Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: החלפת פילטר אאויר,דלק, פלגים ושמן מנוע+פילטר לפיג'ו 106 שנת 99 1.4 ידנית.

רועי עוזרי
שימו לב! השרשור הזה בן 3312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם אני אישית לא סוגר כל בורג ברכב במומנט ספציפי ועובד המון עם כוח הרגש אך בהחלט ישנם ברגים כמו ברגי ראש מנוע ומיכסה שסתומים שסגירה במומנט לא נכון או ללא מומנט בכלל ייגרום להשלכות לא צפויות ולעבודה כפולה ומכופלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מישהו פה באמת נתקל בפילטר שמן חיצוני שלא הצליח לפתוח עם היד?

מגבת נייר על היד והכל בא על מקומו בשלום.

נתקלתי.

פעם אחת שעבדתי במוסך משאיות ניסינו לפתוח פילטר סולר עם כל מה שאפשר, ידיות, ידיים, והפילטר היה מקובע כאילו קשרו אותו עם ברזל. ורוב החבר'ה היו "ג'אברים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה,בתור מבוגר מומחה חושב שידית מומנט וכלים יעודים הם מותרות וצריך לעבוד עם מה שיש לא פלא שהענף הוא קומבינה על קומבינה.

ולא לא דיברתי על מסנן שמן אבל תאמין לי שלא חסרים כלים יעודים לעבודות כאלו וכאלו שנעשים עם פטיש וכל הבא ליד במקום לעבוד כמו מקצוען.

אם וכאשר תהייה בעל מקצוע מומחה במכונאות רכב וניסיון של עשרות שנים כמו דנידין שקיבל את ההכרה הזו ממנהלי הפורום נוכל להתייחס לדברים שאתה כותב ברצינות הראוייה.

גם אנוכי מתעסק במכונאות רכב כתחביב מאז היותי ילד בן 17 ומאז עברו כמה עשרות שנים בטיפול ושיפוץ רכבים כולל הפיכת

סימקה 1000 לרכב שטח (מצ'וקמק) בהיותי בן 21 ובכול זאת אינני יוצא מבטל את דבריו של דנידין שזו הפרנסה היומית שלו במשך עשרות שנים.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פה באמת נתקל בפילטר שמן חיצוני שלא הצליח לפתוח עם היד?

מגבת נייר על היד והכל בא על מקומו בשלום.

לפני איזה 10 שנים או יותר בפיאט טיפו - פילטר חיצוני רגיל לגמרי במקום נגיש.

עם היד לא נפתח. אם מפתח פילטרים לא נפתח. מפתח פילטרים אחר לא נפתח. מפתח פילטרים שלישי שבר ועיקם את הפילטר. דפיקות על היקף הפילטר לא עזרו. חוררתי על הפילטר עם מברג כדי להשתמש במברג בתור מנוף.

לא עזר. כל הפילטר היה כבר קרוע ומעוך. התייאשתי.

קראתי לחבר - מכונאי וותיק. עם כללות איומות הוא פתח את הפילטר תוך שימוש במברג גדול והפעלת כוח פיזי רב מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון של 6 שנים.

כמו כן,בתקופה הקצרה שלי יצא לי לפגוש ולא במקרה אחד של עבודה "מקצועית" שנעשתה במוסך מורשה למהדרין.

אם אתה או קורא אחר לא "תכירו" בי זה מקובל בהחלט אבל אני ראלי וזה המצב.

אבל מספר המקרים שבהם נתקלת וגם אנוכי הוא זניח לעומת מספר העובדים בתחום מכונאות הרכב שבהם לא נתקלת ולא ראית כיצד הם עובדים לכן אתה לא יכול להקיש מזה לגבי כול העוסקים במקצוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמחקו למעלה מ 20 תגובות. נא לחזור לנושא השרשור המקורי.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מספר המקרים שבהם נתקלת וגם אנוכי הוא זניח לעומת מספר העובדים בתחום מכונאות הרכב שבהם לא נתקלת ולא ראית כיצד הם עובדים לכן אתה לא יכול להקיש מזה לגבי כול העוסקים במקצוע.

