Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחום תדרים רדיו AM

danniel
שימו לב! השרשור הזה בן 1977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשהייתי ילד אני זוכר בוודאות שבבית הינו שומעים תחנות רדיו בAM ולא רק תחנות ישראליות אלא אנשים גם היו מאזינים לתחנות רדיו בשפות זרות כי אז זה גם היה מאוד נפוץ וזו גם היתה הדרך היחידה לקלוט שידורים כאלו.

כשהייתי נער ברוסיה הייתי מאזין ב АМ ל"רדיו סבובודה" וכו' ששידרו ברוסית מחו"ל, למרות המיסוך היה אפשר לקלוט סביר בשעות מסויימות. בתקופות קדומות יותר אפשר היה גם לחטוף כמה שנים בפנים על ההאזנות האלו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחד היתרונות של שידור AM הוא האפשרות לקלוט ולפענח אותו באמצעי פשוט מאד המוכר כ"רדיו גביש" - מצריך סה"כ 4 רכיבים (סליל, קבל משתנה, דיודה ואזניות) וקצת תיל מתכת שישמש כאנטנה. הרבה פעמים זהו הפרוייקט הראשון של מי שמתחיל לעסוק באלקטרוניקה. המכשיר אינו מצריך מקור כוח (כגון סוללה או ספק כוח) - אלא שהאנרגיה להפעלת הסוללה היא אנרגיה שמקורה בגל הרדיו הנקלט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא שהאנרגיה להפעלת הסוללה היא אנרגיה שמקורה בגל הרדיו הנקלט.

לא הבנתי את המשפט הזה.

בכל אופן, ללא הגברה, אם אתה לא יושב קרוב מאוד (מאות מטרים בודדות לכל היותר) לאנטנת השידור, צריך שמיעה אל אנושית בשביל לשמוע משהו.. אם יש ברשותך איזשהו מחולל אות מעבדתי, נסה לייצר אות בעוצמה מינוס כמה עשרות db ותגיד לי מה שאתה שומע.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיאת הקלדה - משהו נגרר לי בלי ששמתי לב.

המשפט הנכון - לא צריך סוללה כדי להפעיל את המכשיר, מקור אנרגיית השמע הוא באות הרדיו.

שיחקתי עם הדברים האלה בגיל 14, כך שעברו מאז כמה שנים. אבל בהחלט שמעתי את התחנות הישראליות. כמובן שהדבר הזה פעל עם אזניות גבישיות פשוטות, זה מה שהיה אז אצל "רדיו גולדשטיין", "רדיו ליאון" ו"ציגנלאוב", חנויות האלקטרוניקה שבחיפה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל אני במקרה לא נולדתי אתמול, את הדברים הבסיסיים האלו אני יודע :-)

איו לי מערכת Bluetooth בכלל.

אני רוצה רגע לחזור על נושא הדיון, ואולי לעשות קשר לבין השרשור שפתחת עבור צריכה באינטרנט:

עד לפני בערך שנה, לא ידעתי על שירותי הזרמת מוזיקה דרך אפליקציה בצורה נוחה כמו ספוטיפיי, כלומר הייתי שומע גלגל"צ, ומה שיש - יש. כי אני לא מוסיקאי שמחפש בזמן הפנוי שלי להקות לטעמי, אלא הייתי שומע דרך חברים על להקות מסוימות.

ספטיפיי פתרה לי את הבעיה: ספוטיפיי לומדת את הטעם המוסיקה שלי, והאפליצקיה מציעה לי לשמוע הצעות חדשות, ובהתאם אני נהנה ממבחר רחב של מוסיקה.

ישנם גם הרבה תחנות אקטואליה. בצבא, הייתי שומע מתחילת היום עד סוף היום אקטואליה, והייתי שומע את כל הפרשנויות שיש על אותה פרשה במשך שעות. זה מעייף ולא כיף לשמוע את אותו דבר מספר פעמים. לכן בספוטיפיי (ואני מאמין שיש עוד אפליקציות כאלה) על PRODCAST: תוכניות מוקלטות באורכן בערך חצי שעה על נושאים שונים. כמובן שיש קטגוריות שונות ובהתאם את התוכנית/הרצאה.

כלומר השירות הזה, הוא מגניב וחדשני, שמנגיש לך מוצר יותר איכותי לפי טעמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תכעס, גם את כל הדברים האלו אני מכיר.

יש אצלי בנייד ספוטיפיי רק שאין מה לעשות איתו ברכב.

רכישת מערכת זולה עם Bluetooth לאוטו שלי לא אפשרית כי אז צריך לוותר על כמה פונקציות מקוריות של היצרן, לא מוכן.

מערכת יותר מתקדמת ויקרה שתומכת בפונקציות האלו נמצאת אצלי ברשימת הקניות בסדר עדיפות די נמוך.

כך שכרגע יש רדיו רגיל. ברכב הבא בהחלט אעבור לפתרונות יותר מודרניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך שכרגע יש רדיו רגיל. ברכב הבא בהחלט אעבור לפתרונות יותר מודרניים.

יש לך כניסת AUX ברדיו?

אצלי גם אין BT, והשטות הזאת פתרה לי את עניין הזרמת המדיה מהנייד. החסרון היחיד שצריך להדליק אותה בנפרד אחרי הנעה.

אגב אני רכשתי אותה ב40 ומשהו שקל בחורף שעבר, מעניין לראות שמאז המחיר שלה הכפיל את עצמו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא לא הרכב שלך, על צורת צריכה המידע שאתה צורך: הצעירים לאט לאט מפסיקים להקשיב לרדיו, והרדיו יהפוך למוצר היסטורי.

כמו שפעם היו ערוצים של רכישת סרטים לפי זמן בכבלים ובלוין, ואז השירות הזה הופסק לכבוד ערוצי סדרות וסרטים, והיום יש ספריות VOD מלאה בסרטים ובסדרות.

כלומר תרבות צריכה משתנה. אולי בעשור הבא, יהיו שירותים יותר חכמים, יותר נגישים, וכל הדיון הסקה הזו תהיה עוד חתיכת היסטוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא לא הרכב שלך, על צורת צריכה המידע שאתה צורך: הצעירים לאט לאט מפסיקים להקשיב לרדיו

אני אנסה עוד פעם להסביר. זה לא קשור לזה שאני צעיר או זקן, זה אילוץ טכני נקודתי באוטו הספציפי הזה. להתקין מולטימדיה ב 300 ש"ח זה אומר לוותר על מערכת TPMS. כי היצרן סידר את הפיקוד עליה בתוך הרדיו המקורי שכמובן צריך לפרק. וגם לא ניתן יהיה לכוון שעון, תאריך ועוד דברים.

כרגע לא מתאים לי להוציא 2000 או 3000 ש"ח על מערכת מולטימדיה תואמת מקורית שיש לה תמיכה ב TPMS וביתר הדברים.

מה הקשר לצעירים או זקנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת TPMS חובה בכל רכב לפי התקינה האירופאית משנת 2014 או 2015.

אפשר למכור רכב בלי רדיו בכלל אבל TPMS זה חובה.

שמי שלא מתקדם טכנולוגית הם בדרך כלל אנשים מבוגרים.

נכון אבל לא הבנתי איך זה קשור למה שרשמתי.

אם תקנה רכב שמסיבה כלשהי לא ניתן להתקין בו מערכת עם Bluetooth במחיר הגיוני, זה אוטומטית יהפוך אותך למבוגר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1977 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...