Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר למשתכן (או למסתכן?) - מוכרים דירות שלא קיבלו אישור בניה

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 1182 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

זה גם נכון. אפשר לומר שבשוק החופשי יש יותר מגוון ברמת הדירות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומעלית אחת ל9 קומות, שזה בד"כ 30-28 דירות, זה מעפן. אז מה אם זה במינימום המותר?

אצלי בבניין יש שתי מעליות, רק שהם עובדות לפי איזה אלגוריתם מפגר, שאם אתה מזמין מעלית, ואחת מהן תפוסה, אתה תחכה שהמעלית התפוסה תתפנה, ולא לפנויה שתבוא.

אז זה כמו מעלית אחת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפחות יש את האופציה לייעל את הניהול של המעליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין, יש פרויקט, המחירים בו נמוכים ממחירי המינימום בשוק החופשי, הוא מצליח (כבר הצליח) לעצור את עליית המחירים והדירות שמוכרים דרכו עומדות בסטנדרט הבניה המינימלי הקבוע בחוק. אז מה אתם רוצים? על מה אתם מתלוננים? שצריך לחכות? וואלה יופי, כי באופציה השניה הייתי קונה דירה מחרתיים? שהסטנדרט נמוך? הוא לא. זה המינימום הקבוע בחוק ואם תרצו - תוכלו לקנות את אותן דירות בשוק החופשי ביותר כסף. שהמחירים מטפסים? המחירים מטפסים בכל השוק (הם כבר לא, אגב).

מעלית אחת "זה מעפן"? וואלה באסה, מאמי, גם לנסוע 50 קמ"ש בעיר זה מעפן. זה החוק. וגם תגיד את זה לדיירים באותו בניין שקנו דירות במחיר מלא. גם להם יש רק מעלית אחת. להזכירך - הדירות בפרוייקט מהוות רק חלק מכל הדירות בבניין נתון.

כיוון אוויר אחד זה לא ריאלי? אז איך הם קיבלו אישורים לבנות דירות כאלה? הרי החוק לא שונה כדי לאפשר בניה זולה יותר. אם המדינה סבבה עם לשכן אנשים בסלאמס, זה לא קשור לקבלנים, שבסופו של דבר לא עובדים לשם שמיים. הציבו להם תנאי, והם עמדו בו.

המטבח הוא של 4.5 מטר והארונות הם לא טריקה שקטה ואין כיריים אינדוקציה של זנוסי? תעיפו מבט באיך נראה מטבח מינימלי בדירה ליד, שנקנתה במחיר מלא.

כמה תלונות, באמא שלי... כל המרואיינים יכלו להגיד יפה "תודה אבל לא תודה" ולהמשיך לחיות אצל אבאמא או להמשיך לשלם שכ"ד. לעומת זאת, יש להם פאקינג דירה משלהם, במדינה שעד לפני שלוש שנים הם היו יכולים רק לחלום על דירה. אז או שיגידו תודה שנתנו להם להגשים את החלום שלהם, לפחות במידה מסוימת, או שלא יקחו את זה. ככה או ככה, שיסתמו את הפה. זה כמו שמנהלת ליגת העל בכדורסל (או איך שלא קוראים לזה) תחליט להקל על מבחני הכניסה לקבוצות (או איך שלא עושים את זה) ואני אלך להיבחן כי עכשיו יש לי סיכוי, ואני אתקבל רק להפועל עירוני ג' מזכרת בתיה. ואתלונן על זה שלא נתנו לי להיכנס למכבי תל אביב (או מי שזאת לא תהיה שנחשבת עכשיו לקבוצה טובה).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

בגדול אני מסכים איתך,

אבל אותם אנשים טוענים שיש הבדל בין הזכות של אזרח לדרוש דירה נורמלית במחיר שפוי,

לבין זכותך להיכנס לנבחרת כדורסל.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכות של אזרח לדרוש דירה נורמלית במחיר שפוי,

.

אין שום זכות שכזו.

לא לרכוש דירה ובטח לא לרכוש "דירה נורמלית במחיר ראוי".

