Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לא מניע (פולו 98 1.6 ידני)

ofer_b
שימו לב! השרשור הזה בן 1866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשובות:

קומפרסייה נבדקה עם מצערת פתוחה לגמרי, נתתי סטרטר עד להתיצבות הלחץ (3-5 שניות).

לא התחברתי עם מחשב רכב כי אין לי כזה. יש לי מתאם OBD שמתחבר לטלפון אבל הוא לא נתן לי כלום או לא עובד, לפי גוגל יש כל מיני פרטוקולים לא סטנדרטים לכל יצרן רכב אז אין לי אפשרות כזו.

לגבי ממיר סתום - ננסה לנתק את החיישן חמצן (אחרי שנמצא אותו) וננסה להניע.

בדיקת לחץ הפוך גם כרגע לא ישימה, הרכב אצלי בחניון במוסך "בייתי" - אין לי קומפרסור ואת השעונים לבדיקה כזו.

"

בדיקת הטימיינג והבאת בוכנות לנקודות עליונות ווידוא שהשסתומים סגורים בכל פעימה שלישית בהן הבוכנות לפני פעימת עבודה.

" - הבאתי את הבוכנה לנק' עליונה וראיתי שהסימן בפולי התחתון ובגג"ש העליון לפי הסימנים. למה השסתומים צריכים להיות סגורים בשביל לראות שהטיימינג מכוון? מספיק שהבוכנה נמצאת למעלה, לא?

(דרך אגב הסימן העליון של הטיימינג הוא פלסטיק שקצת מתנדנד, לי זה נראה תקין והרצועה מתוחה אז לא נראה לי סביר שקפצה שן בטיימינג)

ניצוץ כאמור נבדק, הפלגים פורקו, הורכבו חזרה לחוטי הצתה ותוך כדי סטרטר נבדק ניצוץ בכולם שנראה תקין.

דלק גם יש (לפחות מגיע דלק לצינור המשותף של המזרקים, לא בדקתי את המזרקים עצמם אבל בבדיקת קומפרסייה יש ריח של דלק ומעט אדי דלק שיוצאים מהחורים של הפלגים אז אני מניח שהמזרקים תקינים)

לגבי ממיר סתום - ננסה לנתק חישן חמצן (אחרי הנמצא איפה הוא) וננסה.

יש עוד כיוונים לחיישנים שונים שצריך לבדוק? למרות שאם טיימינג מכוון ברצועה ובדיסטרביוטור, יש דלק ויש ניצוץ אז המנוע צריך להניע, לא? איך חיישן תקול אמור למנוע את זה?

עוד נקודה ששמתי לב שהיה חוסר של נוזל קרור ואני זוכר שהיה מלא כשהרכב עבד (שזה היה לפני שנה, אולי נזל/התאדה?) אני לא רואה סימנים של מים בשמן או שמן במים והקומפרסייה סבירה ודי אחידה בכל הבוכנות אז מניח שאין פה בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מספיק שהבוכנה תהיה רק למעלה. יש סדר עבודה לבוכנות. כאשר הטיימינג מכוון בוכנה מספר 1 זו שקרובה לטיימינג צריכה להיות בנקודה מתה עליונה והשסתומים של אותו צילינדר צריכים להיות סגורים לחלוטין מה שאומר לפני פעימת עבודה. ואלך איתך עוד יותר רחוק כדי שתבדוק את העניין הזה. מכיוון שיש ברכב מפלג אז ניתן גם לפתוח את מיכסה המפלג ואז כאשר הטיימינג מכוון קצה הרוטור אמור להיות בנקודת המיפגש עם ההצתה של החוט הצתה שהולך לצילינדר מספר 1..ואז חצי סיבוב בדיוק של הקראנק עם כיווו השעון ואז קצה הרוטור עם הצתה של צילינדר מספר 3 ואז עוד חצי סיבוב עם הצתה 4 ועוד חצי עם הצתה 2. זה הסדר הצתה. אז אם קפצה שן בטיימינג אתה מבין שנקודות ההצתה לא יהיו מדוייקות ולא יהיה תיזמון נכון. יכול להגיד לך גם שיצא לי להיתקל במצב ברכבים בו השגם של גלגלת הקראנק נאכל ואז בסימונים זה יראה לך כאילו הטיימינג מכוון תמיד וכאשר תפרק את רצועת הטיימינג אתה תחוש בחופש של הגלגלת קראנק מה שיימנע מהמנוע להניע. ולכן...הבדיקה שמסכמת את כל מה שאמרתי בגדול היא לחץ הפוך! אך מכיוון שאין לך את הסט היעודי הזה תעשה את הבדיקות שרשמתי לך...וחזור לעדכן.

עריכה אחרונה על ידי מאור30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממיר ברכבים האלה לא נסתם תעקוב לפי מה שמאור רשם לך אם יש לך ניצוץ ודלק מגיע זה אומר שיש בעיה מכנית במנוע וצריך למצוא אותה

כשהרכב נתקע בשטח הוא גמגמם ונתקע או פשוט נתקע?

אם אתה רוצה להתחבר למחשב הזה אתה יכול עם לפטופ ומתאם שעולה כמה דולרים VAG-COM 409

עריכה אחרונה על ידי lior134
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודלק רק דלק, לא סולר.

ניסינו בדחיפה כשזה קרה, דחיפה ארוכה מאוד כולל משיכה עם רכב אחר, לא הניע.

אני אעשה עוד בדיקות כמו שהציעו פה על מנות לוודא שהטיימינג מכוון כמו שצריך

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...