אני מקיש על המקלדת ולא זלזלתי בדנידין.

אמרתי שבענף המכונאות הוטמעה גישת הקומבינה והוטמעה לעומק.

אם אתה כזה חובב נסה לבקר פעם או לפחות לראות איך עובד מוסך באירופה - באזורים המפותחים ועם איזה כלים וסדר הם עובדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי במוסכים באירופה בכמה מדינות, מורשים של יצרן כמובן ולמוסכים המורשי יבואן/יצרן שלנו אין מה להתבייש בכלום, בחלק מהמקרים בדיוק להיפך.

יש בארץ כמה מוסכים מורשים ברמה עולמית!

גישת הקומבינה שאתה אומר שהוטמעה לעומק, לא אכחיש שהיא קיימת אבל הוא תוצאה של הלקוח החששן שרוצה רק תיקון זול כי עוד רגע הוא מוכר את הרכב (משפט שאני שומע כמה פעמים בשבוע ולפעמים מאותו לקוח שוב שוב עם אותו אוטו בדיוק...).

כול מוסך רוצה לבצע תיקון טוב איכותי ושיחזיק מעמד כי זה השם של העסק..מאוד פשוט ומי שאומר לך אחרת טועה או חי בלללנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחייב.

מוסכים עובדים על זמן.

הרבה זמן לתקן = לקוח פוטנציאלי הלך למוסך אחר.

המצב בארץ לא פשוט וזה לא דבר חדש.

בהחלט הרבה בעיות נוצרות בגלל מיסוי הזוי של המדינה ולקוחות או מוסכים קמצנים או טמאים לכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לבשר לך כי מדיוניים עם אנשי מוסך בעולם כי כולם מתמודדים אם אותם דברים בדיוק כמו שאצלנו במוסכים המורשים בארץ וקשה להם להתחרות במחיר תיקון מול מוסך כללי ודימוי של יקרנים ואו גזלנים, זה לא משהו מקומי.

סתם אני יכול לספר לך מכוון שאני פעיל בפורום מקצועיים בחו"ל שבעלי רכבים למשל באנגליה מכנים את הדילר שלהם (המוסך המורשה יצרן/יבואן) בשם גנאי החביב עליהם, סטילר (גנב).

עריכה אחרונה על ידי Dan-idin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאם המיסוי על חלפים בארץ היה הגיוני עניין הגנבים היה בדאיכה משמעותית.

אנשים היו משלמים בחיוך,הענף היה משגשג וקומבינות היו נעלמות או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני דין אני מסכים איתך אבל יש כמו שהסכמת מוסכים לא ברמה גבוהה.

אבל אי אפשר להאשים את הלקוחות בטעויות של מוסכים, אבל אנחנו לא מדברים על טעויות, אבל גם זה שווה יחוס.

אלא אני מדבר על המקרה שנתיי לפני שערכו את השרשור.

רק הפעם בבקשה בואו ננהל דיון נורמאלי ולא נרד לריב טיפשי שיורד לרמות אישיות.

לפעמים זה יוצא כאילו אנחנו נגד מוסכים, אנחנו בכלל לא נגדד מוסכים, אני אישית אמור לעבוד עוד כמה חודשים

במוסך.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאם המיסוי על חלפים בארץ היה הגיוני עניין הגנבים היה בדאיכה משמעותית.

אנשים היו משלמים בחיוך,הענף היה משגשג וקומבינות היו נעלמות או משהו כזה.

זה כבר נושא אחר לגמרי לא שאני נתקל בקושי רב מידי לשווק חלקים מקוריים ללקוחותי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דן, אתה מסכים איתי שאם תלך למוסך מורשה ותלך למוסך כללי וישתמשו באותם חלפים המחיר יהיה נמוך יותר בכללי נכון?

במידה ואתה מסכים למה מוסך מורשה צריך לקחת יותר?

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...