי לגמרי מה הולך פה. אפשר סימוכין? תראה פה:

https://www.peugeot.com.cy/peugeot_uploads/2016/05/warrantymaintenance-booklet.pdf

B71 2290 מאושר ל 1.2 vti. אבל אין אזכורים לזה באתר של פיג'ו / מוביל, למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבלה שהעלת מאוד ישנה ולא עדכנית.

B71 2290 5w30 לא מאושר לשימוש במנוע ה1.2 פיורטק.

היחיד שכן הוא 0w30 b71 2312.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמישהו ישים פה מספר שלדה ואבדוק במקום מה השמן שמותר לשים ברכב לפי האתר של היצרן

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה..

זה לפי מספר שלדה שקיבלתי בפרטי

Screenshot_20190304-235425_Dropbox.jpg

וזה לפי מספר שלדה של רכב סלובקי ידני עם מנוע 110 טורבו

Screenshot_20190304-235302_Dropbox.jpg

שימו לב לתוספת ברכבים מאירופה. שם החלפת רצועת טיימינג ראשונה לאחר 6 שנים.

בשני הרבבים מדובר באותו הטיימינג. בדקתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את הטבלאות.

גם רשום שם להחליף פילטר אוויר כל 45 אלף או 4 שנים, מספיק עם השטויות האלה...

בשורה התחתונה למנוע פיורטק 1.2 כדאי לך לשים רק 0w30 b71 2312 , זה השמן שישמור לך על המנוע הכי טוב.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבוב,

אילו המלצות היצרן לתנאים קשים. זה גם מה שיעשו לך בארץ.

זכותך לדרוש 0W30, זה השמן שגם אני משתמש ב-C3 picasso שלי (דיזל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוהג ב208 מודל 2016 אקטיב. (רכב מהעבודה)

על השעון כ72000 ק"מ, הרכב ננהג על ידי ועל ידי אישתי בלבד.

הרכב זריז ונוח, אני מאוד מרוצה מאיכות הנסיעה.

דברים ששמתי לב אליהם: הרכב אוהב לחסל נורות ראשיות, הוחלפו כבר 4/5 נורות בתקופה זו( על ידי, לנורות איכותיות , ללא מגע בזכוכית במהלך ההתקנה), פעם אחת אף נשרפו ביחד .

לאחר כחצי שנה משקיבלתי את הרכב החלו רעשי רוח מציקים , הגומיות בדלתות התבלו/ נסדקו מהשמש. הרכב פחות נעים לנסיעה כרגע בגלל רעשי רוח מוגזמים, באסה.

לפני כחודשיים בנסיעה לילית נדלקה נורת מנוע + service.

הרכב נלקח למוסך והוחזר לאחר שבוע , בדוח התיקון הופיע: תקלת זיהום אוויר"... בפירוט העבודה כתוב החלפת רצועת טימינג + שמן+ פילטר. לא יודע מה הקשר בין נורית תקלה לטימינג, בעיני היה נראה תמוה שהנל הוחלפו, בטח שנתיים לאחר שהרכב עלה לכביש, אין לי מושג אם זה בכלל קשור לתקלת הזיהום..

אני עכשיו לפני רכישת רכב שני, מאוד רוצה לקנוות 208, אבל לאור הנ"ל קצת חושש להכנס להרפתקאה...

הניסיון שלך דומה לשלי עם ה208, ועוד אצלך מדובר ברכב חדש (אני קניתי משומש יד ראשונה עם כ 80K ק"מ), ואני בדיוק כמוך, מהנסיון שלי אני לא יכול להגיד שזה רכב אמין, בגלל זה גם מופתע מרמת ההמלצות על הרכב הזה בפורום עד כדי כך שהתחלתי להאמין שהבעיות האלה היו רק אצלי, מסתדר שלא.

ואני לא מבין למה צריך מנוע שדורש שמן כל כך מיוחד? זה כולה מנוע סטנדרטי, למאזדה 3 מנוע 2.0 מספיק שמן נורמלי 10w40 שעולה 100 ש"ח ל4 ל', ולא צריך את פנינת שמן הזהב הזה שעולה 240 ש"ח, מה יש במנוע שזה דורש את זה? זה הרצועה? אני שואל באמת, מאוד רוצה להבין מה פשר הדרישה הזו שמחייבת שימוש בשמן מנוע שמתאים למנוי פורשה, וזה כולה למנועים מסכנים בנפח 1.2.

עריכה אחרונה על ידי Wildlands
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקלות קורות.

חבר מחזיק 208 מודל 2014 עם בערך 80 אלף ק״מ, למעט משאבת מים שהתחילה להרעיש והוחלפה לא היו בעיות, לא מנורות ולא גומיות.

עוד סיכום יד שניה חיובי לדגם 2012:

https://wheel.co.il/מבחן-יד-שניה-פיגו-208-ידנית/

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המנועים המוגדשים דורשים שמן "יוקרתי" . מנועים אטמוספריים סופגים הכל. יש טענה שבבוקסר של סובארו בכלל נוסעים בלי שמן.... או מקסימום אדים של שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלך דומה לשלי עם ה208, ועוד אצלך מדובר ברכב חדש (אני קניתי משומש יד ראשונה עם כ 80K ק"מ), ואני בדיוק כמוך, מהנסיון שלי אני לא יכול להגיד שזה רכב אמין, בגלל זה גם מופתע מרמת ההמלצות על הרכב הזה בפורום עד כדי כך שהתחלתי להאמין שהבעיות האלה היו רק אצלי, מסתדר שלא.

ואני לא מבין למה צריך מנוע שדורש שמן כל כך מיוחד? זה כולה מנוע סטנדרטי, למאזדה 3 מנוע 2.0 מספיק שמן נורמלי 10w40 שעולה 100 ש"ח ל4 ל', ולא צריך את פנינת שמן הזהב הזה שעולה 240 ש"ח, מה יש במנוע שזה דורש את זה? זה הרצועה? אני שואל באמת, מאוד רוצה להבין מה פשר הדרישה הזו שמחייבת שימוש בשמן מנוע שמתאים למנוי פורשה, וזה כולה למנועים מסכנים בנפח 1.2.

איזה רכב יש לך ואיזה תקלות היו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...