Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מותר לבצע פנית פרסה בצומת שבו לא קיימת פניה שמאלה ?

שימו לב! השרשור הזה בן 1904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא, אלא אם מוצב תמרור 210 או 212 (פרסה ימינה - תמרורים מקבילים 209 ו-211).

האמת היא שאיני מכיר תמרורים כאלה אלא בראש רמזורים במקומות שבהם יש גם פניה שמאלה, כגון בצומת וולקן לבאים מדרום ופונים לחוצות המפרץ או לקוקה-קולה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אלא אם מוצב תמרור 210 או 212 (פרסה ימינה - תמרורים מקבילים 209 ו-211).

האמת היא שאיני מכיר תמרורים כאלה אלא בראש רמזורים במקומות שבהם יש גם פניה שמאלה, כגון בצומת וולקן לבאים מדרום ופונים לחוצות המפרץ או לקוקה-קולה.

תודה גם אני הייתי בטוח בכך ואף התערבתי על כך עם חבר...

החבר הציג לי את תקנה 44.

בסעיף קטן ב' כתוב "ומכל נתיב אחר שלא הוצב בו תמרור או סימון האוסר פניית פרסה"...

מי צודק ?

להלן נוסח תקנה 44 :

פניית פרסה תקנה 44 לתקנות התעבורה

קובעת בכל הנוגע לאופן ביצוע פניית פרסה:

"(א) לא יפנה נוהג את רכבו כדי להסתובב ולנסוע בכיוון הנגדי (להלן - פניית פרסה), אלא בנסיבות שאין בהן הפרעה לתנועה או סיכון לעוברי דרך, ולא יפנה כאמור כשהוא מתקרב לעקומה או לפסגה תלולה או במקום שרכבו אינו נראה לעיני נוהג רכב אחר המתקרב מכל צד שהוא.

(ב) בכפוף לאמור בתקנת משנה (א), מותר לפנות פניית פרסה לשמאל מנתיב לפניה שמאלה ומכל נתיב אחר שלא הוצב בו תמרור או סימון האוסר פניית פרסה.

עריכה אחרונה על ידי yanivkn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר הציג לי את תקנה 44.

בסעיף קטן ב' כתוב "ומכל נתיב אחר שלא הוצב בו תמרור או סימון האוסר פניית פרסה"...

מי צודק ?

להלן נוסח תקנה 44 :

"(א) לא יפנה נוהג את רכבו כדי להסתובב ולנסוע בכיוון הנגדי (להלן - פניית פרסה), אלא בנסיבות שאין בהן הפרעה לתנועה או סיכון לעוברי דרך, ולא יפנה כאמור כשהוא מתקרב לעקומה או לפסגה תלולה או במקום שרכבו אינו נראה לעיני נוהג רכב אחר המתקרב מכל צד שהוא.

(ב) בכפוף לאמור בתקנת משנה (א), מותר לפנות פניית פרסה לשמאל מנתיב לפניה שמאלה ומכל נתיב אחר שלא הוצב בו תמרור או סימון האוסר פניית פרסה.

אתה ענית בעצמך. לעזרתך הדגשתי באדום: נתיב לפניה שמאלה. אם אין פניה שמאלה גם אין נתיב המוליך אליה, ולפיכך פנית הפרסה אסורה (אלא אם הותרה בתמרור 210 או נדרשה בתמרור 212).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תשלם לחבר

אם אין איסור מפורש מותר לבצע פנית פרסה

תמרורים 428 ו 429

אם אלה מוצבים מעל הרמזור אסורה פנית פרסה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר הציג לי את תקנה 44.

מי צודק ?

להלן נוסח תקנה 44 :

ספריאל מרקרתי לך בירוק

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - הבחור שאל על מצב בו אין פניה שמאלה. האם אתה מכיר מקום בו מותרת פניה כזו? בכל מקום שאני מכיר יהיר 613 או 813 או משהו דומה.

האמת היא שנוסח התקנה בעייתי מאד - מי שקורא אותה כפשוטה יכול להבין שמותר לבצע פרסה מהנתיב הימני או בכל מיני פתחים באיי תנועה שנועדו לפניה שמאלה מהמסלול הנגדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל

לך תראה את ההנחיות בקשר לתמרור 428 ו 429, ותראה שבדיוק במקום בו אסורה הפניה שמאלה מותרת פנית פרסה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על מצב שבו קיים סעיף משמאל. אני מדבר, למשל, על מקום שבו יש פניה לימין, ומשמאל יש מרווח באי התנועה על מנת לאפשר לרכב הבא ממול לפנות לשמאלו. במצב זה, עד כמה שידוע לי, הפרסה אסורה

אני מדבר על צומת כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לאסור במקרה כזה פרסה מוארך האי תנועה באמצע במעין טיפה שמונע את ביצוע פניית הפרסה.

בכל מקרה צריך להיות תמרור האוסר פנית פרסה אחרת היא מותרת.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על מצב שבו קיים סעיף משמאל. אני מדבר, למשל, על מקום שבו יש פניה לימין, ומשמאל יש מרווח באי התנועה על מנת לאפשר לרכב הבא ממול לפנות לשמאלו. במצב זה, עד כמה שידוע לי, הפרסה אסורה

אני מדבר על צומת כזה

אז לטענתך בצילום הצומת שצירפת לרכב המצולם אסור לבצע פניית פרסה ?

ישה - אתה טוען שמותר לרכב המצולם לבצע פניית פרסה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנות שאני הכרתי הן שמותר לבצע פנית פרסה רק אם יש פניה שמאלה ואין איסור עם פרסה.

כנראה שמשהו השתנה.

במקום הזה גם מסוכן לבצע פרסה - אין מרווח מספק לסיבוב הרכב 180 מעלות ונהגים המגיעים מהכיוון הנגדי אינו מצפה לרכב מפרסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, תודה שהעלית את השרשור - זו היתה האסוציאציה שלי כאשר השרשור הנוכחי נפתח. אבל אין קשר בין השרשורים, בשרשור מעפולה לא עלה כלל נושא פרסה, ולא היתה הסכמה לגבי חוקיות פניה שמאלה בצומת (ד"א, אני מצדד במי שטוען שהפניה שמאלה אסורה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על צומת כזה

מעניין, בצומת כזה לפי

"

ומכל נתיב אחר שלא הוצב בו תמרור או סימון האוסר פניית פרסה" פניית הפרסה אמורה להיות מותרת, בדר"כ אמור להיות חץ ישר שאומר שמותרת הנסיעה ישר בלבד וחץ הוא התמרור שאוסר את הפרסה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...