Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הפעלה של מזגן בבניין משרדים בשעה קבועה - אפשרי?

Oshri
שימו לב! השרשור הזה בן 3101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במשרד שלנו יש מזגן בילט אין(בניין משרדים ישן יחסית). יש מתג קפיצי שהוא גם להדלקה וגם לכיבוי,

כמו שרואים בתמונה. הסתה שלו לימין מדליקה את המזגן, ואח"כ אותה פעולה בדיוק מכבה אותו.

המזגנים נכבים לכל הבניין בשעה 18:00, 19:00 ו 20:00, ואז גם אם מדליקים את המזגן

הוא מוציא רק אוויר, כי מכבים את הצ'ילרים עד הבוקר. בבוקר כמובן צריכים להדליק אותו שוב.

מה הבעיה? המשרד עם חלונות לצד מזרח, ומהזריחה ועד סביבות 9-10 יש שמש ישירה על החלונות,

ויחד עם אפקט החממה המשרד רותח שאנחנו מגיעים בבוקר. בסופ"ש זה יותר גרוע, כי מחמישי בערב אין מזגן

עד יום ראשון בבוקר. והבעיה הגדולה יותר זה המחשבים והשרת, שזה לא עושה להם טוב בלשון המעטה.

כפתרון מיידי הזמנו חברה שעשתה הדבקה של פילם מסנן קרינה וחום, מה שהוריד את החום ב 70-80 אחוז.

אבל עדיין, אם היתה לנו דרך שיידלקו המזגנים ב 6:00 זה היה פותר לחלוטין את הבעיה.

פנינו להנהלת הבניין, אין עם מי לדבר...

יש דרך לעשות את זה? איך בכלל עובד המנגנון הזה של הכיבוי וההדלקה? צירפתי תמונות של המפסק עצמו

וגם של כל החיווט מתחת.

יש למישהו רעיון/הסבר?

IMG_20151020_130157.jpg

IMG_20151020_130113.jpg

IMG_20151020_130129.jpg

IMG_20151020_130136.jpg

IMG_20151020_130139.jpg

IMG_20151020_143731.jpg

IMG_20151020_143655.jpg

עריכה אחרונה על ידי Oshri
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצ'ילרים מופעלים לדעתי מהבקרה של הבניין, לא משהו שיש לי גישה אליו.

זה לא מה שמפריע לי, אלא העובדה שבבוקר יש אפשרות להדליק את המזגן

מסביבות 6:00, אבל אנחנו מגיעים מאוחר יותר, ואז המשרד מתחמם.

כמו שציינתי, המדבקה על החלונות הורידה באופן דרסטי את החום, אבל הפתרון

של המזגן יפתור את זה לחלוטין, וייטיב עם מערכות המחשוב, וגם אנחנו נכנס

בבוקר למשרד קריר.

מאוורר אין לי בעיה לשים גם בלי טיימר, אבל להוריד את החום זה בטח לא יוריד,

סתם מזיז את האוויר קצת. גם העובדה שזה בניין משרדים, ואסור להשאיר חלונות

פתוחים וכד', אין לאוויר החם לאן לצאת.

וד"א, לטרמוסטט נראה לי אין מישהו שלא שם לב :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוורר תמיד מסייע, אבל אם יש לכם מערכת כבדה וחמה אולי תשקלו פתרון קירור ייעודי עבורה.

יש לי הרגשה שאתה יותר בכוון של להגיע למשרד קריר מאשר חומרת חום החומרה

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל ככה: כל החוטים מחוברים ליחידה הפנימית? או שיש חוטים שהולכים למקום אחר? (אני לא מדבר על הכבל עם השקע).

subaru grand leone 94 ידנית - נמכרה.

chevrolet spark 2014 1.0 manual רכב נוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוטים מהמפסק/בורר טמפ/ וכד' יורדים בכבל הלבן העבה,

ונכנסים לתוך הקופסא האפורה, וממנה יוצאים כבלים שכולם

מחוברים ליחידה הפנימית.

מהשקע שבקיר יוצא כבל חשמל שנכנס אל הקופסא האפורה.

IMG_20151020_143732.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוורר תמיד מסייע, אבל אם יש לכם מערכת כבדה וחמה אולי תשקלו פתרון קירור ייעודי עבורה.

יש לי הרגשה שאתה יותר בכוון של להגיע למשרד קריר מאשר חומרת חום החומרה

ממש לא. כמו שציינתי, הבעיה המרכזית היא המיחשוב ולא אנחנו. ועכשיו אחרי מה שעשינו זה פתר את הבעיה אבל לא באופן

מלא. כלומר שעה אחרי שהמזגן עובד המשרד כבר קריר, אבל זה שהמחשבים עבדו כמה שעות בחום לא הכי ידידותי זה

כבר מפריע, ולא בא לי שיילך לנו שרת או מרכזיה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי, זה בדיוק כמו שכתבתי(אלא אם אני לא מבין לחלוטין את השאלה), וצרפתי תמונה כדי שזה יהיה ברור.

אין חוטים שהולכים למקור חיצוני.

יש שקע בקיר, ממנו יוצא כבל אל הקופסא האפורה, שממנה יוצאים הכבל הלבן העבה, שמכיל את

כל החוטים שמחוברים למתג ההפעלה והבוררים השונים, ויוצאים ממנה גם כמה חוטים שמחוברים

ליחידה הפנימית. אני לפחות לא ראיתי איזה חוט או כבל שיוצא למקור חיצוני כלשהו.