זו אופציה במידה וכילכלת צעדיך כראוי והגעת לרמת הכנסה שמאפשרת לך לרכוש דירה ובמידה ולא, גרים בשכירות, לא אסון.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ספייר, כשהמינימום המותר בחוק הוא גם הסטנדרט, המצב לא טוב.

לדעתי זה לא לגיטימי לשלם משכנתא ענקית שתתמשך לכל אורך החלק היפה של החיים על דירה עם כיוון אויר אחד או בבניין עם מעלית אחת ל9 קומות, או על דירת 5 חדרים שבה כל החדרים הם בשטח המינימלי המותר בחוק, ולגור שם.

גם לא חושב שאפשר להשוות את זה להגבלת מהירות בחוק, שהיא בכלל הגבלה מקסימלית.

אני חוב שעדיף לגור בשכירות בדירה נורמלית ולחסוך מאשר לנסות להיות בטייטל של בעל נדל"ן בכל מחיר.

כל אחד וההעדפות שלו.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר

כל מילה בסלע

עדיין יש להקפיד עם הקבלנים שייבנו באיכות ולא יעגלו פינות.

הדירה הראשונה שלי הייתה 3 חדרים 70 מ"ר כיוון אויר אחד, לא משוכנע שהמטבח היה באורך של 4.5 מטרים.

לא הפריע לגדל שם שתי בנות מקסימות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - שני הבדלים בין הדור שלך (ואפילו שלי) לבין הדור הנוכחי:

1. כמות הציוד המינימלי בבית גדלה בכמה סדרי גודל. כאשר אתה קנית דירה המקרר היה אמקור 10 ומכונת הכביסה יונו, ולא היו מזגן, מייבש, מיקרוגל וטלויזיה ומחשב בכל חדר. כל אלה מצריכים מקום ותשתיות.

2. הבעיה היותר גדולה היא הדלתא כאשר רמגיע הזמן להשתדרג. יהיה קשה למכור דירות בסטנדרד נמוך, והתוספת לשיפור הדיור תהיה גבוהה. אז נכון שיהיה אפשר לקחת הלואה בריבית נמוכה יחסית, אבל בגלל גודלה משך הפרעון יהיה בערך תוחלת החיים.

3. עד כמה שהבנתי בדירות מחיר למשתכן לא רק שהסטנדרד נמוך, אלא שיש חסימת האפשרות לשדרוג. רוצה עוד 2 נקודות חשמל במטבח? רוצה לסלול כבלי תקשורת? הוסף אותם לאחר סיום הבניה, שלם כפליים (בהשואה להוספה בעת הבניה) ועשה שוב פיניש יקר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. עד כמה שהבנתי בדירות מחיר למשתכן לא רק שהסטנדרד נמוך, אלא שיש חסימת האפשרות לשדרוג. רוצה עוד 2 נקודות חשמל במטבח? רוצה לסלול כבלי תקשורת? הוסף אותם לאחר סיום הבניה, שלם כפליים (בהשואה להוספה בעת הבניה) ועשה שוב פיניש יקר.

זאת על מנת לרוץ עם הבנייה בלי עיכובים על שינויים של כל דייר.

דרך אגב המפרט הנמוך כולל גם כבלי רשת, הכנה לשקע תלת פאזי לכירת אינדוקציה ועוד.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - שני הבדלים בין הדור שלך (ואפילו שלי) לבין הדור הנוכחי:

1. כמות הציוד המינימלי בבית גדלה בכמה סדרי גודל. כאשר אתה קנית דירה המקרר היה אמקור 10 ומכונת הכביסה יונו, ולא היו מזגן, מייבש, מיקרוגל וטלויזיה ומחשב בכל חדר. כל אלה מצריכים מקום ותשתיות..

פשוט לא נכון.

