Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, ישה כתב:

באזור יוקנעם

ישה היקר וכמה עולה היום דירה ביקנעם? הכל יצא מפרופורציה.
שלא תבין אותי לא נכון, גר רחוק מתא וטוב לי, מפחד מהרגע שיבואו לפנות אותי מהבית בקיבוץ כדי לבנות רבי קומות, אבל המחירים יצאו מפרופורציה גם פה, שלא תידע כמה עולה היום בית בקיבוץ... תחטוף חום... וזה לא מעגן מיכאל או שפיים כן?.
אם בתא דירת 4 חדרים עולה 6 מיליון, אז בחדרה היא מתחילה ב-2. זה משחק מאוד פשוט.

לגבי הטבות בפריפריה עובד נהדר, גם בשדרות מוכת הטילים, אבל בלי טילים אין הנחות אצלנו והבתים בשדרות איך נאמר? לא זולים, למרות הטילים ולמרות ששטח מסביב יש בלי סוף.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ישה כתב:

קטני אמונה

פעם בשלטון מפא"י הקימו עיירות פיתוח

מקורות תעסוקה עם הטבות למשקיעים פלוס מקומות דיור במחירים זולים . הטבות מס למתגוררים 

עבד.

יכול בקלות לעבוד גם היום

דוגמה

הייטק באזור יוקנעם מושכת מועסקים מהמרכז על פי הפקקים כל בוקר 

וגם היישוב עצמו בניה אדירת מימדים

חברים עם כל הכבוד למדינת תל אביב יש עוד מחצית אוכלוסיה שגרה בפריפריה ולא חיה ברמה של חיי ימי הביניים.

כן לבנות על דונם 100 יחידות דיור ( דוגמה ) או 7 -9 יח"ד לדונם עדיף הראשון תוך תכנון שכונתי עירוני.

רבותי! ישה HAS SPOKEN ולא בשרשור המשכנתאות/משפטי 😄

בן גוריון אמר שהנגב הוא עתיד המדינה ויש שם התפתחות אבל איטית מדי וגם שם המחירים זינקו בצורה קשה מאוד, בטח ביחס להכנסה הממוצעת הנמוכה יחסית בפריפריה.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, farkash7 כתב:

צאו מהסרט הזה של "התשתיות לא תומכות"/"אין מספיק גנים" או כל שטות אחרת. מדובר על שינוי מציאות הכרחי הוא חייב לקרות וכן לשדרג תשתיות זה חלק מזה לבנות עוד 2 קומות עם בוטוקס על בניין בן 4 קומות במרכז תא/רמת גן/גבעתיים/... זה לא חלק מזה.

אלה דיבורים באוויר על גבול הסיסמאות,

גם תגיד שצריך להביא את פוטין לשבועיים שיחליף את לשכת התכנון של מחוז תל אביב.

אתה רוצה לעלות ל70 קומות אחלה, זה הכיוון הנכון, זה אפשרי וכמובן שאפשרי לשדרג את התשתיות שיתמכו בזה. זה לא משהו מיוחד שלא קיים באף מקום בעולם. רק שאתה נמצא במערכת אילוצים של ישראל. בדיוק כמו שאתה יכול לשים v12 של פרארי בפיאט 500, לעשות רישוי לכביש ולנסוע עם זה למפגשים, רק לא בישראל.

כמו שכתבתי, כבר יש תכניות ל40-50 קומות בת"א-גבעתיים-רמת גן, הוועדות מאשרות את התכניות האלה ובמקביל אומרות אם זה לא יתממש יקרה לא נורא, הנייר סופג הכל. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה אומר לארוז כבר עכשיו את המזוודות. אני איתך שלא תבין, לא מאמין שזה יקרה.
אני רק אומר מה צריך להיות הלך הרוח של המערכת ומה היעדים שהיא צריכה לשים לעצמה. אני אומר מה אני מצפה שיקרה פה כדי שהילדים שלי ושלך יוכלו להישאר כאן. אני אומר מה אנשים צריכים לצעוק.
לא אומר שזה קל. לא אומר שזה יקרה. לא אומר שזה לא נשמע דמיוני במדינה הדפוקה הזו, אבל כן אומר שזה מה שצריך לקרות.
מה שבטוח אם לא נלחץ שזה יקרה זה לא יקרה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, G. P. Magnus כתב:

רבותי! ישה HAS SPOKEN ולא בשרשור המשכנתאות/משפטי 😄

בן גוריון אמר שהנגב הוא עתיד המדינה ויש שם התפתחות אבל איטית מדי וגם שם המחירים זינקו בצורה קשה מאוד, בטח ביחס להכנסה הממוצעת הנמוכה יחסית בפריפריה.

חצוף😋

המשתתף מספר 2 בשרשור זה

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלקחתי מהפרק הזה זה את האמירה של הבחור הנחמד מבני ברק ומשם את ההבנה שאין לנו עתיד כאן (מי שרוצה לשמוע שיקפוץ ל42:50).
לדברי אותו אדם נחמד (באמת נחמד) אין סיכוי להוריד את הילודה בחברה החרדית, זה אפילו לא עובר בראשם, "הפתרון צריך להיות אחר למשל לבנות יותר", כן ברור... כי קצב הבניה ממש יצליח להדביק את הגידול ויש לנו אינסוף מקום ומשאבים.
העיקר שהוא קינח באמירה "תלמדו מהטעויות שלנו". תודה על העצה חבר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שקורה כבר לא משנה.

