Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש במכונית במזג אוויר קר באופן קיצוני

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יצא לי להיות בארקטיקה אבל חזרתי לפני כמה ימים ממוסקבה. אין שם מימוס 40 מעלות אבל מינוס 20 זה דבר שבשגרה. בניגוד לחלק מהמדינות במרכז אירופה, שימוש בצמיגים ממוסמרים על כביש ציבורי בחורף חוקי ומקובל שם, לחצי מהמכוניות יש צמיגים כאלה.

קונים אותם בפנצ'ריה עם מסמרות מורכבות כבר.

rps20180108_150621.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בקנדה בפורט מקמרי שיש מינוס עשרים ילדים יוצאים החוצה לשחק כי נעים בחוץ... באף רכב בקנדה אין מפזר חום כחלק cold weather package. מה שיש זה block heater, וזהו בעצם. גם צמיגי חורף שם רק מי שרוצה, וגם אין טסט לרכב, ככה שאף אחד לא בודק שום דבר אף פעם, מה שהכי חשוב לזכור בנסיעת חורף, אתה יכול לבלום ולסובב את ההגה, רק לא ביחד.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בטורונטו, ודיברו על החורף הכי קר מזה 57 שנים, הגיע ל 42- (real feel), הרכבים שלי ושל אישתי חונים בחניון תת קרקעי כך שאף פעם לא יצא לנו להניע ב 40-. כמו שציינו בחורף שמים כאן צמיגי חורף ומצטיידים ב4 ליטר נוזל שמשות רזרבה, מוט/ מברשת להסיר שלג מהרכב לפני נסיעה.

לפני זה גרנו בויניפג ששם קר יותר משמעותית, הרכב של אישתי גם נקנה שם והוא בא עם כבל חשמלי בתוך אזור המנוע על מנת לחמם את השמן, שם ברוב החניות הפתוחות יש שקעים שניתן שאליהם ניתן לחבר את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבזור שרואים הרבה פחות אבל מקובל מאוד במדינות שבהן שורר חורף קר באופן תדיר, חימום הגה, מושבים וחימומים כאלו ואחרים אך זה דורש גם אלטרנטור אחר ולצערי, אלו דברים שמגיעים ברכבים "עממיים" מאוד, יחסית.

כמו שכתבתי, חימום הגה וגם חימום מושב אחורי בנוסף לקידמי זה משהו שבזמן האחרון מגיע גם לדגמים עממיים, כמו כל איבזור אחר (חלונות חשמל, מזגן וכו') שפעם היה רק ברכבי יוקרה והיום יש בכל רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון, אני גרתי בפורט מקמרי, זה חיה אחרת לגמרי מטורונטו,

Sent from my MI 5 using Tapatalk

אני יודע, מזג האוויר בטורנטו "מבויית" יותר. כפי שציינתי גרתי גם בויניפג, שנחשבתי לאחת הערים הקרות בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי זה רק לדוברי רוסית ואין לי כח לתרגם ...

http://www.kolesa.ru/article/kvadratnaya-rezina-i-kroshashhijsya-chugun-kak-ezdili-pri-500s-v-50-e-gody

מאמר מרתק על השיטות שהיו נהוגות בשימוש במכוניות(משאיות) בתנאי קור קיצוני (טמפרטורות של עד -50) ברוסיה של שנות ה50 וה60

חלקן מיושמות עד היום

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרי שהיינו בארצות הכפור (תודה על השיתופים מעניין!!)

בארצינו בקור עד מינוס 5-10 מקס' שיש כאן האם מומלץ לחכות עם מנוע דולק

אחרי הנעה וכמה זמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לצמיגים, יש מקומות (כמו בגרמניה למשל) שמתאריך מסויים עד תאריך מסויים יש חובה להיות עם צמיגי חורף, בדיוק כמו עם תאורה מחוץ לעיר.

טעות בידך לגבי גרמניה.

ענין התאריך עד תאריך הינו סוג של נוהג למיטב ידיעתי. אולי היה גם בעבר משהו יותר חוקתי, אם כי לדעתי לא (אבל אם כן, אז אולי עדין קיים במחוזות מסויימים).

בפועל החובה לנהוג עם צמיגי חורף ייעודיים היא בזמן שהתנאים מכתיבים זאת.

כלומר יום חורף קר אבל שמשי, אפשר לנהוג בעקרון עם צמיגי קיץ. אבל אם יורד שלג ואתה עם צמיגי קיץ ונתפסת או גרוע מכך, גרמת לתאונה, אכלת אותה.

ולגבי השאלה המקורית, גם רכבים חשמליים סובלים:

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפועל החובה לנהוג עם צמיגי חורף ייעודיים היא בזמן שהתנאים מכתיבים זאת.

כלומר יום חורף קר אבל שמשי, אפשר לנהוג בעקרון עם צמיגי קיץ.

שוב, לא מדויק. גם אם אין שלג, הטמפרטורה הנמוכה בחורף בארצות כאלו תגרום לצמיג לשימוש כללי (All-Season) שלא לתפקד במיטבו: ההבדל במרחק העצירה ניכר למדי.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מיוחד בצמיגי חורף? יותר אחוז גומי? עיצוב מסוים?

מה לגבי עניין נוחות הנסיעה - המסמרים לא גורמים לך להרגיש כאילו אתה נוסע על כביש מסורק?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, אני מתכוון ברמה החוקית.

החוק שם אינו מכתיב לנסוע עם צמיגי חורף כאשר הטמפרטורה יורדת, כי אם במידה ויש משקעים על הכביש (קרח, שלג ושילובים אחרים).

כמובן שיש המלצה של הגופים השונים להחליף לצמיגי חורף כאשר הטמפרטורות יורדות, ומכאן גם ההמלצה של O עד O (מאוקטובר עד פסחא, Ostern בגרמנית, באפריל).

זאת ועוד, ההמלצה היא לצמיגי חורף עם סימול שכזה (פתית שלג) ולהימנע בגדול מצמיגי כל העונות ו/או צמיגים עם סימול M+S, שכן זה האחרון אינו מפוקח לכאורה וכל חברה יכולה להטביע אותו בעקרון.

אלון, הרכב גומי אחר שגורם לו להיות גמיש יותר בטמפרטורות שונות פלוס עיצוב שנועד להרחיק את המשקעים החורפיים מהצמיג עם הגלגול ולייצר שטח מגע עם הכביש.

ולשניכם (לאלון בעיקר בהתחלה, וחן בהמשך):

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסיכות האלה מזכירות לי נשכחות

בפיאט 600 היה מקובל לכסות את סורגי האוורור של תא המנוע במסיכות דומות שאת גודל הפתחים בהם קובעים על ידי החלקת 2 שכבות זו על פני זו.

בפיאט 127 היה נהוג "מצב חורף" שבו פתח היניקה של האוצר למנוע היה מוסט אל מעל המנוע כדי לינוק אויר יותר חם. הרכב הזה זכור לי האחד שסרב להניע בבוקר אלא הדחיפה או דרדור במדרון, קיץ או חורף.

יש

שתי ההתאמות האלה היו דרושות בחורף הישראלי, לא בלפלנד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2307 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...