Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעת ייעול. יצירת שרשור מערכות מומלצות על פי תקציב.

T-p-x
שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמתי לב כי יש המון שרשורים שאנשים מבקשים המלצות למערכת מולטימדיה בתקציב XYZ.

נראה לי שיהיה נחמד אם יהיה שרשור מסודר אשר מתעדכן מעת לעת בהתאם להמלצות הגולשים אשר יהיה בו המלצה למערכות מולטימדיה על פי רמות מחיר:

סתם רשימה לדוגמא בכדי שתבינו את הסגנון:

עד 1000 ש"ח

מערכת של קופיקו תומכת בפורטוגזית והינדית

1000-2000 ש"ח

אופציה א' פיוניר דגם 1234 תומכת בעברית מצלמת רוורס ודיבורית בלוטות'

אופציה ב' קנווד דגם ABC תפריטים בעברית מצלמה רוורס ודיבורית בלוטות'

3000-4000 ש"ח

אופציה א' מערכת סוני דגם ABC123 התומכת בהקרנת מסך הטלפון, מגיעה עם מצלמת רוורס דיבורית וקישורית לאינטרנט.

אופציה ב' מערכת פיוניר דגם XYZ מבוססת אנדרואיד מסך 10 אינץ'.

מעל 7000 ש"ח

אין צורך להשקיע במערכת כל כך יקרה.(שוב, הרשימה היא סתם לצורך דוגמא, לא מומחה במערכות)

לי אישית אין ידע בנושא, לכן אולי עדיף שמשתמש אשר בקיא בנושא יוכל להיות אחראי ולסנן בהתאם את המלצות הגולשים.

מי מתנדב? :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלתי רעיון דומה ונרחב יותר במסגרת הודעות פרטיות למספר אושיות של הפורום.

הרעיון נידון לכישלון בשל התעדכנות תכופה של המוצרים בשוק, מגוון רחב של אפשרויות כולל מוצרים מחו"ל וגם קצת עניינים פוליטיים מול ספונסרים כאלו או אחרים ו/או בעלי אינטרסים.

חיפוש בדר"כ מניב מספיק תוצאות אפשריות, ומעבר לכך, "מיטב המוחות" פה בשביל לתת את דעתם כשנדרש. :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעת אין לי זמן פנוי, מבטיח להתייחס מחר לשרשור זה בכבוד הראוי לו.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעל 7000 ש"ח

אין צורך להשקיע במערכת כל כך יקרה.(שוב, הרשימה היא סתם לצורך דוגמא, לא מומחה במערכות)

הנה חלק מתגובה שחבל שנכתבה.

כישלון ידוע מראש.

ליאור

עריכה אחרונה על ידי ארזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שחלוקה קטגורית למה מכילה מערכת שתכיל דוגמאות למוצרים ספציפיים תהיה עדיפה. הסיבה פשוטה. חלקי המערכת שלי (ששוב מפורקים מהרכב עקב החלפתו) נרכשו מיד שניה, למעט יחדת הראש המעבד ששודך לה. כל הרכישות היו בעלות אוריינטצייה תקציבית ונסיון למקסם את את העלות מול התועלת וזאת מבלי להתחשב שכך העבודה נעשית על ידי ולא ע"י בעל מקצוע. לכן, כאשר אדם נכנס לתחום או משדרג, זה משנה מאוד מה היכולות הטכניות שלו, הרצון שלו "להתעסק" ומה התקציב שלו. רק בין שלושת האופציות האלו קיימות עשרות עם לא מאות מערכות רלוונטיות.

לכן, חלוקה לקטגוריות כמו SPL, SQ, התקנה עצמית וכיו"ב ובהם תתי קטגוריות כמו יד 2, חלקים חדשים וכו' עם דוגמאות מהפורום יכולה להיות עדיפה. ועדיין מדובר על חתיכת מסה של עבודה שבאמת תצריך הרתמות גבוה מצד כל חברי הפורום. קשה לראות איך ניתן לייצר ארכיון יעיל כזה.

חלוקה לעלויות של מערכת והקשה ישירה לתוצר שנובע משידוך של כאלו חלקים לא משפיע כהוא זה על ביצועי המערכת בפועל. לדוג' דובר רבות על איכות הסאונד שניתן להוציא עם מגבר אחד, רדיו איכותי, סט קומפ' 2 חלקים והתקנה נכונה, דבר שיכול להסתכם בחשיבה נכונה בסכום נמוך מ2000 ש"ח (אני, במערכת הראשונה שבניתי, השקעתי כ1500 ש"ח, והייתי מאוד מרוצה, כנראה שהייתי להפוך אותה לטובה עוד יותר עם הידע שיש לי היום) לעומת אנשים ששפעו אלפים רבים והיו מאוכזבים, רק כי הם חשבו שרכיבים יקרים יבטיחו סאונד איכותי, אבל התקנה חובבנית, חוסר השקעה בבידוד וכיו"ב הביאו לתוצאה בינונית במקרה הטוב.