עריכה אחרונה על ידי Oshri
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני יודע, הצ'ילרים מחוברים למערכת מרכזית שהם מזרימים מים קרים/חמים בהתאם לעונה

אצלנו חיברו אחד מהצ'ילרים ללחצן חיצוני שעדיין מופעל ידני

ERT50L.jpg

מה שכן, עד שלא מפעילים את המערכת המרכזית יצא רק אוורור

זאת אומרת שאם הם סוגרים את המים הקרים בשעה 8 בערב ומדליקים בשעה 8 בבוקר בין השעות האלה יצא לכם רק אוורור

אולי יש אפשרות לחפש משהו כזה עם טיימר שיפעל לפי הזמן שאתם רוצים

כמו זה

ERT100-LCD-IR(5).png

או אופציה שניה לפנות לאיש אחזקה בבנין לבקש מימנו להדליק את המיזוג בבוקר

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיוק השאלה, אם יש אפשרות לחבר טיימר כזה. אנחנו מודעים לזה שכל עוד אין הזרמת מים

קרים יצא רק איוורור, ולכן רוצים שזה יתחיל לפעול מ 6 בבוקר, שהמים הקרים מוזרמים למערכת.

כמובן שיבצע את זה חשמלאי, ולא באיזה חיבור חאפרי, ונקבל גם אישור מהנהלת הבניין לפני זה,

כדי למנוע מקרים של אחריות, ביטוח, וכד'. אבל אני לא רוצה להזמין מישהו שאני לא יודע אם זה

בכלל אפשרי, או שזה כרוך במשהו שאני לא יכול לעשות, וכרוך בפעולה של כל הבניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לדמות הפעלה של טרמוסטט הקיר השולט במחליף החום במשרדים שלכם, אבל לבצע זאת באופן אוטומטי.

מפסק ההפעלה של הטרמוסטט מכני.

צריך להשאיר את המפסק מופעל, ולחתוך את אחד החיבורים שלו מהמעגל המודפס. את הרגל המנותקת יש לחבר דרך טיימר ואז אתה הופך את ההפעלה לתלוית זמן.

תשיג (ותכף יהיה מי שימליץ על איביי או חבריו) מעגל טיימר ניתן לתכנות לשבעת ימי השבוע, ועדיף כזה שלא תלוי באספקת חשמל מהרשת אלא בעל גיבוי סוללה. חבר מגע יבש שלו - כאמור בטור - לאחת מרגלי מפסק ההפעלה.

אני מעריך שהזרם במגע כזה לא יהיה גבוה, לכל היותר אמפרים בודדים, כי אתה ממתג רק את המפוח של מחליף החום במשרד ואולי גם ברז מים השולט על הזרימה.

אתה ודאי מבין בעצמך שלהנהלת הבניין אין אינטרס להפעיל את מערכת צינון המים של הבניין (שהיא היא המזרימה מים קרים למזגן בתוך המשרד שלך, וזה גם מקובל בבניינים מודרניים) מעבר לשעות מינימליות.

לכן התייעצות אתם ספק אם תניב תוצאות חיוביות מבחינתך.

נקודה למחשבה - אם מערכת הצ'ילרים (ומגדל הקירור המשולב בדרך כלל במערכות כאלה) מופסקת בלילה, גם אם תפעיל את המערכת במשרד מוקדם לא יהיה לך קירור, ובוודאי לא בסוף השבוע.

ושאלה - אם תשאיר את מתג ההפעלה במצב מופעל כל הלילה, זה לא יתחיל את הקירור מרגע שיהיו מים קרים במערכת?

יוסי

עריכה אחרונה על ידי yosi05
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אפשרי. בשעות 18:00, 19:00, 20:00, יש כיבוי אוטומטי של היחידות הפנימיות.

אני לא יודע איך בדיוק הם עושים את זה, אבל אני מניח שיש ניתוק רגעי של החשמל ליחידות

הפנימיות, ואז אתה חייב להדליק אותן ידנית שוב.

המפסק עצמו עובד באותו עיקרון כמו המפסק המודרני יותר שבראבו העלה כאן, כלומר לחיצה

עליו מפעילה את היחידה ולחיצה נוספת תכבה אותה. כך גם המפסק העתיק אצלנו עובד,

רק במקום לחיצה אתה מסית אותו ימינה. ואז הסתה ימינה מדליקה את היחידה, והסתה נוספת

תכבה אותה.

לא הבנתי את ההסבר על התרמוסטט, ואני חושב שזה לא מה שהתכוונתי אליו.

אני צריך פתרון שייתן הדלקה של היחידה בשעה 6 בבוקר באופן אוטומטי. אם זה היה מתג רגיל

שעובד במצב on/off, זו לא היתה בעיה, כי היינו מחברים שעון שבת שיפעיל אותו בשש בבוקר

והוא יכבה בשש בערב. אבל זה לא המצב, ולכן רציתי להבין את עיקרון ההפעלה כאן, שזה אותו

לחצן להפעלה וכיבוי, ואיך אני גורם ליחידה לחזור לדלוק בשש בבוקר ללא הדלקה פיזית, אלא

על ידי טיימר או שעון שבת או כל פתרון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...