ברור שכולם שואפים ורוצים (שלא לדבר על זה שחושבים שזו זכות מולדת) לגור ב 180 מ"ר + 120 מ"ר במרפסת המערבית+70 מ"ר במרפסת הדרומית אבל הלכה למעשה, הישוב בו אני גר הוא ישוב שכל (!) הישוב הוא בתים של 70 מ"ר, 3 חדרים וכל המשפחות מגדלות בכיף 1,2,3 ילדים בלי שלא הילדים ולא הציוד נשפך להם מהחלונות.

אז מי שהגרוש מצוי בכיסו מרחיב את הבית (ניתן לעד 180 מ"ר) וחי יותר מרווח אבל הרוב המוחלט גר בבתים מקוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתים או דירות? כי יש הבדל עצום בשטח של בית קטן עם חצר פרטית לעומת דירה וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+ חלון מטבח לפיר.

אבל לפחות בפרויקטים רגילים אתה רואה מה אתה קונה, ולא קונה כרטיס הגרלה, ולאחר שנה רואה את הדירה ויש לך 45 דקות להחליט.

אתה כותב כמו עיתונות. כן - יש זוכים עם אי וודאות בין הזכייה לבין בחירת הדירה, גם שנה ויותר.

45 דקות: זה הזמן שהדירה שמורה לך, בתורך לבחור.

בפועל ניתן לראות תוכניות דירה לפחות שבועיים לפני הבחירה. קונה נבון יתעדף את האפשרויות שעומדות לפניו בימים לפני הבחירה.

קונה לא נבון לא יציץ כלל בתוכניות הדירה, ויופתע כשיכנס לראשונה למטבח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט לא נכון.

ברור שכולם שואפים ורוצים (שלא לדבר על זה שחושבים שזו זכות מולדת) לגור ב 180 מ"ר + 120 מ"ר במרפסת המערבית+70 מ"ר במרפסת הדרומית אבל הלכה למעשה, הישוב בו אני גר הוא ישוב שכל (!) הישוב הוא בתים של 70 מ"ר, 3 חדרים וכל המשפחות מגדלות בכיף 1,2,3 ילדים בלי שלא הילדים ולא הציוד נשפך להם מהחלונות.

אז מי שהגרוש מצוי בכיסו מרחיב את הבית (ניתן לעד 180 מ"ר) וחי יותר מרווח אבל הרוב המוחלט גר בבתים מקוריים.

באגירה, אני מדבר על גודל החדר, לא על גודל הדירה. אם כאשר אני הייתי ילד הציוד החשמלי בבית כלל כלל מקרר, מכשיר רדיו, במקרה הטוב פטיפון. החדר היה מואר בנורה אחת של 60 או 75 ואט, הסלון בשתיים. בבית מצוייד היטב היו גם מכונת כביסה ותנור אפיה, אבל זה לא היה מובן מאליו. תסתכל על המטבח שלך היום, יש בו יותר ציוד מאשר בדירה שלמה לפני 50 שנה. אז זה דורש מקום ותשתיות - עוד צינור מים, עוש

אני לא יודע באיזה יישוב אתה גר, לפי התאור שלך אני חושד שמדובר ביישוב של אנשים שמנסים "לחזור לטבע\למקורות". כמו לכל דבר, יש לזה היתרונות והחסרונות בהשואה לדרכי חיים אחרות, ואני מניח שהילדים מבלים הרב מאד בשטחים פתוחים. זה נפלא, אבל לא מאפשר קיימות לאורך זמן עם ריבוי האוכלוסיה שלנו. ואם הילדים מבלים רוב היום בבית הם צריכים יותר שטח בתוכו. יש סיבות טובות מאד לכך שחלק נכבד מהפרוייקטים של מחיר למשתכן משוחררים למשפרי דיור (איזה שיפור יכול להיות בדירות מוזרות כאלה) ואף לשוק החופשי. שלא לדבר על התכנית שראיתי הבוקר בערוץ 10 - נדמה לי ששידור חוזר של תוכנית כלכלית מאתמול - על השכונות שבהן 30-50% מהדירות מוצעות להשכרה, ואין שוכר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתים או דירות? כי יש הבדל עצום בשטח של בית קטן עם חצר פרטית לעומת דירה וזהו.

בתים על חצי דונם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...