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבטחתי ועל כן אקיים.

יש יותר מידי משתנים והיבטים (השקפות עולם) שנכנסים כאן למשוואה והופכים אותה לבלתי פתירה בעליל.

ההיבט הכלכלי

תקציב מינימלי\מקסימלי זה דבר שאי אפשר להגדיר אותו - נכון יש הכנסה ממוצעות, יש משכורת ממוצעת בשוק ולכן אפשר לחשב ממוצע - אבל אתה לא יכול לצפות מראש התנהלות כלכלית של כל אדם ואדם ואתה גם לא יודע מראש מהם הצרכים הכלכליים האישיים של כל אדם ואדם.

לכן - אין כמעט כיס אחד בעל עומק זהה לאדם עם כיס אחר.

תיקח שני אנשים שמרוויחים משכורת ממוצעת אבל אחד מהם עם שני ילדים והשני רווק.

תיקח שני אנשים שמרוויחים משכורת ממוצעת אבל אחד מהם לא עלינו - בעל צרכים רפואיים מיוחדים.

וכך הלאה וכך הלאה - אתה לעולם לא מודע לשיקוליהם הכלכליים של החברים מצידה השני של המקלדת - בין אם כיסם עמוק או שכיסם עם חור שכל הכסף בורח ממנו.

לכן למושגים כמו "יקר" ו"זול" שבאים מפיו של אדם אשר הוא לא "אני" - חייב לקבל אותם בהבנה ונימוס.

שוב - זו הסיבה שאני לא יכול לקבוע ערך מקסימלי או מינימלי למערכת ולמתג אותה באמת כזולה או יקרה. זה בעיני המתבונן.

שוק משתנה \ טכנולוגיות חדשות - פיתוחים

בכל פעם שננסה לפתוח שרשור שכזה - יהיה לו תוקף כלשהוא אשר יפוג בשלב מסויים ויהפוך אותו ללא רלוונטי.

רכבי הGTI של היום עלולים להיות הסופר מיני של מחר -> וההיסטוריה מראה שזה די נכון דרך אגב.

לעדכן כל פעם שרשור שכזה מחדש זה סוג של גיהנום - ולעשות משהו כללי - קשה מידי שכן - גם המציאות הכללית שלנו משתנה.

השקפות העולם השונות

תיקח גם בחשבון שלא כל אחד רואה את הצורך למערכת היי אנד ולאמר את האמת רוב הסיבות לרכישת מערכות היי אנד הינן או פסיכולוגיות\אמוציונליות או מתוך רצון להשקיע את המינימום בהתקנה וכוונים ועדיין לקבל את המקסימום האפשרי מהרכיבים. זו דעתי האישית לפחות וכבר אתה תראה כאן רבים החושבים אחרת - לא משנה מה הסיבות שלהם - אני חייב לכבד את דעתם גם אם אני לא מסכים.

ומאותן סיבות בהן ההגדרות של כל אדם שונות ליקר או לזול - הן גם שונות לטיב המותג.

טעם אישי, טעם אישי, טעם אישי

זה תחום בו הטעם האישי הוא המרכיב העיקרי לביצוע רכישה וטעם אישי לא מתבטא רק באיכות צליל של מוצר, אלא גם בחיבה למותג או למי שמוכר אותו, עיצוב, נגישות, נוחות רכישה ועוד המון המון משתנים - לפעמים מרכיב ה"קליק" הוא זה שגורם לנו לרכוש משהו, לפעמים אימפולס בלתי נשלט הוא זה שגורם לנו לרכוש משהו.

פתיחות לציוד יד 2 לעומת חוסר פתיחות לציוד יד 2

תביט מה הולך כאן בפורום יד 2 אודיו - מכירה - ציוד שממנו מורכבים חלומות של אנשים נמכר כאילו והתהלכת בשוק הפשפשים, אם אתה פתוח לציוד שכזה - אתה יכול להרכיב מערכת מדהימה בחצי משוויה האמיתי ואף בשליש בחלק מהמקרים.

אז איך אתה מכמת דבר כזה בעלות? אתה לא יכול.

בנימה אישית - מהנסיון האישי שלי

מהנסיון האישי שלי למדתי להבין שניתן להגיע לתוצאות מעולות גם מהמערכות הפשוטות ביותר אך בד"כ ישנו מינימום השקעה הכרחי בכדי להגיע לשם - אך גם את המינימום הזה קשה מאוד לעמוד במחיר אלא בדברים אותם אתה צריך לעשות בכדי להגיע לשם.

המינימום הזה מבחינתי הוא -

רמקולים שמותקנים באזורים מבודדים אקוסטית - בד"כ זה אומר מינימום הדלתות הקדמיות. - בכמה אפשר לבודד דלתות קידמיות - אפשר גם בסכומים מגוחכים כמו 400 שקלים - באמת, זה אפשרי.

