Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיוניר X2750BT ובקרת הגה בקורולה 2003.

שימו לב! השרשור הזה בן 2874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי לא מדובר בשליטה מבוסס Canbus ולכן צריך להתאפשר חיבור ישיר ללא מתאם נוסף.

יהיה צריך לזהות מה החוטים הרלוונטים ולהתחבר אליהם עם הצמה הקטנה של השליטה מההגה שאמורה להגיע עם המכשיר (מיני פלאג עם 3 חוטים) ולבצע הגדרה דרך המכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המהירה. אני אבדוק את הנושא הזה בעצמי.

המתקין בחנות לא הצליח למצוא את הקומבינציה של החיווט בין ההגה למערכת הפיוניר, אבל אולי זה בגלל שהוא לא הגדיר את הכפתורים במערכת החדשה ולכן שום כפתור לא הגיב ללחיצה.

סתם בשביל המוטיבציה, האם יש פה מישהו עם קורולה דגמי 03-06 שהצליחו לחבר בהצלחה בין ההגה למערכת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב אז היום שלפתי את הפיוניר החוצה ומהצמה הראשית של החיווט שמתחבר אליה יוצאים 3 קונקטורים.

2 מהם המתקין חיווט לפיוניר והקונקטור השלישי הגדול של ה-18 פינים הוא כנראה זה (אלא אם אני טועה כמובן) שהיה מחובר למערכת המקורית וביקר על השליטה מההגה.

בערכה של פיוניר מצורף קונקטור בננה 3.5 מ"מ עם 3 חוטים חשופים בצידו השני אותם אני אמור לחווט לקונקטור של השליטה מההגה. ניסיתי כל מיני קומבינציות של מיקום שלושת החוטים בתוך הקונקטור 18 פינים אך ללא הצלחה להפעיל את השליטה מההגה, ובלי קשר לזה האופציה של התכנות כפתורי השליטה מההגה בהגדרות של הפיוניר בכלל לא מאופשרת לי. מישהו יודע אולי איך לאפשר אותה?

איך צריך לחווט את שלושת החוטים של הקונקטור בננה בצורה נכונה לקונקטור של ה 18 פינים בהנחה שזהו הקונקטור הנכון?

הנה תמונה של הקונקטור 18 פינים. מאחורי 2 קונקטורים שהמתקין חיווט למערכת הפיוניר.

20160602_163134.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה אם זה עוזר לך:

http://www.toyotaownersclub.com/forums/topic/107253-steering-wheel-control-fakts/

לכאורה לפי הלינק המצורף והתמונה שצירפת, מדובר בצורת תקשורת שאינה מבוססת על התנגדויות ולכן נדרש מתאם חיצוני (שלא בהכרח קיים בנמצא). אבל יש להתעמק בנושא עוד קצת.

בכל אופן, יש לקוות שלא גרמת לנזק ע"י חיבור למקומות לא מתאימים.

התפריט במערכת מאופשר לדעתי רק בעת בלם יד מורם (וחוט פיקוד מתאים שמחובר בצורה נכונה לענין זה, או מחובר למינוס קבוע).

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, עושה רושם כזה. :|

אם אתה ממש חושק בפונקציה כזו, צריכים להיות לדעתי מתאמים אוניברסלים כאלו מבוססי IR/RF, עם שלט שמתחבר לגלגל ההגה שמשדר למקלט IR שמותקן במקום רלוונטי ומחובר לקופסת תיאום שבתורה מתחברת למולטימדיה (דוגמה יקרה ולא בהכרח מתאימה).

או לחילופין, צריך לבדוק אם לפיוניר יש עינית IR משלו ולמצוא משהו דומה כזה (לא בהכרח מקורי של פיוניר) עבור השליטה.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לקפוץ למתקין , לא אמורה להיות שום בעיה לחבר את המתאם המובנה של המכשיר, עם אתה מאזור המרכז דבר איתי אני יעזור לך לחבר את השליטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גורג', תקרא את הלינק שצירפתי.

כנראה שברכבים מסויימים התקשורת של השליטה מההגה איננה מבוססת התנגדות אלא תקשורת ייחודית (ולא CANBUS אלא AVC-LAN),

ונראה על פניו לפי הקונקטור 18 פינים שזה המצב אצל פותה"ש.

אם אתה חושב אחרת, האם אתה יודע להגיד פשוט לאיזה פינים יש לחבר את המתאם המובנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הלינק רשום שם בסביבות השנים 2004-2005, בכל מקרה בעל פה אני לא זוכר את הפינים , לא רוצה להטעות אף אחד מבחינת החיבור של מתאם הגה, לנסות לחבר תמיד אפשרי, ראיתי בקונקט 2 שיש להם מתאם אבל לפי הפינים הוא לא מתאים לרכב הנ״ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיספסתי את מועד העריכה - הוא מתייחס לשנים המדוברות כנקודת הזמן בה הם עברו מה-AVC-LAN למערכת מבוססת התנגדות ולא להפך, כך שבעקרון 2003 זה לפני המעבר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...