Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב מאמץ גזירה על ברגים, מהנדסי מכונות נא להתפקד

בן ה
שימו לב! השרשור הזה בן 3432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כחלק מהגשת פרויקט הסוף בהנדסת מכונות אני עושה תכן למתקן יעודי עבור החברה בה אני עובד.

במתקן עצמו ישנם ארבעה ברגי הידוק שפועל עליהם כוח גזירה של 6166 ניוטון (מחולק בין ארבעת הברגים).

הנוסחא פשוטה אך יש בה מקדם ריכוז מאמצי גזירה Ks, בכל הגרפים אין התייחסות לברגים אלא או לפלטות או למוטות עגולים עם רדיוס (נקודת ריכוז המאמץ).

איך אני מתייחס כאשר מדובר בברגים?

תודה,

בן

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל חשב לפי לב הבורג ולא הקוטר החיצוני ואחר כך תתחשב ברדיוס של שורש ההברגה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמורים אבל עומדים.

גם ברגי ההידוק בגלגלים אצלך באוטו וגם אלה של הפולי עומדים במאמצי גזירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמורים אבל עומדים.

גם ברגי ההידוק בגלגלים אצלך באוטו וגם אלה של הפולי עומדים במאמצי גזירה.

תוכל להסביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

The stress-concentration factor for a screw thread is definedas the ratio of maximum stress, which is at the root of the thread, tothe average stress over the minimum area of cross section of thethread. This factor may be determined directly by photo-elastictests. The effective stress concentration factor may be defined as theratio of the endurance limit of the metal itself to the endurance limitof specimens which fail in the screw threads. The tests herein reported,taken in connection with photo-elastic tests previously re-

מתוך הקובץ : לחץ לקישור

3. The thread form of many bolts gives rise to a stress concentration factor of 2+ to 3+. A similar magnitude of stress concentration may present in screws where the thread runs the full length to the head. Rolled threads have lower fatigue strength reduction factors than cut threads.

מתוך: לחץ לקישור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להסביר?

בורג שמחזיק חלק שמסתובב או שפועל עליו מומנט פיתול במישור של ראש הבורג מפעיל כוחות גזירה.

נכון שבחלק מהמקרים יש פינים שתפקידם לשאת בעומס אבל לרוב מסתפקים בברגים בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר,

אני תופס בוכנה חשמלית במרחק של 40 מ״מ מקיר- התפיסה מבוצעת בעזרת תותב שנתפס לקיר עם ארבעה ברגים ובצד של הבוכנה היא נתפסת עם פין. על הפין אני מחשב גזירה ואילו על הברגים אני צריך לבדוק שהם יעמדו בכוח שמופעל ולא יגזרו.

מצאתי את הנוסחה, רק שהדבר היחידי שלא מובן לי בה זה מקדם ״אי וודאות/עומס יתר״.

מישהו יודע על מה מדובר?

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.guyaros.com/library/Machine%20Parts%201/Machine%20Parts%201%20-%20Formulas%20Sheet%20Ver4.0.pdf

מעמוד 1 - תאו אס.

עמוד 14- מקרה 6.

מוציא מפון מיזס את המאמץ ובודק לעומת של החומר של הבורג (940 מגה פסקל) עם מקדם ביטחון של 10 אחוז.

לעניין מקרה 6- שם יש ״מקדם אי וודאות״ שאין לי מושג מאיפה אני מוציא אותו.

לא מצאתי על מה מדובר או הסבר לכך.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יש מחשבוני חישוב גזירה בברגים כמו זה: http://www.engineersedge.com/calculators/bolt-shear-aisc.htm

שנית, לא בדקתי אבל יש סיכוי טוב שבתקני הברגים הנתון הזה מופיע.

עריכה: נתון=כוח הגזירה המקסימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...