Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית לייזר שורף

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 2464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן אני מכיר את הדרייברים של AixiZ או של Micro Flex אשר בזמנו הומלץ עליהם בפורום laserpointerforums שכבר לא פעיל.

לפני מספר שנים רכשתי באתר laserpointerforums כמה דיודות מאיזה בחור שהיה פעיל מאוד בפורום ועד היום לא קיבלתי אותם :x.

במידה ואתה מתכוון לבנות לייזר תותחי אני מציע שתרכוש כמה דיודות TVS להגנה בפני פריקה אלקטרוסטטית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן אני מכיר את הדרייברים של AixiZ או של Micro Flex אשר בזמנו הומלץ עליהם בפורום laserpointerforums שכבר לא פעיל.

לפני מספר שנים רכשתי באתר laserpointerforums כמה דיודות מאיזה בחור שהיה פעיל מאוד בפורום ועד היום לא קיבלתי אותם :x.

במידה ואתה מתכוון לבנות לייזר תותחי אני מציע שתרכוש כמה דיודות TVS להגנה בפני פריקה אלקטרוסטטית.

הפורום פעיל מאד :)

יש כמה בחורים מאד אמינים שם, ומניסיון אישי טיפלו בכל שיש בעייה על חשבונם.

ממי קנית והוא נעלם?

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי חלקים מ-Greg אשר הפעיל אתר בשם Stonetek אשר לפתע אושפז ונעלם. כול זה היה בשנת 2011.

עכשיו אני מבין...כול עוד לא מתחברים עם שם משתמש האתר מציג פרסומת ולינקים לפרסומת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חייב גם להצטייד ברב מודד. רצוי מאוד לבנות את המעגל על לוח בנייה עם הלחמות מכיוון שניתוק פתאומי וחיבור מחדש של הדיודה עלול במקרים מסויימים לשריפת הדיודה כתוצאה מספייקים.

בקשר לרב מודד- שמע, לא משנה כמה אני מחפש, אני לא מצליח למצוא תמונה להמחשה של חרדי עם מטר. וזה לא שלא ניסיתי. בכל מקרה, יש לי אחד מעפן ויש לי גישה לפלוק (של פלוק).

שים לב !

כאשר אתה מפעיל את הדיודה בזרם נמוך בהתחלה אתה עשוי שלא להבחין בנקודה של הלייזר עד שתעלה את הזרם מעבר ל-70 מיליאמפר לכן גם אם אתה חושב שהלייזר לא עובד אל תנסה לבדוק על-ידי הפניית העיינים לתוך הלייזר (נכון ללייזרים של 200 מיליוואט ויותר).

טיפ טוב וחשוב, ובכל מקרה אני לא מתכנן לעשות שטויות כאלה. עם לייזרים אני לא משחק (עד שאני לא מסיים לבנות אותם, מסתבר :lol: ).

אם אתה מעוניין בלייזר עוצמתי צור איתי קשר בפרטי ואפנה אותך איפה לרכוש חלקים

בניתי כמה לייזרים חזקים - 1300mw ואחרון 3300mw - כן 3.3W עם אורך גל 445nm

בתיכנון לייזר של 10W (עובד כרגע על האופטיקה של איחוד אלומות של 3 דיודות והמיקוד)

:shock2:

כמה וואט?! 10 וואט?! בוואט אחת?!?! הולי אלפאקה!

מחירים: דוגמאות - לא שמתי אתת הכי זולים אלא את מה שמצאתי במהירות שיהיה מידע

דיודה בעלת הספק של 1.3-2W מחיר 45-50$

גוף קירור עם גוף ( HEATSINK,HOST) מחירים 12$ ומעלה - תלוי בצורה ובהספק

(אפשר לקנות גם דיודה בתוך גוף)

בקר זרם 15$ - זרם של 1.3A ומעלה

סוללה איכותית 18650 (פנסוניק למשל ) 8$ ומעלה

עדשת זכוכית - עוד כמה דולרים

משקפי הגנה לאורך גל המתאים

מלחם, חוטים, עבודה - אתה משקיע

[ATTACH=CONFIG]409713[/ATTACH]

שמע, כרגע אני רק רוצה להתחיל "מלמטה", הבסיס. אחרי בניית אב-טיפוס אני כבר אבין יותר ואדע מה לעשות, ויותר חשוב- מה לא לעשות... משם, השדיים הם הגבול.

כשאתקדם הלאה, נדבר. 8)

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לרב מודד- שמע, לא משנה כמה אני מחפש, אני לא מצליח למצוא תמונה להמחשה של חרדי עם מטר. וזה לא שלא ניסיתי. בכל מקרה, יש לי אחד מעפן ויש לי גישה לפלוק (של פלוק).

הנה לך :lol:

measuring-rabbi-riskin-2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

הקפצה קלה.

עדיין חשקה נפשי, ועדיין לא קניתי ובניתי. קיבלתי "רגליים קרות" משום מה.

עכשיו, זה שוב עומד על הפרק- אחרי שבניתי כמה דברים אחרים ואני מרגיש מוכן להתעסק עם פרוייקט שכזה.

אם הבנתי נכון:

-אני צריך דיודה כמו המיצובישי LPC-826 (כ-300MW), ותושבת עם פוקוס עבורה.

-אני צריך מייצב מתח LM317 כדי לא לשרוף אותה.

-מפסק, ברור. לוח חשמל "ריק", ברור. חוטים, האם אני צריך להתחשב בקוטר שלהם עבור הפרוייקט? סה"כ מדובר על משהו שמופעל בכ-9V, לא צריך חוטים בעובי של אצבע או משהו... או שכן צריך חוטים בקוטר, נניח, כמו של חוט חשמל 220V?

-פוטנציומטר, לדעתי מיותר ללייזר ראשון. ממילא השימוש שלי בו יהיה "ירה ושכח". אלא אם פיספסתי משהו?

-מה שאני לא מבין, זה מה הצורך ב א)נתיך, ב)CAPACITOR, וב-ג)דיודה נוספת בלינק שמרק העלה. הנתיך, אני עוד יכול להבין, בטיחות וכל זה. אפילו שזה יהיה מופעל סוללות במתח נמוך.

אבל למה ה-CAPACITOR? מה תפקידו בכח? והדיודה?

שאלה נוספת. האם אני לא אזדקק לגוף קירור עבור המתקן?

ושאלה אחרונה. האם המתקן הבסיסי ביותר יכלול רק את הדיודת לייזר, תושבת, LM317, נגד ומפסק? או שהעסק "יישרף" מהר מאד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החוטים, אתה יכול להעביר 10000 וולט על גיד 0.5... או להתיח חוט ב 1.5 וולט.

הפרמטר לבחירת עובי החוט הינו האמפר@וואט או וולט שהוא צריך להעביר (וגם מרחק אך זה לא רלוונטי למכשיר חשמלי)

http://wiresizecalculator.net

עריכה אחרונה על ידי gsi16v

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבורות, אבל מה הלייזר כבר יכול לעשות חוץ מלספק יצרים מוזרים אצל אנשים? לשרוף פטמות הוא יכול? :roll:

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבדוק. אתה מנדב את שלך לניסוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...