סט קומפוננט שני חלקים שנותן היענות כוח טובה לאורך כל הספקטרום ומותקן היטב.

יחידת ראש עם סיגנל סביר\נקי ויכולת לבצע TC, הבדלי הנחתות ואיקולציה כלשהיא לחלק העליון של הספקטרום לפחות.

סאב וופר שמותאם היטב לתיבה שלו ומגבר עם נתון כוח מספק, אחוז עיוות נמוך.

אני אומר לך שלא מזמן עזרתי לחבר בעבודה להתקין מערכת בסוזוקי אלטו - כל הרכיבים במערכת חדשים לחלוטין כולל התקנה ב2500 שקלים הכל כולל הכל

סט קומפוננט שני חלקים, מגבר 4 ערוצים, סאב וופר 8 אינטש ויחידת ראש 1DIN בלי יכולת TC אבל עם קצת משחקי באלאנס ואיקולציה - הבאתי אותו לתוצאה חביבה משהו והבחור מסופק.

אנחנו עוד רוצים לבודד לו את הדלתות הקדמיות בהזדמנות קרובה - לו הוא היה פתוח לתוספת תקציב קטנה או ליחידת ראש יד2 - גם הייתי מצליח לשלב שם יכולת TC ולהביא אותו לתוצאות באמת טובות.

אבל שוב - מה אם הוא היה רוצה יחידת מולטימדיה? - המינימום שאתה תמצא בה היום משהו טוב בשוק יהיה באלף שקלים (חדש)

אבל האם המערכת הזו עונה על הציפיות שלי למשל? - רחוק מלהיות.

מערכת שהתקנתי ברכב של אבא שלי - השקעה כולל כ7K שקלים

יחידת ראש דאבל דין (מולטימדיה) סינית (עלובה שמהווה את עיקר המכשול באיכות האות אצלו)

פרוססור ביט 10 מבית אודיסון

מגבר של סאן דאון אודיו 4 ערוצים

סאב של אלפיין 10 אינטש בתיבה מקורית

סט הייבריד אוביישן של מוראל

דלתות מבודדות

התוצאה באמת חביבה - בייחוד אם עוברים ליציאות המגברים. עשיתי לו שם כוונים (עדיין עושה) לא רעים בכלל והתקנה של יוסי אלפיין

ושוב האם המערכת הזו היתה מספקת אותי? - אבא שלי מרוצה עד הגג כמובן וחושב לשדרג יחידת ראש (בגלל בעיות שלא קשורות בסאונד) - אני - הייתי מסתפק במערכת הזו כתלאי עד שאוכל להתקין שם משהו טוב יותר .

אני מקווה שזה רק עוזר לך להבין עד כמה זה בלתי מושג לבצע שרשור שכזה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי להתחיל לבנות מפרטים של מערכות קומפלט, כמובן ששם יש יותר עניין של טעם אישי, ותלות ברכב.

אני מודע לזה כי התחום של הHU (מולטימדיה) הינו תחום דינאמי, אך תחום המחשבים הרבה יותר דינאמי ומתעדכן, ושם דווקא אני יכול להביא לך כמה וכמה דוגמאות להמלצות של רכיבים הממולצים על פי מחירים(כמובן בעלי היחס תמורה מחיר-עלות גבוהים).

כמו שאמרו לפניי, מספיק לעשות חיפוש קל בפורום ולגלות שמתחת ל2000 ש"ח רוב האנשים ימליצו דווקא על

Pioneer AVHX2650BT או Kenwood DDX3035BTM, אז כנראה שכן יש הסכמה בנושא.

כל מה שנשאר עכשיו זה לארגן הכל תחת שרשור אחד מסודר עם הסבר קל על כל מערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קדימה, תעשה את זה

הרמת את הכפפה? הרמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו לפניי, מספיק לעשות חיפוש קל בפורום ולגלות שמתחת ל2000 ש"ח רוב האנשים ימליצו דווקא על

Pioneer AVHX2650BT או Kenwood DDX3035BTM, אז כנראה שכן יש הסכמה בנושא.

.

אני לא מסכים עם הקביעה הזו, אשכרה קבעת פה שעד 2000 שקל זו הבחירה הכי טובה, וזה לא נכון.

אפשר פיוניר 80prs ודיי הרבה עודף - לאוהבי האיכות.

אפשר פרוססור וטאבלט לאוהבי הגאגטים.

ואפשר גם דאבל דין, שזה לא רע, אבל אלו מתחלפים פעם בשנה, ילכן אי אפשר לתת המלצה גורפת.

לגבי חלוקה לפי מחירים ומערכות מעל 7k,

שווה, למי שיש את הסבלנות.

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועד שתורם הכפפה, נועל למען הישמר השקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...