Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבות מעניינות אותי - מה צריכת דלק ריאלית של רכבת?

nimrod7676

פוסטים מומלצים

צילמתי המון תמונות, אעלה בהמשך.

בהרבה תחנות יש צוותי משטרה, לא איכפת להם כשמצלמים, להפיך. התחנות הישנות משנות ה 30-50 מעוצבות יפה מאוד והן אובייקט צילום מבוקש שכל תייר מצלם.

יותר מזה, אם יש בתחנה איזה קומפוזיציה עיצובית או פסל, יש לפניו נקודה על הרצפה ועל הנקודה רשום The best point for photo.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צילמתי המון תמונות, אעלה בהמשך.

בהרבה תחנות יש צוותי משטרה, לא איכפת להם כשמצלמים, להפיך. התחנות הישנות משנות ה 30-50 מעוצבות יפה מאוד והן אובייקט צילום מבוקש שכל תייר מצלם.

יותר מזה, אם יש בתחנה איזה קומפוזיציה עיצובית או פסל, יש לפניו נקודה על הרצפה ועל הנקודה רשום The best point for photo.

טוב לדעת שלפחות זה השתנה בשנים האחרונות. אני עוד זוכר איך צוות משטרה קפץ על זוג תיירים שצילמו במטרו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בתקנון. בתחנות המטרו במוסקבה נדרש לקבל הייתר לביצוע צילום והסרטה מקצועיים תוך שימוש בציוד כמו חצובה, תאורה וכו'. אין איסור ואין צורך בהייתר לביצוע צילום חובבים עם טלפון או מצלמה שמחזיקים ביד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עוד אחזור למטרו, בנתיים סט אחר. מקווה שאני עדיין בסדר מבחינת השריטה...

רציף סחורות נטוש של מפעל "קריסטל" - מפעל הסטורי (שנת הקמה 1901) לייצור משקעות חריפים. כיום הייצור הוצא מחוץ למוסקבה והמפעל עומד ברובו נטוש, המבנה לשימור וכפי שניתן לראות השתמר במצב מצויין.

20191231_103546_HDR.jpgDSCF3559.JPGDSCF3560.JPGDSCF3777.JPG

DSCF3781.JPGDSCF3785.JPGDSCF3788.JPGDSCF3789.JPGDSCF3784.JPGDSCF3790.JPGDSCF3793.JPGDSCF3794.jpg20191231_104044_HDR.jpg

בהנגר שבחצר האחורית של המפעל נפתח ממש לא מזמן מוזיאון מכוניות.

DSCF3779.JPG20191231_104246.jpg20191231_104332.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל בוקי, מעניין מאד. תודה על הפוסטים.

ודרך אגב, תחנות מטרו פוטוגניות הן עניין מקובל בלא מעט מקומות. מבחינתי - המלצה חמה על ליסבון, נתקלתי בה בכמה תחנות מעוצבות ששוות ביקור וצילום. אפילו קלטתי באחת התחנות (Parqe) התיחסות לעיר מגורי, חיפה, מצד האמנית אשר עיצבה את התחנה, שעיצבה גם את חזית "בית הגפן". והמרשימה ביותר - Olaias. במקרה גם התחנות הסמוכות לבתי מלון בהם התאכסנתי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך נראה מבנה עליון טיפוסי של תחנת המטרו שנבנה בשנות ה 30 במרכז העיר.

1 (6).jpg

וכך נראה מבנה תחנה שנבנה לא מזמן, במקום פחות מרכזי.

20191230_153037.jpg

תחנה תת קרקעית ישנה אבל לא הכי מפוארת ומעוצבת, יש יותר יפות ממנה בהרבה.

רציף כזה נקרא "רציף אי" זאת אומרת רציף בודד במרכז התחנה והכניסה אליו ממרכז התחנה, הוא משמש את שני הכיוונים.

1 (5).jpg

המשולש הלבן - נקודת העצירה של הקרון הראשון.

1 (4).jpg

עיצוב "מנהרת הרציף", שנת בנייה 1954.

1 (3).jpg

מערך "קלאסי" שיכול להיות שעובד כבר 30-40 שנה, הסוג הזה עדיין מאוד נפוץ. רמת הרעש בהם גבוהה משמעותית לעומת החדשים.

1 (1).jpg

בכניסה למנהרה תמיד מוצבים שני שעונים, אחד מראה את השעה והשני אינטרוול בין הרכבות. בשעות השיא בקווים עמוסים האינטרוולים עומדים על דקה וחצי. המטרו עובד 7 ימים בשבוע 356 יום בשנה מ 5:30 בבוקר עד 1:00 בלילה, כל עבודות התחזוקה למעט שיפוצים נרחבים מתבצעות ב"חלון לילה".

1 (2).jpg

תשלום רק עם כרטיס NFC, מחיר נסיעה בודדת 3 שקלים, או 2 שקלים אם טוענים את הכרטיס למספר נסיעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה תמונות שלא קשורות לרכבת אבל איכשהו קשורות לתחבורה, או שלא...

קו ותחנת Monorail מעל קו חשמלית רגילה, ה Monorail בסוג של נסיגה כי מאז שנפתח, נפתח גם קווי מטרו במקביל והתושבים מעדיפים להשתמש במטרו.

20200101_141654.jpg20200101_141655.jpg20200101_141601_HDR.jpg

20200101_141510.jpg

אוטובוס מושלג, שימו לב לרוחב הרחוב. 5 נתיבים לכל כיוון + נתיב תחבורה ציבורית. דבר רגיל במוסקבה.

20200102_104342_HDR.jpg

Trolleybus וחישמולת עילית כפולה עבורו.

20191231_191255.jpg20191231_190254.jpg20191231_185853.jpg

כלים לניקוי ופינוי שלג מהכבשים ב Snand by.

20191231_190813.jpg20191231_190928.jpg

וסתם תמונה לא קשורה שמאוד אהבתי, תחנת כיבוי אש עם מגדל תצפית שהיה פעם המבנה הכי גבוה בסביבה. בשנות ה 20-30- של המאה הקודמת, עם התפתחות תשתית טלפון הפסיקו לבנות מגדלי תצפית כאלה כי לא היה בהם צורך. אני מביט על המגדל הזה מבניין מגורים רגיל לגמרי שהרבה יותר גבוה ממנו.

התחנה עדיין פעילה, המגדל לא. נשאר כמבנה הסטורי.

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי הטרוליבאס נראה זוועה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא מכוער (אני מדבר על הכחול לבן), הלבן נראה טיפה יותר טוב.

הכחול לבן נראה כאילו יצא מאיזה קלחוז.

מעניין שטראמים ומטרו ישנים (וישנים מאוד) נראים די בסדר, אבל הטרולי הזה נראה נורא.

יש רווחים ענקיים בין הדלתות לגוף, מאוד יעיל אני בטוח.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הדלתות - נראה לי שצריכה להיות שם גומיה שמכסה את הרווח, בטח אחרי כמה שנים הוא נופלת או נשחקת ולא דואגים להחליף.

לגבי העיצוב, מסכים...לא נראה משהו בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...