המשחק זה הריבית, אני טוען את זה כבר המון זמן.

הריבית עכשיו עולה ותמשיך לעלות, זה מכת מוות לנדל"ן בכל מקום.

אנשים כבר לא יקנו נדל"ן כי זה יהיה יקר מדי, הבנק נותן ברקסים בגלל יכולת פירעון.

ומי שכבר לקח משכנתא? כבר היום משלם מאות שקלים יותר כל חודש (והריבית עוד לא עלתה באמת, היא תעלה עוד הרבה).

מי שלקח מסלולים צמודים? שומר נפשו ירחק.... הקרן שלו עלתה רק השנה ב-5.5%, זה מאות אלפי שקלים.

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ במשכנתא עם תקופת החזר של מעל 15 שנה, זה יוצא כאילו השנה הוא לא שילם בכלל משכנתא. (הקרן נשארה באותו סכום).
והשנה לא נגמרה עדיין. זה עלול עוד לצאת שהקרן אפילו תגדל יחסית לתחילת השנה הקודמת.

(אני לא באמת מבין בזה, סתם מצטט משהו ששמעתי מישהו שכן מבין אמר :-P ) 

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שקורה.

למי שיש מסלול צמוד מדד, הקרן עולה יותר מאשר ההחזר.

אתן דוגמא על עצמי:

שילמתי בכל חודש 500 שקל על המסלול הצמוד שלי, והקרן עלתה ב-500 (כלומר 1000 שקל תוספת בכל חודש). וזה היה בתחילת השנה לפני שזה התחיל לעלות באמת.

זה העניין במסלולים צמודים לעומת לא צמודים:

במסלול צמוד - כל הקרן צמודה וסופגת את אחוז העליה.

במסלולים לא צמודים (כמו פריים) - כל תשלום עומד בפני עצמו והקרן לא זזה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תהיה האטה/קפאון השוק יגיע שוב לנקודת "שיווי משקל" שלו שהיא נוראית אצלנו, מחסור בדירות ביחס לביקוש.
אם לקונים יהיה קשה לקנות בתים אז השכירויות יעלו ויהיה שוב משתלם למשקיעים להכנס מצד אחד.
מצד שני מיעוט עסקאות עד קפאון יביא קבלנים לחשוב מחדש על התחשיב שלהם ולהציע הצעות שונות על קרקעות ושינו מחירים.
זה יכול גם להוביל למיתון שיוריד מחירים בפועל.

בכל מקרה השוק יחזור לנקודה שבה אנשים רודפים אחרי דירות כי משריצים פה כמו משוגעים.
אם הנחמה תהיה שהמחירים התקבעו עכשיו על 2 מיליון שקל לדירת 4 חדרים בגדרה/חדרה כבר עדיף למות וזהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הריבית תמשיך לעלות, המשכנתא תמשיך להתייקר ואנשים יפסיקו לקנות דירות אז זה לא בהכרח אומר שמחירי הנדל"ן ירדו בצורה משמעותית, עם כל הצער שבדבר.

אני שומע יותר ויותר על אנשים שממונפים מהתחת, עם משכנתאות של כ-1 מיליון (או יותר) והון עצמי של פחות משליש ממחיר הדירה, שמדברים בדיוק על זה שהם משלמים והמשכנתא לא קטנה (או אפילו גדלה).

האם מישהו מהם חושב "לוותר" ולמכור את הדירה?   אף אחד. יש פה לדעתי מחסום פסיכולוגי, במיוחד אצל אנשים שהתאבדו על דירה בכל מחיר, שלא יאפשר להם למכור את הדירה שלהם. רובם יוותרו על מסעדות, נופש, בגדים ועוד לפני שהם יוותרו על הדירה שלהם. 

צריך גם לזכור שכשני שלישים ממשקי הבית גרים בדירה בבעלותם, אז אנשים האלו פשוט יפסיקו להשתדרג לדירות יקרות/חדשות יותר, ואלו שאין להם דירות גם יקנו פחות דירות בגלל שההחזר החודשי יגדל.

אני מניח שירידה בביקוש לאורך זמן תביא גם לירידה בבנייה של דירות חדשות, מה שבתורו עלול לגרום לעוד עליית מחירים.

תוסיפו לזה גם את העובדה שלמדינה ולבנקים אין שום אינטרס שמחירי הדירות ירדו (המדינה מרוויחה יותר כסף מהמיסים והבנקים מהמשכנתאות), ואם להם אין אינטרס כזה אז הסיכוי שנראה ירידה משמעותית במחירי הדירות קטנה עוד יותר.

עריכה אחרונה על ידי gadik6
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בדיוק.

יש איזשהי קונספציה לחלק מהאנשים, שאם יהיה יקר מדי, אז אנשים ימכרו את הבית.

לדעתי - זה לא יקרה.

הדרך היחידה שהמחירים יירדו זה אבטלה.

אם הריבית תמשיך לעלות, נגיע לשם.

לא בטוח שנאהב את המקום שאליו נגיע אגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...